Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

bruceman7

Byl jsem připravenej na různé možnosti, ale tohle jsem nečekal. V rámci žánru masakr. Už dlouhou jsem se tak nezasmál. Plná palba za přístup tvůrců k týhlé věci. 9/10 ()

iXtr3m3

WTF??? :) Po zhliadnutí druhej časti len doplním, že toto bolo o chlp vtipnejšie ako pokračovanie, na druhú stranu technický pokrok samozrejme rokmi vidieť. Ešte stále si živo pamätám na prvý trailer pár rokov pred premiérou, kde sa po mesiaci na sajdkáre premáva nácek. Mám ho aj archivovaný. Sranda, kam to až dospelo. ()

Zagros

Komedie, která se přiklání spíše na stranu parodie, což ovšem v tomto případě nevadí. Ač tento žánr obecně rád nemám, musím přiznat, že mě Iron sky zaujal po celou dobu a ještě k tomu docela i pobavil. Jistě, dá se vytknout spoustu věcí, ale vlastně není proč. Tvůrci neměli ambici udělat bezchybný film. Naopak se povedlo obsazení všech rolí, herci mně do nich pasovali výborně. Také se povedlo pár vtipů a několik výborných narážek. Zasloužené tři hvězdy. ()

divak84

no tak 5* si tenhle snímeček rozhodně nezaslouží, nevím co blázníte... vtipný a záživný úvod vystřídala až moc hustá omáčka, patlalo se na všecky strany... humor střídal špatný humor a vše obcházela babička nuda.... tato komedie měla zustat komedií a nehrát si na filosofování. pár odkazů supr - čelisti, pád třetí říše, některé scény povedené, satira na USA samozřejmě trefná, ale pořád převažovala neslaná pachuť... z jednoduchého nápadu (který šel cítit ztrailerů) se vyklubala zbytečně zamotaná evropská práce... ()

Eraserhead odpad!

Dlouho jsem se přemáhal jestli za těch několik pěkných záběrů vesmírných bitev, designu lodí a hudbu nedát aspoň jednu hvězdu, ale zbytek filmu je tak neuvěřitelně strašný, že nemůžu. Chtěl jsem béčkovou blbinu pro pobavení jako Bojiště: Země nebo nedávný slovenský Immortalitas, které čím víc vážně se tvářily, tím byly zábavnější. Iron Sky se bohužel pokouší být komedií, což dělá výsledek trapnější a nudnější. ()

legatio

"Tak tedy, kdo nevyzbrojil své vesmírné lodě?" V první řadě je nutné se dívat na Iron Sky jako na komedii a politickou satiru a nečekat od toho prostě nic víc. ()

Vaklaf

Jojo, bavil jsem se. Hlavně ze začátku takřka výborně. Bohužel, s přibývajícím časem film tak trochu ztrácí dech, což je u podobných praštěností poměrně častý jev. Ale dělat si prdel z nácků, to je vždycky fajn. A dělat si prdel z Amíků, to v poslední době prostě letí (někdy snad až trochu moc). A dělat si prdel ze světový politiky... však to znáte. Samozřejmě, že satira není zas na nějaký kdoví extra úrovni - prostě béčková, jako celej film. Pro chvilkový pobavení můžu celkem s klidem doporučit. ()

Junglista

Dlouho sem neviděl takhle zábavnou ptákovinu. Scénář si dělá srandu ze všeho a ze všech, sou tam desítky odkazů na jiný filmy a k tomu povedenej vizuál. Pár vtípků bylo trochu křečovitejch, ale jinak si nemám na co stěžovat :-) ()

B4TM4N

Místy příliš uslintané, nevyrovnané a na poněkud vyčpělé politické rovině založené. Přesto dobře pubertální nazi komedie, obvzláště pokud máte rádi černochy a svastiky. O parádním nápadu s meteorblitzkriegem ani nemluvě. ()

svorad

Chvíli jako parodie, chvíli jako pocta béčkům ... ale všechno je to právě jenom "jako" a vždy na okamžik, který po chvíli přebije nuda a trapnost. No, mohla to být dost zábavná alternativní historie. ()

Kalper

Hezky stylizované, ale příšerně prázdné a bezduché. Základní idea o měsíčních náccích není špatná, ale na celovečerní film to nestačí ani kdyby se Julia Dietze každých pět minut svlékla. A abych nezapomněl, na komedii je v Iron Sky příliš málo humoru. Zasmál jsem se asi dvakrát (i když na podruhé nevím, jestli jsem se nesmál z radosti, že vidím závěrečné titulky). ()

Earl10

Nadšenecký, fanouškovský projekt snažící se rýpnout si do co největšího množství témat, ale na můj vkus se jedná o příliš měkký počin. Satira a parodování je základ tohoto snímku, ovšem dnes je publikum zvyklé na ledacos, takže v tomto případě se nejedná o nic urážlivého. Když opomenu obsah či podtext, tak musím zatleskat nad technickou stránku věci. Celá pasáž mimo planetu, ať už na Měsíci či ta s vesmírnými souboji, nepostrádá nápaditost, režisérův talent, ale především je to opulentní vizuální zážitek. Při pohledu na rozpočet parádní záležitost. Se scénami na Zemi už je to horší, ale pořád slušný standart. Režisér si své dítko ohlídal a po dlouhé přípravě, zahrnující především shánění financí, nám předložil příjemný počin, vynikající především ve vizuální stránce, ale obsahově vcelku zklámává. Nakonec musím říct, že Julia Dietze, na to že je Němka, vypadá více než dobře. [viděl v kině] [65%] ()

Hanys_

Nápad za milion, prvních pár minut taky povedených, ale pak boužel film sklouzne k nevtipné laciné parodii. Ale Peta Sergeant, to je jiný kafe. ()

xmozek

Nechápu jak jsem se mohl při tak debilně inteligentní zápletce takhle pobavit. Triky za pár "éček" a film vypadá skoro jako amíkovský "blockbástr",přičemž by tohle amíci vymyslet nedokázali.A když by to dokázali, nakonec by to zvorali a stálo by to za ..... . Film u kterého se nemusí přemýšlet, a zábava plyne. :o) ()

Orthank

Ja viem, že Európske produkcie majú dosť často problémy s financovaním náročnejších projektov, najmä pokiaľ sa nejedná o blockbusterové veľkoprodukcie ako napr. séria Asterix a Obelix, ale utopiť toľké peniaze v tak "prisprostastom" nápade akým je Iron Sky, to už hraničí so zločinom. Veľkolepá niekoľkoročná reklamná kampaň (ktorá vďaka finančným problémom nemala byť tak včasná) vyzerala skutočne opulentne a výsledok odrazu stojí za jeden veľmi populárny špinavý otvor. V pomerne vysokej trikovej kvalite sa rozhodne neoplatilo parodovať všetko, čo sa na plátne udialo. Je mi jasné, že nápad s nacistickými exilantmi na odvrátenej strane mesica, ktorí chystajú inváziu na matičku Zem je poriadne strelený a pre zhovievavosť cenzorov či morálnych zástancov musel byť ironizovaný, no to radšej nenatočím nič, ako vyhodiť toľko námahy pre takú somarinu. Už na prvý pohľad (stačí pozrieť plagát alebo trailer) je jasné, že všetky "zlaté" zožrali efekty. Scenár a výprava totiž z nedostatku financií už len lapajú po dychu a nestačia dobehnúť podarený vizuál. O logike nemožno ani hovoriť a herecké výkony sú väčšou komédiou ako samotný príbeh. Jednoducho katastrofa s veľkolepou propagáciou, ktorú nejaký Vuorensola akosi neodhadol. ()

Rapikk

Po shlédnutí traileru jsem se na tento originální snímek nemohl dočkat, ale bohužel trailer byl i samotným vrcholem celého filmu. Sice tam bylo pár zábavných momentů, ale doporučit to skutečně nelze. Stačí vidět ten trailer, vážně. ()

dopita

S velkým nadšením přehnaný film jehož scénář je z těch velmi absurdních a velmi zábavných. Bohužel jeho převedení do filmu v lecčems klopýtá. Hluchých míst je na můj vkus trochu moc - tuhle by to chtělo trochu zkrátit, tuhle naopak něco přidat, lépe si pohrát se střihem a návazností scén atd. Zkrátka by si takhle praštěnej scénář (myšleno pozitivně) zasloužil zručnějšího režiséra. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů