Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Tomulka

Donnie Yen předvedl naprosto excelentní výkon. Jeho podání Mistra Ipa je geniální a bezchybné. Důstojnost a moudrost včetně národní hrdosti z něj úplně čiší. Co se týče bojových scén tak se o tom nebudem bavit todle Asiati umí udělat na jedničku. Co se týče exteriéru tak jsou precizně provedené a velmi dobově věrohodné. ()

joklik12

Toto stoji za to pre fanusikov bojovych umeni bruca leeho je toto dalsia pecka na platnach kin kazdu chvilku som cakal komu zase naseka a komu da na ripak plne akcie plne vynikajucich scen bolo to fakt super dofilmovania ()

Petro

Film ja to docela příjemný. Trošku takový pohádkový děj a čínská národní agitka - to mi asi vadilo nejvíc. Jinak mám filmy s bojovým uměním docela rád. ()

snowman

Spolu se Samurajem (Zatoichi) nejlepší asijský film. Kromě nádherně ztvárněné oslavy Wing Chun je film i velmi silným válečným dramatem. Aspekt hrdosti, sounáležitosti a vzdoru okupované společnosti je všudypřítomný. Atmosféra je autentická a strhující. 85 %! ()

spawn866

Podle mě je to nejlepší film o Kung-Fu. Navíc boje vypadají opravdu realisticky až na pár vyjímek, ale těch je opravdu hodně málo, jinak to celé vypadá dost reálně. Opravdu mistrovský kousek. ()

copstp

Co mi uteklo???Opravdu netuším proč je na tom tento film tak skvěle v hodnocení.Respektuji většinový názor,byť ho vůbec nechápu. ()

npZHALYkz

Film vhodný pro 1) všechny obdivovatele bojových umění, 2) všechny obdivovatele perfektně natočeného bojového umění a 3) všechny přítelkyně, které neví, že musí svýho kluka občas pustit hrát fotbal. ()

Montana

Asi to není můj šálek kávy. Snímek jsem shlédl u kamaráda na fungl nové velké TV v HDMI, ale nijak urvanej jsem z něho nebyl. Dokonalé technické zpracování mě spíše rozptylovalo. ()

Mr.Hackels

Tak už jsem myslel, že se nic nevyrovná filmu Tygr a drak. Alespoň co se čínského akčního a historického filmu týče. Není to sice taková "pohádka" ale jako legenda či pověst je to dokonalé. Je to prostě přesně podle mého gusta. ()

JCS

Výborný film, kterému samozřejmě moc dodává, že je založen na reálném podkladu. Bojové scény jsou prostě pecka, horší jsou fáze, kdy se asiaté snaží předvádět herectví, ale jinak opravdu špička svého druhu ...!!! ()

Naby

Mezi tou kupou americkych filmu je tenhle film perfektni v originalite. Je to trosku pohadkovej pribeh, nicmene by mohl byt zalozen na realnem pripade. Pro milovniky bojovych umeni povinnost. Celkem 4* ()

Pythonator

Nečekal jsem, že to bude až tak dobré. Tohle není jen běžný Kung fu dodržkyfilm, ale především dobře natočený životopisný film o jednom frajerovi, co zvládnul holýma rukama zabít tři ozbrojené vojáky dřív než stačili vystřelit. Jestli byl fakt tak dobrý, jak nám tvrdí čínští filmaři, tak klobouk dolů. Jestli byl alespoň zpoloviny tak dobrý jak ho vylíčili, tak taky klobouk dolů. No a jestli to byla jen nějaká mizerná čínská Kung fu propaganda, tak je to alespoň pořád dobrý film. Donnie Yen hraje Ip Mana úžásně líbivým způsobem a ztělesňuje ho jako oduševnělé moudré dobračisko, což dovolí divákovi velice snadno si tu postavu zamilovat. Choreografie soubojů je prvotřídní a možná působivější než v Matrixu. Ovšem bez létání a zpomalených záběrů. Souboj proti deseti soupeřům je hoooooodně působivý. ()

medveed

Vyprávění o části života legendárního mistra Kung Fu, resp. Wing Chun, je lahůdkou pro milovníky klasických bojových umění. Emotivní příběh, který se opravdu stal, je proložen množstvím výborných bojových scén. Film patří k tomu nejlepšímu, co bylo v daném žánru natočeno. 90% ()

Dharmma

Pro některé lidi by zde mohlo být až příliš moc soubojů a bojového umění. Nicméně já mám filmy s touto tématikou rád. Čekal jsem film možná víc proložený historickými událostmi, ale na konci filmu jich je nakonec dostatečně mnoho. Dalším kladem je pro mě především to, jak film ukazuje rizost a krásu čínské filozofie. ()

tulen

V rámci žánru asi nadprůměr, ale jinak prostě kung-fu blbost ... pobavil mne zaverecny komentar o tom, jak Cina nakonec zvitezila a japonsky cisar kapituloval - ale tenhle pristup k dejinam je na vychod od nas celkem bezny ... ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz