Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Ailly

Fantastický remake !!! Príbeh takmer identický originálu napriek tomu som mala pocit že sa pozerám na úplne iný film a to sa pri remakoch CENÍ. Nečakane dramatické a dojímavé, na klišé zabudnite, vďaka impozantnému prostrediu a neskutočne dobrej práci s hudbou som bola v Číne a prežívala všetko s tým malým deckom a stála na tribúne a kričala "Poď Dre ty to dokážeš" !!! Áno, aj klišoidný remake šitý na mieru konzumného davu vie vyvolať skutočné emócie. ()

jakes

Kydajte si kolko chcete, ja som si tento remake uzil 5-krat viac nez ten superblby original. Asi preto, ze dve herecke polena vystriedali Jackie Chan a HLAVNE mala opicka Smith. Toho prcka kamera proste miluje a aj ked prakticky nezlezie zo zaberu a cely film stoji cisto na nom, dokazuje, ze po rodicoch zdedil velmi silnu charizmu. Tak isto ako original je to o nieco pomalsie nez by sme mozno chceli, ale vdaka dvom hlavnym predstavitelom velmi slusny nadpriemer. ()

Margay

Originál jsem neviděla, ale vůbec mě to netrápí. Stopáž je pro děti možná přeci jen trochu dlouhá, ale pro mě je tak akorát. Ve výcviku, který je v každém filmu jen trochu se dotýkajícího nějakého bojového umění, už bylo vidět vše možné, ale zde se objevuje několik nových věcí nebo alespoň v jiném pojetí což se cení a všichni hlavní protagonisté, včetně těch záporných, jsou sympatičtí. Nelíbit se to snad musí opravdu jen fanouškům originálu, za mě dávám 5*, protože film mě jednoduše zaujal a bavil, což stále pokládám za to hlavní :) ()

trinan_kop

Prvý film o ktorom môžem povedať že sa mi tu Jackie Chan páčil, ako herec aj ako bitkár. Že to prišlo až v jeho 56 rokoch je síce trochu smutné, ale lepšie neskoro ako nikdy. Trošku hodnotenie dole za vykreslenie číny v podstate ako USA len s inou kultúrou a jazykom. Pričom realita čínskych škôl je ďaleko, ďaleko inde ako to čo tu bolo zobrazené. V Japonsku by to mohlo fungovať, to je prosperujúca a moderná krajina, ale Čína? Ani omylom. ()

RoyBatty444

Slabý odvar napriek tomu s dobrou výpravou a pár vkusnými okamžikmi. Vo filozofovní som sa strácal a kontaktný turnaj školákov no ... drsné. Ešte že netiekla krv. ()

SONYAGENT

Opravdu comeback, jak se sluší a patří. Malý černoušek se stěhuje přes celou zeměkouli, aby našel nový domov, přátelé a udělal radost mamince, která na něj nemá čas.. Místní ninjové mu začnou komplikovat život, tak najde Jackieho Chana a nakope jim asijský zadky.. Příběh byl inteligentní, herci také, akorát mi chybělo více bojových scén v ulicích.. Ale od tohoto filmu věším bundu na věšák i pětkrát denně a ještě to chodím kontrolovat po zbytku rodiny. ()

Houbos

Musím uznale přiznat, remake Karate Kida je mi sympatický. Nejen na konzumní škvár zacílený na teenagery, segment kam už přeci jen nespadám. Velmi překvapil příběh, protože samotná jeho přítomnost byla krajně neočekávaná. Dokonce zazní pop songy Poker Face od Lady Gaga nebo Never Say Never od Justina Bíbera feat. Jaden Smish. A dokonce sem seděly, což o podbízivosti lecos vypoví. Zhlédnuto: 14.07. 2010 Nestačím se divit, 7/10. ()

snupko13

Videl som starých Karete Kid-ov 80tych rokov, ale po celú dobu sledovania tohto nového, som sa ani raz neuchýlil k porovnávaniu. Nebolo to vôbec potrebné, príjemný film, asi najlepší svojho druhu tohto roku. Správny film pre mladú generáciu, ktorý môže niečo zmeniť v dnešnej drsnej dobe, keď deti sa zaoberajú vecami, ktoré ich odpútavajú od podstaty spravodlivosti a násilie niekedy berú ako správnu voľbu. Inšpiratívny film. Síce Mr. Miaggi bol Mr. Miaggi, no Jackie Chan, zreje ako víno, sa predstavil vo veľmi slušnej póze, bez uchýlenia sa k nejakému napodobovaniu a pod. a myslím, že mu to v konečnom dôsleku sedelo perfektne. Z mladého Jadena určite vyrastá hviezda, aj keď jeho hranie sa mi zdalo niekedy príliš dospelé na 12 ročného, ale so sympatickou Wenwen Han vytvorili milú dvojicu. ()

zurivymlok

Přiznám se, že mě Harald Zwart příjemně překvapil. Okoukaný námět s pro někoho příšernou stopáží dokázal natočit zábavně a hlavně kvalitně. Jackie Chan po dlouhé době konečně v roli, kdy se člověk nemusí stydět, že je jeho fanoušek. A že mu zatraceně sedla. Člověk by řekl, že s postupujícím věkem, jak ztrácí své fyzické schopnosti, zraje jako herec. Jaden Smith je neskuečně šikovný a i on podal velmi dobrý výkon. James Horner složil lepší hudbu než k Avataru (trochu překvapivé). Za slabou stránku považuju mírnou naivitu (zvláště toho hada na konci si mohli odpustit) a taktéž ten vztah Drea mohl zůstat bez polibku (prosté kamarádství dvou dětí). Občas jsem byl trochu rozpačitý z matky Drea (třeba na konci jsem si nebyl jistý, zda jí více zajímá, zda je Dre v pořádku nebo ten pohár, se kterým se tam málem mazlila). Ale to jsou všechno prkotiny. Film je pro poměrně úzkou cílovku a to je podle mě i příčinou, že je zde mírně podhodnocený. Určitě doporučuji každému fanouškovi Jackieho Chana. ()

akneleH

Syn W. Smithe má opravdu herecký talent... a nejen herecký... nevím, jestli se dá to, co tam předváděl, naučit nějak narychlo před natáčením. Rozhodně mě film zaujal víc, než jsem čekala. :-) ()

27p16and41p6

Remake scéna od scény, změny k horšímu, Čína vykreslená vážně podivně, spíš jenom jako turistický obrázek. Jaden Smith věkově úplně mimo. Jackie Chan v tom byl jedinou světlou výjimkou a rozum prostě zůstává stát nad tím, proč roli přijal. Leda že by při podepisování ještě nevěděl, jak bude remake zmršen. No jinak název mi příjde jako vyložené dělání z lidí úplné blbce, leda pokud by ti Amíci byli vážně tak blbí, že by to tak potřebovali. ()

Vikmal

Zatímco mladík z původního KK je nesympatickej, ubulenej mamánek (hodnocení zkresleno přitepleným dabingem), mladej Smith je celkem v pohodě....Jackie Chana beru jako komediálního herce, tahle vážná mu příliš nesedla, navíc už od počátku bylo zřejmé, že pana Mijagiho prostě netrumfne. Šéf čínský "zlý" kung fu školy je navíc sympaťák, tak nevím... ()

Big Daddy

Vcelku povedený remake původních dílů. Naštěstí se nekoná bezduchá čistě komerční podívaná. Ano film je opravdu především pro mladši publikum, ale pohladí i dospělé, kteří se však k němu budou těžko záměrně vracet. Jackie Chan se mi v roli omšelého údržbáře hodně líbil a Jaden Smith se také snažil, ikdyž je na něm až příliš vidět podobnost herního projevu s otcem Willem Smithem. Přínosem je i natáčení ve slavných Čínských exteriérech, záporem pak nepřirozeně působící souboje malého hrdiny. Jako rodinný zábavný film ano, ale o žádný milník letošního podzimu nejde. ()

Beawish

Celkem slušný rodinný film. Rodinu nemám, ale dvě hvězdy za Chana dám. Zasloužilo by to i tři, ale to by nesměli vykreslit Čínu jako skororáj na zemi. Vždyť je to propaganda jak ze Zemana (majora), to to nikomu nevadilo? Hm, asi by je tam nenechali točit, kdyby se chtěli víc přiblížit realitě, ale co - tak to měli sakra zasadit do jiných reálií, než být takhle kurevsky poplatní režimu. Už se těším na remake KKII, tentokrát ze Severní Koreje. Vlastně ne, těm amíci do zadku lézt nemusejí... ()

enzo_cz

Pro: Oba hlavní protagonisté, kamera a výborně zvládnuté bojové scény. Proti: Stopáž, ne zcela konzistentní děj a matka. Prostě dnes jsem velmi stručný :-) ()

matthew_tv

Na sérii filmov Karate Kid som vyrastal,a nemôžem povedať, že som z toho vyrástol, pretože vždy sa to dá pozrieť, a má to niečo do seba. Pekne spracovaný dej, zaujímavé herecké obsadenie, a film celkovo zaujme snáď každého. ()

HMTD

Jackie byl super jen by mohl ty montérky mít alespoň trochu špinavé,a celkem by mě zajímalo jestli ten styl chůze měl předepsaný nebo už má tak špatné kyčle že takto chodí normálně,ani bych se nedivil.Trochu mi vadí že si z toho udělali reklamu na čínu,ale to by asi jinak nešlo, režim je režim. Jaden Smith mě bavil a nechápu proč ho každý v jeho profilu kritizuje. Jen takoví poznatek na závěr, v číně šijí tisíce riflí denně pro západ,ale všichni tam stejně nosí tepláky :-) ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)