Dnešní děti už podle mne nebudou mít trpělivost muzikál sledovat. Přece jen je na něm vidět rok vzniku. Navíc naši milí lenoši neučtou titulky při písničkách, takže film už je jn pro nás, fajnšmekry. A to nemám muzikály příliš v lásce, ale Mary prostě je nutné znát. Jen bych připomněla, že sympatického Berta ztvárnil Dick van dyke, dnešním divákům asi bližší jako doktor Mark Sloan ze seriálu Diagnóza vražda. A když shlédnete Poppins budete vědět, že opravdu umí tančit, zpívat i stepovat.(20.5.2008)

• dopitak

Vítejte v umělém světě Walta Disneye, ve světě, kde kýč si podává dveře s patosem a ochotou vymačkat slzy i z uschlého listu v parku, který je mimochodem stejně umělý jako celý Londýn. To je tak, když se Británie točí v kalifornském ateliéru. Písničky jsou chytlavé, ale muzikál by měl mít alespoň jeden větší motiv, a sorry, tím čekání na jiný vítr opravdu není. Po zhlédnutí filmu Zachraňte pana Bankse už se vůbec nedivím autorce knižní předlohy, že tak dlouho odolávala. Takhle bych to taky nechtěl. Na svou dobu trikově převratá záležitost, ale dnes spíš kýčovitá ohavnost. Ocením alespoň skvělý dabing z brněnského studia Špilberk, dělaný pro Novu v roce 1994. Dal mi vzpomenout na Drahomíru Kočovou alias Pamelu Ewingovou.(6.1.2014)

Chvílemi snad malinko nudný a zběsilý, ale jinak velmi povedený muzikál s výrazným animovanými vstupem (výtečným), hodně humorem a zajímavými triky, které na tu dobu byly opravdu hodně dobré. Celý film se nese v příjemném a nekonfliktním duchu, snad jen to mohlo být trochu kratší. Hudba: Irwin Kostal(29.12.2010)

• Milodar

Muzikál přirozený a báječně zábavný, asi tak jako úsměvy baletek. Ztřeštěné taneční scény hraničí s psychickým týráním a Mary Poppins je přímo učebnicový příklad nesnesitelné káčy (za "ká" dosaď "pí"). Julie Andrews ji hraje tak věrohodně, jako by již měla Oscara hluboce zasunutého. Tuto rozjuchanou taškařici by vylepšil snad jedině Iggy Poppins a jeho lžíce sladké medicíny.(26.10.2012)

Škoda, že jsem tenhle film neviděla dřív - myšleno "jako dítě" nebo "před zhlédnutím muzikálu v divadle". Brněnské divadelní zpracování mě bavilo totiž neskutečně víc - a to se tam ani nemusela prohánět horda roztomilých zvířátek. Filmu z mého pohledu dost uškodil český dabing a nepřeložené písničky (a že jich bylo požehnaně!). Navíc 140 minut je opravdu dlouhá doba... Proto i přes nesporné technické kvality filmu i všech zúčastněných hodnotím (neobjektivně) 3*. P.S.: Navíc jsem se při sledování hýřivých barviček a rozesmátých obličejů nějak nemohla zbavit poznámky z HIMYM, kde Robin tvrdila, že Maryina "spoon of sugar" je možná metaforické zobrazení něčeho, o čem by se chůva NIKDY zmiňovat neměla. :-)(6.2.2011)

• - V roce 2004 měla v Prince Edward Theatre premiéru divadelní verze tohoto muzikálu a v roce 2010 ji uvedlo Městské divadlo Brno. (janejudyjune)

• - Jen napsat písně k tomuto filmu zabralo tvůrcům dva roky. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Některé z chův ve scéně na začátku filmu byli ve skutečnosti převlečení muži. (Karlos80)