Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

Sandiego

Neuvěřitelný snímek s neuvěřitelnou I. Janžurovou a bezchybným scénářem. Pro mě nejlepší český film 21. století. ()

Pierre

Výlet je film který mně už od začátku vůbec nebavil, ale pořád jsem doufám, že spatřím něco vyjímečného. Nestalo se. 100 minut sledovat jaké má jedna desně nepříjemná rodina děsné nezajímavé problémy, opravdu není moc záživné. Jako ze života mi to nepřipadalo. Ta druhá hvězda je především za Janžurovou, která to naštěstí trochu zachraňuje. ()

blackrain

Cesta je cíl, nikoliv její konec. Prostá pravda, která platí. Na cestě se může stát cokoliv. Může vás rozdělit nebo stmelit. Každopádně si pak utřídíte myšlenky a srovnáte priority. Iva Janžurová byla výborná a její dvě dcery také. ()

Maq

Tvůrce chtěl natočit něco co není kravina. No budiž, bezduché to není, ovšem inspirované jen velmi velmi průměrně. ()

Damiel

Mnoho jsem od toho nečekal, a jaké bylo moje překvapení! Krásné komediální dramátko, herci svěží, úplně přirození... prostě jako vystřižené z reality. Moc se mi to líbilo a na DVD si to kdykoliv dám znovu. ()

YURAyura

5/10 Tragikomicky rodinny film, kde si zahrala skoro cela Janzurovic rodina. Jesteze aspon Iva na rozdil od svych dcer umi hrat a jako milujici matka dokazala proslapat cestu i svym dceram. A pak se nam vsichni ti potomci slavnych snazi nakukat, ze oni to meli oproti normalnim lidem jeste tezsi. Treba neznam zadneho Barese otce a jak to synovi jde... ()

PAGE

Myslím, že Alici Nellis se podařil napsat výborný scénář a pak si podle něj natočila báječný film.Za tento počin jí tleskám a držím palce, aby její tvorba měla jen vzestupnou tendenci. V dnešních "drsných" časech mě pohladil po duši a zanechal ve mě příjemný pocit a to není málo. ()

Murrro

Alice Nellis dokáže vytvoriť majstrovské dialógy, životaschopné postavy a pulzujúce vzťahy medzi nimi v emocionálne vypätých scénach, ktorých silu občas rozdrví hrozná hudobná dramaturgia jej filmov. Výlet sa môže "pýšiť" všetkými spomenutými znakmi a nad priemer ho vyzdvihuje najmä prítomnosť (a klasicky skvelý výkon) Ivy Janžurovej. ()

Duotone28

Keby mi bolo obsadenie aspon trochu sympaticke,uvazoval by som mozno aj nad peknou 4kou,ale z tych zenskych mi bolo zle...Skoda ze prave tie mi to zhnusili,nazdar ()

Vědma

Rodina, kterých je tisíce, situace, které nejsou většinou ani moc vtipné ani smutné ani tragické, ale vlastně všechno dohromady. Dcery Ivy Janžurové nejsou moc dobré herečky, Sabina se mi herecky líbila trochu víc. Ale právě jejich fyzická a hlavně hlasová podobnost dodává autentičnost. Výborná byla babička, podobná jako ta naše. :-). Oceňuju, že jsem se opravdu skoro vůbec nenudila. A přítomní Slováci, prosím, promiňte. ()

Aleee89

Už to bude dávno, co tenhle film dávali v televizi a já jsem se dívala. Zdálo se mi to místy hektické a chaotické, ale ještě si většinu pamatuju, takže to svědčí o kvalitě. Alici Nelis jako mladé režisérce fandím a paní Janžurová tu byla opět dokonalá. Tohle je takový normální příběh o dost nenormální rodince, místy celkem vtipný, moc se nenudíte... ()

Dont

Za duo slovenských celníků a bahenní lázeň si tenhle film víc jak tři hvězdy nezaslouží. To se pak mohou Igor Bareš a Iva Janžurová snažit jak jen dokáží a stejně svým herectvím takové trapasy nenapraví… ()

kajas

Tahle cesta obyčejné české rodiny na mě působila velmi ubíjejícím dojmem, nebavila jsem se, o postavy jsem se nezajímala a dost mě iritovala nevhodně zvolená doprovodná hudba. Pochvalu si ovšem zaslouží jak bezvadná paní Janžurová, tak její dcery i "zeť" Igor Bareš. Celkově ale bohužel velké zklamání a důkaz, že mi více sedí Alicina pozdní mainstreamovější tvorba. ()

Anglie

Opravdu povedené. Vynikající rodinné drama s opravdu povedenými hereckými výkony - snad jen občas příliš morbidní. A pokud se těšíte na výkon Jiřího Macháčka či Anny Geislerové, tak vězte, že oba se ve filmu doslova jen mihnou - mají jednu scénu. ()

Frenegonda

Vpustil jsem Alici Nellis k sobě do obýváku. Udělala tam pěknou paseku trvající něco přes 1,2 hodiny a s elegancí sobě vlastní odplula pryč:-) Teď VÁŽNĚ. Tenhle film mě převrátil naruby, vypral na 40 a vyždímal na 1500 otáček za minutu. Nevím co Nellis udělalal s herci, ale jejich výkony jsou naprosto famózní. A závěr graduje takovým způsobem, že se mi naskakovala husí kůže! ()

dyfur

...vcelku nudné dielko,ktoré má v popise i komédia-ozaj neviem ako k tomu distribútor prišiel....také ako keď požiadate kamarátku režisérku,aby s vami (Iva Janžurová) a rodinkou natočil ...niečo...malo to len 100 minút,ale pocitovo 2,5 hodiny....po páde totality "janžurka" sa rozplynula a nič extra nenatočila...žiaľ ...podobne ako Jiři Menzel...a iní.... ()

Violeta

Některý český filmy se fakt vyplatí, i mně, letitýmu odpůrci - třeba zrovna Výlet. Nevim, jestli je to Alicí Nellis nebo tím, že roadmovie mě prostě berou. Já bych na tenhle výlet strašně ráda vyrazila s nima, jako zúčastněnej pozorovatel bych se za nima táhla jak smrad a spokojeně se pásla na jejich radostech i starostech. ()