Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

allegria

Trochu mě rušila hudba na nevhodných místech i její výběr, což už je ale asi u Alice Nelis zykem. Jinak moc pěkně udělaný film, dobré zápletky, ač jich bylo hodně, tak nebyly nijak nevěrohodné, napětí od začátku do konce, žádná hluchá místa. Krásně vykreslené rodinné vztahy, i když pro mě trochu mimo realitu, ale to neznamená, že to tak jinde nemůže být. Líbilo! ()

Grázl83

Další film Alice Nellis a opět docela nuda. Nerozumím, za co je tato autorka tak hodně chvalena. Jediná dobrá scéna byla na hranicích, jinak o ničem. ()

PTuranyi

Úsmevná rodinná roadmovie s dramatickými prvkami. Príbeh sa točí okolo pohrebu starého otca, ktorého sa rozhodne babička pochovať na rodnom Slovensku a na tento "výlet" vezme dcéru s vnučkami. Muži sú v tomto príbehu skôr v úlohe zápletky ako aktérov. Zuzana má totiž milostnú aférku s maliarom a jej vzťah s manželom sa rozpadáva. Rieženie tejto krízy vnáša do príbehu dramatický rozmer. Film a príbeh nie sú zlé ale chcelo by to trochu inak zostrihať a možno aj zrežírovať. Mix zábavy a drámy v tomto prípade vyznieva nemastno neslano. ()

aronofsky

Nějak jsem nepochopil v kolonce žánru slovo "komedie". Ano, pár dobrých vtipů a nějaká ta groteskní situace se tam vyskytne, ale občas jsem se nudil a trochu z toho dýchala „televiznost”. Vím, že to natočila TA Alice Nellis, ale nějak mě to nechytlo. 60% ()

mansonn

Skoro som si vytrhal od nudy vsetky chlpy z ucha.Taka hrozna nuda a dialogy uuuuplne o nicom .Mohli by tam debatovat o sadeni redkovky a ani by to clovek nepostrehol.Vela novych ceskych filmov je vysoko hodnotenych a pritom stale upadaju a dejovo su uplne mimo .Herci prezivaju svoju ulohy tak moc , ze im to uz ani nejde mam pocit ze pozeram na frasku a nie film.No kto ma chut nech si to pozrie , ale podla mna to nieje nic moc ()

zero_zelo

já tak nějak rozpačitě netuším, jak takovýhle filmy hodnotit. necejtím se bejt kritikem, kerej může něco sepsout jen tak. stejně tak mi nepřijde, že by tady bylo něco k sepsutí. prostě film o životě jedné rodiny, přišel, skončil, odešel... možná v tom je to umění? nevim... ()

R.E.M.

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Přestože ústředním motivem filmu je cesta na vzdálený hřbitov na Slovensku s cílem uložit urnu s popelem, zpracování vyznělo lidsky a vůbec ne ponuře. Dobrý scénář i režie. Mile civilní pojetí, scény jako přenesené ze skutečného života. Kvalitní výkony herců Sabiny a Theodory Remundových, Nadi Kotršové i Igora Bareše. Především chci ale vyzdvihnout vynikající Ivu Janžurovou, která umí zahrát jak komediální role, tak tyto civilní. ()

SkeeveTulp

Ach ne, už zase. Nechal jsem se ukecat, a zase lituji. Zase to stejné toporné herectví, to stejné štěkání textu bez návaznosti, sestříhané s pauzami, jako kdyby očekávali smích. Řídký děj, který možná měl nějaký dobrý základ, ale dlouhodobým vařením byly zabity všechny bakterie přitažlivosti a humoru. Za půl hodiny, déle jsem to nevydržel, se udál děj tak stěží na jednu anekdotu. Jedna hvězdička z úcty k Ivě Janžurové. ()

shinlove

Rodinná sešlost v jednom filmu pod taktovkou Alice je silná kombinace, ale jinak ve mně nic nezanechal, nedal mi důvod vidět film znovu... 3* ()

Mark1983

Nanejvýš třikrát jsem se jen usmál, jinak mi to jako komedie vůbec nepřišlo, a navíc mi to připadá na jedno kouknutí. ()

baron156

Celkem milá černá komedie s výbornými hereckými výkony a příběhem. Iva Janžurová se svým smíchem je geniální. ()

JoudaCZ

Situace zdánlivě absurdní, ale ve skutečnosti naprosto reálné. Přirozeně zahrané, citlivě režírované, dialogy snad odposlouchané od sousedů. Výborný scénář vede příběh lehce a nepředvídatelně (!) kupředu. K tomu výborná kamera, příjemná hudba, prostě príma... ()