Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

Biopler

Film s výborne prepletenými dialógmi, ktorým doopravdy nič nechýba, skrátka scenár napísaný ako život sám. Navyše príjemný soundtrack a Iva Janžurová, z ktorej výkonu prostota doslova čuší. Škoda odfláknutého záveru, no bol to Alicin "len" druhý film, no režijne to vôbec nepoznať. ()

horovska

Herecký koncert Ivy Janžurové. Červená knihovna. Road movie. Psychologická sonda do duší žen tří generací. Každopádně výborně zrežírovaný film. ()

tranquill

Trochu dokumentární road-movie s civilními projevy herců, filosoficko-psychologickými rodinnými dialogy, ale i s lehkou nadsázkou, ba až černým humorem. Ale je to někdy lepší, nebrat vše tak vážně... ()

Mara97

Film o tom, jak se jedna širší rodinka vydá na náročný výlet, aby nakonec zjistila, jak je to na Slovensku hnusný! Toto poselství a celkově scéna v Novém Meste nad Váhom mne nesmírně pobavila, asi už chápu ten úspěch na mezinárodních festivalech. Jenže to bylo asi to jediné dobré na Výletu, ve zbytku stopáže se jedná jen o šeď a nudu, vztahy a charaktery jsou na úrovni Ordinace či Pojišťovny štěstí. Sledovat obě sestry Remundové, jejich sebelítost, náladovost a vlastně neustálou touhu být středobodem vesmíru, mi činilo hrozné utrpení. ()

Solly

Určitě lepší než Ene bene. Pochopil jsem proč byl ten film tak ceněný při udělování českých lvů. Takových opravdu dobrých filmů ze současného života by mělo být víc. ()

marusaj

Srdeční záležitost. Road movie s třema Janžurovýma v hlavních rolích ? Já se nechal unést a unáším se pokaždé když Výlet vidím. Chemie mezi herci funguje na jedničku. Vtipné, milé, hořkosladké. ()

vincchuppo

Pro mě poměrně dobře čechy zfilmované road-movie. Pojato po česku. Mmě osobně toto road-movie přišlo možná ještě trochu lepší než legendární Easy Rider. Co se obsazení týče, matka a její dvě dcery byly skvělé, babička byla také skvěle zahrána. Myslím si, že postava Pavla zde měla pouze funkci tu, aby tento film nepůsobyl čistě jako dámská jízda. Jinak též tradičně dobrý výkon. Příběhem mě film nepřekvapil, tempem mě neunavil a celkem průměrně jsem se u snímku bavil a myslím, že přesně takovéto příběhy píše sám život. ()

DarthFailord

Já nevím já té Alici Nelis nemůžu přijít na chuť....všechno je to divný..všichni i tak působí...celé to nedává smysl...absence jakékoliv logiky, příběhu, kvalitní filmařiny je více než znatelná...hudba úplně šílená...pár dobrých černých vtipů nezáchráni rozbředlé cosi...paní Nelis je taková abstrakce mezi filmy...a ta stopáž?? Prosím? Mno radši si pustit záznam nějakého fotbalového utkání z Horní dolní. Tam najdete víc děje a logiky než v tomhle filmu...a ještě to má lepši stopáž. 10% ()

wito

prijemny road movie o ceste, kde sa riesia a vysporaduvaju vztahy jednej (ne)obycajnej rodinky. citlivy, vtipny a niekedy az ironicky pohlad na osudy rodiny, ktora je zrazu tvarou v tvar svojej "nahote". ()

Evushe

Mám moc ráda Ivu Janžurovou a v tomhle filmu ji vidím hned třikrát:) Kdo by taky mohl lépe zahrát matku a dvě dcery než matka a dvě dcery..? Škoda, že Sabina a Theodora nejsou obsazovanější. Druhá věc, kterou vyzdvihuji, je to, že se konečně někdo zamyslel nad tím, co asi říká druhý účastník telefonického hovoru! V televizi mě štvou telefonické rozhovory typu "Cože? Katka ještě nepřišla domů a nezvedá telefon? Jak je to možný?" - takhle by to nikdo přece neřekl! Když ale telefonovala Theodora Danovi, tak bylo jasný co si říkaj bez toho, aby to všechno zopakovala... kvůli tomu ještě jednu hvězdičku přidám:) ()

Tiiso

Pěkně vyprávění, které vcelku ční nad vodami české filmové produkce. Budu méně objektivní kvalitu filmu ženě do výše hlavně paní Janžurová se svým výkonem. ()

Leksland

Iva Janžurová vás veme sebou na výlet,na který se jentak nezapomíná. Opravdu paní herečka, nicméně zde se musí vynést nahoru i scenář, protože nemá chybu. ()

fantomas19

Česko-slovenská komediálna dráma režisérky Alice Nellis z roku 2002 je o jednom netradičnom rodinnom výlete. Vdova (Iva Janžurová) sa vydáva s dospelými dcérami (Theodora Remundová, Sabina Remundová), s babičkou (Naďa Kotršová), vnukom a zaťom (Igor Bareš) na dvoch autách na Slovensko pochovať popol zosnulého otca. Počas výletu vyplávajú na povrch rôzne problémy a vyhrocujú sa vzťahy, avšak nakoniec sa spoločný výlet ukáže ako dobrý zjednocovací prvok. Medziľudské vzťahy v rodine sú zaťažené nevypovedanými tajomstvami a zrnkom času, ale nezvyčajnosť miesta a vážnosť situácie dokáže nezrovnalosti urovnať. ()

topi80

Kadence, s jakou nás čeští tvůrci zhruba od roku 1995 zásobují filmy, které jsou naprosto zbytečné a pro diváka otravné, je skutečně obdivuhodná. Tady totálně imbecilní pohnutky posadí celou rodinu včetně babiček a nápadníků do dvou aut. Po cestě se všichni hnípají ve svých životem rozervaných duších, otevírají staré rány, absolvují zcela zbytečné dialogy, až se cynický člověk přistihne, že by nebylo od věci, kdyby se ze zatáčky přiřítil buldozer, který by tomu jejich trápení učinil přítrž. ()

soldiersn

Na tento film jsem se docela tesil (dokonce jsem si nastavil do mobilu upominku, abych ho neprosvihl) a musim rict, ze splnil ma ocekavani. Pekne herecke vykony a nenarocny pribeh me utvrdil na 75%. ()