Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

Insomniac

Krv, pekné baby a ...nuda. Celkom som sa na to tešil, a o to bolo sklamanie väčšie. Nejak asi nezdieľam rovnaký štýl humoru ako Rodriguez alebo čo. ()

Toumyk

No není to přesně to, co jsem očekával po shlédnutí mini-snímku před Planetou teror. Každopádně v celku poměrně ucházející akční "béčko". Obsazení mi přijde relativně monotóní...lidí je tam sice dost ale charektery postav jsou nevýrazné a nudné. Zápletka taky nic moc. A Trejova neporazitelnost vám tam bude párkrát opravdu lézt na nervy. Na druhou stranu poměrně příjemně překvapil DeNiro a Seagal...ale možná tam mohli mít více prostoru jako v podstatě "hlavní" postavy...tento film měl potenciál, který zůstal bohužel nevyužitý. Což je velká škoda. ()

Idealista

Po skončení filmu jsem si říkal že , kdyby Trejo rozsekal Béďu Trávnička mačetou tak že by ta reklama nebyla tak trapná ( mimochodem Trejo má stejný výraz v ksichtu při zabíjení lidí tak i při prezentování sekačky ) . Ale spět k Mačetě - nebýt "brutálních scén" , pár trefných narážek na podobné akčňáky a politycká nekorektnost tak film nemá co nabídnout . Akční scény jsou krví nasáklé ale bez větší originality ( to vše zde již bylo a hodně krát lepší ) . I akce v Tenkrát v Mexicu měle větší grády . Seagal je zde trestně nevyužitý , M.Rodriguez má hodně málo prostoru ( kdy už jí dají velkou roli ) a nahatých bab tady mohlo být rozhodně víc . Suma -sumárum - mírně nadprůměrná podívaná , která měla rozhodně na víc . ()

Fiijay

Mám rád rodrigeze mám rád mexiko ,ale tohle byla strašná nuda a parodie, až na kněze. Jessica Alba si zase utvrdila ,že je nehorázně tupá herečka. ()

Phex

tenhle hluboký filosofický film, zabývající se hlavně problematikou hispánské imigrace do USA, jsem plně nepochopil ()

Bobofon

Mohla to být fajn řežba, což prvních deset minut taky je, ale Rodriguez pak téma ubohých mexických vykořisťovaných pracovníků začne najednou brát vážně a tím se celá nálada filmu změní, pak rozpadne a pak vyšumí. Herecké obsazení na první pohled silné, ale Jessica Alba nepřesvědčivá jak Karel Gott hrající heavy-metal, De Niro hluboko pod svým standardem, Danny Trejo fyzicky příliš zchátralý, aby byl přesvědčivý (a herec není vůbec) a o Lindsey Lohan lepší pomlčet. Škoda. ()

heavy66

Očekávaných 120% akce a krve se bohatě naplnilo, vtipné hlášky však zůstaly tentokrát ve stínu násilí. Díky "přepálené" akci to bylo emočně slabší, dokonce ani zastřelená těhotná Mexičanka ze mě nevykřesala špetku pohnutí. Ucházející herecké výkony, pěkné holky, téměř komiksová sveřepost Dany Trejo, ale ten revoluční závěr mi moc neseděl ! Příště trochu méně mrtvol a promakanější příběh. V tom se budeš muset zlepšit, Bobby ! ()

me3x®

A uz ze dam 5. Siel som do toho z tym, ze si chcem pozriet nieco ako Planet Terror a bolo to lepsie ako Planet Terror. V com? Predsa len to bolo realnejsie. Jessica a Michelle zdvihnu akekolvek hodnotenie o dva body + cela kopa zapadajucich hviezd. A tak som chcel vediet, co to je za film, ked som pri Grindhouse videl ten trailer... Nikto mi nepovedal, ze je to fake. A teraz to vyslo. A ja som od toho viac neocakaval. Len, ze mi predlzia ten trailer. Ano, jasne... nejake hlasky hodne skultovnenia by bodli, ale tak to sme si asi moc zvykli a sme rozhyckani. Proste akcna zabava, pri ktorej sa nenudite a sem tam aj zasmejete. Padre, have mercy.... God has mercy, I don't. Ozaj, zabudol som... do mojej zbierky chcem ku gladiusu(gladiu-ako to spellovat?) a katane aj macetu :D ()

Demoiselle

Tak tenhle film mi zase připomněl, proč Mám Rodriqueze a toho druhého od Q nejradši. A proč si jich taky nejvíc cenim. Prostě nadupanej film, skvělý "B" efekty, krásný holky a jeho prostě musí chtít každá, ať si řiká kdo chce co chce. Od Mountfieldu došel daleko! Díky ti Roberte! ()

Unterschleif

Najväčšie plus tejto snímky je zároveň jej najväčším nedostatkom. Hovorím o úvode filmu ktorý je taký pôsobivý a zábavný, že po celý zbytok filmu sa ho už nepodarí prekonať. Miestami to pripomína japonské Anime - veľké zbrane, dokonale krásne ženy, veľa krvi... a nadsadenosť/prehnanosť. Tej na mňa bolo vo finále už priveľa, hoci inokedy sa jej teším. Tak napríklad spôsob akým skonal Steven bol prinajmenšom divný. Viem, že Machete má byť poctou Béčkovým filmom ale v určitých miestach sa hranica medzi poctou a čistokrvným béčkom zmazáva. Výsledkom je film s perfektným obsadením a mnohými pamätnými scénami, ktorý však ako celok zlyháva a od svojich žánrových súkmeňovcov sa dejovo nijako nelíši. ()

Humprt Pum odpad!

Dívat se na céčkový filmy, který se točej jako béčkový v domění, že si všichni uvědomí, jak jsou vlastně tou béčkovostí áčkový, na to už fakt nemám. ()

m.a.s.

Ze začátku to byl zajímavý film, ale jsem velmi zklamaný z celého filmu. Asi nejhorší na celém filmu byl ten konec - hrůza!!!Jediný co bylo pěkné na tomto filmu, byly snad jenom hezký herečky(Jessica Alba, Michelle Rodriguez, Lindsay Lohan). Myslím jsi, že se k Dannymu Trejovi tato role nehodila - škoda. ()

vikcistic

Bohužel, tohle je pouze pokus o vtip. Vtip zakládající se na trapnosti, ale co je horší, že je vyprávěný bez zápalu a originality (jak jsme byli zvyklý u Rodrigueze). Zbyl u mě jen zahořklý úsměv a jedno velké znuděné zívnutí. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)