Typický príklad toho, ako može filmu uškodiť nedobre zvolený trailer. Nebyť mojho naj kamaráda, ktorý ma v Blave na Mužov v Ruji (ftipná SVK verzia) vytiahol, obišiel by ma tento kúsok na míle, v pohode i celých maratónskych 42195m. Našťastie nie a pripomenul mi i legendárnu školskú hlášku, ktorú sme si na základke písali a čítali zľava doprava a naopak: JELEN-OVI P-IVO NELEJ:-))) k tomu slivovička - "ještě do druhé nohy a dáme poléfku. Fajn. A to já dnes budu klidně za stonožku." * * * * a ja skandujem: NECH ŽIJÚ TETKY Z KYJOVA ! P.S. Treba vyDRŽAŤ pomalšiu prvú pol hodinku, potom už to ide samo.(20.11.2009)

Má to podobný potenciál růst jako kdysi Dědictví.(22.7.2009)

Tahle komedie celkem ušla, ale stejně jsem se po celou dobu nemohl zbavit pocitu, že měla na víc. Poklidnou hladinu malé moravské obce Mouřínov již brzy rozvíří dvě významné události. Mistrovství Evropy ve vábení jelenů a s ním spojený i příjezd premiéra. A hlavně v sázce je schválení výstavby nové silnice vedoucí do obce. Originální nápady tahle komedie solí jeden za druhým, ale bohužel horší už je to s výraznějšími nebo nějakými hláškami, které by časem "zlidověly", jak už to u těchto komedií bývá zvykem. Něco takového Mužům v říji vůbec nehrozí. Humor je zde totiž dávkován v dosti limitované míře a prostor pro zasmání není dopřán, a tak jsem se zasmál jen párkrát. Herecké obsazení bylo celkem dobré a Trnavský, Dulava, Hanzlík nebo Bareš občas solidně "zaperlili", ale některým hercům naopak nebylo kvůli moravskému nářečí příliš dobře rozumět (zvukaři práci na filmu vůbec nezvládli). Tuhle komedii si asi hned tak znova nepustím, ale pro její originalitu se dá vidět, ačkoliv absence výrazných gagů a "živelnější" režisérské tempo dobrý dojem citelně kazí.(3.7.2010)

• Marthos

Muži jsou možná v říji, ale režisér je spíš v řiti. A diváci nakonec taky.(4.7.2010)

• duklak2

Byl jsem na tom v kině a říkám na rovinu, že ta částka za vstupenku, měla jít raději na charitu. Snímek trpí nudným příběhem a bezduchými hereckými výkony. I když vlastně z toho nastoleného příběhu se asi více "dostat" nedalo. Proto nehodnotím odpadem a dávám horší dvě hvězdy. Tento český film řadím mezi šeď české filmotéky.(4.6.2010)