Jak ty moderní hrané americké pohádky (Čaroděj ze země Oz, Pan Wonka a jeho čokoládovna) moc nemusím, upíral jsem svoji naději už jen k Mary Poppins. A jsem spokojený... po většinu času jsem byl dokonce nadšený, protože tak 80 % tohoto filmu je naprosto dokonalých. Je to ale hrozně dlouhé a vycpané vatou. Taneční čísla mají vždy tak o tři čtyři minuty víc, než by bylo potřeba, a pár momentů je tak trochu na hranici trapného kýče, byť dost možná úmyslně. Ale OK, to se dá přežít. Průšvih je většina scén z banky. Ty jsou nudné, divné a nějak mi do celého filmu nesedí. Maličko zapracovat s nůžkami a byl bych v sedmém nebi. Svět je totiž kouzelné místo plné radosti a lásky. Stačí si jen uchovat dětskou nevinnost a dívat se kolem sebe. PS: Hrozně se těším na letošní pokračování, ale zároveň se trochu obávám, že Julie Andrews je v roli Mary nenahraditelná.(15.12.2018)

Ještě před revolucí nás táta na rok vyvezl do Itálie, kde jsem byla coby osmileté, vymoženostmi západu nepolíbené děcko úplně u vytržení i z televizních reklam (dnes je upřímně nesnáším). Co jsem ale milovala, to byla Mary Poppins. Na tuhle kouzelnou dámu Julii Andrews s bezedným cestovním kufrem a na její dva malé svěřence jsem se dívala snad každý den. Dodnes mám v hlavě všechny melodie a dobře si pamatuju na ty barevné scény, kdy ožívají křídou nakreslené obrázky a pouťoví koníci, na ponurou atmosféru banky i na kominíky tančící za večera na střechách. Už aby tenhle film vyšel na DVD i u nás! A na konec si dovolím jedno zaklínadlo, které nezapomenu, co budu živa, a i když ho znám jen v italštině, myslím, že docela přesně vystihuje atmosféru celého filmu: Suprcarifragilistiespiralidozo!(10.1.2006)

Krásny a vizuálne kvalitne spracovaný muzikál, plný príjemných, chytľavých pesničiek a krásnych scén. Tá v obrázku bola úchvatná, ale páčili sa mi aj roztancovaní kominári a iné. Škoda, že súčasnú mladú generáciu takéto filmy už neoslovujú! Podľa mňa je nadčasový a k tomu aj poučný a zábavný. Julie Andrews som obdivovala v muzikáli Za zvukov hudby a obdivujem ju aj v tomto. Pôvabná a veselá... Príjemne som sa odreagovala a zabavila. Skvelé!(9.10.2011)

• dopitak

Vítejte v umělém světě Walta Disneye, ve světě, kde kýč si podává dveře s patosem a ochotou vymačkat slzy i z uschlého listu v parku, který je mimochodem stejně umělý jako celý Londýn. To je tak, když se Británie točí v kalifornském ateliéru. Písničky jsou chytlavé, ale muzikál by měl mít alespoň jeden větší motiv, a sorry, tím čekání na jiný vítr opravdu není. Po zhlédnutí filmu Zachraňte pana Bankse už se vůbec nedivím autorce knižní předlohy, že tak dlouho odolávala. Takhle bych to taky nechtěl. Na svou dobu trikově převratá záležitost, ale dnes spíš kýčovitá ohavnost. Ocením alespoň skvělý dabing z brněnského studia Špilberk, dělaný pro Novu v roce 1994. Dal mi vzpomenout na Drahomíru Kočovou alias Pamelu Ewingovou.(6.1.2014)

K legendárnímu muzikálu mě dokopal až "disneyovský trailer" od Poga. Z dnešního pohledu je to přece jen přepálené. Hlavně metráž a grimasy Van Dyka. To však bohatě vyvažuje dokonalá Julie Andrews. Film měl ve své době určitě velký dopad i na tvůrce v Československu. Všem musí být jasné, že Pan Tau je vlastně obrácená kopie Mary Poppins. Moc bych za to nedal, že paní Bohdalová zase velmi dobře sledovala Glynis Johnsovou. Dopad pozoruji i v dnešní době, kdy Claire Foy v Koruně velmi často nasazuje výraz Julie. ___ Jak se mi líbila Audrey Hepburn v Pygmaliónu, tak se přiznám, že nyní bych mnohem raději na jejím místě ve filmu viděl právě Julii. Zasloužený Oscar.(4.7.2018)

• - Křestní jméno paní Banksové (Glynis Johns) mělo být původně Cynthia. (bfa)

• - Julie Andrews má ve filmu paruku. (bfa)

• - V roce 2004 měla v Prince Edward Theatre premiéru divadelní verze tohoto muzikálu a v roce 2010 ji uvedlo Městské divadlo Brno. (janejudyjune)