Barbie uvádí Thumbelina

Animovaný / Rodinný

Kanada / USA, 2009, 75 min

Conrad Helten

Elise Allen

Nejhezčí Barbie, ta se moc a moc povedla.(19.4.2009)

Filmy s Barbie obecně považuji za kýč nejhoršího kalibru a ze strany firmy Mattel se nejedná o nic jiného, než o poutavou reklamu svých výrobků, ale tento snímek mě dostal svojí údernou proekologickou náplní. Nebojím se ho proto postavit hned vedle Cameronova Avatara. Pravda Avatar měl propracovanější grafiku. Hold je vidět, že panenky tolik nevydělávají..(12.4.2010)

V originálním titulu je obsaženo spojení Barbie presents, které napovídá, že ona sama v příběhu nebude hrát hlavní roli. Hraje sama sebe a je vypravěčkou celého současného převyprávění pohádky o Malence. To je samo o sobě doplněno silným ekologickým podtextem (takže jsem velice ráda, že i panenky z této série dostojí tomuto poselství ve svých recyklovatelných krabicích). Projekt jako takový je dotažen do konce a malí diváci jsou, tentokráte jsem sledovala s oběma pohlavími, nadšeni a celou dobu ani nedutají.(31.3.2009)

Tržby za predaj DVD v USA $5,665,742 //počet predaných kusov 383,598(10.4.2009)

Příběh o Malence mám moc ráda, ale tohle zpracování se mi nijak zvlášť nelíbilo. Připomínalo mi trochu Pana Včelku, i kreslený byl jinak. U mě nezabodoval.(7.7.2009)