Bez úniku

• USA Breathing Room (více)

Myslíte, že ohraná variace na známý horor SAW již nemá co nabídnout? Že ani nemůže? V tomto mrazivém snímku půjde o čirou hrůzu. Nejsou zde ale zapotřebí žádná monstra, neboť i člověk sám o sobě dokáže být v krajních situacích dostatečně zvrhlý a odporný. Myslíte, že jste viděli všechno? Mýlíte se. (Davies182)

BlackTom

Klišé strieda klišé a ja sa už pri úvode pýtam sám seba: čo musí mať film o jednej miestnosti, skupine ľudí a šialencovi, čo ich väzní? No predsa 5 ústredných charakterov (provokatér, vodca, debil, fešanda a slečna tajomná), smrteľne vážne dialógy, ktoré sú maximálne skôr do plaču a hlavne - takýto film musí prejsť cez kopirák (v tomto prípade kopíruje Saw, House of 9 a Cube). A nemýlil som sa... Čo sa týka "imidžu" filmu, strašne mi vadí tá blbá kamera, klasicky amatérsky herci a v neposlednom rade tá predvídateľnosť (*SPOILER Bolo jasné, že ten černoch sa zastrelí... SPOILER*). To je však to najmenej, ehm. Ďalej je tu "big brother" s teplošským ksichtom, hysterická plačúca dáma v stredných rokoch a smiešne psycho scény v tme, ktoré zrejme boli odkukané z Jack in the Box. Nuž áno, je tam pár pozitív, ale viem si akosi spomenúť len na jedno - na tú fešandu. A pointa tiež stojí za... Ďalšie minúty z môjho života, ktoré som mohol "premrhať" na lepší kúsok. ()

Antaeus

Obsah je tu napísaný pekne. Len na otázku "Myslíte, že jste viděli všechno?" sa v tomto prípade naozaj viac hodí odpoveď:"tak určite..". Pretože tu sa naozaj nič nové nedeje. Prakticky všetko je tu odkopírované odniekiaľ zinakadiaľ. Od námetu, cez jednotlivé smrti a viaceré detaily až po "šokujúce" finále. Korunu všetkému nasadzuje kamera, ktorú mal v ruke epileptik s parkinsonom. Neviem, či mala svojou "dynamikou" navodiť napätie, alebo len v rozpočte neostalo niečo málo na poriadny statív? Každopádne mi dojem zo sledovania skôr kazila. Ide o slabé dielo, ktorého nepozretím človek aspoň nestratí čas. A to mám "rúmofky" rád. Ach jaj.. ()

Astaroth12

Takéto filmy si už pozerám len tak zo zvedavosti, či sa nenájde aspoň jeden, ktorý ma prekvapí. A pár ich aj bolo, no tento to rozhodne nebol. Príbeh bol lacný, nezaujímavý a vo viacerých prípadoch i blbý. Logika tam nehrá určite prím a postavy sa chovali ako pri takýchto filmoch je zvykom, príšerne. Film je i strašne predvídateľný a ten koniec, to bol už klinček do rakvy. Ale neviem celkom prečo, ale filmu dám aspoň tie 2*, asi preto, že som videl o niečo väčšie sračky a tie máju aj tak vyššie hodnotenie. ()

J*A*S*M

Takhle nějak bude vypadat Saw LXIV. Breathing Room je velmi lacině působící zástupce realityhororu (několik lidí je kdesi zavřeno, neví jak se tam dostali a proč tam jsou), který si opravdu neláme hlavu s logickým jednáním postav a s jejich psychologií. Přesto jsem celou dobu zvědavě čekal na konec, jak se to všechno vyvrbí. No vyvrbilo se to fakt podivně (palec dolů). Kdyby byl závěr povedenější, přihodil bych druhou hvězdu, ale takhle budu přísný. 30% ()

MickeyStuma

Ve své době úspěšný námět tentokrát snad v televizním formátu, neboť značně nízký rozpočet ze snímku doslova jen září. Po dějové stránce to však vypadá, že scénář měl spíše sloužit jako divadelní hra. Žádné činy či akce, jen neustálé konverzace o ničem. Pro film je to tak naprosto nezáživné, bez budující atmosféry a bez jakékoli hororového aspektu. Tohle snad má pro televize sloužit jako levnější náhrada za pořádné filmy, u kterých jsou vysílací práva vyšší, jinak se to nedá vysvětlit. ()