Banksovi jsou úplně normální rodina, žijící v pěkném domě v Třešňové ulice č.17. Bohužel pan a paní Banksovi pro samou práci nemají na své děti tolik času, kolik by si přáli, a proto musí pro ratolesti najmout paní na hlídání. Již po několikáté dává pan Banks inzerát do novin. Ale netuší, že stejně tak učinily i jeho děti. Potíž je v tom, že jak Jane (Karen Dotriceová), tak Michael (Matthew Garber) nejsou zjevně s výběrem těchto pečovatelek spokojení, protože u nich žádná dlouho nevydrží. A tak si šestá chůva za poslední čtyři měsíce balí kufry. Přísný otec seznam s požadavky dětí striktně odmítne a roztrhaný ho hodí do krbu. V noci ovšem do domu vnikne západní vítr, zmocní se útržků a odnese je vzhůru k nebi. Ráno stojí na prahu domu Mary Poppinsová (Julia Andrewsová) s tím samým seznamem v ruce, tentokrát ale celým. Mary Poppinsová je na první pohled důstojná osoba, se kterou není radno žertovat, ale i bytost plná fantazie, která navíc umí čarovat! Velké dobrodružství začíná! Podkladem nestárnoucí rodinné muzikálové komedie z roku 1964 se stala dětská knížka anglické spisovatelky P.L. Traversové z roku 1934. Příběh zasazený do Londýna r. 1910, plný fantazie a bláznivých nápadů, je ideální předlohou pro filmovou adaptaci a poskytuje vynikající muzikálovou příležitost Julii Andrewsové, která za svůj výkon získala Oscara. (Česká televize)

gudaulin

Což o to, Mary Poppins byla určitě ve své době velká filmařina, vysokorozpočtový ambiciózní muzikál natočený s všestrannou podporou studia, hvězdně obsazený i velmi solidně zrežírovaný, nicméně nedá se na něm přehlédnout určitá omšelost daná námětem i provedením. Pokud pominu jeho úlohu ve filmových dějinách, pak musím konstatovat, že už dávno nejsem ve věku, kdy by mě podobné téma oslovilo. Je to přece jen příběh určený primárně dětem. Taky mám pocit, že dnešní děti jsou odchované jinými kousky a tohle je pro ně přece jen příliš starosvětská pomalá podívaná s naivními triky a měšťáckou atmosférou. U Michaela s pečlivě učíslou pěšinkou mi kupříkladu chyběl už jen námořnický obleček... Děti, které dobře neumí anglicky, navíc budou mít problém s nedabovanými písničkami. Dnes už je to spíš film pro pamětníky a fanoušky filmové historie, byť v mnoha ohledech velmi kvalitní. Celkový dojem: 65 %. ()

T2

Rozpočet $6miliónovTržby USA $102,272,727Tržby Celosvetovo $115,270,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,136,468 //počet predaných kusov 265,295Tržby za predaj DVD v USA $152,277,995 //počet predaných kusov 7,408,517║ smršť uletených nápadov aká sa len tak nevidí, vizuálne a trikovo odzbrojujúce, skvelá muzikálová choreografia a Julie Andrews je čarovná /95%/ ()

monolog

ten Dickův hranej anglickej přízvuk je úžasnej. k tomu písničky jako Spoon ful of sugar, Chim Chim Cheree, Chitty bang bang a příběh, který se dá nazvat jedině jako rodinný a pohádkový. docela dobrý triky i na dnes a skvělá Julie. hodně skvělej film a dovolím si říct, že jeden z nejlepších Disneyho hraných filmů. ()

Madison

Roztomilý muzikál, na ktorom najviac oceňujem vizuálnu odviazanosť a poriadnu dávku (na dobu vzniku) atraktívnych efektov. Celkovo z neho vyžaruje úchvatne detská atmosféra, jemný sentiment a niektoré scény majú neskutočné kúzlo. Chytľavé piesne a skvelá Julie Andrews, no hviezdu odoberám za prehnanú dĺžku a zbytočnú natiahnutosť. Zaangažovanosť nožničiek by tempu filmu určite prospela. ()

Matty

„Věci nejsou vždy takové, jaké vypadají“ Nákladný muzikál věnovaný v Anglii velice populární postavě Mary Poppins, chůvy, s niž se obyčejná vycházka do parku mění v ohromující exhibici triků. Kdybych chtěl být jízlivý, označím za exhibicí triků celičký film. Neskutečná (s přihlédnutím k době vzniku se nabízí spíše adjektivum „neuskutečnitelná“) jsou taneční čísla, vrcholící křepčením bandy kominíků na střechách řádových anglických domků. Vytržení ze šedi běžného života, nalajnovaného obzvlášť striktně v případě otce rodiny, a víra ve věci nereálné, magické, dalece přesahující hranice fantazie, to je, oč zde běží. Písně, zřídka posunující vpřed takřka neexistující příběh, jsou vedle sebe úhledně naskládány, aby vše mohlo skončit hlasitým a několikrát zopakovaným morálním ponaučením. K bajkovitosti tohoto rodinného muzikálu přispívá mluvící, byť animovaná, zvířena, zahrnující mimo jiné pomatené tučňáky (velký plus). Mary Poppins se v mnoha ohledech nemůže měřit s My Fair Lady z téhož roku. Nemá tak roztomilou hlavní hrdinku (že Julie Andrews pro změnu umí lépe zpívat? no a…), nemá obdobně solidní dějovou kostru, ale co má a co jí nikdo neodpáře, je schopnost přenést svého diváka do světa, v němž nic není nemožné. Do světa jeho vlastní fantazie. 80% Zajímavý komentář: Damielka ()

• Pro iluzi panoramatu Londýna začátku minulého století bylo vytvořeno na 100 maleb na sklo. (Elisebah)
  • Film se stal nejvýdělečnějším snímkem roku 1965. (ČSFD)
  • Autorka knihy "Poppins" P.L. Travers Julii Andrews obsadila do roli Mary Poppins na základě telefonátu, který Andrews absolvovala z postele po porodu své dcery Emmy Walton. (bfa)