Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

cubiczech

Film je tak strašně tupý a nepřehledný, až jsem to málem nerozdejchal. Neustále přeskakuje nelogicky mezi komedií, romantikou, dramatem, akčním filmem a celé to korunuje slátanínou naprosto nelogických událostí. Proč takhle? Ano, některé scény jsou fajn a tak jednou se zasmátí prostě neubráníte, ale přehrávající herci a bolestné zpracování a střih to nezachrání, ani ta krásná morava. Je to prostě slepenec všeho možného. Jedna hvězdička za to jedno zasmátí a Terezu Voříškovou... ()

Shelby14

mě tahle bláznivá komedie bavila, dost podobných šílených situací jako ve filmu jsem opravdu s naším sacím komandem zažil, proto má film moje velké sympatie :-) ()

dantiiik

Jedna z nejnevtipnějších "komedií" co jsem kdy viděl. Veškéré rádoby vtípky jsou pouze na jedno téma- nadměrné pití alkoholu u nás na Moravě.. Tomu se může zasmát jen, inu... Opilý Moravák. ()

bulawaio

Tak 2Bobule jsou opravdový průser. neuvěřitelně křečovité až trapné. Děj pohybující se odnikud nikam. A ta letní pohoda z jedničky byla nahrazena hroznou kýčovitostí. Škoda. ()

Vendys958

Naprosto jiné než jednička, kde je ta pohodová atmosféra Jižní Moravy, ten pocit uvolněnosti a klidu, to víno? Ubohost, TRAPNOST a velké zklamání. ()

brasek

Kde nič nie je ani smrť neberie a tak hodnotím aspoň za jednu hviezdičku. Ale inak je to fakt o ničom... len silne nudné a zasmiať sa nedá ani titulkom. ()

Sylvanas

Tenhle film mě po jedničce, kterou jsem si zamilovala, dost zklamal. Kromě názvu a herců nemá s prvním filmem nic společného. Dialogy přiblblé a o ničem, vtip zcela chybí, poetika se také jaksi vytratila. Kde je ta pěkná hudba a kvalitní kamera? Tohle je na můj vkus poněkud vyčpělé a uměle vyrobené víno. ()

Anaheim

Nebýt Jiřího Korna, tak by to mohlo být lepší, ale s ním to bylo doslova strašný, to už bych spíš vydržel kdyby tam radši zazpíval, ale jako herec se tady vůbec nepředvedl ()

pcarogers

Mám rád Voříškovou, mám rád téma Jižní Moravy a vína, mě to zkrátka pobavilo a dostal jsem to stejné, co v jedničce. Pohoda a humor spřažen se svérazným krajem, ok. ()

fafejt001

ŠKODA , ŠKODA , ŠKODA . FAKT SLABÉ . A TEN KRAMPOL , ŠVANDOVÁ , KORN , NO CO TO BYLO ?? CHÁPU , ŽE SE TO NĚKOMU LÍBILO , ALE KDYŽ ZNÁTE BOBULE TY PRVNÍ , TAK ČEKÁTE STEJNĚ TAK DOBRÉ BOBULKY ZASE . TAK NIC , SNAD PŘÍŠTĚ . ()

Terez_Vv

Svižnost a vtip prvního dílu se vypařila a zůstala unavenost a trapnost celého příběhu. Přízrak mrtvého dědy, nájemný vrah najmutý "gangsterem" a podivné chování obou hlavních protagonistů je jen pár bodů z mnoha, které mě na filmu nejvíce zklamaly. ()

Tomik00

Nevím co si o tom mám myslet. Jakmile jsem se vžil do role Jiřího Krampola jako mafiána, tak mi ten film přišel jako jedno velké, zbytečné klišé. Celá stavba filmu působí komicky. Film zachraňují jen hezké holky. ()

Ironhead odpad!

Prvni Bobule byl na nase pomery a dobu vybornej film. Toto "pokracovani" je vsak uplne jina kategorie, bohuzel... Tohle vazne nemelo vubec nikdy spatrit svetlo sveta. Nevim kdo za to muze nejvic... zda producenti, reziser nebo scenaristi, ale je to neco strasidelnyho. s prvnim filmem to ma spolecne jen nektere herce jinak nic. *fuj* ()

SZYslak

Takovy lepsi Kamenak, Babovresky, Hnedoprdy a tak dale. Uz jen obsazeni druhoradymi herci jako je L. Langmajer, Svandova, Duchoslav (a dale se bojim jmenovat, abych snad nekoho neurazil, ze jo pane Skopecku) dava tusit, ze pujde o peknou polizanici. ()

zigy

Vím, že tím minimálně uživatelku "Atevii" naštvu, ale musím to říct jasně: Lukáš nedosahuje kvalit svého bratra Jirky, a to ani zdaleka. Na vedlejší roli to stačí, ale celovečerák neutáhne. Bohužel úplně to samé platí i o protežovaném Kryštofovi (na úkor svého talentovanějšího bratra Matěje). Když se prostě tihle dva sejdou, tak nás na hodinu a půl nezabaví....to by se musel scénárista postavit na hlavu, přičemž to tedy opravdu neučinil. Ještě že je tady nájemný zabiják Jirka Korn, který nás spolehlivě pobaví vždy, když se objeví na scéně. Při scéně s elektrickým proudem jsem se skoro počůral. Jirka Krampoul se taky snaží, i když je poněkud toporný. ()

Kub21

Ačkoli se na tento film dívám z pohledu jedničky a srovnávám je, tak se mi více líbila druhá část.Jednička mi přišla jako seriál, na který se dívá jen z nudy.Dvojka měla větší náboj.Nebylo to takové suché, konečně se něco dělo.Každopádně hodnotím kladněji než jedničku. ()