HouseMK

Hurá, konečně mohu ohodnotit nejnovější Troškův počin - Doktor ze Střešovic! Z jezera hrochů jsem totiž ve filmu viděl asi pět minut. To bohužel nebylo největší zklamání z tohoto filmu. Při již zmiňovaném srovnání s Kameňákem, kde jsem se prostě něčemu zasmát "musel", se tady žádná sranda nekonala, jen příval trapnosti z neskutečně špatně hrajících (spíše přehrávajících) herců, bohužel v čele s paní Holubovou a paníma, které hrály sestřičky, a jejichž jména si asi stejně budu muset najít, abych se jim příště vyhnul. Ani nevim, za co tu jednu hvězdičku dávám. Trošku asi za to, že si uřízl prdel... ()

RedHot odpad!

Ačkoliv se snažím být člověkem dobrým, přiznávám, že tu a tam jistě dokážu lidem ublížit či se zkrátka jiným způsobem zachovat špatně. Pokud za své hříchy přijdu po smrti do pekla, existuje dosti velká pravděpodobnost, že mne ďáblíci připoutají na křeslo, zahákují mi víčka a budou mi pouštět tento pozoruhodně strašlivý výtvor. O důvod víc, proč ctít Desatero. ()

jasanka

První hodina pro mě byla příjemným překvapením. Bavila jsem se. Pak jsem se ale postupně nudila víc a víc. A víc. Stopáž o 20 minut kratší by filmu prospěla. ()

Eragon93 odpad!

Na jediné úsměvné scénce se nemůže natočit komedie, to by si měl Troška uvědomit...Film prakticky o ničem, trochu to zachránila Holubová, ale to nestačí ani na jednu *. ()

Mallinali

Zastihlo mě to nepřipraveného, v obecní hospodě se slečnou po pěti nefiltrovaných ležácích. Když celá nachmelená putyka nadávala na tu tchýní semetriku, byla to najednou děsná zábava. Přistály pak další žejdlíky a já do závěrečných titulků stihnul jenom jednu Velkou cenu dívčího výstřihu. Takže zvyšuju na slabé tři a nedostatky radši nebudu řešit, nemám na to celej večer. ()

Matli

Čekal jsem teda horší blbost, ale bylo to nečekaně koukatelné. Sice se to v Africe skoro neodehrává, ale ono asi dobře. Hvězdička navíc za Holubovou a Gondíkovou (ta o všem na konci filmu rozhodla:-) ) 42% ()

Bozvav

Vtipná a nenáročná komedie, která sice není žádným kinematografickým skvostem, ale nenaštve, ani neurazí. Pár momentů vyloženě vtipných, pár méně, ale jako celek velmi dobré, zvláště díky hvězdnému obsazení. Holubová excelovala, speciálně za ni dávám o jednu hvězdu více, než by si film zasloužil. Za mne 75%. ()

Brtniik

Na vině bude pan Švandrlík... V předloze sice nastínil mezigenerační konflikt, ale pro odlehčení hned nasadil africkou bžundu. A té se lačně chytil pan režisér... Libovolný scénář, jak vidno, jde ztroškizovat... ()

zdeny99

Tak mě napadá, jestli to tak blbě Švandrlík napsal anebo to Troška tak blbě natočil. Asi tak od každého trochu. A také proč si Troška zrovna vybral od Švandrlíka tohle, když napsal desítky, ne-li stovky lepších povídek. Napadá mě tak jedině to, že si chtěl Troška se svým štábem zaletět na pracovní dovolenou do Keni. Pro mě je prostě tohle trapnost nad trapnost, která sice chvílemi baví, ale také hodně bolí, především v první polovině. Bolí asi tak rozhodně více jak uříznutá prdel doktora Dobešk a asi tak jak život s jeho manželkou a jeho otravnou, protivnou diktátorkou, chtivou po penězích, tchýní. Ta druhá polovina je už přeci jen lepší, když se Dobešek vrátil z Afriky s uříznutou prdelí a zažívá jiskření s Buginou z Rebelů. Stejně tak to zlepšuje hašteření úlisného svůdníka Langmajera s rajcovní Bebarovou, před kterou on sám v závěru zdrhne do Afriky. Čemuž se ani nedivím, že nabral směr Keňa... [13754. hodnocení, 571. komentář, 30%, 581. nejhorší film] ()

IvcaG

Velice krásné překvapení (i když jsem trochu ani nic jiného nečekala). Je vidět, že pan Troška se drží toho co řekl u Kameňáku a to, že točí filmy pro lidi a tak to taky je. První polovina srčela vtipem druhá byla sice o něco slabší, ale to mi náhled na tuto komedii, ani na optimismus, který kolem sebe rozsévá, nijak nezkazí. Kam se hrabe Hřebejk nebo kdokoliv jiný, vpit je vtipem a pokud je od Trošky je jedinečný!!! Ještě hodně takových to komedií a svět bude o malý kousíček veselejší. A to že tady, že se tu hází hodnocením ve stylu odpad no co mě se to líbilo a to je nejdůležitější!! A pokud někdo napíše, že to není vtipné pak už opravdu nevím kam ten český humor spěje, tohle je přece klasická ukázka přirozeným vtipem nabitá komedie. Co mě opravdu překvapilo byl výkon p. Holubové i když tuto herečku nijak zvlášť nemusím, ale tady v roli tchýně fakt super takovouhle tchýni mít tak nevím to je asi na "mašli". A docela si troufám říct, že v ní Troška "našel novou Růžičkovou" (i když ta byla jen jedna). 90% ()

BathoryMan

Podla blbo zostrihaného traileru som čakal katastrofu nevýdaních rozmerov ale vďakabohu tá sa nekonala!Podstatne lepšie než celá trápna séria Kameňákov a Troška znova dokazuje že kritika ním opovrhuje neoprávnene a že on ešte stále dokáže rovnako dobre ludí pobaviť ( a nepotrebuje si pomáhať trápnymi vtípkami ako v Kameňáku). ()

Rockerman

Typická Troškovina!!! Uřvaná, místy rádoby humorná, ale přesto jsem se i chvílemi bavil. Už jsem prostě viděl i horší Troškovy filmy. Evu Holubovou mám rád v Pelíšcích nebo i v Pupendu, ale tady mi šla celý film na nervy. Svou uřvaností skvěle nahradila Helenu Růžičkovou ze Slunce,sena...Společně se Zuzanou Slavíkovou patří obě za svůj výkon do odpadu! Celkově však za dvě. ()

Olík

Už jsme si zvykli, že dílka Zdeňka Trošky jsou lidovou zábavou bez jakýchkoliv snah zalíbit se přemoudřelým kritikům, zato s ambicí smíchy rozplakat zaplněné kinosály. Adaptace knihy vynikajícího humoristy Miloslava Švandrlíka je ovšem spíše smutnou výjimkou potvrzující pravidlo. Film není vyloženě slaboduchý jako Slunce sena nebo Kameňáky, ale humor aby člověk hledal lupou. Neznám knižní předlohu (od Švandrlíka jsem přečetl maximálně žáky Kopyta a Mňouka), ale příběh mi přišel příliš banální a dialogy jednoduché. Za hlavní šlápnutí vedle však považuji obsazení titulní role nevýrazným a místy amatérským Jaroslavem Šmídem. Herecky vše zachraňuje skvělá Eva Holubová (o které se snad mistru Švandrlíkovy muselo zdát, když knihu psal) a epizodní roličky mích oblíbenců pánů Navrátila, Klepla a Vladyky. ()

Luk Skywalker

Celkem úsměvné, skvělý herecký výkon Holubové, jinak průměrné a s americkým happy endem. A 15 minut Afriky tomu nepřidalo a jezero jsme viděli třikrát a hrochy na začátku:-D ()

voresprut odpad!

Tak toto je fakt síla.Horší než kameňák.Tupější než z pekla štěstí. Snad nejhorší film co jsem kdy viděl. ()

Fawkes

No.. je to taková "troškovská klasika". Musím přiznat, že mě to zaujalo mnohem víc než série Kameňáků, kde jsem místní humor fakt nechápal. Faktem je, že se drží pořád na úrovni průměrného hodnocení, protože komedie je to jen napůl. Zasmál jsem se jen u pár vybraných scén a zbytek nic. Taky děj by mohl být trošku zajímavější, přišlo mi to fakt takové o ničem. Jinak je pro mě plusem ztvárnění role v podání Evy Holubové (jinak mi je ve filmech často nesympatická), tady by ji mohla patřit jedna z hvězdiček. Nakonec jsem dal celkem 3 hvězdy, kdyby šly dávat nějaké poloviny, pravděpodobně by to bylo 2 půl hvězdy. (55%) ()