Barbie uvádí Thumbelina

Animovaný / Rodinný

Kanada / USA, 2009, 75 min

Conrad Helten

Elise Allen

Hezká pohádka, skoro úplně bez záporných postav a bez strašidelných scén, moje dcera ji proto označovala docela dlouho za svoji nejoblíbenější. Dějově je pohádka dost chudá a dost tísnivě na mě působil ten aseptický byt a ty holčiny z města, ale celkem vzato: spokojenost. Hračky byly úplně v jiném duchu, než k jiným Barbie filmům, myslím, že to bylo spíše na škodu, přišly mi nepovedené, některé i nekvalitní. Viděla jsem je pak opakovaně ve výprodejích, asi nešly moc na odbyt.(29.6.2013)

• dewil21

Barbíny jsem nechtěla ani komentovat, ale SROVNÁNÍ S AVATAREM???? To už je vážně moc... Holt nepodléhám konzumu jako ostatní(16.9.2012)

Příběh o Malence mám moc ráda, ale tohle zpracování se mi nijak zvlášť nelíbilo. Připomínalo mi trochu Pana Včelku, i kreslený byl jinak. U mě nezabodoval.(7.7.2009)

Tržby za predaj DVD v USA $5,665,742 //počet predaných kusov 383,598(10.4.2009)

V originálním titulu je obsaženo spojení Barbie presents, které napovídá, že ona sama v příběhu nebude hrát hlavní roli. Hraje sama sebe a je vypravěčkou celého současného převyprávění pohádky o Malence. To je samo o sobě doplněno silným ekologickým podtextem (takže jsem velice ráda, že i panenky z této série dostojí tomuto poselství ve svých recyklovatelných krabicích). Projekt jako takový je dotažen do konce a malí diváci jsou, tentokráte jsem sledovala s oběma pohlavími, nadšeni a celou dobu ani nedutají.(31.3.2009)