V létě roku 1968 se matka se dvěma dospívajícími dcerami a přítelem vrací z letní dovolené v Itálii. Je noc na jedenadvacátý srpen. A rozvedený tatínek se právě oženil ve Vídni se svou mladou přítelkyní. Takový je začátek filmu, jenž zachycuje jejich intimní osudy v nastávající éře normalizace, a který vrcholí Chartou 77. Vypráví příběh Marty, dvou dcer - Gábiny a Majdy - a jejich postupně přicházejících a odcházejících "tatínků". Zatímco někteří "tatínkové" se postupně snaží zvrátit kolo českých dějin, Marta a její dcery vzdorují následkům, které tyto jejich pokusy u komunistického režimu zákonitě vyvolávají. Matku a dcery poznamenává jak disidentské působení jejich blízkých, tak situace, do nichž se samy svými činy dostávají. Intimní pohled na soukromé životy v nelehké době napsala Tereza Boučková a inspirací jí byly vlastní zážitky a vzpomínky. Režisérka Irena Pavlásková natočila film plný bizarních i tragikomických scén, v němž dostaly velký prostor především herečky Vilma Cibulková, Dana Marková a Tereza Voříšková v hlavních rolích. (Česká televize)

Bobik9

To, že se v Česku točí filmy prakticky jen o komunismu jsem si už zvykl, ale když už omíláte něco stále dokola, tak to musí mít nějakou úroveň a atmosféru, případně vtip. Tento film nemá ani jedno pořádně. Dá se na to koukat, ale moc vás to nebaví. Herecky je to skvěle obsazené, ale ani sami herci pořádně nevědí, co se od nich tedy chce. Pár dobrých scén tam bylo, ale vtipů minimum. ()

Master19

Špatně. Snaha nadupat film dobovými reáliemi je sice pěkná, ale ta dokonalá vypulírovanost je tak do očí bijící, až to není hezké. Doporučil bych pustit si jeden jediný film z té doby a porovnat si vizuál... Sto a jedna, co? A to tenhle film zabíjí, klidně bych ho po stránce příběhu bral, ale takhle jsem nevěřil ničemu. Také mě zklamala Terezka. Ten její jednotvárný smutně-afektovaný výraz mi začiná vadit. Máš přece na víc! ()

zdenny

Tento film nám ukazuje zrůdnost komunistického totalitního režimu, který dokázal manipulovat lidmi, totálně jim pokřivit charaktery a který měl tu magickou moc, že donutil donášet i na blízké přátele a kamarády. Nebyl ale zase tak kvalitní jak o něco později natočené drama "Pouta". ()

Brandon

Už se na ty sedmdesátý léta vy... nebo natočte něco pořádného! Další trapnej českej kočkopes s rozplizlou dějovou linkou z období komančovské éry. /žluťáckej zkracovač času/ ()

Kacounek

Přiznávám, že do co autentičnosti (především kostýmy a některé scénky) tento film není nejlepším, ale vy jste se vážně nebavili? Já od začátku do konce. Duch doby i interní popis postav byl se mi zdál moc dobrý. A ač mne dosti vyděsil začátek, po 10 minutách mne hlášky naprosto vtáhly do děje a dvě hodiny utekly jako voda. A pornem 70. letech bych tedy rozhodně nenazývala....krom toho, ta doba podle vyprávění moc jiné zábavy než sexu a chlastu nenabízela. Vetchý byl naprosto úžasný, Cibulková sexy a Voříšková velmi velmi zajímavá ( i když ještě snad vyzraje). Jen kdo proboha dělal ty kostýmy.... ()

jitrnic

Film sice obsahuje několik vyloženě špatných scén (sledování hokejového finále, střetnutí s tanky, okradení na dovolené) a dialogů ("Chtěl bych vám říct, že za vaše problémy se... necítím zodpovědný"), přesto jde doposud o možná nejlepší film vracející se k dobám normalizace. Bohužel. Už proto, že disidenty nezobrazuje s heroickým patosem, nenechá je to "natřít soudruhům", ukazuje je spíš jako tragikomickou sestavu, které v podstatě nezbylo, než stát v opozici (protože jim zůstala elementární slušnost). Pavlásková se snažila o maximální věrohodnost, co se dobových rekvizit týče a trochu to možná přehnala (je jich na jednom místě soustředěno nepřirozeně mnoho a ty moskviče a embéčka jsou divně čisté a lesklé). Příjemně oproti svým předchozím filmům překvapila prací s herci, v podstatě tu není slabého místa. Také měla díky Tereze Boučkové k dispozici zatím nejlepší scénář (pár hluchých míst, jasně). Není to vůbec špatné. ()

mcleod

Epizoda spíše z osobního místy bohémského nikoli disidentského života chartistů. Natočeno dobře, realistické, ale chtělo to něco navíc. Například lepší hraní některých herců... občas jsem měl pocit, že se dívám na umělohmotné figurky odříkávající naučený text a ne na filmové postavy. Naopak se mi hodně líbil Ondřej Vetchý v roli "Václava Havla". Komediální mi ale tento film nepřipadal snad vůbec. ()

homerr

u mne 70% ale dávám více hvězdiček, jelikož jsi myslím, že zde je tento film podhodnocený. Ostatně jako skoro většina českých filmů točených po revoluci... ()

MI-380

Statické postavy zvolna proplouvají z jednoho konspiračního bytu do druhého ulicemi plnými dokonale nablýskaných veteránů. Dobré a potřebné téma v nepodařeném televizním obalu. 45%. ()

klima777

Jistěže, Tereza Boučková má určitou osobní zkušenost. A právě proto jí také chybí soudnost. Ano, samozřejmě, disidenti souložili, chlastali (ostatně, kdo ne?) atd. Jenomže to jaksi nebyla esence jejich života. Tenhle film je veliká podpásovka a mentální ubohost s mentorsky zdviženým prstíkem. Poselství budoucím generacím... Děkuji, nechci. ()

Autogram

Ako v raji som sa pri tomto filme vôbec necítil. Pamätám si až 80. roky, ale ani tesne predtým to asi nebola taká sranda zahrávať si so súdruhmi z VB a ŠtB. Tomu sa venuje len malá časť, zvyšok je vzťahová vata a porovnávať to s Horiacim krom je vrchol nevkusu. Vkusný bol, hoci celkom zbytočný a nepochopiteľný, záverečný striptíz, škoda že s cenzúrou a nohavičkami zo súčasnosti, čo strihači nejako schválne kvôli dráždivosti nevystrihli. Večer výročia okupácie by si zaslúžil niečo dôstojnejšie, trebárs aj ohrané Pelíšky. ()

ssfan

Na české poměry celkem dobré, pro mě tak 45%. Byli tam dobří herci a nepřišlo mi to tak deprimující jako jiné české filmy současné doby. ()

Danula13

Naše disidentská klika zatahala za nitky a ejhle, máme tu další z mnoha matných výtvorů o komunitě alkoholického odboje proti minulému režimu, utápějící se v jakési sebelítosti a nedoceněnosti. Byl to děs. ()