Vyrovnaný scénář sice s nadsázkou karikuruje maloměsto nebo vesnici, ale velice přesvědčivě zachycuje bodrost, přátelství, přetvářku. V mužském příběhu mají své místo i "malé velké ženské osudy" (krásné role pro Martu Vančurovou a Evu Vrbkovou). Film nejen že stojí za zhlédnutí, ale i za zamyšlení.(1.2.2011)

Film, který se rozjíždí docela nenápadně, aby po příjezdu premiéra a jeho početného doprovodu vygradoval v opravdu zábavnou satirickou komedii. Ono už to, že je česká komedie zábavná, je takový malý svátek, ale Robertu Sedláčkovi se nějak povedlo, že film ani příliš nepřipomíná žádný jiný český film. Jakoby si v komediálním poli našel svůj vlastní prázdný prostor, který se rozhodl zaplnit. Některé věci či postavy sice nebyly tak zajímavé (Petr Váša), ale i tak je to pozoruhodný počin (70%).(2.10.2009)

Já už si skutečně přijdu trapně, když tady musím bránit pomalu každej českej film, co jsem viděl. Vážně. Uznávám, že první část byla celkem nudná, ale ta druhá? Ta byla plná jedné hlášky za druhou. Tolik hlášek jsem v českém filmu neviděl snad ani nepamatuju. Já jsem se bavil, ten film mi nepřišel kdovíjak velkej, ale objevilo se v něm tolik vtipu a známých herců, s čímž jsem se v českém filmu taktéž dost dlouho nesetkal, že ohodnotit tenhle film nižší známkou by byla asi taková chyba, jako poslat americký vojáky do centra Severní Korei. Muži v říji jsou pro mě lidový humor, na který se poslední dobou všeobecně kritizuje, a přitom za komančů byl nedílnou součástí každé komedie.(10.4.2011)

Tož, na dědině, né nepodobné téjto, bývám. Ludé sú všude stejní. Po čuni kvůli babě si dajů, o kraviny sa hádajů, dobrého starostu aj prachama nabúchaného podnikatelů majů. Blbé je, že je to takový ten další z řady pokusů o ten ‚venkovský folklóreček‘, který tentokrát překvapivě nedojede na postavy (byť některým pražákům ten postoj ‚seno a vidle‘ prostě neuvěříte), ale na strašlivě ospalé tempo bez ničeho a zbytečnou epizodnost, která vám nedovolí se ničeho pořádně chytit. Za 3 hvězdičky s krvácejícím srdcem, protože Sedláček ční nad typově podobnými kolegy o dvě hlavy, ale nemůžu si odpustit otázku, jak to kdysi ti Formani, Menzelové a Svěrákové dělali…(25.4.2010)

-"Myslíš, že to máme pod kontrolou?" -"Ne." Miluji Igora Chmelu.(26.1.2011)