Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

prokyda

Filmy Alice Nellis mě prostě ničím neoslovují. Ne, že by byly špatné, ale přijdou mi nějak "prázdné". Chybí v nich to něco, co by mě vtáhlo do děje a já si to užíval. Myslel jsem, že by se toto mohlo zlomit po shlédnutí Výletu, jakožto nejlépe hodnoceného jejího filmu, ale opak je pravdou - pouze mě to utvrdilo v mém názoru na tuto režisérku. Tento film hodnotím tak 45% a to hlavně díky hereckému výkonu Ivy Janžurové, jinak by to bylo tak za slabých 30% ()

tere_z5

Mě osobně se tenhle styl českého road movie moc nelíbí. Podle komentářů a hodnocení jsem se na film tešila, ale po pravdě jsem měla velký problém to vůbec dokoukat. Nevím zda je to tím, jak je to ze začátku tak ukecané, nebo tím "uzavřeným" prostorem. Tento film mě rozhodně nijak neoslovil. Hodnotím 50 % a to převážne za obsazenost rolí. ()

Bajucha

Řekla bych, skvělé rodinné trio Janžurová a dcery Remundovi. Talent bezpochyby zdědily po mamince a tím, že mají všichni tři stejné rysy, na mě celý film působil daleko věrohodněji a opravdověji. Výborný herecký výkon předvedla i Naďa Kotršová s Igorem Barešem, který se nevím proč, stal pro mě symbolem muže. Protože odpustit ženě to, co odpustil on a ještě ji u toho utěšovat je více než mužné a přesně tak, bych si charakter pravého muže představovala. Je to asi absurdní, ale my ženy občas potřebujeme udělat průser, abychom si uvědomili, kdo pro nás znamená nejvíc a aby nám konečně došlo, že ten život, který žijeme se nám líbí. Celou dobu jsem prožívala problém Theodory, jako Zuzany, a pevně doufala, že se nerozhodně špatně. Protože z vlastní zkušenosti vím, že je to více než těžké. Zase se zde ukázal obyčejný a přesto nevšední námět Alice Nellis, která s ním u mě zabodovala. Prostě, bylo to tak něja po česku a co je český, to je hezký ;-) ()

JARDAHONDA

Co si doma řeknete, dozvíte se cestou. Absurdní road-movie, ve kterém babička naplní svůj sen, matka se ke svým dcerám přestane chovat jako k dětem, dcery se ke svým manželům přestanou chovat, jako k idiotům a otcův popel je rozptýlen po celé zemi a ještě dál...... Velmi pěkně natočený film o skutečném životě. ()

mr_radek

Komedie tedy ani omylem, ale solidní drama ano. Všechno to na place dobře funguje, možná i díky faktu, že dcery Ivy Janžurové jsou jejími dcerami i mimo filmové plátno. Jen mě mrzelo, že herci jako Macháček, Hádek nebo Geislerová nedostali větší prostor. ()

andydufrsn

Ač nemám moc filmy od Alice Nellis rád, protože mi všechny přijdou stejné tak jsem se nechal nalákat a byl jsem strašně mile překvapen, tím jak tahle netradiční road movie skvěle zachycuje mezilidské vztahy a vyrovnávání se s, ne vždy snadnou, minulostí a s ještě těžší přítomností! ()

panbrat

Akoby len snaha : snaha o umenie, o vtip, o klasiku, o herectvo mamy (?). Nepresvedčivé – na ten potenciál ktorý sa tam dal tušiť. Janžurová vo veku a rolách kde nevyužije svoju geniálnu komediálnosť, pravda, ako staršie dámy s Kotršovou tu boli„pani herečky“. Dcéra Sabina s hlasom aký mala mama pri komických afektoch, no mať taký prejav stále … Historický Telč kontra paneláky slov. mesta, drsná cukrárka – pohľad ironického dovolenkára, to malo umelecky zaujať ? ()