Kouzelná chůva a Velký třesk

• Velká Británie Nanny McPhee and the Big Bang (více)

Když je krize nejvyšší, zjeví se za dveřmi známá silueta chůvy s obdivuhodnými schopnostmi. Tentokrát Nanny McPhee zaklepe na dveře rodinné farmy, kde žije Isabel Greenová se svými dvěma dětmi. Zatímco Isabelin manžel bojuje ve válce, ona se musí starat nejen o farmu, ale také o rozmazlené děti, které jí z Londýna posílá sestra. A aby toho nebylo málo, tak bratr jejího muže po ní chce, aby souhlasila s prodejem farmy. Chůva Nanny bude muset řešit spory mezi divokými vesnickými dětmi a jejich rozmazlenými londýnskými příbuznými. S použitím létajícího motocyklu, prasátka lezoucího po stromech a dalších kouzel chůva vyčaruje to pravé zaříkadlo, pomocí kterého svým svěřencům udělí pět nových lekcí. (TV Nova)

misterz

Ako ma jednotka príjemne prekvapila, tak ma dvojka nepríjemne sklamala. Akosi sa tu vytratilo to prirodzené detské čaro a príbeh skĺzol do nudnej hatlaniny, ktorá úplne postráda momenty hodné pamätania, či už po emotívnej alebo humornej stránke. 40/100 ()

Anderton

Podľa mňa kvalitatívne na tej istej úrovni čo jednotka. Zmena prostredia a času je v postate to jediné, čo sa zmenilo, všetko to sú len kozmetické úpravy. Celkovo je to vďaka umiestneniu na vidiek menej gýčovité, čo ale neznamená, že aj menej infantilné a viac zábavné. Stále ide aj v rámci tvorby pre deti o šedý priemer a keďže sa ten istý vzorec nedá opakovať donekonečna, tak sme sa nedočkali ani tretieho dielu. Maggie je ako mamina veľmi milá. ()

nash.

Po skvělé a bezchybné jedničce zklamání. Není to film, který by se nedal přežít, některé momenty jsou milé, dojemné a mají své kouzlo, ale když už mluvím o kouzlu, tak kouzlo prvního filmu je víceméně pryč, rozmláceno nezajímavým příběhem, který občas nedává smysl, uječenými postavami, nezvládnutou režií i střihem. Přetažené scény, jsou delší než by měly a často kloužou ke zbytečné infantilnosti (létající prasečí akvabely), ostatně humor, pokud tu nějaký je, tam sklouzl také. Na druhou stranu je příběh zdánlivě vážnější a složitější. Jako by se film nemohl rozhodnout jestli chce být pro malé děti nebo pro ty starší a tak vlastně nakonec neuspokojí nikoho. ()

silentname

Film je bohužiaľ o poznanie slabší. V prvom rade už len z dôvodu, že vieme ako to bude pokračovať a čo všetko sa bude diať, nakoľko sme už videli prvý film. Plus ani herecky to už nie je také zaujímavé ako predtým. A kým decká v prvom filme boli podľa mňa schopné, tieto podľa mňa až také herecké kvality tomu nedávajú. Čo sa humoru týka, tak je to mix. Občas sa vtip podarí, no z inej časti zase nie. A tak ako som pri prvom filme hovoril, že mi to pripomínalo trošku Mary Poppins, tak tu si to berie podľa mňa momentky z ďalšej Disney klasiky Bedknobs and Broomsticks. A neklamme si, je to tak. Nanny McPhee tu jazdí na motorke so sajdkou, podobne ako aj Angela Lansbury v spomínanom filme, alebo aj dej sa odohráva počas druhej svetovej vojny. A to je veľmi rušivý element. Jediné čo tu podľa mňa vyniká je opäť Emma Thompson v hlavnej role. Je to proste dáma, na ktorú sa dobre pozerá a svoju postavu vie aj tentokrát dobre podať. A ešte môžem pochváliť Maggie Gyllenhaal. Ale inak je to podľa mňa maximálne zbytočný sequel, ktorý vôbec nefunguje tak, ako prvý film. Tým, že si cez tie isté situácie prejdeme druhýkrát sa jeho čaro stráca. ()

Rocky62 odpad!

Totálně infantilní slaboduchá smršť hereckých excesů, vyděračské muziky a nehorázného kvanta stupidit. Tento snímek je jedním z ukázkových prototypů filmů, které těžce nenávidím a za jehož projekci bych měl být souzen gestapem. Pro mě filmový nádor. ()

iamek

Druhý díl Kouzelné chůvy mě bavil sice trošku méně než díl první, ale i tak si přeju pokračování. Dvojka je herecky míň pestrá než skvělá jednička, ale i v pokračování uvidíme spoustu hereckých hvězd jako Emma Thompson nebo Maggie Gyllenhaal a tím pádem je zaručená kvalita hereckých výkonů. Na nervy mi nejvíce lezl krkajicí pták kterého si tvůrci mohli odpustit. ()

klerik

V podstate nejde o príliš horší film ako minule. Pretože aj v jednotke bol úvod okolo neposlušných detí hrozne otravný. Ale priznávam, že tu je otravnejší (navyše plný trikov). Ale... Celkom sa mi páčilo pozadie vojny a keď sa vyjasnila zápletka (hocako infantilná), išlo o celkom vtipné dielko. Sčasti len prerozprávanie zápletky prvého filmu, ale na 50% má film s prehľadom... ()

Chrustyn

Výrazně horší pokračování, ne zrovna zábavného rodinného filmu, který se snaží působit velkolepěji, ale bohužel působí spíše trapně, což je podpořeno mizernou technickou stránkou. ()

rikitiki

Pokračování příběhů nestandardní chůvy se mi líbilo víc než první film. Zatímco ten byl jen ujetě cirkusově pohádkový, v tomhle snímku se do dětské fantazie přimíchávají ozvěny reálného světa a zásadně ji ovlivňují. Válka a hrozba chudoby jsou patrné i pod vším tím blázněním s čuňátkovskými akvabelami, staropanenskými vražedkyněmi nebo krkající kafkou, která miluje tmel. Představivost je způsob úniku, ale když nad hlavou začnou lítat nepřátelské bombardéry, matka je na zhroucení, otec se ztratil ve válce a rodina se rozpadá, pak se i sny mění a je nutné začít něco dělat. S kouzelnou chůvou na své straně to sice jde snáz, ale i tak musí děti dokázat, že ony samy mají odvahu, soucit a pochopení. /23. 12. 13./ ()

Avalon820

Druhý díl Kouzelné chůvy je vlastně naprosto stejný, jako díl první, jen značně infantilnější. Nepředpokládám, že tvůrci čekali stejný úspěch, nicméně i tak jde o vcelku zábavnou a nenáročnou podívanou, kterou zejména děti nepochybně ocení. Musím uznat, že pár prvků mi tedy vadilo (potřeba režiséra ušpinit na scéně vše, co je byť jen zdánlivě čisté, krkající vrána, zoufale nesympatičtí a brutálně uřvaní dětští herci...), ale klady v podobě plejády známých tváří, poklidné atmosféry, odlehčeného stylu, či několika vtipných prupovídek mou původní nedůvěru zcela převážily. Jde o naprosto průměrný film, který ke katastrofě (kterou tu většina hodnotících pořád dokola omílá) má hodně daleko. ()

sidzej

Oproti jednotke vyrazny kvalitativny prepad. Kuzlo predchadzajucej casti je definitivne prec. Moze za to z casti absencia skvelych Doylovych motivov a taktiez slabsi pribeh ktory v lepsom pripade vykrada svojho predchodcu, v tom horsom dava priestor infantilnostiam a fekalnemu humoru. 55% aj to s prizmurenim oboch oci. ()

Astaroth12

Tak toto bola fantas magorická trápnosť.Jednotka nebola dokonalá ale táto časť to riadne prestrelila.Vidieť,že aj herci sa vôbec nesnažia a okrem trápnych výrazov sa na viac nezmohli.A celkové herecké prejavy boli mizerné.Príbeh,spracovanie sú jednoznačne horšie od jednotky a kúzlo originality z jednotky tu už vyznie celkom naprázdno.Ale par zábavných momentov tu aj tak bolo,hlavne tie dve mäsiarky boli zábavné. ()

hous.enka

Už ne tak pěkné jako originální první díl, ale pořád to sází na jistotu - chůvu McPhee. Černobílé charaktery jednotlivých hrdinů a bohužel zejména dětské fórky v podobě prasat-akvabel a kradení per obírají film minimálně o jednu až dvě hvězdičky. Ale i tak jde o slušný dětský film. Anglický film pro děti pro mě začíná být sázkou na jistotu - už jen díky tomu, že v Anglii pochopili, že dětské filmy stojí na hereckém obsazení a přívětivosti. ()

blackrain

O poznání horší než první film. Opět se do psaní scénáře toho to dílu vrhla Emma Thopsonová, tedy kouzelná chůva osobně, ale nic překvapivého a skutečně okouzlujícího nevymyslela. V zápletce jde o klasickým příběh, kterých je bohužel všude plno, zlobivé a rozmazlené detičky se díky zvláštním příhodám stanou samozřejmě lepšími lidmi. Takže všechno spěje k předpokládánemu konci. Emma Thompsonová byla opět skvělá. Od Maggie Gyllenhaal jsem čekala, že se bude v příběhu objevovat po delší dobu, ale nestalo se tak. ()

kaylin

Tady je strašná škoda, že se v podstatě opakuje to, co bylo prezentováno v prvním filmu. Ten příběh je vlastně stejný, jen je tam trochu jiná rodina, což ale z filmu prostě nedělá druhý díl, ale jenom kopii. Je to smutné o to víc, že jsou zde zajímaví herci. Bohužel ani v tomto případě není narušeno, že opakovaný vtip není vtipem. ()

*Elfík*

Zdá se, že chůva McPhee si nechala jen zlověstné ,,hmmm'' které se objevuje každou minutu minimálně dvakrát. Kam se poděla krása a fantazičnost z prvního dílu? Kam se poděly sympatické, roztomilé a legrační děti, které nemusely ani přehrávat, aby se zalíbily publiku? Kam se poděla zápletka? Kam se poděl napínavý příběh? Všechno zmizelo a zůstala jen osoba chůvy, která je tak přepracovaná, že ji docházejí nápady a hystericky ťuká holí... Film nemá tempo, zastavuje se, neboli lépe řečeno zasekává se u trapných scén, jako například ta se selaty ve vodě. Sice jsem se neptala žádných dětí, které film viděly, ale jsem si jistá, že jim to přišlo stejně trapné jako mě. Jediné dvě věci zasluhujíc si hvězdičku, je stále překvapující Maggie Smith se svojí moukou a dobře ukrytou melasou a nádherné barevné kostýmy. Takže, pokud se chystáte na zhlédnutí tohoto filmu, pusťte si raději první díl! ()

Zmiu

Jsem ráda, že jsem nebrala zdejší komentáře příliš vážně, a na film jsem se podívala. Obavy se nepotvrdily a musím říct, že se mi film líbil snad i víc než jednička. Herci se mi líbili všichni, nepřišlo mi, že by nějak přehrávali a infantilní scény byly i v jedničce (např. tancující osel) a jednička byla i víc kýčovitější. Dvojka má zde i vážnější podtext, je přirozenější a plynulejší. Tancující prasátka jsou děs, ale v jiných filmech se zas chovají herci trapně nebo se tam zpívá. Radši přetrpím pár podivných kreací než vycpávky v podobě písniček, kterými se hemží jiné filmy pro děti. ()

OG_Swifty

Zatímco první film s chůvou McPhee se mi ve finále celkem líbil, tohle byla už skutečně fraška. Děti ještě zlobivější (a mentálnější snobové), chůva je zaplynuje a už je první lekce hotová. Mentální padouch strýc mentál, pak cesta na MoW a zpět (úplně debilní) a nakonec to završí NB a kouzlo sklizně. Zatímco první film měl poměrně grácii a zdálo se mi, že kouzla chůvy byla poměrně sofistikovaná a skrytá (kromě posledního sněžení), tak v tomhle filmu kouzlí a předvádí triky jak medvěd od Berousků a působí to úplně idiotsky. Dvě hvězdičky jsou patrně jen výsledkem mého vánočního sentimentu a sexy Láry. ()