Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shushika
  ***

  Zábavné, bizarní a konzistentní atmosférou jako málokterý český film poslední doby, byť jde jen o mix snad všech motivů českých komunálních satir, co pamatuju. Bohužel je to a) moc dlouhé, b) moc epizodní (děj prakticky chybí) c) s mnoha zbytečnými odbočkami, d) bez výraznějších postav a vztahů. Je škoda, že ta expozice-neexpozice je tak dlouhá a to nejzajímavější začne až po hodině, s příjezdem premiéra. Konec pak hrozně rychle vyšumí. Rozhodně to ale chci vidět ještě minimálně jednou, což se mi u českých filmů nestává...(22.7.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $279,071(24.8.2010)

 • ORIN
  ****

  Když konečně Češi natočí opravdu kvalitní film, spousta lidí to ani nepozná. Robert Sedláček je obrovský příslib do budoucna.(5.2.2011)

 • Isherwood
  ***

  Tož, na dědině, né nepodobné téjto, bývám. Ludé sú všude stejní. Po čuni kvůli babě si dajů, o kraviny sa hádajů, dobrého starostu aj prachama nabúchaného podnikatelů majů. Blbé je, že je to takový ten další z řady pokusů o ten ‚venkovský folklóreček‘, který tentokrát překvapivě nedojede na postavy (byť některým pražákům ten postoj ‚seno a vidle‘ prostě neuvěříte), ale na strašlivě ospalé tempo bez ničeho a zbytečnou epizodnost, která vám nedovolí se ničeho pořádně chytit. Za 3 hvězdičky s krvácejícím srdcem, protože Sedláček ční nad typově podobnými kolegy o dvě hlavy, ale nemůžu si odpustit otázku, jak to kdysi ti Formani, Menzelové a Svěrákové dělali…(25.4.2010)

 • Deimos
  **

  DVD/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 2/10 Prostředí 3/10/// +Hanzlík (toho tak často neuvidíme), i ostatní herci byly fain (Zedníček, Bareš, Martin Trnavský a další), nejakčnější scéna filmu "na přejezdu" pobavila, rovněž premiérova ochranka byla k popukání -vláčné, slaboučké, bez pořádného scénáře, první hodinu jsem se ani jednou nezasmál, některé postavy byly opravdu jak z "vesnického světa", hodně mizerný hudební doprovod, přesnější by bylo žádný nepočítaje poslední třetinu/// Prvně jsem moc neočekával, potom jsem viděl trailer a slyšel jak je to zábavné a dost byl na tento film zvědavej. Výsledek je však velmi slabý a nebýt poslední o něco dramatičtější třetiny, šel bych o jednu hvězdičku ještě níž. Tak prázdno a bezduché máchaní dialogy a plýtvání filmového materiálu jsem už dlouho neviděl. A nezachrání to ani pro mě velice blízké okolí: kousek od Brna. Ani několik známých tváří: kamarád v komparzu. Marná sláva, tohle se asi líp natáčelo, než že by se to dobře sledovalo./// Celkem 33%///(1.4.2010)

 • - V jedné scéně, kdy se auto zasekne na železničním přejezdu, je konstatováno, že tady jezdí i Pendolina. Jenže to jsou elektrické vlaky a trolejové vedení na této trati prokazatelně chybí. (Lkprak)

 • - Filmový Mouřínov je skutečný (nedaleko Bučovic), doopravdy zde končí silnice. (M.B)

 • - V cameo roli německého soutěžícího se objevil přední český archeolog a kastelolog Prof. PhDr. Tomáš Durdík, DrSc.. K této roli jej přizval režisér Robert Sedláček, se kterým už spolupracoval na dokumentárním seriálu Štíty království českého (od r. 2007). (KM Phoenix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace