Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

Reckon

Ze začátku to vypadalo, že to bude mít aspoň nějakou štávu, ale to jsem se šeredně zmýlil. Všechno tu bylo špatně. (2/10) ()

noby

Po prvním zhlédnutí jsem ohodnotil dvěma hvězdami. Už moc nevím, proč. Včera jsem viděl podruhé a skvěle jsem se u tohoto nenáročného kusu bavil. Dal bych i čtyři, tak tedy zvedám ze dvou na tři :). ()

Corpsegrinder

Kdyby se vysrali na tu politickou satiru a radši udělali čistokrevnej seriozní film bylo by to mnohem lepší. Finové by měli přenechat americkej humor amíkům. ()

tom.nosek

Iron Sky je občas opravdu geniální a za tu parodii by si zasloužil pět hvězd. Bohužel když jde do tuhého, film se bere moc vážně a shazuje ty opravdu působivé fórky lacinými štěky a hloupostmi. Stejně tak by se tam hodila nějaká vyloženě tvrďácká postava, nějaký takový McClanovský styl. Škoda, že to téma tvůrci nevyužili naplno. Především prostřední půlhodina by potřebovala silně posílit. ()

HArna odpad!

Velká blbost, vůbec mě to nevtáhlo. Přitom námět nebo myšlenka je docela ok. Je to i přes pohých 93minut dlouhé utrpení. Naprosto bez vtipu, jeden z nejhorších filmů v roce 2012 - Odpad. ()

MaaaR@

Vesmírný nacisti? A to jsem si myslel, že po čtyřech dílech Sharknada už jsem viděl všechno. Super šílenost. ()

Foxhound#1

Tak pravda, vtípků tam je spíš méně než více, nicméně pobaví. Hlavně ten film není jen o parodii nácků, ale především o parodování americký politiky a rozežranosti - "it´s ours, of course" hovoří za vše. ()

Hyb_rid

Náckovská satira obsahující výřečnou Juliu Dietze a albinizer? Samozřejmě bych mohl začít s výčtem nedostatků, logických omylů a všemožných jiných chyb ale proč bych to dělal, když jsem se po delší době opět skvěle pobavil. ()

TERRORDROME

Nacisti vracajú úder z mesiaca pomocou vesmírnych Zeppelínov ktoré vrhajú na zem meteority a ešte stihnú aj vybieliť držku jednému černochovi aby z neho spravili pravého árijca. Pre mňa je to jasné, nenudil som sa ani jedinú posratú minútu a len som si užíval ten vizuál, tie nápady a tie vtipy ( napr keď sa velvyslanec severney Kórey snaží všetkých presvedčiť že invázia je ich dielom, ale všetci sa mu len smejú ). Triky na vysokej úrovni, snáď len tie výbuchy vyzerali umelohmotne ale človek nemôže mať všetko. Film si však neusiera len z pribrzdených nacistov v motorových ufách, ale aj zo všetkých posratých papalášov sveta, čo vyvrcholí v scéne keď sa po porážke spacenacistov začnú všetci márovať za tklivých zvukov americkej hymny. Len škoda že to Laibach viac nerozfofroval a iba občas sa tam mihnú parádne industriálne okamihy. Udo Kier ako Fuhrer je samozrejme bohovský takže je človek sklamaný keď skape. Ono by sa tomu istotne dalo s kriticky vypúleným okom vyčítať všeličo, ale vzhľadom k tomu že je to "len" politicky nekorektná béčková zábavka, tak záleží len na tom ako sa kdo pobaví. Ja som sa bavil a bavil, takže to máme za päť ( aj keď ja som to mal v škole za päť furt a nikdo z toho nadšený nebol ). ()

Teabag

Parádní nápad, kterému se dostalo solidní provedení! Iron Sky slušně jede už od začátku a nemá podle mě výraznější hluchá místa. Evropsko/Australská produkce umožnila filmu i větší míru politické nekorektnosti než by tomu pravděpodobně bylo v Holywoodu, takže se nemusíte bát nějaké sterility (ačkoli občas by se dalo trochu ještě víc přitlačit na pilu). A k tomu krásná Julia Dietze... Za mě 7/10! "Black to the Moon!" ()

peetriss

Při sledování Iron Sky jsem byl trochu jako na horské dráze - výborně jsem se bavil a občas i zasmál nad vtipnými scénami či hláškami, které v sobě měly nápad a šmrnc (Rada OSN). Na druhou stranu se však film neobešel bez několika zakopnutí, při kterých se propadl až do vod velmi nevtipné a řídké kaše (především polovina filmu). Přiznám se, že jsem chvílemi tápal, zda dát jen dvě hvězdičky a především v závěru jsem naopak měl sto chutí dát čtyři - tudíž to průměruji na tři. Ale především je Iron Sky opravdu zvláštním a osobitým nápadem, navíc poměrně dobře technicky zvládnutým (triky a efekty jsou na hollywoodské úrovni) a také slušně zahraným. Velice dobře se také koukalo na líbezný kukuč Julie Dietze - od ní bych se opravdu rád nechal učit nacistické zeměologii! Nemohu opomenout i obstojný soundtrack. ()

Marrty3

Trailer mě už před x měsíci velmi chytil a na tuhle komedii jsem se dlouho těšil. Palác ve tvaru svastiky na odvrácené straně měsíce napovídal, že se bude jednat o futuristickou podívanou. Což se opravdu stalo, takhle přehnaný pohled do budoucnosti jsem dlouho neviděl. Velmi vtipně podaná pravděpodobně 3. "světová" válka. Místy míchanina Star Wars & Transformers. Je to opravdu hodně ujetý film, který je potřeba brát s nadsázkou a na komedii tohoto typu mít upravený humor. Já se bavil a ta hodinka a půl mi utekla ani nevím jak. Je to sice slátanina, ale dost dobře podaná. Vulgarismy a pěkné ženské tomu dodají ten správný říz. Jediné co bylo trošku pod úroveň, byla místy odfláknutá animace. 75% ()

Prochy38

Ano, je to hrozná blbost, ale je to hrozně dobře natočeno! Tento film si vůbec na nic nehraje, jenom baví lidi, a to mu jde skvěle! Hodně jsem přemýšlel i o plném hodnocení, ale to by nebylo úplně fér vůči dalším filmům... Skvělá zábava, která chápu, že ne každému sedne. Hodně dobře pojaté sci-fi s celkem originálním nápadem, alespoň z mého pohledu. Je to krátké, takže se do té kratší doby narvala hlavně akce a fakt se to povedlo! Do toho opravdu nádherná kočka Julia Deitze! Jo, fakt mi to sedlo! Pobavily mě snad všechny strany, ze kterých se to ve filmu dělo. Paráda! ()

ThomasCrown

Námetu dávam plný počet. Nacisti na Mesiaci? Wow! Špeciálne efekty, triky, hviezdna vojna, vesmírne lode..tie milióny tu vidno. Gotz Otto je druhý Christoph Waltz, na Juliu Dietze sa krásne pozerá, humoru dostatok a čierno-biely Christopher Kirby je tým najoriginálnejším čo som za poslednú dobu videl. Všetko atribúty hodné päťhviezdičkového filmu, ale..jedno veľké ALE. Neviem či je to scenárom, ktorý vlastne nie je vôbec zlý, alebo stopážou, jednoducho celé to nefunguje. Nudil som sa väčšinu času a je to veľká škoda, pretože je tu toľko jedinečných nápadov typu mobil či ipod a podobne, no soudruzi z NDR tentoraz spravili niekde chybu. ()

Warle

Překvapení se bohužel nekoná, koncept je sice bravurní, estetická stránka je taky na vysoké úrovni, ale v ostatních směrech film pokulhává, místy až zakopává a mlátí hlavou přímo do louže. ()

TotalFilm.cz

Skvělá komedie, satirická a bláznivá záležitost, která jako odlehčení večera plní svou funkci více než dobře. Je až podivující, že někdo točí film 6 let, ale vyplatilo se. Přestože je místy vidět, že na triky nebyly hollywoodské peníze, smějete se spíš gagům než těm trikům. Jako celek funguje podle mne skvěle. Žádná přelomová světobornost, jak se jí snažili prezentovat někteří zainteresovaní fanoušci, ale i tak dobrý. ()

shimpy(CZ)

Tohle je ten film, u kterého musíte odložit mozek stranou a jen se prostě bavit... Já to tak udělal a prostě jsem se bavil :-) ()

Xavi6

Největší blbost, kterou jsem kdy viděl. Kdyby to alespoň nebylo tak hloupé, tak by to mělo smysl, ale já jsem se vůbec nebavil a přišlo mě to místami až trapné. Hvězda je za navrácení se ke starému a dost už oprášenému tématu: nacismu. Ani nebyl špatný nápad jej vmísit do budoucnosti, ale rozhodně to nemělo být tímto způsobem. ()

Darik

Sice je to pěkná kravina, ale efekty byly velmi pěkné (i když bych dal jen 2*), ale díky jedné hlášce a tomu konci (POZOR SPOILER - krásně byla vyobrazena nátura lidstva) jednu hvězdičku přidám (chtěl sem i dvě, ale 4* už by byly moc a to si tento film u mě opravdu nezasloužil). 30% a dalších 30% za tu hlášku :) ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů