Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

ivan_drago

Celkem zajímavá rekonstrukce událostí, předcházejících a následujících, druhé invazi do Íráku. My už víme, že žádné WMD tam neměli... Film je svým tématem nesmírně zajímavý, ale jako filmové dílo mě to moc neuspokojilo i když obdivuji osobní účast všech zúčastněných a tu utahanost přičítám i tomu, že film je točen dle skutečných událostí. ()

markuc

O filmu Fair Game mam smisene pocity, mohl z toho byt velmi dobry politicko-detektivni thriller - bohuzel z toho vznikl nudny blabol - i diky hlavnim dvema predstavitelum (vyborni herci, ale do teto role se nehodili). Cele to nejak nezafungovalo, ve me to nezanechalo zadne emoce, totalni nuda. ()

Thommie

Ukecané, nemastně, neslané. Nesnáším filmy, který začínají dávat smysl dvě minuty před koncem, Kdo má vydržet sto minut předtím? Opravdu moc dobře nechápu, co se tímto filmem chtělo říct zajímavého. Já jsem na nic nepřišel. Natočeno to bylo opravdu nudně a jediné pozitivum shledávám ve výkonu dvojice Sean Penn, Naomi Watts. ()

Pavlínka9

Pro mě průměrný příběh z politického prostředí. Jediné co mě opravdu upoutalo, byly manželské rozpory a hádky mezi Pennem a Watts, ty byly opravdu grandiózní a je to to hlavní, co jsem si z filmu zapamtovala... ()

asirtes

"...když na tebe budu hodně křičet, když tě překřičím, tak to znamená že mám pravdu?" Skvele posadená, aj keď pre mnohých zrejme málo dynamická obžaloba systému. Sean Penn a Naomi Watts sa do toho vložili a výsledok je podľa mňa výborný. ()

shantim

Fair Game trpí přílišnou upovídaností a pro diváka skýtá proto trochu náročnější podívanou. Přesto se bezesporu jedná o velmi dobrý snímek, politicky silně angažovaný a dost obstojně diváky informující o pozadí války v Iráku. 70% hvězdiček ()

JohnSmith

Ze začátku to vypadalo na velice zajímavý špionážní thriller, ale ve chvíli, kdy se provalila identita Valerie, tak to přestalo být zajímavé. Musím říct,že snímek Nic než pravda, který je vlastně o tomtéž a té samé agentce, byl mnohem lepší a zajímavější. ()

Mishqo

Slušný polit thriller s dobrou premisou ale miestami celkom naivný a ešte mi chýbala taká tá vypätá atmosféra, ktorá by ma donútila to nejak viac prežívať. Ale 7/10 asi môžem dať ()

svobik

Další antibushovsky laděný snímek, jehož výpověď zůstala někde na půli cesty, a to především díky nedopečenému scénáři a Limanově opět průměrné režii. Fair Game v první půli trpí značnou roztříštěností, v té druhé už sice působí sevřeněji, ovšem vůbec nejde, jak se na podobně tematicky laděné látky sluší, na dřeň. Právě proto nakonec vyznívá, i přes velmi kvalitní herecké výkony, do ztracena. 5-6/10 ()

blackJag

Greengrassův parťák ze série o agentu Bourneovi (Liman sérii rozběhl) vstoupil tímto projektem takříkajíc do stejné řeky (rozruchu kolem fiaska ohledně zbraní hromadného ničení v Iráku) jako on v ZELENÉ ZÓNĚ. Zatím co Greengrass nastoupil v první linii, Liman mapuje scénu v domácím prostředí, navíc na základě skutečných událostí. Story to není akčně vděčná, příběh ale nabízí opravdu zajímavý a Liman se ho zhostil se ctí. To stejné se dá říct i o hlavních hereckých hvězdách snímku, Wattsové a Pennovi (kteří si tak zopakovali partnerství z 21 GRAMŮ), přičemž si myslím, že především u druhého jmenovaného byla účast v této rekonstrukci věcí vlastního politického zadostiučinění. 80% ()

AngelusCZ

Skvělé herecké obsazení, napínavá hudba a zajímavý příběh. Docela mě překvapilo že to bylo podle pravdy páč to bylo docela drsný. ()

Autogram

Partia bystrých a zodpovedných ľudí v CIA hľadá jadrové zbrane a dôjde k jednoznačným záverom istým na 99 %. Prezident a ministerstvo vojny však vypočítajú, že zvyšné 1 % je veľká šanca na zhotovenie jadrových zbraní a 1 % predstavuje 3.100.000 obyvateľov USA. Podľa tejto „logiky“ výsledok už poznáme a bude navždy zapísaný v histórii Ameriky rovnako ako genocída Indiánov, ale o tom sú iné filmy. Fair Game to všetko zobrazuje prekvapujúco pravdivo a živo, až by sa človek čudoval nad toľkou kritikou do vlastných radov smerovanú až na najvyššie miesta. Určite nejde o kancelársku vykecávačku, aj keď značná časť sa odohráva v kanceláriách a na chodbách. Naomi zvládla úlohu bravúrne a jej fanúšik nebude sklamaný, keďže sa objavuje v každej druhej scéne a na plátne strávi viac ako polovicu filmu. ()

jenik71

Americká politika vůči Iráku, agenti CIA, jaderné zbraně - to všechno tady je. Potíž je v tom, že mě to prakticky nijak neoslovilo a nevtáhlo do děje. Nevím, jestli jsem se dostatečně soustředil, ale přišlo mi to nějak zmatené a nezajímavé. Účast hereckých hvězd typu Watts a Penn mi přišla zcela zbytečná. Jejich role by totiž zahrál snad i neherec. Já to vidím sotva na slabých 40%. ()

Šakalík

Po letech objevená sebereflexe Američanů v souvislosti s válkou v Iráku je poslední dobou ve světě filmu docela populární. Problém je v tom, že se to veřejné uznání vlastních omylů omezuje pouze na kydání špíny na bývalou administrativu prezidenta Bushe i jeho samého. Všichni samozřejmě víme, že ta pohádka o iráckém jaderném programu sloužila pouze jako záminka pro válku a oblbnutí vlastních lidí, nicméně všechno má svá pro a proti. Tenhle film nám však ukazuje pouze jednu stranu mince – tu na které Bushova administrativa, ač záměrně nebo prostě proto, že to tak bylo jednodušší, využila zkreslených dezinformací o stavu válečného arzenálu Saddáma Husajna a v době, kdy po útocích z 11. září měla americká veřejnost pifku na všechno arabské, vtrhla do Iráku srovnat staré účty. A kdo se postavil proti, toho jednoduše zdiskreditovala. Neříkám, že to tak nebylo a filmařům bych to nevyčítal. Jenomže kromě toho je nám tady předkládán srdceryvný příběh iráckých vědců, kterým nejprve Amíci slíbili azyl a pak je nechali ve štychu. Smutné. Škoda jen, že se nikdo nenamáhá uvažovat nad tím, jak báječně se Iráčanům za Husajnova režimu žilo a jak by jistě v nekonečné blaženosti byli bývali žili i nadále, kdyby jim to Američani svou invazí nepřekazili. Koneckonců všechno zlé je přece k něčemu dobré. ()

ZkuKol

Liman teda nemá moc komerčního citu.Politický thriller+ Írák+hledání Sadámových zbraní = prázdné kinosály.Přitom Sean i Naomi se do svých postav opřeli, exteriéry jsou velmi povedené a scénář je kvalitně napsaný. Obzvlášť první hodina je nabitá fungováním současné CIA a spojuje v sobě vysokou míru zajímavosti i zábavnosti. Když dojde na lámání chleba, tempo jde dost dolů, atmosféra vyprchá a scénář zapadne do vyjetých kolejí. Víc než adaptaci skutečných událostí v tom cítíte Pennovu agitku, ale tentokrát se dá v klidu přežít.Férový film, na nic si nehraje, řemeslo na úrovni, kvalita v horních patrech - jen ten tržní potenciál je nulový... Zjistíte, že v Iráku nejsou žádné zbraně, jenže ony tam být musí!... 70% ()

LuciusWlk

Velice zajímavý příběh. Ať po stránce příběhové, nebo morální. Myslím, že vcelku věrně odráží fakt, že společnost, ať americká či evropská, za branami šlechtěné demokracie rozehrává hry, popírající jakékoli morální memorandum. Snímek není nějak přelomový, neoslní brilantním zadostiučiněním. Jde spíš o psychologické drama a zajímavá je skutečně až druhá půlka filmu. Přesto je děj vyvážený a dynamický hudební podklad dokonale plní účel. Za podívání stojí, pokud máte rádi politicko-rodiiné kotrmelce. ()

sedm.1 odpad!

Chci odměnu. Co chci, já vyžaduji odměnu. Hodně velkou a cenou odměnu. A měl by jí vyžadovat každý, kdo dá Fair Game v celku a bez újmy. Já to dal tedy až na potřetí a ještě teď jsem z toho totální mimoň. Tohle je totiž podívaná za trest. 100 minut naprosto ultimátní nudy, která vraždí. 100 minut naprosto nezáživného plkání, plkání a ničeho jiného, než znovu a jen nezáživného plkání. Plkání tak zmatečného, bezvýznamného a zbytečného, že i ta nejpřitroublejší debata štamgastů z hospody Na růžku je poutavější, zajímavější a významnější. Tvůrčím záměrem asi každopádně bylo natočit strhující politický thriller, kde středobodem celé té otravné podívané měl být skutečný příběh jednoho „akčního“ manželského páru a jejich nerovného boje proti všemu a všem, ale ono zpracování se tedy nakonec ve výsledku vážně krutě nepovedlo, celý ten jejich příběh byl jednak strašně krkolomně a nesouvisle odvyprávěn, jednak pro nezasvěcené to bylo i dost nepřehledné a jen těžko zcela pochopitelné, a v neposlední řadě byl pro filmové potřeby celý ten jejich boj vlastně i opravdu hodně slaboučký, nezajímavý a hlavně nevýrazný, takže trochu na obranu tvůrců, ono s tím v podstatě ale ani nic moc zázračného udělat nešlo. Velká škoda je pak navíc skvělého obsazení právě onoho ústředního páru, kdy jak Penn, tak Watts, patří mezi naprostou hereckou elitu, ale ani oni zde vůbec nic nakonec nezachránili, ikdyž alespoň díky nim tu zafungovalo něco málo emocí, ale jinak vážně i oni díky tomu neoddiskutovatelně nudnému zpracování sváděli boj s větrnými mlýny, protože tenhle nesourodý paskvil nešel prostě zachránit nijak. Pro mě tak bez jakýchkoliv pochyb a rozmýšlení čistý Odpad!!! a tomuhle ať se radši každý vyhne hodně velkým obloukem! ()

Lukoboss

Je to hrozně plochý a nevýrazný. Ono je nesmírně těžký natočit konverzační drama tak, aby nenudilo nebo spíš nebylo divákovi lhostejný. Já se musím přiznat, že mě to takřka vůbec nezaujalo, nebyl tam žádnej silnej moment nebo něco, co by se mně zarylo do paměti a řekl jsem si jo, to je ono. Vůbec. V podstatě už nevím, o čem to bylo, dá se říct. A to není dobře. Hodně těžce vydřený 3*. ()

cab

Politicky film, kde se jmeno tajne agentky CIA dostava do novin a pricinou je kriticky protivladni clanek jejiho manzela, byvaly vysoce postaveny politik, ktery se nasledne snazi vyporadat s byrokratickym systemem vystupovanim a obhajovanim cele situace v novinach, ale pravda se v dnesni dobe nenosi. Bushova polilika a jeho invaze Iraku na zaklade lzivych faktu o zbranich hromadneho niceni. Herci jsou ok a pribeh jde az prilis snadne do ocekavaneho cile navzdory remeslne dobre odvedene praci. 60% ()

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)