Hvězdná brána

• USA Stargate (více)

Vědecká expedice objevila poblíž pyramid zvláštní objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začala zkoumat armáda, uběhla však dlouhá řada desetiletí, než se našel člověk, který by nápis rozluštil. Egyptolog Daniel Jackson zjistil, že znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem na jakousi vzdálenou planetu. Padlo rozhodnutí vyslat tam průzkumnou jednotku pod velením plukovníka O'Neila. Symbol umožňující návrat na Zem ovšem na hvězdné bráně chybí, bude zřejmě teprve na místě určení. Expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, mladý vědec se tedy volky nevolky stává jejím členem. Nepraktický intelektuál se ocitá v prapodivném světě na úrovni staroegyptské civilizace, kde všichni lidé ve strachu otročí božskému vládci a nebezpečí číhá na každém kroku... (oficiální text distributora)

zec007

Domněnka, že pyramidy jsou přistávací plocha pro vesmírné lodě je super. Vizuálně je tento film nádherně zpracovaný, ale některé věci jsou nedomyšlené. ()

se.ru.na.to

Jsem opravdu skalní fanoušek Hvězdné brány,ale tenhle film trošku pokulhává na všech frontách jen ten nápad ten byl originální a proto seriál je už jiný kafe. ()

AdamDM

Začiatok SG1, SGA a SGU považujem za klasiku medzi Sci-Fi. Snímok na svoju dobu bol perfektne spracovaný, hlavne čo sa týka vizuálnej stránky. Námet je vlastne vyskladaný z rôznych konšpirácií, najmä o pyramídach. Pokiaľ by ostal len film bez seriálového pokračovania, ostal by z neho iba priemerný snímok. Našťastie sa tak nestalo. *** ()

Nereida18

Krásný film, který už je považován za filmovou klasiku. Film, který posloužil jako předloha pro několik dalších seriálů. Film, který nám ukazuje nový pohled na vědu a historii. Já jako milovník staré dobré SG-1 jsem trochu opatrná s koukáním. Jsem zvyklá na vtipného Richarda. Filmový plukovník je však neuvěřitelně suchý. Nicméně toto není komedie, ale sci-fi. A jako sci-fi to naprosto splňuje. Ra už pro mě nikdy nebude hodný egyptský bůh, ale záporák, který jako hostitel krade lidská těla :). ()

adam18

V mojom prípade som začal pozerať seriál skôr ako som videl film, takže po pozretí filmu som bol spokojný. Začiatok skvelého seriálu som si nevedel lepšie predstaviť. Jackson v podaní j. Spadera bol vinikajúci a K. Russel hrajúci O'Neilla nevynímajúc. Vinikajúca hudba, neskôr prenesená do seriálu, a skvelá výprava z neho podľa mňa robia jeden z najlepších sci-fi filmov súčastnosti. A kotkodákajúci spader bol na nezaplatenie. ()

T5D6L

Bohužel jsem se na tento film podíval až potom co jsem viděl několik dílů seriálu a tak jsem , no prostě jsem pořád hledal hlavní postavy ze seriálu . Film mi přišel poněkud zmatený a ne příliš akční ani zábavný. Sedí mi tak akorát na 3* ()

shakeXL

Po oddychovce universálním vojákovi nám Emmerich otevřel hvězdnou bránu a docela se mu to povedlo i když zrovna sci-fi není můj šálek kávy, tenhle snímek je velice povedený. ()

carim

Velmi vydařený sci-fi film, s velmi dobrými vizuálními efekty. Jen je škoda že se nepodařilo využít potenciál, který téma hvězdná brána určitě nabízí. Rozhodně více takových filmů. V žánru sci-fi není mnoho takto kvalitních filmů. 85% ()

Goodboyko

Filmy v ktorých ma svoje zastúpenie egyptská mytológia sú väčšinou divácky vďačné, tento im v 90rokoch opäť otvoril dvere na veľké plátna (viz.Múmia a pod.). Film má všetko a pre každého, sympatických hrdinov a hlavne Jaye Davidsona, ktorý sa pre postavu Rá asi narodil. ()

batik

Od začiatku sa jedná o film plný typických hollywodskych klišé. James Spader ako geniálny vedec, ktorý na všetko v okamihu príde a vytrie zrak celému tímu egyptológov. Kurt Russell ako nepremožiteľný americký hrdina, so svojím týmom neohrozených mariňákov. Po zahrievacej polhodine sa dostávame do deja, v ktorom správni najprv dostanú cez držku, ale potom sa naštvú a všetko sa v dobré obráti. O hereckých výkonoch sa veľmi baviť nemusíme, narazíme aj niekoľko logických nezrovnalostí a hlavný záporák by nevystrašil ani päťročné decko. K tomu však ešte priradíme vcelku zaujímavý nápad s cestovaním pomocou hviezdnych brán, hudbu, ktorá neurazí, svižnú akciu a nie až tak hlúpe dialógy, ako by sa mohlo čakať. Za veľké mínus ešte považujem skutočnosť, že vďaka tomuto filmu, vznikol seriál SG-1, ktorý bol naozaj hrozný. 60% ()

Karel.Racek

I po těch dvaceti letech je to film, který si zaslouží pozornost. Odstartoval zajímavou kariéru seriálu s několika odnožemi a zaujal možností cestování do jiných světů. Film nemá nějak závratnou rychlost ale dokáže diváka udržet u obrazovky. ()

Onanista

Téma mám rád a je zajímavé, ovšem dalo se to udělat lépe. A hlavně mě celej film ničilo koukat na záporák ... kde toho buzničku vyhrabali to fakt nevim ... musel jsem se zde ujistit, jestli je to muž nebo žena ()

mpet

Hvězdná brána je jeden z nejlepších seriálů a tento film je pro něj skvělí úvod. Výborný nápad, skvělí příběh a vůbec vše se mi zde líbí. Jediné co se mi nelíbí je prostředí. Přece jen ta poušť nevypadá nejlépe. ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

AFO bude bořit mýty

AFO bude bořit mýty

06.04.2019

Blíží se 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Čeká vás 6 dní plných vědy, poznání, filmů a mnohem víc! Od 23. do 28. dubna si nenechte ujít tuto… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze