Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

Maynard.

Před začátkem sem dostal varování :"Tohle se ti určitě líbit nebude". A byla to prauda :o). Bohužel sem neměl sílu pustit si něco jinýho, navíc v TV v pondělí to není žádná hit paráda. Tak sem to dokoukal celý. No, byl to můj 2.filmy od týhle režisérky a oproti parádně zabavnýmu Revivalu je tohle hroznej šit. Porád samý kecy, kecy a problémy, který by se daly krájet komoušovskou nebroušenou rybičkou. Je ale vidět, že v režisérký hlavě je spousta kvalitních nápadů. Ale ty nápady se týkaj jen záběrů... Scénář stojí za starou belu. A to si to všecko píše Nellis sama. No, 1*, za to, že sem to dokoukal dokonce, což se mi teď zpětně zdá neuvěřitelný. No a druhou * za supr víkend na Orlici :o) ()

Kanibal

Skvělá Iva Janžurová je opravdu magor a je radost ji sledovat... jak chce kormidlovat své blízké kolem sebe, jak to nejde, jak ti ostatní reagují... její dcery jsou opravdu naprosto uvěřitelné (skutečná příbuznost je nanejvýš přínosná), jen ta pointa přišla moc předvídatelně... ()

PALINO

Po režisérskej i hereckej stránke dobre spracovaný film, ktorý sa medzi českými filmami určite nestratí. Trochu ma ale zamrzelo i zároveň veľmi pobavilo, že nás-Slovákov vykreslili českí tvorcovia ako nesympatických mimozemšťanov. Až z nás dostala babička smrteľný šok. ()

Luciášek

Já jsem neřek, že vypadáš jako tlačenka, já jsem jenom řek, že se v tom autě budete tlačit. - Ale kvůli mně, že jo?! ()

bari68

Kecy, kecy, ostro-kyslý humor zaoblený rádoby road-movie. V tejto hre ide, ale o niečo iné a postupne sa tu odkrývajú rodinné vzťahy a ich tajomstvá. Filmársky je to good, premyslené, s dobrou scenáristickou gradáciou,o hereckých výkonoch Janžurovej a spol. netreba dlho rozprávať, avšak dejová zábava sa tu odohráva pomalým tempom ktoré prevyšje art. ()

Kapybara

Příjemně civilní snímek, který si na nic nehraje. Pětku dávám za normálnost a obyčejnost. Stoprocentní herecké výkony v čele s dokonalou Janžurkou. A k tomu skvělá muzika. ()

Balu...

Záměr byl dozajista pozitivní; provedení je ovšem dost diskutabilní. Iva Janžurová je Paní Herečka; která ale nemá šanci utáhnout sama celý film. ()

cab

Na ceske pomery velmi povedene rodinne cernohumorne drama ve stylu starsiho Ene Bene, ale urcite vyzralejsi a divacky pritazlivejsi, protoze vylet z Rakovniku do Noveho Mesta nad Vahom nabizi spoustu nevyrceneho mezi rodinnymi prislusniky. Uvolnene a prirozene herectvi podtrhuje skvely dojem z filmu. 75% ()

F.W.Colqhoun

Až po skončení filmu mi došlo, co mi to celé * kromě výpadů do prostoru mé vlastní famílie * připomnělo: Homolkovy. Oduševnělejší, méně přirozené, ale přesto právě ty. Což sice není vůbec špatná věc a při portrétování české rodiny je určitě těžké se této poloze vyhnout (proč taky, že), ale kdo by to byl od Alice Nellis čekal? Já ne. Tenhle film táhne scénář - v lecčems překvapivý, svěží, přes výše naznačené reminiscence (+ „Little Miss Sunshine”) originální a věrohodný. Dialogy jsou tak přesné, že až bolí, a když je pronáší strašidelně dokonalá Iva Janžurová, člověku nějak nejde si nevzpomenout na to, co už někde, těžko říct kde, viděl... Černá nit žertovné makabrozity se vine podél a skrz příběh a dává vzpomenout na antropologickou poučku, že totiž „kulturní úroveň národa lze hodnotit na základě to, jak nakládá s mrtvými"... Obsadit do skoro všech ženských rolí příslušnice jediné rodiny lze považovat za mistrný tah, nicméně jsou-li si matka s dcerami tak strašně podobné, co do hlasového projevu skoro neodlišitelné, vyvstávají při sledování rozhovorů zvláštní dojmy, že sleduje člověk jakousi kaufmanovskou samomluvu. Osobně mně podobnost dam rozptylovala, ale to je spíš můj vlastní problém - rozhodně je to lepší, než kdyby sestry hrála třeba Geislerová (která se v roli nesnesitelné krávy terorizující frackoidního Kryštofa Hádka taky mihne) s Vilhelmovou (která tam určo taky někde byla a já si jí nevšiml, ha ha ha). Kromě matky Ivy upoutá především neobvykle mírný představitel vyšinutců Igor Bareš. Režie oukej, ale potom, co jsem viděl třeba Tajnosti, mám dojem, že byla Alice Nellis ještě jaksi ve stádiu zrání. Film jsem viděl před deseti lety a potom až dnes a byl jsem zděšen, jak zvláštně zestárl - nejen kvůli rekvizitám jako Wartburg a okolnosti nedostatečného mobilního pokrytí... Z kolonky "přestárlé" trčí hlavně soundtrack, který vykazuje strašlivé symptomy devadesátkové amatérštiny, což by nevadilo, kdyby byl v devadesátkách skutečně nahrán. Písně jsou bůh-ví-proč zpívané tím, co naše vetchá profesorka kdysi na gymplu trefně označovala jako „čengliš” ...a už je nechci nikdy slyšet. Tři (a půl). ()

Radim

K českému filmu mám posledních pár let despekt - snímky, které se mi líbily, bych spočítal na prstech jedné ruky. "Výlet" k nim patří - subtilní, civilně pojaté komorní drama bez zbytečných gest a rozmáchlosti. Jednoznačným plusem je herecké obsazení, kde klan Remundů dodává filmu zvláštní podtext. ()

Wishkah

Kvalitní český snímek, který čerpá ze života. Chvilkama je to ale trošku nudné. Co musím vyzdvihnout je Iva Janžurová. To je paní umělkyně. Její smích na hřbitově si pamatuju doteď :-) ()

peetriss

Příjemná filmová "symfonie" o citech a mezilidských rodinných vztazích. Alice Nellis opět ukázala, že má skvělý dar pro citlivé vylíčení emocí svých postav a Iva Janžurová se svými dcerami zase předvedly svůj nesporný herecký dar a um. ()

Schuldiner

Takové odpočinkové drama (s perfektní Janžurovou), které ale asi bohužel brzo vyšumí z hlavy. Za vidění to ale určitě stojí. ()

Landauer

Velmi! Velmi přeceňovaný film. Při premiéře jsem k němu v kině přistupoval zcela bez předsudků, dokonce jsem se i trošičku těšil díky příznivé recenzi v Cinemě, jenže po zhlédnutí mi to přišlo jako nic moc a po dalším zkouknutí později bylo jasno: Výlet je vyumělkovaná hovadina hrající si na kdo ví co, šustící papírem a sanžící se o topornou přirozenost, která je českým filmům v poslední době tak blízká (bohužel). Je to prostě humus, který líbá paty intelektuálně degenerovaným kritikům... jak už tak u Nellis bývá zvykem. ()

willis

Roadmovie s dobrými hereckými výkony. Možná občas trochu až moc překombinovaná. Na co si měli autoři dát větší pozor je zvuk, protože někdy dialogy zanikají v okolním ruchu takže jim není rozumět. ()

KatRi

Takový live film - jako by Alice Nellis okopírovala každodenní rodinné dialogy, jsou uvěřitelné a to dělá film takový, jaký je. Maličko je to dohnané do absurdity, ale proč ne...Road movie, v níž účastníci řeší sami sebe a své vzájemné vztahy - myslím mnohem povedeněji než v Romingu. ()