Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

soukyd33

Druhý díl se nese ve stejném duchu. Ale s tím rozdílem, že už na Moravě jste. Na Moravě je to evidentně jízda. Pořád samej chlast. Poznámka: Policie je také v akci. 😀 Poznámka: Terezka i zde opět úžasný výkon. Jiří Krampol zde hraje také skvěle. Hvězdiček 3 ()

Naby

Z puvodne celkem slusne komedie udelali ptakovinu ve smyslu Babovresky. To jsem teda necekal, ze po prvnim dilu pujdou s kvalitou takhle strasne dolu a zacnou menit zajety napad prvniho dilu na novy, sileny styl komedie. Takhle teda ne. Celkem 1,8* ()

Sa.sa

Další pokračování o víně, lásce, vztazích, krásných záběrů a prostředí... Prostě pohodový film pro zkouknutí a oddych... ()

remotrumpet

Chlapci... Po 50-60tke...; Terka....- herecky nič, chápem,  no boli tam aj tak, no od dosť krajšie baby, a ne/herečky také isté ako ona... ()

Jimbodini

První díl je lepší. Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdy. I když se to zdá být neuvěřitelné, tak jsem seděl v kině, kde bylo jen málo sucharů, a tak jsem se náramně bavil, ba dokonce smál (občas i na celý kolo). Ta čtvrtá hvězda je za obsazení. Neokoukaní herci byli velmi příjemné zpestření Dobrého zážitku. ()

hhyperion odpad!

Imbecilne o vine. Jeste dlouho po skonceni promitani filmu jsem nemohl uverit, jak se da totalne zprasit vcelku slusny uspech prvniho dilu. Kdyby alespon dvojka byla pouhym pokracovanim jednicky a naservirovala nam mix, ktery vsichni zname a cekame - radoby svetackeho Honzu a jeho prehmaty, nenapravitelneho pruserare Jirku, podarene fory, svizne tempo a poetiku Moravy. Slo by sice o nastavenou kasi, ale aspon o kvalitni oddechovou zabavu. Misto toho jsme se dockali totalne dementniho pribehu s neuveritelne blbouckou zapletkou, ktery je "vysperkovany" naprosto imbecilnim scenarem a neskutecne ubohymi ochotnickymi vykony zejmena Krampola, Svandove a Korna. Od poloviny filmy, kdy jsem totalne ztratil iluzi, ze by snad konecne mohla "dorazit" ona ocekavana zabava, mi bylo spis do breku nez do smichu a uz jsem jen nevericne ziral, jak se film nezadrzitelne potapi do kategorie odpad.... Nicmene fanousci braku typu Kamenak, cili pasma bezduchych trapnych vtipu s ochotnickym ansablem, budou asi spokojeni, neb soude podle jejich hlasiteho smichu vcera v kine si tenhle scenaristicky prujem doceli vychutnavali... Vysledek: zadne slamove vino se nekona, cekejte jen obarvenou "specialitku" od Pazderky, vinare znameho siroko daleko :) ()

matespal

Docela si připadám,jako bych četl recenze v časácích typu Houser apod.Tento film nemá za úkol polemizovat.moralizovat či něco jiného.Má za úkol bavit,a to podle mne splnuje stoprocentně.Já osobně sem se bavil,že sem se málem utopil pepsinou:-)Jo není něco extra,ale co se natočilo poslední dobou v českých zemích,tohle, v mých očích,vyčnívá v top ()

ondrab

Vyrazne slabsi jak prvni dil Bobuli. Bylo zde az moc nesmyslnych a preumelkovanych situaci, ktere pusobily vice nez trapne. Par kladnych bodu davam za policajta s bradkou a sem tam nakej ten dobrej gag. Jinak, ale dle me byl tenhle film natocenej naprosto zbytecne a s jasnym cilem vytriskat z tech lidi co to pude. ()

Aknelka

Musím souhlasit s tím, že dvojka Bobulí není tak poetická, je to prostě jiný film. Na druhou stranu, proč bychom měli vidět to, co už známe z jedničky. Ta na mě sice také zapůsobila lépe, jenže když se při tomhle komediálním pokračování přítel vedle v sedadle smál od začátku do konce, tak jsem to tak přijala. Prostě né lepší nebo horší, ale jiné Bobule ;-) ()

Liquigas

Vzhledem k tomu, že jsem 2Bobule shlédnul nedlouho po jedničce, moje dojmy jsou hodně rozpačité. Co zůstalo, jsou krásně natočené letní vinice, sympatická Tereza Voříšková a dobré hlášky (i když už zdaleka ne tolik jako v 1. filmu). Ale ve chvílích, kdy se film snaží místo humoru o nějaký vážnější příběh to dost skřípe a je z toho hodně hluchých, někdy až trapných scén (nejčastěji za účasti Krampola se Švandovou). Střídá se tu na můj vkus zbytečně moc postav - ne že bych si je pletl, ale chybí tomu spád. Nový režisér a noví herci vůbec změnili film k nepoznání a tím rozhodně nemyslím k lepšímu. Místy to působí skoro jako parodie. Pořád tu ale jsou vtipné pasáže a v opojení z jedničky dávám nezasloužené 3 hvězdičky. ()

dejf30

2bobule se snažily být víc komediální než první díl. A to se s mírou trapnosti povedlo, ale co se týče filmařiny jsme oproti jedničce na úplně jiné koleji. ()

Shameeka

Jednička byla o hodně lepší, ale do kina jsem nešla s moc velkým očekáváním, takže jsem nebyla zklamaná. Opět krásná příroda, víno, písnička od Kryštofů, ale ta rádoby americká zápletka s mafií a obsazení Krampola se Švandovou - z toho jsem nebyla nadšená. Kdyby vynechali tohle tak odcházím z kina spokojená. ()

k.rakonos odpad!

Veliké zklamání. Po vydařené jedničce hluboký pád do trapnosti. Jestliže u jedničky si u toho člověk měl chuť rozdělat lahvinku vínka, tak u dvojky by spíš potřeboval něco ke zlepšení nálady, jelikož toho k zasmání moc nebylo. Ani pánové Krampol s Kornem toho moc nepředvedli, ne že by byli tak špatní to ne, ale jejich role mi tam neseděly, navíc zamontovat do původně poetické komedie od moravských vinic nájemného vraha, tak to byl úlet. Holt jiný režisér, jiný film. Nechápu ještě dost vysoké celkové hodnocení na csfd. Ale každý má jiný vkus. Mně se zas třeba líbila dle mě podhodnocená oddychová komedie Veni, vidi, vici, a to golf jinak moc neuznávám:-). ()

cmman

Klasický syndrom dvojky. Z jedničky jsem byl nadšen, ale dvojka je vyloženě derivát. Jeden song od Kryštofa, stále stejné opakované záběry krásné přírody jihu Moravy atd. Natvrdlí policajti - až křečovité, vyloženě blbá postava hraná Kornem a o Krampolovi radši nic. Na holky se dobře koukalo a to je tak jediní pozitivum - 30%. Zklamání :-( ()

St@B

Ubylo záběrů na vinice, přibyl poměrně toporný herec Krampol, kterého zrovna nemusím, stejně jako jeho filmovou manželku Švandovou, děj nebyl opravdu nic extra, ale známe daleko horší české filmy, že paní Poledňáková, že pane Troško? ()

Sasquatch

Na dvojku bobulí jsem se hodně těšil. Českým filmům v poslední době moc neveřím, zvlášť ne komediím. O to víc mě překvapily Bobule 1. Byly poetické, vtipné, sexy, akční...mělo to něco do sebe. Bohužel dvojka je to nejhorší co jsem za poslední dobu z českých komedií viděl. Herci otrávení, znudění, věčně nasraná Voříšková (na kterou jsem se těšil nejvíc), herci doslova trapní (až na Postráneckého a Táborského). Strašlivá nuda. A ta hudba...proboha, co dělají africké motivy v Mikulově a věčně kolovrátková "Kameňácká" hudební vata. Mimochodem stejný průser, který pohřbil Stůj nebo se netrefím. A mimochodem všimli jste si, že po úvodní honičce, když ochranka skočí do bazénu, tak za pár sekund stojí za Krampolem naprosto suší? No prostě velké veliké zklamání....bohužel. ()