Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

HH

Původně jsem sice uvažoval o třech hvězdách, ale pak jsem jednu ubral. Je to film, který vidíte a nezapamatujete si ho. Včera jsem si asi po 20 minutách uvědomil, že jsem ho už kdysi viděl. Není to samozřejmě úplný propadák, ale slušně natočený biják. Jenže totálně předvídatelný a nic nového nepřínášející. ()

skeptic

Príjemne prekvapenie na americkej akčnej rom-com scéne. Zatiaľ čo Tom Cruise jemne paroduje svoje alter ego - Ethana Hunta - z Mission impossible, Camerom Diaz ako June Havens svoju postavu podriaďuje stereotypu - "holky v nesnázich" - čo znamená, že sa s nej stáva pasívna, neschopná, manipulovaná postava, ktora už ďalej bez "barličky" v podobe Roya Millera neprežije. Filmu je vyčitaná hlavne jednoduchá zápletka, čo je pravda, ale mne osobne to veľmi nevadí. Má iné pozitíva. Páči sa mi rytmus filmu - (relatívne) pravidelné striedanie akcie a "všedných" situácií/konverzácií. Taktiež si myslím, že filmu dobre funguje humor, ktorý je často postavený na "hlúposti" June. S June síce takmer v celom filme je len manipulované, no práve na konci sama zúročí tieto nepríjemné skúsenosti (ktoré získala práve celým tým procesom manipulácie) aby pomohla Royovi. Ťažko povedať, či to stáčí ako také "ospravedlnenie" od tvorcov, zato že s June bolo zachádzané tak typicky stereotypne, keď v dnešnej dobe je často väcšia snaha zachádzať s postavami genderovo progresívne. 70 - 75% ()

Rathalos

Velmi vydarena akcna komedia v hlavnej ulohe s Cameron Diaz a Tomom Cruisom,ktorym to spolu velmi sedelo,urcite dobra zabava pre celu rodinu...:-) ()

MickeyStuma

Nefalšovaná akční zábava dělající si legraci ze sebe samého. Tom Cruise je tu ve své roli tajného agenta Roye Millera v podstatě ve stejné pozici jako v ´Mission: Impossible´ , jen si z toho nesmírně utahuje. Lze v tom vidět i Jamese Bonda, čímž by se dala vysvětlit pozice ženské postavy June Havens v podání Cameron Diaz. Ano, myšlenka míří na Bond girl, ale záleží na úhlu pohledu. Vyloženě o parodii se nejedná, avšak když tento snímek porovnáme se starším s Leslie Nielsenem pod názvem ´Bláznivá střela´, mají hodně společného. Příběh je plný honiček, přestřelek, neočekávaných zvratů, humoru a romance. Děj má švih a výraznou kameru. Chvílemi je tempo sice zbytečně přibrzďováno, ale na druhou stranu na oddechnutí asi pro někoho dobře. Ne, tohle není další temný snímek o tajném agentovi, tohle je pouze letní legrace na letní večer. ()

Mashak

A proč pět hvězd? Protože jsem se u toho tak odreagoval, že mi z toho až tekly slzy z očí! Tak má dle mého vypadat cool letní akce. Snažil se o to A-Team, snažili se o to Zabijáci, ale až Knight... do dokázal. Musím říci, že velký podíl na mé radosti měli oba hlavní protagonisté. Cameron Diaz je roztomiloučká a Tom Cruise (i přesto, že skáče po pohovkách a věří v UFO) je skvělý herec! Jistě, jsou tam mouchy, hluchá místa a kdoví co ještě škarohlídové vypotí, ale já se královsky bavil a všem film doporučuji! ()

shereen

Po prvnich 15 minutach jsem chtela odejit, ale nakonec si tahle blbina svoji existenci obhajila nekolika zabavnymi scenami. Videt znova to ale nepotrebuji. ()

Skleni

Silné klišé, ktoré sa tiahlo celým filmom mu velmi ubralo. Rovnako ako aj Cameron, ktorá je proste nevhodná pre hocijakú umeleckú snímku. Tento film má ale aj tak čím zaujať. Sú to vtipné dialógi či skôr monológi neuveritelného Toma Cruisa, ktorý si týmo u mňa napravil všetko zlé (War of the Worlds, Collateral...). Hudba bola skvelá a rovnako aj kamera či strih. Réžia budila dojem chaosu alebo jednoduchosti. A to taktoež velký mínus. Miestami sa deje neuveritelná akcia a potom akoby pre finančné problémy sa tohoudeje zatiaľ čo je hl. hrdinka v spánku. Divné. Ale aj tak 77% ()

Petyas

Velmi povedená akční komedie. Hromada výborně udělané a zábavné akce, která je brána hezky z nadhledu. Trošku mi připadalo, že si tvůrci umýslně stříleli z některých akčních filmů, ale o to to byla větší zábava. Řekl bych, že tento film má vše, co od filmu tohoto žánru může člověk očekávat. Mezi Tomem a Cameron to příjemně jiskří, oba zahráli své role výborně. Scénář je velmi slušný, není se téměř kdy nudit. Opravdu moc bavilo. 80% ()

darkreider

To mohlo byť ultra blbé béčko ako vyšité, ktorému dať 5* by som bral ako čestnú povinnosť. Nepriestrelný Cruise, ktorý flatuluje slzný plyn a olovo si dáva "k snídani" má plnú hrsť debilných xichtov a extra prevarených kecov, na ktoré by ktorákoľvek paródia musela byť patrične hrdá. Lenže mimo béčkové ultra dobré akcie sa vtierajú nechutné až vážne scény, ktoré tú jazdu zabijú a o to viac ma nudia. Ale hlavne, že to natiahli na dve hodiny. Prvá scéna s blackoutami je luxus! ()

KOOHA

"Klasickej měňák" :) Přepálený akční scény, z kterejch jsem už na palici, vyplněný zbytečným balastem. Začalo to už dávno a film už není tak jako býval. Filmy jako Wanted, celá serie Resident evil, Oko dravce atd. Dopadlo to ještě jakžtakž, protože do toho nacpali relativně dost peněž (který se jin asi nepodaří dostat zpátky) a celý film táhnul Cruise. Nevím co si o tom mám myslet. Při scénách při kterých jde o život a on se zabývá tím, aby mu ona otevřela dveře a to nemluvím o odstředivé síle. Ti filmaři už opravdu neví co by vymysleli aby přiměli lidise na to dívat. Na takové filmy chodit do kina se nevyplatí, oni to časem pochopí. ()

smrtacik

Od tohto filmu som čakal len jediné. Kvalitnú oddychovku. A presne to som dostal. Knights and Day je scénarovo veľmi plytká, ale za to veľmi zábavné a dynamická akčná komédia. Väčšina humoru nepôsobí trápne a je svieži, je poháňaný prehnanou, ale vcelku pohodovou akciou. Tom a Cameron sú vcelku podarení spolu, nechýba im charizma a magnetizmus medzi sebou, čo filmu prináša určitú ľahkosť a ubieha veľmi rýchlo bez hluchých miest. Takže akčná komédia s dobrou akciou a skvelým humorom. Takáto pošahané role navyše Cruisovi sadnú ako riť na šerbeľ, takže zaslúžený nadpriemer čo sa tohto žánru týka. Hodnotenie: 60% ()

Torgal

Doslova akčná jednohubka ktorá počas sledovania veľmi dobre baví, ale z hlavy vyšumí v podstate ihneď po skončení filmu. Navyše je tu tak nehorázne moc "over the top" momentov, že akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná. Chémia medzi Tomom a Cameron tiež moc nefunguje. Akcia je ale svižná a vtipná, hudba výborná, jednoducho ak hľadáte film na vyplnenie večera, s Knight and Day nestúpite vedľa. 7-/10 ()

LojZza

Vcelku prijemny film. Rikejte si co chcete, ale Tom Cruise ma i pres vsechny jeho excesy charisma, ze by ho mohl vyvazet do zahranici. Navic se jeste porad umi solidne ohanet pestmi. Oproti tomu na Cameron Diaz je uz znat, ze doba Charlieho Andilku je pryc a cely film byla spise otravna. Akcni sceny jsou tu lepsi nez v mnoha ryze akcnich filmech. Pro mne skvely film na sobotni vecer, ()

Ponika

Nemám ráda, když se někdo z hlavních hrdinů chová jak totální p...s. A to se teda Cameron Diaz chová celou dobu. Hned po prvních minutách filmu jsem jí přála, aby jí někdo už konečně sejmul a celé to zjednodušil. ()

aR3Zz

Tom Cruise i Cameron Diaz jsou mi velice sympatičtí a proto jsem si chtěl u filmu hlavně odpočinout. Nečekal jsem zázraky a ty se ani nekonaly (ikdyž prvních pár minut vypadalo opravdu slibně!), nicméně i tak tento film dokázal příjemně naplnit jeden podzimní večer. Lehce nadprůměrná akční komedie, která si místy dělá srandu ze sebe sama. Tak proč ne? 65% ()

Tomo

Nenáročná, ale kvalitní zábava na sobotní večer. Tom Cruise je velký sympaťák, děj je svižný a svůj prostor dokonce dostane i krásná ..Ducati Hypermotard :) ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)