V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

Hellboy odpad!

Chudák Swift by mohl rotovat v hrobu rychlostí blížící se rychlosti světla, z jeho satirických knih nezbylo nic, žádné zamyšlení, pusto. Pokud měl čirou náhodou tento film přiblížit Swiftovo dílo dnešním generacím - což by vůbec nemusel být špatný záměr - tak samozřejmě naprosto zklamal. Tohle je naprosté znásilnění literatury. Blackovy Gulliverovy cesty představují dokonalý koncentrát snad všeho, co na Novém novém novém Hollywoodu nesnášim, ať už je to celý rámcový příběh o chudáčkovy z podatelny, který si po pěti letech najde cestu k ženě svého srdce, nebo třeba muzikálový závěr, který tvoří jakousi plesnivou třešničku na dortu, naprostý vrchol (čti dno) tohoto díla, a u nějž pořád nedokážu pochopit, kde přesně se v tom filmu tak náhle vzal. ()

3DD!3

Pár dobrých fórů tam bylo, ale celkově dost slabá Blackovina. Závěrečná bitka s robotem to úplně zabíjí. ()

viperblade

Co si budeme povídat, tenhle film je přímo prošpikován scénami, které byly přizpůsobeny spíše dětskému publiku. Věřím, že ti nejmenší se u tohohle filmu budou přímo královsky bavit… no a ostatní (např. já) se pobaví jak kdy. Některé scény jsou fajn (parodie různých filmů), některé jsou těžce mimo (začátek byl nudný). Hodně dlouho po skončení jsem přemýšlel o hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdami. A nakonec dávám tu lepší možnost, hlavně kvůli (vcelku roztomile) přehrávajícím hercům. Vemte si takovou Emily Blunt. Myslím, že teď lituje, že kvůli tomuhle snímku odmítla roli v Iron Manovi 2, ale do tohohle filmu mi perfektně seděla a svou roli krásně přehrávala. Stejně jako padouch Chris O'Dowd a Amanda Peet. Jason Segel byl v pohodě, stejně jako Jack Black, na kterém to vše stojí a padá. Suma sumárum - pokud chcete vidět opravdu bláznivou verzi Gulliverových cest, tak po tomhle sáhněte všemi deseti prsty. Jinak se tomuto vyhněte opravdu velkým obloukem. 50 %. ()

Don Jebal

Rozpočet: 112 000 000 $ Otvárací Víkend: 6 307 691 $ (v 2 546 Kinách) Tržby USA: 42 779 261 $ Tržby Celosvetovo: 238 279 261 $ ()

castor

Zbytečný film, řekl bych. Ulítlá báchorka, které víc sluší literární podoba. Je to komerční hadr, chybí tomu vtip, nosné postavy, zručná režie i alespoň snaha obejít tu zoufalou kupu nelogičností. Vyhozený čas, vyhozené peníze – producentů i diváků. ()

D.Moore odpad!

Občas se mi stane, že film, na který se dívám, je tak neskutečně blbý a odpudivý až hnisající, že mi je fuk nejen to, co se v něm stane a jak dopadne, ale i to, jestli ho vůbec zvládnu sledovat až do konce. U Gulliverových cest jsem to nedokázal, po půlhodině jsem usnul v dost křečovité poloze, vzbudil jsem se při závěrečných titulcích... A vůbec mi to nevadilo. ()

freddy

Jack Black nepatří mezi mé nejoblíbenější herce, ale taky mi nějak výrazně nevadí. A samozřejmě je mi jasné, že když se na nějaký film s ním kouknu, tak mě čeká hromada různého pitvoření a komediálních hereckých kreací. Ale právě proto na jeho filmy koukám tehdy, když mám potřebu se u televize bavit, tak jako tomu bylo dnes večer. A v tomhle ohledu film Gulliverovy cesty nezklamal a dokázal mě pobavit. Byla to jízda plná eskapád a komického herectví Jacka Blacka, ale bezesporu se jednalo o jízdu příjemnou, veselou a svým způsobem fascinující, a to od začátku do konce. Není to sice nějak originální nebo snad objevná komedie, dokonce to není ani film, ze kterého bych si sedl na zadek, ale je to film ideální na sobotní večer, kdy nechcete nic řešit a nad čímkoliv přemýšlet. Jack Black navíc má solidní herecké kolegy, ať už to je Jason Segel nebo Chris O´Dowd, který zde byl možná i stejně zajímavý a vtipný jako v Ajťácích. Do toho je zde k vidění také vždy sympatická a atraktivní Amanda Peet, kterou řadím k těm hezčím herečkám, a tak nemám důvod si o této komedii myslet cokoliv špatného. Zkrátka tohle je klasicky průměrná komedie, která ode mne získává tři hvězdy. ()

MMR

Příjemné překvapení pro mě. Filmy s Jackem Blackem nemusím, tudíž jsem od filmu neměl žádná očekávání, a nakonec z toho vznikl docela slušný kousek, jeden z těch lepších co jsem viděl. ()

Spooner

Průměrná rodinná podívaná, která sice dopadla o trochu lépe, než naznačovaly příšerné trailery, ale o žádný zázrak se také nejedná. Jack Black se svým stylem humoru už hodně okoukává, příběh za moc nestojí a ostatní herci, vyjma O´Dowda a Segela, si vzali asi taky dovolenou. Naštěstí se sem tam nějaký ten dobrý nápad najde a celé to celkem příjemně uteče, takže se to pro jednou přežít dá a mladšímu publiku se to asi líbit bude. Od Blacka už bych ale očekával trochu jinou hereckou kreaci a hlavně lepší film.50% ()

Xmilden

Jack Black předvedl opět svou filmovou jistotu, kterou využívá ve všech svých snímcích. Film těžko dosáhne na nějaké lepší kritiky, protože jeho kvalita není zrovna oslnivá. Závěrečné muzikálové číslo tuto skutečnost jen podtrhne. Upřímně Blacka zase nějak moc nemusím, ale například ve Škole Rocku byl vynikající. Tady je pouze průměrný. Gulliverovy cesty celkově obsahují mnohem větší potenciál než těchto 75 minut (nepočítám titulky). ()

juta

Ke shlédnutí Gullivera a jeho cesty mě dostala soutěž Survivor Nicaragua, kde ho promítali soutěžícím. Na můj vkus to má celkem nízký hodnocení. Příběh pěkný, moderní, efekty super a pobavil jsem se také díky skvělým a známým hercům a Blackovi to sedlo. ()

Fiftis

Gulliverove cesty v mnohom pripomínajú paródiu vlastného originálu a aj to nie vydarenú a už vôbec nie Hollywoodsku. Je to jeden z mála filmov, kde Jack Black ako stávka na istotu zlyháva. Možno to je mizerným dabingom, ktorý ubral veľa kúzla či aj rôznych prízvukov, ale už samotný scenár tu veľa priestoru nedáva. Blackov humor tu mohol veľa zachrániť, ale to, čo Stiller ako-tak dodal Noci v múzeu, to tu zúfalo chýba. Tu sa mihne Emily Blunt či Jason Segel a viac-menej si musíme vystačiť. A ja som si práve tento film stiahol kvôli Emily, ktorá sa tu len mihne a je viac menej odpudzujúca. Už dávno som nezažil na monitore paradox, že 81-minútový film dokáže nudiť či pôsobiť tak prázdno. Korunu nepodarku nasadzuje český dabing, ktorý hneď po Blbý a blbší predstavuje úplne to najhoršie, čo nám sem z Prahy poslali. Neviem, či na dabing bolo skutočne tak málo času, ale výsledok je taký amatérsky, že voľba hlasov píli uši a jednotlivé hlášky ešte viac. Nové Gulliver's Travels mali pomerne jasný cieľ. Priniesť na kinotrh voľnú dobrodružnú zábavu v štýle Noci v múzeu. Dostali veľký rozpočet 120 miliónov dolárov, jedného komika a prepálili veľkú šancu. Výsledok je toporné a pomerne krátke dobrodružstvo, ktoré predlohu ani nepripomína. ()

Shakers

No, na Gullivera som sa moc netešil a nemal som to v pláne ani pozerať, ale ľúbil sa mi ten plagát a hlavný herec, ktorý dokáže niekedy poriadne potiahnuť film.No v tomto prípade to moc ani neplatí.Jack Black je v podstate typicky dobrý, ale ten scenár a celý ten film je vlastne na mňa až moc detský.Kuká sa na to pekne ako sa nám Jack Black prechádza po meste, ale pre mňa je to strašná nuda.Pokiaľ sa vám páči aj slabšie filmy komédie, tak si to kľudne pozrite na mňa to ako som už spomenul pôsobilo až príliš detsky.Nečakal som od toho žiadny zázrak, ale ani takú kravinu.V žánri je síce napísané, že je to komédia, ale ja som sa na tých trápnych vtipoch ani raz nezasmial. 25% - 1* ()

Pepinec

Já vím (a teď budu sprostej), že natočit takovouhle sračku nezabere moc času, ale ještě rychlejší by bylo se na to předem vysrat. ()

playboxguest

Nenáročná komedie plná popkulturních odkazů, která není kdovíjak vydařená, ale dá se v pohodě zkouknout a rozhodně dopadla lépe než překombinovaná Cesta kolem světa za 80 dní. ()

Pilda17

Moderní Gulliverovy cesty? Říkal jsem si jaká to bude kravina, ale ono se to dalo a pár věcí bylo i zajímavých. Bohužel 85 minut uteče jak voda a tak se cesta nedá ani vychutnat. Na takový odpolední rodinný zabití jedné hodinky skvělé, ale očekávat od toho něco více nemá cenu.. 5/10 = 55% ()

Disk

Aneb jak nemá vypadat kvalitní adaptace literární klasiky. Megatron na konci jest pouhou třešničkou. ()