Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

bonovox

Takmer vynikajúce, hlavne kvôli niektorým scénkam a postavám, ale celkovo Rodriguez nevyťažil z tohto námetu úplne všetko. ()

da_silva

Klasickej Rodriguez, jako exploitation je to parádní - spousta pomrkávaček a černýho humoru, sem tam nějaké to ňadro, hektolitr krve snad zmiňovat ani netřeba. Skutečně jsem se bavil a ani sem neřešil, že jedinej člověk tlustší než ultrazabiják Trejo je Steven Seagal. Jede to stylově a na plný koule až na konec, kterej je totálně nezvládnutej, podle mě se ten finální showdown těžce nepoved. A nečekal bych, že nejvíc screen time po Trejovi bude mít Jeff Fahey. Taky mi vždycky vadí digitální blood splattery a vůbec digitální efekty, ale tady to asi jinak fakt nešlo. Na čtyři hvězdy mi to ale pořád stačí, když si sečtu ultimátní styl Treja, kozy Lindsay Lohan, povedený hlášky, Cheeche Marina s dvěma brokovnicema a volební spoty senátora De Nira a promptně odečtu Daryla Sabaru, tak mi ta rovnice vychází. ()

Mr.PeP's

Film snažící se mít styl za každou cenu. Machete jde bohužel mimo mě. Dávám hvězdu za Albu a za opravdu originální trik se střevem. ()

SelfishMan

Čím začít...v první řadě Rodriguez odvedl slušnou práci. Hodně stylový akčňáček plný hektolitrů krve, hodně invenčních způsobů zabití (prakticky čímkoliv co bylo i nebylo po ruce od křoviňáku po vývrtku), hollywoodského hereckého "výkvětu" poslední doby, pár vtipných hlášek, lehkého parodování či sebezesměšňování a odkazů. Jako celek ale hodně řízné b s pořádným spádem. Danny Trejo se tvářil dobře nasraně a šeredně ( pořád stejně ) od začátku do konce (J.Alba se asi musela hodně přemáhat na té mašině, ikdyž kdoví...kanec škaredá si asi ten film naopak hodně užil), všichni ti záporňáci byli super (dokonce i pupkatej Seagal), no a Jessica Alba, Michelle Rodriguez...netřeba rozvíjet, stačí se dívat ;-) (L.Lohan byla jen do počtu (a pro potěchu oka) a její postava absolutně zbytečná) Bavil jsem se, to mi dnes bohatě stačilo a víc asi ani nejde očekávat. 80% (Dám si příště velký pozor abych nikdy žádného Mexikánce nenasral) ()

Tillia

Ne, že by mi vadila "pokleslost" žánru. Ale film je prostě špatný i ve své "špatné" kategorii. Přestože má ode mne podobný film s podobnými herci se stejným režisérem, a totiž From Dusk Till Dawn, 5 hvězd, tady jsem otráven a znuděn stupiditou. I u takového lehkého filmu očekávám dobrý scénář a fungující příběh. To zde však nenacházím. ()

david666

Abych se přiznal, čekal jsem větší krvák a slátaninu. O to jsem byl více překvapen, že film má i celkem slušný děj. Samozřejmě to všechno stojí na Dannym. Dalším bonusem jsou obsazené kočky v čele s Jessicou Alba - takže je se na co dívat:-) ()

melfea

Moc dobrý film, jeden z nejlepších co jsem viděla za poslední dobu. Myslím, že je to Trejova životní role. Nehraje, on prostě jen je :-) Miluju drsný humor, který je v tomhle filmu. Tenhle film, je zábavný, protože takový měl být, narozdíl od velké části akčních filmů, které jsou dost vtipné i když to nebylo cílem :-D ()

veverysiak

Rodriguez opäť pláva za hranicami absurdity a dráždi tým do nepríčetnosti húfy serióznej časti diváctva a ctených akademikov, a predpokladám, že sa na ich stupňujúcom rozhorčení poriadne zabáva, tu pomôže len jediné, čím skôr si jeho štýl osvojíte, tým skôr a viac si ho budete vychutnávať, a s ním aj jeho figúrky, v tomto prípade som si myslel, že film sa bude egocentricky točiť okolo Treja, ale vôbec tomu tak nie je, na jednej strane je tá mnohovrstevnatosť prínosom, na strane druhej mi tam chýbal nejaký ten diamantový vyšinutec, ktorý by tomu dal viac šťavy a zábavy, druhé mínus je veľmi málo povestného humoru, ale berme to ako entré do ďalších epizód a tie budú možno viac ochutené, takže 75%. ()

krt7236826

psychiatria v hlave sa nedá naučiť to je proste tak... riadí to ten istý zákon ako to prečo nikdy nebude rodriguez taký dobrý ako quentin. Od filmu som čakal úlet ale dočkal som sa vela pekných tváričiek ktoré zrejme vďaka natvrdlej réžii vyzerali tupo ako segalova katana. Ale konečne som ho videl chcípnuť aj ked som ho zase nevidel ani šikmou brvou hnúť. čo už miestami by som dal odpad no vďaka J.Albe a Michaelle R. som to kusok dvihol ()

Georgeton

V tomto filmu je k videniu tak maximálne súboj Seagal vs Trejo, ktorý však je tiež len slabým odvarom a tiež krása Alby, Rodriguez a Lohan, nič viac. Celé je to nejaké suché. ()

kabka*

Tento film dokazuje, že vršení jednoho klišé na druhé, podpořené přísným dodržováním pravidel dramatiky o revolveru na scéně (ačkoli zde se nejedná o revolver) nemusí končit jen zpaskvileným béčkem, ale i v rámci žánru výborným parodickým snímkem. Podobně postavy, které jsou vykresleny povrchně a veskrze klišoidně, jsou zahrány velice přesvědčivě a natolik reálně, že by divák skoro mohl uvěřit, že by tak mohl někdo skutečně jednat. Vše dochuceno kýbly krve a správnou délkou střev. ()

dusa77

Robert Rodriguez se podle mě zbláznil...co to má být toto? Nejde mi do hlavy proč todle lidí Rodriguezovi baští...nebo on se normálně přidělává 20 kilovej rotačák na řidítka motorky a lítá se s ním ve vzduchu? * hvězdička za krásnou Jessicu Albu a Dannymu Trejovi by slušela víc zlatá malina než mačeta. ()

kalysta

Naprosto zbytečný akční film, který by byl možná zajímavý před 20 lety. Záporáci byli předvítalní a hloupí, akce neměla spád, vše se tak nějk sunulo vpřed. Vůbec mě to nebavilo. Jedna hvězdička je za fórek s SMS, druhá za konečně zas trochu větší roli M. Rodriguez a jeji bokovky. ()

wray

Maceta je prijemny oddychovy akcny film, Rodrigueza tam citit, su tam fajn hlasky a celkovo je to zabavne. A to je skoda. Nemalo to byt iba "prijemne", Rodrigueza tam malo byt viac ako len citit a hlasok tam malo byt viac! Mal to byt kultovy film. Ved uz len herecke obsadenie (velke hviezdy, kedysi velke hviezdy a vzdy Beckove hviezdy pekne pokope) a napad dat Dennymu Trejovi cely film! Skoda veru ze to nie je este lepsie. Stale vsak velmi dobre. Plus samozrejme tych par nedostatkov urcite vynahradi par sexi slecien - velmi dobre. 3 ()

Benjo

Pecka :-D....je to hrozná kravina, ale kravina která má kravinou být..a nedělá ze sebe nic víc...;-) Seagal jako záporák...:-) jeho nejlepší role :-D ()

Evbad

Béda Trávníček půjčil Machetovi trochu zahradního nářadí a šlo se na věc. Jinak to spíš než jízda na divoké vlně bylo plácání se v místním bahňáku. Od Soumraku do úsvitu nebo i Planeta Teror jsou o několik levlů jinde. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)