Úspěšný pár z Manhattanu, právník Paul Morgan a realitní agentka Meryl Morganová, žije odděleně. Odcizili se kvůli Paulově nevěře, ale klíčem problému je i to, že si už nejsou tak blízcí jako dříve. Paul se Meryl, která o něj ztrácí zájem, zoufale snaží získat zpět. Pozve ji na večeři a cestou zpátky se stanou svědky vraždy. V rámci programu na ochranu svědků dostávají novou identitu a jsou přesunuti ze svého milovaného New Yorku do malého městečka ve Wyomingu, kde se jich dočasně ujmou Wheelerovi. Tady se budou muset tito typičtí obyvatelé velkoměsta naučit vyjít s nevyzpytatelnou přírodou, přežít setkání s medvědy, naučit se, jak žít na venkově bez sekretářek či kariéry, a postupem času i jak být manželé. (TV Nova)

terunka003

Nudné, rádoby vtipné, zdlouhavé, šíleně trapné dialogy, otřesné herecké výkony. Víc se snad nemá ani cenu rozepisovat, jedna hvězdička za tlustého Hugha. ()

uiu

Humor založený na tom, že dva lidé, zvyklí luxusu New Yorku se musí přizpůsobit venkovskému stylu života. Sarah Jessica Parker je tupá, až to bolí, neustále si plete totožnosti a bydliště, Hugh Grant je jen nešika. Podprůměrná komedie, u které se zasměje jen ten, kdo je namyšlený velkoměšťák a nikdy nebyl na vesnici. ()

venison

Přiblblá komedie, která se tak maximálně hodí jako program na nedělní odpoledne pro TV Nova.. Naprosto nevtipný a křečovitě vykonstruovaný příběh.. U filmu naprosto vypnete a "přežijete" děj až do konce.. A přitom mám Granta tak ráda :-( ()

lennyd

Paulovi a Meryl Morganovým se daří vše na co sáhnou - oba mají prosperující firmy, vydělávají spoustu peněz. Co jim ale úplně nefunguje, je manželské soužití - to se jim rozpadá. Jednoho dne se ale společně stanou svědky zákeřné vraždy, a FBI je oba umístí do programu na ochranu svědků. Společně jsou přestěhováni do malého městečka ve Wyomingu, kde vystupují za fungující manželský pár na dovolené. Nebude to jednoduché, ale budou se muset naučit spolu znovu žít.. Jasně, na tomto filmu není nic originálního, a už od prvních minut je naprosto jasné, jak to bude pokračovat a jak vše skončí, ale to mi tentokrát ani moc nevadilo - možná je to tím, že mám slabost pro Sarah Jessicu Parker, a i když už není nejmladší, stejně jsem jí přál, ať jí to s Hughem vyjde. Naopak role Paula Morgana v podání Hugha Granta se moc nepovedla, bylo vidět, že se H. Grant s rolí trochu trápí (aby ne, když musel podstupovat takové blbosti jako "útěk před medvědem"). Ale jak jsem již psal, docela příjemně jsem se pobavil, takže s klidným srdcem ty 3* dám... ()

VasaX

Ňoumovitý Hugh grant bez špetky šmrncu a freneticky nesympatická, nevábně vypadající S-J Parker ve filmu který má sice hlavu a patu, ale je to unuděná nuda, obzvlášť když dojde na dialogy. Dva lidé pokročilého věku, jenž se k sobě zjevně mají po celou dobu, ale hrají mezi sebou tahanici na pitomosti jako páreček puberťáků. Romantika je podivně podaná, drama je spíše parodické a vtipy nejsou moc zábavné. Sečteno a podtrženo, i přes to že mám rád romantické komedie, tohle byl krok vedle. ()

Millanium

Tohle bylo vážně utrpení. Nejhorší výkon Hugh Granta, který jsem u něj viděl. U Jessiky to také žádná sláva nebyla. Doporučuji se tomuto filmu vyhnout, jelikož se tento nelíbil ani mé přítelkyni, která zbožňuje naprostou většinu romantických filmů. 35% ()

zdenny

Řekl bych - taková polozapomenutá romantická komedie s Hugh Grantem. On je jinak v tomto žánru celkem úspěšný. Zde se jedná o vybranou lokaci, ve které na něj diváci nejsou zvyklí. Americký venkov může působit dost fádně a nudně. Když se ale divák podívá trochu blíž, může porovnat městský život s tím venkovským. Může vidět, pokud na to ve veškerém tom spěchu již zapomněl, že jsou na světě ještě oázy lidí a společenství, kde se lidé mají navzájem rádi, pomáhají si a jsou schopni si důvěřovat: Myslím si, že když si toto připomenou manželé, kteří zrovna prochází určitou krizí, může je to do dalšího společného života jen povzbudit. Opravdu si myslím, že pár dnů na venkově mezi naprosto jinak uvažujícími lidmi by nikomu nemělo uškodit. ()

VanTom

Totálně předvídatelná romantická komedie naštěstí netlačí příliš na pilu ani v obehraných humorech, ani v beznadějně neinvenční zápletce. Zatímco SJP to ještě celkem sluší, omlouvačně plačtivé oči Hugha Granta (říkal tu někdo Stan Laurel?) se rychle okoukají. ()

greetchen

Romantická komedie by vás měla chytit za srdíčko, rozesmát a mezi ústřední dvojicí by to mělo jiskřit. Ani jedno z toho se v Morganových nedělo. Romantického tu nebylo nic, místo humoru šlo spíš o trapný pokus o vtipy a ano, vyjímečně sem tam relativně dobrý vtípek (většinou v podání Hugha Granta - pro něj jedna hvězda). Parker a Grant k sobě ale naprosto nepasují, Parker je navíc děsně statická a nepříjemná sama o sobě. A škoda, že to docela nápadité téma tvůrci naprosto prohřbili. I když to tu už párkrát bylo, šlo z toho určitě vykřesat mnohem víc. ()

Guzo

Hugh Grant i S.J. Parker jsou mi nesympatičtí od prvního pohledu, navíc Hughův britský přízvuk mě štval po celý film. I přesto jsem se docela bavil a čekal jsem o dost větší průšvih, který se naštěstí nekonal. Vtipné momenty (nebo spíše jen narážky) nejvíce postihují newyorkské obyvatele s protikladem na americký venkov, ale když to řeknu trochu s nadsázkou - myslím, že každý si dokáže představit zatvrzelé Pražáky na vesnici. ()

blackJag

Grant i Parkerová jsou už hodně provaření, hrají stou variaci na jeden profil a dohromady jim to moc neštymuje - chemie nulová, ale abych byl upřímný, čekal jsem to celé ještě o třídu horší. Překvapivě nikde se ve filmu nevyskytuje americky oblíbený fekální humor, a že příležitostí snímek pro podobné řádění skýtá požehnaně (Parkertová se třeba učí podojit krávu a ta ji ani neposere, ani nepostříká, nikdo tu dokonce neblije ani nešlápne do kravince a nic smradlavého si nikdo nemaže po těle). Věčné Grantovo brebentění a slovní pohotovost má i své jisté zábavné momenty a zmíněná neexplicitní civilnost má pořád váhu, příběh je ale od začátku fádní, hrdinům vzájemný vztah nevěříte ani na sekundu a to rozuzlení je jednoznačně zbrklý výsměch, který bych ještě tak čekal v 36. epizodě seriálu WALKER, TEXAS RANGER, v žádném případě ale ne v komedii za bezmála 60 USD mega (bože, co na tom bylo tak drahé???). II Scénář: Marc Lawrence. Hudba: Theodore Shapiro. 45% ()

TheRoller

"Je tu strašné ticho. Skoro som počul, ako sa mi delia bunky." Sarah Jessica Parker si dala vynosiť dieťa, aby si nepokazila postavu. Krava. Čo jej to pomohlo? Veď aj tak má xicht jak kôň, to jej ešte nikto nepovedal? Hugh Grant tiež zvykol byť lepší... Pošlite sem k nám na dedinu nejakých dvoch blavákov a máte v podstate ten istý výsledok. Niektoré situácie a hlášky stáli za to, ale ako celok to z hlavy vyprchá skôr ako detské šampanské. Najlepší moment: Morganovci sa zobudia prvý deň v novom prostredí. ()

Dagoussek

Kobyla Sarah Jessica Parker a nestarnoucí Hugh Grant se ukrývají před vrahem a snaží se zachránit manželství. Nudná romantika. ()

tommy187

Neuveríte mi, ale mne sa tento film vcelku páčil. Dalo sa nad ním zasmiať a ja som si ho prakticky pozrel s úsmevom. Hugh Grant podal bravúrny výkon, ale S. J. Parker ..., nepáčil sa mi jej výkon. Celková pointa je dosť otrepaná, vraví sa jej tzv. holywoodská štruktúra. Ale film to je milý, takže *** (odo mňa). ()

made1

Tak tady venkov dokonale nakopal městu zadek... Opravdu, věřte mi, opravdu jsem se těšila na tuto komedii, i přes většinu místních komentářů, ale tahle dvojce byla stejně nešťastná jako Vince Vaughn a Reese Witherspoon ve filmu Čtvery Vánoce. Věřila jsem jim akorát na začátku, když se fakt nemuseli. Chtělo by to víc akce a propříště nedovolit Grantovi americké filmy, protože tam je sice pořád stejně vtipný, ale nefunguje to dohromady s tím ostatním. ()

fruitbueno

Nuda, nuda, nuda. Nemám ráda SJP, Hugh Grant stárne a sice mu to sluší, ale dochází mu šťáva a když ho nemá kdo adekvátně doplnit, je to žalostný pohled na kdysi komediálního herce. Hvězdu za ten jejich zběsilý asistentský pár a druhou za to uťáplé zapadlé venkovské sídlo a poťouchlé postavičky v něm. ()

sedm.1

Nejsem ten naivní typ, který by chtěl po každé romantické komedii, aby byla zároveň originální, vtipná, romantická, se skvělými, zábavnými a sympatickými herci, a to všechno aby pospolu pěkně dohromady fungovalo celou stopáž. Kdepak, naopak, já jsem k tomuto žánru velmi tolerantní divák a stačí mi, když ze zmíněných ingrediencí figuruje v daném filmu alespoň jedna z nich a dokážu ho pak přijmout bez větších problémů. Morganovi je ovšem ta úžasná vyjímka, že je veškerých těchto prostředků nekompromisně zbavena a vzešlo z toho tak něco bídného, že to nemá ani obdoby. Vezmu to popořadě. Zápletka. Tuctová, hloupá, bez spádu, bez nápadu, bez šťávy. Zábavnost. Dva otřepané fóry Hugha Granta za šíleně dlouhých 100 minut. To je vážně slabé. Romantika. Počkat, kde jsem vlastně vůbec vzal, že to mělo být romantické. Mělo? Aha, padron, nevšiml jsem si. Herci. Sarah Jessica Parker je hnusná, nepříjemná, odpudivá, slizká vagína. Hugh Grant. Jó, bejvals dobrej, chlape. Vážně bejvals dobrej. Jak ten čas nemilosrdně plyne. Smutný. Přesto ale zůstává Grant to jedno jediné pozitivum na celém filmu. A celková funkčnost Morganových. Nefunkční, nudný, trapný a převelice dlóóóuhý průser. Morganovi se zkrátka skutečně vůbec nepovedli a myslím, že ani ten nejzarputilejší fanoušek, respektive spíš faninka žánru nemůže mít z této báchorky nakonec příliš dobrý pocit. ()

herr_carter

Na to, jak k smrti nenávidím ten koňský ksicht Sídžej Párkrové, jsem byl celkem mile překvapen,jak příjemnou komedií Morganovi jsou. Důvody budou asi účast Hjůa, který podle mě pro komické role zraje jako víno a taktéž přítomnost Mary Steenburgen, jejíž skvělé herectví je natolik brilantní, že jí v celé herecké kariéře stačí hrát 90 % svých rolích jen jako epizodních, či vedlejších, ale i tak si jí člověk vždy zapamatuje, protože je prostě skvělá................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()