Na tenhle muzikál se dá dívat i dnes. Julia Andrews je jako kouzelná chůva skvělá (Oscar 64, Zlatý Globus 64, Bafta 64), děti přijatelně roztomilé a písně chytlavé (i když je jich trochu mnoho). Přesto mám raději knihu, ve které je Mary Poppins mrzutá, přísná a drží si odstup. Tahkle ovšem mohli v anglickou předlohu do amerického muzikálu adaptovat v šedesátých letech jen těžko, to uznávám. Ovšem kdyby se toho dnes chopil třeba Tim Burton..(28.12.2010)

Muzikálová pohádka o lehce samolibé / parádivé kouzelné chůvě (přesná a půvabná Julie Andrews), která na deštníku přilétá postarat se o nezkrotná dítka upjatého bankéře Bankse (jakož i o problémy celé rodiny, již nakazí nevyléčitelným smíchem a optimismem), si mě získala bezbřehou fantazií, často kombinující živé herce s kreslenou animací, dávno "zhitovělými" písničkami a souvisejícími tanečními čísly. Malovaná pozadí zapadají do nerealistické (studiové) stylizace magického Londýna 1910 plného laskavých figurek a oživeného stále dechberoucími triky. Jenom 140minutová délka nedělá prosté "hrané disneyovce" dobře, dlouhé hudební výstupy nikoliv bez hluchých míst nutí závěrečné prozření / zadostiučinění / poučení do krkolomných zkratek.(7.1.2019)

(Předně: muzikál rozhodně nepatří k žánrům, které bych vyhledával.) Mary Poppins se mnohdy odehrává v moc pěkných kulisách (kupříkladu komíny), taktéž je zde několik zábavných postav (byť se na obrazovce nevyskytují příliš často) - „feministická“ manželka, kapitán, představenstvo banky. A příjemná je i valná část pěveckých vystoupení. Naneštěstí jsou tu však rovněž dva rušivé elementy: většina tanečních vystoupení, ale především trapák Bert (promiň, Smrti;-)). Jejich eliminace by prospěla i stopáži. 6/10(29.12.2007)

• sinp

Osobně mi to přijde jako vtíravá podívaná o dokonalé Mary Poppins žijící v dokonale barevném světě, kde i nedokonalost je dokonalá. Slovem klasika bych tady neoperoval, pokud tím označením nemáme na mysli určitou sortu vybraných filmů, kde laický názor nemá valného mínění. Nikomu to neberu, ale kdyby u mě Mary zaklepala, tak jí ze zlou vykážu i s jejím deštníkem...(29.4.2006)

Neskutečné, jak jeden a ten samý film dokáže být krásný a kouzelný a zároveň hrozně otravný a ubíjející. Mary Poppins se to "podařilo". Krásný začátek, milý a dojemný konec, nádherné chytlavé písničky, kouzelná Julie Andrews. Ale uprostřed mezi tím asi 45 mintu hrozně otravného hopsání, chechtání a tancování, které se v průběhu sledování zdá nekonečné. Méně je někdy více a tady to platí dvojnásob. Být to o 40 minut kratší, tak je to jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Takhle bohužel mohu dát max. 3 hvězdičky. (HDrip, orig.)(12.4.2016)

• - Některé z chův ve scéně na začátku filmu byli ve skutečnosti převlečení muži. (Karlos80)

• - Film se stal nejvýdělečnějším snímkem roku 1965. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jen napsat písně k tomuto filmu zabralo tvůrcům dva roky. (Zdroj: ČSFD.cz)