ten Dickův hranej anglickej přízvuk je úžasnej. k tomu písničky jako Spoon ful of sugar, Chim Chim Cheree, Chitty bang bang a příběh, který se dá nazvat jedině jako rodinný a pohádkový. docela dobrý triky i na dnes a skvělá Julie. hodně skvělej film a dovolím si říct, že jeden z nejlepších Disneyho hraných filmů.(15.12.2005)

I kdyz je to primarne muzikal pro deti, nakonec se z nej vyklube velmi dulezita pointa a ponauceni i pro jejich rodice, cili doporucuju. Cele je to jak reklama na optimismus a dobrou naladu, kterou do konzervativne vedene anglicke rodiny s dvema detmi prinasi neortodoxni a vpravde magicka chuva, kterou hraje nemene kouzelna J. Andrews (oscar). V kontrastu k jeji hezke tvari je dost divne, proc do detskych roli obsadili snad nejskaredsi deti, co jsem kdy videl :-D cimz se jim omlouvam :) Brr :) Co se tyce vypravy, je typicka pro tehdejsi dobu, cili hodne studiova s kreslenymi pozadimi, ale vzhledem k tomu, ze je to pohadka podle knizni predlohy P. L. Traversove, je to vlastne udelane dobre. Nektere sceny jsou i na dnesni dobu trikove skvele (dalsi oscar) a treba u kombinace hranych a kreslenych postav jsem vubec nechapal, jak to v te dobe provedli. Nejdulezitejsi je ale u muzikalu pekna hudba (oscar) a pisnicky, z nichz ta hlavni "Chim Chim Cher-ee" (oscar) je pomerne navykova. I kdyz jako celek je to cele trosku ujete a prijde mi, ze angloamerike pohadky jsou vsechny tak nejak "na speedu" (podobne jako "Carodej ze Zeme Oz" nebo "Alenka v Risi divu"), jako prijemny vylet do sveta fantazie to funguje dobre :) [5x Oscar 1965 - Herecka HR, Strih, Vizualni efekty, Hudba, Pisen - "Chim Chim Cher-ee"](22.12.2018)

Tento film podruhé vidět nemusím - ne že by byl nějak špatný, ale asi by mě z něho totálně hráblo. Navíc má na pohádku nevkusně dlouhou stopáž, a kdyby každá písnička netrvala pět minut bylo by to lepší. Největší zlo filmu je ovšem asi patnáctiminutová pasáž v kreslém obraze...to opravdu slabší povahu dostane do ústavu.(28.11.2009)

Byla jsem prcek, když mě vzali na Mary Poppins, neuměla jsem ještě ani písmena, takže mi dědeček musel číst titulky....jenže já ho moc nevnímala. Bylo to tak neuvěřitelně barevné...víc než si kdy dítě vyrůstající v normalizační šedi umělo představit. Nevím, asi už Mary Poppins děti tak neomračuje, ale mě ta hudba, kouzelná kabela Julie Andrews a dlouhé nohy Dicka Van Dykea fascinují dodnes.(11.12.2006)

(Předně: muzikál rozhodně nepatří k žánrům, které bych vyhledával.) Mary Poppins se mnohdy odehrává v moc pěkných kulisách (kupříkladu komíny), taktéž je zde několik zábavných postav (byť se na obrazovce nevyskytují příliš často) - „feministická“ manželka, kapitán, představenstvo banky. A příjemná je i valná část pěveckých vystoupení. Naneštěstí jsou tu však rovněž dva rušivé elementy: většina tanečních vystoupení, ale především trapák Bert (promiň, Smrti;-)). Jejich eliminace by prospěla i stopáži. 6/10(29.12.2007)

• - Film se stal nejvýdělečnějším snímkem roku 1965. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když během natáčení Julie Andrews zjistila, že bude při zpívání dabována, dokonce jednou uraženě odešla ze scény. [Zdroj: časopis Cinema 10/2018] (Stoka)

• - Walt Disney chtěl práva na film od spisovatelky P. L. Traversové koupit již roku 1938, ta však tehdy odmítla. (Zdroj: ČSFD.cz)