Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

BMAXX

Skvělé bojové scény a příběh postavený na historii.Nadčasová kung-fu mlátička, jakých je málo... ()

x-faktor13

Tento film som dlho dlho odkladal a nevedel som sa k nemu nijak dokopat, ale nedavno som si ho pustil a bol som natoľko prekvapeny, ze na druhy den som si ho musel pozriet zas. Nevidel som mnoho takto cisto cinskych projektov, ale tento je tym najlepsim aky som mal zatial moznost vidiet. Prakticky stale sa nieco deje a pre nudu tu nie je mnoho miesta. Film posobi velmi kludnym dojmom a vzbudujeho ho hlavny hrdina, preto mi pripadal tak iny od ostatnych . Tak isto bojove sceny su velmi podarene a pri niektorich sa zatajuje dych a naskakuje husia koza .Spozoroval som len 2 x nejaky slabsi zaber. Od filmu som necakal nic a dostal som toho viac nez dost . ***** ()

mh27

Ač nejsem fanda karate filmů, pár dobrých už jsem měl možnost vidět. Yip Man ale není jen dobrý, je skvělý a možná až vynikající. Už se těším, až mu budu fandit znovu, tentokráte na obrovské televizi :) ()

wairau

I když je film o reálném mistrovi bojových umění inspirován skutečností velmi, velmi volně (víc než polovina toho, co je ve filmu nejdůležitější, se nikdy nestala), jedná se o jeden z nejlepších filmů o bojových uměních, který jsem kdy viděl. Filmaři upravili příběh po svém a udělali to velmi zdařile. Má napětí, občas humor a dramatickou linii, která diváka udržuje v napětí po celou dobu. Choreografie bojových scén je na naprosto dokonalé úrovni, souboje jsou přehledné a dá se na ně dívat. Naštěstí se číňani neinspirovali v hollywoodském trendu, kdy minutu slyšíte jen zvuky, z obrazu vás bolí hlava a vůbec netušíte kdo že vlastně bojuje proti komu. Zajímavostí je, že v žebříčku nejvýdělečnějších filmů v Číně za rok 2008 se umístil až na třináctém místě a předběhl ho i film The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor. ()

Elvis Jagger

Jeden z najlepších filmov o bojovom umení, skvelý aj mimo žáner, dokonalá choreografia a ešteže toho vyjebanca na konci odstrelili. ()

BigLoser

Film o bojovém umění, který je netradične zasazen do valečného konfliktu ve 2. sv. válce mezi Japomskem a Čínou. Film, který je o bojovém umění a který je, tak nasaklý emocemi, až zůstává rozum stát, u takovéhleho filmu, by to čekal málokdo. Další dokonalou věcí je skvělá kamera a samozrejmě choreografie soubojů. Donnie Yen by asi zpráskal Jeta Li s Tonnym Jaa dohromady, ale to je fuk, tohle je dokonalý film.... V rámci žánru. 9,5/10 ()

Pellik

Prvý film s Donnie Yenom, ktorý som videl. Oslava wing chun, bojové orgie odeté do maximálne prepracovanej formy. Nebol čas na nudu, niekedy som ani nestíhal sledovať všetky tie pohyby. Ak je niekto hladný po kvalitnej mlátičke, tento film ho dokonale nasýti. ()

Molerat

Moc hezký film na dobrou noc.)Zbožnuju asijská bojová umění a filmy o nich.Tohle byla ovšem neskonalá nádhera.Hodněkrát jsem byl napnutej až k prasknutí a tajil se mi dech.Sice je Ip man někdy poněkud pohádkově laděný,ale to vůbec nevadí, vždycky jsem měl rád pohádky.:) ()

Austy

Tento film je takovým jakoby náhledem druhé světové války z pohledu asijské kultury. Děj nás přivede do okupované Číny, kde je místní lid týrán a utlačován Japonskými jednotkami. Mezi utlačovanými se objeví charakterní a vůdčí osobnost, kterou okupace nezlomí a nebojí se sám postavit přesile. IP Man je nádherné dílo mísící prvky válečného filmu s klasickým asijským bojovým uměním a akční scény jsou tu velice kvalitní. Tento film mě velice zaujal a určitě si ho zařadím mezi své nejoblíbenější akční filmy s bojovými uměními. ()

ShaThyc

Neviem prečo sa to volá Ip Man, pretože tento film s jeho životom nemá veľa spoločného, musím to vytknúť, predsa len to nie je tak dávna história. Je tu vidieť snahu o filozofiu, ale bolo to podané dosť slabo, pretože rozhovory sú slabé. Akcia je ale celý film výborná, čo sa týka choreografie súbojov, tie sú výborné, je to lahoda pre fanúšika bojových umení, aj keď aj tu nájdeme nejakú nelogickosť (napr. reťazové údery v stoji na ležiaceho súpera). 90% ()

M.Samuelle

Na východních filmech naprosto obdivuji podání, se kterým se ztěžka setkáme u "naší" kultury. Férovost, čest, úcta a respekt je hlavním pilířem. Jejich chování a zvyky jsou fascinující. Film nemá ani v nejmenším detailu chybu. Akce se výborně střídá s krásami a detaily čínské kultury. Střih, kamera, hudba jsou naprosto brilantní. Přirovnal bych k Hrdinovi a Obávanému bojovníku. Po celou dobu mě buď cukaly ruce a bojoval jsem s hrdinou, nebo jsem se rozplýval nad scénami a detaily. Krásný a surový požitek! Doporučuji! ()

killingminds

O tom, jak majetný kung-fu mistr o všechno přišel a pak se promlátil hordami japonců ke slávě. To vše prý podle skutečné události. No, já mám kung-fu řežby celkem rád, ale ne že bych si je nějak extrémně sjížděl. Ip Man mě ale bavil natolik, že jsem se podíval hned na oba dva díly za sebou a už se nemůžu dočkat, až uvidím třetí. Výborně natočenej příběh čínskýho hrdiny, učitele Bruce Leeho a hrozně hodnýho a čestnýho chlapíka. Zároveň skvělá přehlídka bojových umění. Už dlouho mě nic takhle nebavilo. ()

onevoice

Toto je najlepší kung-fu film aký som kedy videl. Bojové scény sú hodné oscara. To čo predvádza Donnie Yen sa len tak nevidí a osobne si myslím že konkurovať mu momentálne môže asi len Tony Jaa a Scott Adkins. Scénu keď sa postaví majster v ringu proti desiatim japoncom som sledoval s otvorenými ústami a musel som si ju niekoľkokrát prehrať. Nie je to len o bitkách. Má to krásny dej plný emocií a opisuje život jedného z najlepších majstrov kung fu 20 storočia. Po pohodlnom a kľudnom živote majstra prichádza peklo. Japonci sú ako zveri. To nenechá chladným Ipa Mana a postaví sa im v ringu. Nemá to prakticky žiadne hluché miesto. Niet čo vytknúť. Konečne žiadne lietanie žiadne prehnané scény ale skutočná realita. Proste bomba. ()

Zrcadleni

Nikdy jsem za celý svůj život nepropadl čínskému umění ve zfilmované podobě. Tudíž jsem do tohoto kousku šel s hlavou prolezlou negativním očekáváním, ale velký omyl nastal! Geniální kamera v soubojích, myšlenka byť prostá tak skrývá neomezený počet metafor. Výborné obsazení a mistr Yip Man je dokonale přesný v jakémkoli pohybu. ()

nyannyan

Mám rád dobré filmy o bojovom umení. Ip Man väčšinu z nich ale ešte prekonáva, asi to bude ázijskými vplyvmi, no ako vtipné poznámky jeho ženy tlmočené cez jeho malého syna pri boji v jeho dome, tak majstrovsky spravené choreografie, kde si Donnie zaklincuje skoro tucet japoncov do Zeme dodávajú tomuto filmu niečo viac. Narozdiel od mnohých iných má Ip Man veľmi dobre spracovaný aj príbeh (podľa skutočných udalostí) a taktiež hudobný motív nie je o nič menej podarený. Chce to viac podobných filmov. ()

Fujin

Celý film táhne úchvatně skromný mistr Yip a ovšem jeho dokonalé Wing Chun. Pro obdivovatele vážně natočených kung-fu filmů jistě lahůdka. Zpočátku jsem Donniemu nevěřil, ale prvních pár minut mi stačilo, abych si uvědomil že jeho obsazení bylo ... víc než dobrá volba. ()

saluk

Filmy o bojových umeniach veľmi nepozerám, ale asi robím chybu. Tento film ma totálne dostal. Na pozadí 2. svetovej vojny sa tu odohráva príbeh Ip Mana, vyznávača osobitého štýlu kung fu. Perfektná choreografia súbojov a skvele zvolená hudba mi pripravili naozaj ojedinelý zážitok. Za najlepší moment považujem boj Ip Mana proti 10 japoncom. Už sa neviem dočkať, kedy si pozriem dvojku. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz