V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

Paxxx.cz

Gulliverovy cesty byly u hodně lidí dost očekávaným filmem a podle hodnocení to vypadá, že jde o zklamání. Já jsem žádný zázrak nečekal a dostal jsem co jsem očekával. Chvílemi jsem se zasmál, herecké obsazení bylo OK (hlavně Emily Blunt byla ve filmu vysloveně krásná) a našla by se tu i myšlenka takže 5/10. ()

Wysch

Jo, no, eh... Jediný, co dělá tenhle film nějak snesitelnej, je hereckej ansámbl. Scénář, vtipy, závěr... to všechno je úplně nalevačku. [DVD] ()

MartinezZ odpad!

11.2.2011 ~ Fekální umělec. Kde se Jack Black objeví, tam se hovno zazelená. A jak nejlépe pošpinit Gulliverovy cesty, než obsazením Jacka Blacka do této humusální parodie. ~ Jestli vám připadá vtipná bečka sádla, smradlavý fusekle, holý prdele, samoúčelné parodie moderního světa, pomočování lidí apod., bude se vám tahle sračka líbit. Pokud jste na poněkud jiný humor, vyhněte se modernímu Gulliverovi obloukem. V hlavních rolích se tu pro mě sešli tři nesympatičtí herci, tedy hlavně Jack Black a Emily Blunt (mě to děvče prostě nesedí). ~ Jack je poslíček z podatelny, nemá žádné ambice a v podatelně hnije. Ovšem líbí se mu jedna redaktorka a tak, aby ji zaujal, splácá doma nějaký článek o své fiktivní cestě kamsi. Díky tomu od ní dostane možnost prozkoumat záhadu Bermudského trojúhelníku. Jack vyjede, sám na moře, zastihne to tajfun-tornádo-cyklon-vichřice, prostě nějaká živelná pitomost, a probouzí se svázán mnoha mrňavými lidičkami. ~ Nejdříve ho mají za zrůdu, pak jim ale pomůže, získává si sympatie princezny Emily Blunt, čímž nasere generála, co je s ní zasnoubený, do toho se začíná prdět sousední království, co furt chce válku a redaktorka zjišťuje, že původní Jackův článek je okopírovaný. Vydává se za ním a končí tamtéž. ~ Nestojí to ani za ty smradlavý fusekle. ()

sta

zas takovej průser to nejni, klasická podprůměrná slátanina s celkem psychedelickými momenty.. ale je fakt, že black a hlavně Segel jsou úplně utopený, a českej dabing je odfláknutej až moc - přeci jen ty akcenty můžou v origoši fungovat pěkně.. 45 % ()

oondra

Zprznění literatury, aneb jak se opravdu nemá dělat filmová adaptace klasického literárního díla. A k tomu Jack Black ve své klasické roli, kterou by dokázal zahrát každý amatérský herec. Nevím jak někdo mohl udělat takhle naprosto odfláklé triky, to už to měli raději nechat udělat nějakého studenta grafické školy a zase by líp udělali. Z hereckých výkonů, které mě taktéž nikterak nenatchly bych vyzdvihnul jen Chrise O' Dowda (generál Edward), který mě alespoň trochu pobavil. ()

Riddick77

Šaškárna, co si vypůjčila hlavní myšlenku z jednoho klasického dílka, přičemž vše je zde o Jacku Blackovi. Já Blacka a jeho humor můžu, přičemž uznávám, že občas přestřelí. Zde je to tradiční směsice poměrně zábavných situací, kdy se některé vtípky povedly více a jiné zas méně. Příběh prostinký a nenaskýtající žádné překvapení. Naopak inovativnost a originalita čiší z aplikace moderních hračiček na liluputánskou společnost (fotbálek, telka, billboardy...). Takže hodinka a půl nenáročné zábavy, která sice nijak zvlášť nenadchne, avšak uběhne příjemně a občas vyloudí nějaký ten úsměv. 6/10! ()

numi

Ne-u-vě-ři-tel-ná hovadina. Fakt. U Blacka jsou hranice mezi hnojem a parodií vždy neuvěřitelně blízko, ale v tomto případě není sebemenších pochyb. Opravdu lituju celého hereckého ansámblu - obzvláště Emily Blunt. Tohle ja škola pitomých šklebů, komediálních trapáren a scénaristických přešlapů. A dabing finálního hudebního čísla je ten pravý vrchol pyramidy nevkusu. ()

blackrain

Co si budeme povídat, Jack Black je šílenec, to víme všichni a podle toho to taky s filmem tak vypadá. Já jsem se bavila, protože tohle je více něž příjemná oddechovka a tak jsem k filmu samozřejmě přistupovala. Když člověk zapomene na klasickou předlohu, tak tohle moderní pojetí s klidem překousne. Pokud ale předlohu miluje, tak mu tento filmu rozhodně doporučit nemůžu. ()

kaylin

Tohle nebylo pěkné. Jack Black je tak nesmírně předvídatelný v komediích, až to pěkné není. Nemá v nich co nabídnout a debilní scénář, kde musel být romantický příběh, i když je tam dokonale zbytečný, mu vůbec nepřidává. Pár fajn herců, kteří si natáčení nejspíš užívali, ale na diváka nic z toho nepřenesli. ()

DH3Factor

Gulliverovy cesty jsou zdárným příkladem filmu, který evropský divák nemá šanci pochopit. Naprosto nevtipné a stupidní zprznění klasického díla, pokoušející se k mládeži promlouvat skrze infantilního Jacka Blacka. Hlavní hrdinku lze popsat minimálně jako "vyjetou" a záporák se duševně zapomněl někde kolem pěti let. Jakési morální poselství je lámané přes koleno tak, že dostačuje možná pro jedince po lobotomii. Navíc většina kýčovitých situací nedává smysl a při hudebních číslech mi běhal mráz po zádech více, než u leckterého hororu. Pokud byste si tedy náhodou vyšetřili hodinu a půl a chtěli si to pustit, tak se raději vrhněte do vyšívání, mytí nádobí nebo jiné zajímavé činnosti . Po tomhle je totiž možné upadnout do katatonie a už se neprobudit. ()

katuska138

Chudák pan Swift se asi otáčí v hrobě. Nebo spíš buší hlavou do víka. Musím uznat, že pustit se do něčeho takovýhleho chce asi docela odvahu. Děti to zdegeneruje, dospělé znudí, ale co v dnešním světě takhle nefunguje, co... ()

salalala

Nebylo to tak tragické, jak jsem čekal, ale přesto nic moc. Pár vtipných momentů a to je vše. Možná by to fungovalo lépe, nejmenovat se to Gulliverovy cesty. S předlohou Swifta to má společného jen velmi málo, satira žádná, humoru pomálu. Selhává to i v tom, pro koho to vlastně je. Děti se asi moc nenasmějou, dospělí se zas budou nudit a pobaví je jen pár filmových odkazů. Triky mi taky nepřišly nějak zázračné, někdy mi přišlo, že to byly víceméně kulisy. Letterman neumí pracovat s živými herci, protože žádný z nich nepodává extra výkon. Black to celé drží a hraje svůj komediální standard, O´Dowda si asi zapamatujeme nejvíc, ale podle mého děsně přehrává. Jinak tu toho moc není, za vidění to stojí, ale asi jen jednou. 50% PS: Předpokládám, že v původním znění je tu mnoho přízvuků, což dabing (poslouchatelný, ale nic extra) zabil. Bohužel. ()

JohnMiller

Jack Black je bezvadný komik. Keď ma už dokáže rozosmiať pri takejto kravine, dokázal to aj pri iných, tak to je už voľačo. Sledovať sa to oplatí iba kvôli jeho neopakovateľnému šarmu šmejda ktorý si vymýšľa vždy a všade kde sa len dá. Keby tu nebolo toľko roztrúsených vtipov o iných filmoch ktoré si Gulliver pripísal na seba, ako Hviezdne Vojny, Titanic, Avatar tak by som dal iba 2 hviezdy.. Páčilo sa mi na tom to, že tam boli vsuvky aj pre filmových fanúšikov hoci to bol film pre deti... Robí to s toho celkom slušnú rodinnú komédiu. ()

grogodil

Bohapustá kravina a po Božskom Evanovi ďalší ukážkový príklad toho, ako možno spláchnuť do hajzlu nejakú tu stovečku miliónov. Verím tomu, že aj fanúšikovia Blackových "rockových" kreácií a neustáleho šklebenia sa musia uznať pri jeho záverečnej hudobnej vložke, že toto už hraničí s dementným pitvorením sa. Amanda Peet je tu vyslovene len na skok, Emily Blunt sa tvári celý čas ako šialene smutná princezná a Segel hrá neustále svojho jemne zženštilého sympoša z HIMYM. Takže jediný, kto na seba strháva všetku pozornosť je parádny Chris O'Dowd. ()

Colonist

Fráze "volná adaptace románu" dostává ve spojení s touhle přehlídkou typického Blackova humoru úplně nový rozměr. Trailer sliboval mnohem větší průšvih, nakonec z toho vyšla průměrná no-brain zábava na jedno zhlédnutí. Film se nebere vážně a o to samé prosí i diváky. BTW zapomeňte na Jacka Blacka, tenhle film táhne záporák Chris "IT Crowd" O'Dowd. ()