Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

Allien.9

Já vám nevím... Po filmařské stránce je "Snídaně u Tiffanyho" velmi kvalitním padesátkovým/šedesátkovým filmem, těch je ale jako hub po dešti a navíc MNOHEM lepších. Komediální prvek mi jaksi uniká, veškerá "komediálnost" je nakumulována v postavě Holly (+ trapného postiženého?asijského? domácího), která je ale spíše k pláči. Nemám tyhle typy lidí ráda a ani přeslazený úsměv hezké, ale tady bohužel neskutečně otravné Audrey Hepburn, na tom nic nezmění. Spíše naopak. Myšlenka? Buďte otravná, praštěná zlatokopka a budete ladně proplouvat životem až k pohádkovému konci, který vám spadne do klína jako pečený holub. Fuj. ()

Aidan

Nezapomenutelné momenty jsou proloženy průměrností a poskládány v neústrojný celek. Zpočátku nepříliš vtipná a romantikou neoplývající romantická komedie se teprve někdy v půli stane v dobrém slova smyslu hodnou svého žánru. Scény z onoho dne, kdy se Holly a "Fred, darling" vydávají dělat věci, které nikdy nedělali, vyvolávají na divákově tváři přesně ten správný přihlouple blažený úsměv. A okamžik, kdy se mladý spisovatel vymaní z gigolovského područí, aby ve jménu lásky učinil svobodný krok do nezajištěnosti, opravdu povznáší. Jenomže klišovitý happyend provázený navíc obligátním deštěm sráží vše zas o patro níž. A ani pokus o morální apel příliš nenadchne - americký sen o bohatství a volnosti je vyměněn za jiný sen o naplněné romantické lásce (chápané navíc - ústy milencovými - jako majetnické "You belong to me."). Vsadil bych korunu, že se rozvedou... ()

Vančura

Audrey Hepburn si v tomto filmu nejde nezamilovat. Skvělá adaptace stejnojmenné novelky T. Capoteho, která se od své knižní předlohy v drobných detailech liší. I po letech stojí jak film tak knížka určitě za pozornost. UPDATE 21. 12. 2014 - Po druhém zhlédnutí snižuji původní hodnocení o jednu hvězdu, a jsem skoro v pokušení jít dolů ještě o jednu. Ten film beznadějně zastaral, a nově na něj koukám úplně jinýma - velmi kritickýma - očima. Audrey je jistě výborná, ale je otázka, zda se pro svou roli skutečně hodila. Jsa důvěrně obeznámen s Capoteho předlohou se domnívám, že pro roli Holly by se skoro jistě lépe hodila jiná herečka, která by nebyla tak strašně... neviňoučká a nezkažená. Audrey prostě věříte všecho, jenom ne postavu světácké zlatokopky, na to má prostě moc hodný kukuč. A její herecký protějšek - naprosto tragický George Peppard v roli Paula - je tak strašně prkenný, že se chytáte za hlavu, když (opakovaně) vyznává Audrey lásku. Když se potom film v závěru výrazně odchyluje od předlohy, otráveně už jen zdviháte obočí, že takhle blbý hollywoodský happy end si Capote nezasloužil. Za mě osobně skoro otrávenost a nuda - když jsem psal, že film beznadějně zastaral, myslel jsem to skutečně vážně. ()

Goldbeater

Těžko říct, kde by tenhle film byl bez Audrey Hepburn, ale ona zde je a je to krása. Snídaně u Tiffanyho je moc pěkný film s povedeným příběhem a trochou humoru. Nelze opomenout krásnou hudbu Henryho Manciniho a dobře odvedenou režii Blakea Edwardse. Krásná podívaná se skvělým koncem. ()

Payushka

Nadherny film, prestoze skoncil uplne jinak nez samotna Capotova knizka. I kdyz, mozna je to tak lepsi - kdo by temhle dvema postavam nefandil :) ()

Aknah

Excelentní výkon Audrey Hepburn, která hraje snad i očima, originální pojetí a do toho momenty, jako je kocour, dotěrný nápadník, či komický soused přispívaly k velmi poutavému příběhu. Holly byla tajemná, ale zároveň zábavná a krásná a Paul prostě přirozený, který nemusel ani říkat, co cítí, bylo mu to vidět na očích. Nemluvě o dokonalé hlavní znělce, půvabu hlavní herečky a dokonalém konci musím říct, že snídaně u Tiffanyho dopadla prostě skvostně. ()

Šakal

výborně natočená romantická komedie. Největší zásluhu na tom mají režisér Blake Edwards a nádherná a skvěle hrající Audrey Hepburn. Škoda, že takovéto snímky už se dnes netočí, stejně jako je škoda, že dnes už není takovýto typ hereček jako byla Audrey, ale to je dáno dobou. Příjemný, milý, úsměvný snímek doplněný výbornou Manciniho hudbou. 1* přidávám za úžasného kocoura :o) ()

Sobis87

Jeden z nejlepších romantických filmů klasického období, co jsem kdy viděl. Snídaně u Tiffanyho je v mnoha momentech hollywoodsky naivní, jindy příjemně odrzlá stejně jako sama ústřední postava, někdy staromilská a jindy zase překvapivě moderní. U dnešního mladého publika může pro svou naivitu vyvolat úsměv a rozhodně se nejedná o film pro cyniky. Já jsem si ale tenhle film právě pro svou roztomilou naivitu a celkovou lehkovážnost zamiloval. Dialogy jsou zde úderné a vtipné, postavy (ač ne moc věrohodné po psychologické stránce) sympatické a velmi dobře napsané. Kamera je jedním slovem úžasná a některé záběry jsou tak bravurně zkomponované, že bych si jimi okamžitě vytapetoval celý byt. Připočtu-li k tomu famózní (opravdu famózní) Audrey Hepburn, která si mne už v první minutě dokonale omotala kolem prstu, jejího filmového partnera George Pepparda, s nímž utvořila jeden z nejkouzelnějších filmových párů a ústřední skladbu Moon River, nemohu udat jiné než absolutní hodnocení. Je to sentimentální film, ale kdo říkal, že to vždy musí být špatné 100% ()

dzej dzej

Oslava necudnosti, nezodpovědnosti a povrchnosti, kterou nezachrání ani rozverný kukuč Audrey Hepburnové... Film, který nevzbuzuje žádné emoce, který se nedá nikam zařadit, o kterém se těžko něco píše... Připadá mi, že Trumana Capoteho, jako homosexuála a excentrika nesplňujícího řadu společenských konvencí, přitahovaly příběhy rozbíjející americký sen. V Chladnokrevně byla Amerika reprezentovaná slušnou venkovskou rodinou fyzicky zlikvidována, ve Snídani rezignuje tragická postava Holly (nebo Lula May? - v tom spočívá její tragédie...) na venkovský americký rodinný život a odjíždí do džungle velkoměsta... Nechápu jak může někdo tento film interpretovat jako romantickou komedii a ne jako podinou tragédii psychicky vyšinuté hrdinky... Na to, že se rozvedou vsadím cokoliv... ()

HoneyBunny

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film má tak temné podtóny, nehodící se do sladkých a naivních šedesátých let, že by se mi víc líbil, kdyby ho někdo natočil dnes a dnešním stylem. Milenkou vydržovaný spisovatel, call girl děsící se reality života, alkohol, sex a slzopudná scéna na konec. Blake Edwards tomu příběhu moc obrousil hrany a doplnil překrásným slaďákem Moon River, který jako by do toho filmu ani nepasoval. A Audrey je sice krásná a herecky zdatná, ale na tu roli se fyzicky nehodila. ()

Tsuki

Celou dobu jsem měla za to, že jde o takový klasický romantický film, a ono vůbec ne. Snídaně u Tiffanyho mě překvapila svým moderním pojetím a především hlavní postavou, kterou Audrey zahrála skvěle. Hlavní postava lehkomyslné a bezhlavé Holly je hodně komplikovaná a Audrey jí dala potřebnou hloubku. Místy byla sice lehce otravná, když se nesmyslně hnala za životem plným pozlátka, ale tak nějak pro ni člověk dokáže mít pochopení. Bylo fajn, že se jí Paul snažil "usměrnit" a ukázat jí, co je pravá láska (přestože mě tedy nehorázně tahalo za uši jeho prohlášení, že láska znamená někoho "vlastnit").... akorát ten konec byl hodně náhlý a vzhledem k tomu, že člověk za celou délku filmu víceméně ví, jak přelétavá Holly je, tak se jen těžko dá věřit, že tohle je skutečný happy end. Až na konec ale podle mého povedené - obzlášť některé scény jako třeba, když si Holly a Paul vyšli spolu do města. ~(4,0)~ ()

Anderton

Gold diggerstvo nie je fenomém súčasného ultra kapitalistického zrýchleného sveta. Ono tu už je asi od počiatku vekov, keď sa ženy nemohli fintiť 3 hodiny pred zrkadlom a ani Audrey by nevyzerala ukážkovo. V niekoľkých scénach vyzerá samozrejme plagátovo a kultovo božsky. Jej premena pomocou lásky je typický znak žánru, takže sa nerozčulujte nad jej rozprávkovosťou. Záhadou je skôr to, že sa zaľúbila do tak necharizmatického hlavného mužského predstaviteľa. O niečo slabšie ako Prázdniny v Ríme. Holly-mačka, ktorá chytá "krysy", spisovateľova kniha, nazvaná 9 životov, záver v daždi so zachránenými oboma "zmoknutými mačkami". Ja som si túto šikovnú metaforu všimol až na druhý krát. Táto romantika je záležitosť, ktorá je každým dalším zhliadnutím lepšia. Už mi začína byť sympatický aj George Peppard. ()

Frajer42

Audrey Hepburn je tady docela roztomilá mrcha. Už jsem ji měl možnost vidět ve více filmech a teď si ji už vážně musím zařadit mezi oblíbenkyně, protože dobrých hereček je mnohem méně než dobrých herců. George Peppard, do této chvíle herec naprosto neznámý, si vedl rovněž dobře. Příběh už mě tedy tolik nezaujal a docela se divím, že se tady v hodnotících najde někdo, koho vůbec dojal. Ale ta jedna chlastačka byla docela fajn. Celkově to není špatné, ale s ohledem na moje hodnocení dalších filmů prostě nemůžu dát více než 2*. Prostě v pohodě to člověk doukouká. Moc se nenudí, ale že by se nějak závratně bavil, tak to ani náhodou. ()

Dzeyna

Úžasný film, plný vtipu, lásky, zklamání a dobrodružství. Také bych chtěla mít nějaké místo, kde bych se cítila jako nádherná Audrey Hepburn a ničeho se nebála a nemusela se o nic starat, tak jako ona měla právě klenotnictví u Tiffanyho. George Peppard má obrovské charisma a v tomto snímku i slušnou výdrž. "Holly" je celá splašená, poblázněná a k ničemu se neváže, až na jejího kocoura, on je oproti ní takový usedlejší typ. Právě pro její nespoutanost si jí zamiluje, ona to ovšem ignoruje. Při některých scénách jsem se vážně bavila a smála. Konec je prostě romantická nezbytnost, která zde nesmí chybět. ()

boshke

No nevím no. Audrey je samozřejmě nadpozemsky rozkošná, tím však pro mne výčet pozitiv končí. Nějak mi dělalo problém soucítit nebo jakkoli se zajímat o osudy naší malé zlatokopky, jejímž jediným smyslem života je dostat do chomoutu co nejbohatšího chlapa a na jediného člověka, kterému na ní záleží a který ji miluje, sere. Co se povedlo, byl jejich společný den ve městě. Jinak nic moc... 60% ()

Kothy

Další zajímavý snímek s kouzelnou Audrey Hepburn. I když tu hraje neskutečně naivní krávu, pořád vás něčím zaujme. Vystupuje tu jako mladá newyorská holka, která se neustále nechá vydržovat cizími muži a vlastně ani pořádně neví, co chce. Vše se změní, když se k ní nastěhuje mladý spisovatel. Snaží se jí změnit, ale nemá to jednoduché. Podaří se mu z ní udělat ženu, kterou zajímá i něco jiného než peníze a zábava? "Sněhová bouře v New Orleans. " ()

swamp

První film s Audrey, který jsem viděl (ano, vím.. ostuda).. a způsob, jakým se zhostila toho diblíka je uchvacující a zkrátka musí vykouzlit úsměv na tváři. A je mi jedno, že George Peppard hraje takového paňáca a že na konci se dočkáme happy endu, až by si z toho jeden ublinkl.. Tenhle snímek prostě zahřeje. :) ()

Ant

Pomaleji plynoucí příběh za zvuků Moon river. Jen postava Audrey mi přišla málo uvěřitelná. Konfrontace v taxíku a závěr v dešti je jeden z nejhezčích konců, co se ve filmu objevil. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010