Mitch196156

No, kde začít.. Když přeskočím stupidní příběh, Zdeněka Trošku, REKLAMU, příšerně volenou hudbu, která působí zcela uměle v dané scéně, hlavní postavu, která mi přišla hrozně divná a nepřirozená a další postavy také - jediný "sympatický" pro mě byl Jiří Langmajer, který stvárnil dokonale namachrovanýho hajzlíka :) ..A takhle jsem vlastně přeskočil celých 100 minut, které bych raději strávil jinak. ..Jednou viděl v kině a pak ještě prvních 20 minut v TV a stačilo mi to.. ()

patsandor

Jedna za Stankovou a druhá za Gondíkovou. Koukáno dnes po dlouhé době v sobotu na TV a ještě delší době na Novu. Zvítězila zvědavost jak dopadlo zfilmování knihy, která se mi líbila. U knihy jsem se smál a u filmu nic, kromě scény s bičíkem, tak kde je asi chyba? ()

Stanmi

Český hitmaker Zdeněk Troška se rozhodl zfilmovat román Miloslava Švandrlíka. Doktor Čeněk Dobešek (Jaroslav Šmíd) to nemá v životě lehké, protože jeho manželka (Tereza Bebarová) a tchýně (Eva Holubová) jsou hrubě nespokojeny s jeho postavením a měsíčním příjmem. S pomocí svého kolegy Pištěláka (Jiří Langmajer) získá možnost jet do české nemocnice v Keni. To ale na sebe Čeněk uplete bič, protože se bojí nejne jehel, ale takyy letadel a všemožných zvířat... Bohužel jsem předlohu nečetl, takže nevím do jaké míry se povedlo převedení na filmové plátno, takže budu hodnotit jen film jako takový. Otázníkem pro mne bylo obsazení Jaroslava Šmída do hlavní role, neb mi tento herec nebyl příliš znám, ale myslím, že jeho výkon patřil k největším (příjemným) překvapením tohoto filmu, snad kromě scén, kdy hraje opilého. K dalším sympatickým hereckým výkonům bych přiřadil fešnou letušku Alžbetu Stankovou a taky dvojici marodů Michala Novotného a Miroslava Vladyku. A protože se část příběhu odehrává v Africe, tak se dočkáme pár pěkných záběrů (bohužel pasáž v Africe není tak dlouhá, jak jsem si před filmem myslel). No co už se nepovedlo je fakt, že ač je to komedie, tak v tom prakticky není žádný pořádný vtip, což je u tohoto žánru celkem problém, který se nedá jen tak odpustit. Přidejme k tomu slabší zápletku, která příjde zhruba v polovině filmu a ke konci je snímek již celkem zdlouhavým. Přesto všechno se na to dalo v zásadě bez problému podívat, takže oproti takovým Kameňákům je to určitě kvalitnější podívaná. ()

harycek

Jenom proto , že to natočil Troška spousta lidí dává "odpad", ale proč vždyť je to jenom jednoduchá komedie to Amící natáčejí mnohem větší stupidity !!!Takže najust dávám 5 ***** protože já jsem si u tohoto filmu oddechl a zasmál jsem se a seru na to , že to natočil Troška !!!Nebýt jeho tak jsme se za komančů ani nezasmáli viz Slunce seno!!!!! ()

ZHODNOTITEL

Skvělá komedie, skvělí herci, skvělá zábava. Škoda jenom, že v Africe strávíme jenom 15 minut v půlce filmu a potom zase hajdy domů. Ale je to součástí toho celého fóru, tak proč ne. Originální a zábavný film. ()

walkingdead

"Doktor si uříz prdel!" - to je nejdůležitější zápletka filmu. Vlastně ani nevím, proč dávám 3 hvězdy, asi částečně za to, že Afriku točili fakt v Africe a ne někde na Balkáně, pak taky za hodně sympatickou Betku Stankovou a fakt je, že i Jaroslavu Šmídovi jeho role dobře sedla. Holubová přesvědčivě ztvárnila roli tchyně, jakou by si žádnej chlap nepřál, její (skoro) životní partner Klepl hrál zase to, co mu jde nejlíp - chlápka, co skoro nikdy nepřestane mluvit. Nějaké wtf momenty by se taky našly, milostná dějová linka mezi Bebarovou a Langmajerem působila většinou trapně, ale celkově to dá dohromady lehce slabší průměr. ()

Sethlans

Další debilní film z Troškoviny. Tento film nemá vůbec žádný děj ani vtip.Bohužel producentům to vtipné nejspíš přišlo. Vůbec nechápu jak se tento nesmyslný film muže dostat do Kina. ()

arcy666

Hezký případ kdy kamera může zachránit úvodní naprosté znechucení z filmu, který už od úvodních záběrů podvědomě nesnášíte. To jediné se povedlo, a pomohlo mi přežít úvodních pár minut, které tvůrci z nějakého bizarního důvodu zvěčnili v traileru. Situace se může už jen zlepšit a taky že ano. Zvlášť světlé jsou scény kde se nevyskytuje paní hérečka Holubová ani její filmová dcera. Na milého troubu doktora si jde překvapivě v závěru zvyknout a vzít s povděkem, že to nějak zase dopadlo a vy jste se s chutí zasmáli. Mimo to mi pří jde dost výhodný přijít do kina už v dost společensky nepřijatelném stavu, to se budete válet při každém záběru na roztomilé africké zvířátko :-) ()

MUNRO

Troškova fazóna z dob natáčení trilogie Slunce,seno...je nenávratně pryč..Doktor od jezera hrochů je ale rozhodně mnohem lepším dílkem,něž byla trilogie Kameńák.Film není až tak špatný,nicméně spousta rádoby vtipných scén působí spíše trapně než vtipně-zářným příkladem budiž scéna,kdy baletka v podání(šíleně hrající)Adély Gondíkové,uděluje lekci vypočítavé manželce hlavního hrdiny.Na druhou stranu film umí chvílemi i pobavit a velkým plusem je jako vždy skvělý Jiří Langmajer,v roli samolibého doktora.Bohužel právě výběr herců je dle mého názoru největší slabinou téhle komedie,dokonce ani jinak skvělá Eva Holubová tentokrát nehraje nic moc a roli načančané,po penězích lačnící tchýně moc nezvládá.Nebo spíš zvládá,ale z jejího nekonečného ječení bolí uši,i proto je škoda,že více prostoru nedostal pan Klepl,protože ve svých kratičkých výstupech nemohl příliš osvědčit svůj komediální potenciál.Také je škoda,že když už se Troškův štáb vypravil natáčet do exotické Keni,nevložil do filmu více záběrů na nádhernou přírodu černé Afriky.Celkově je to víceméně pohodová komedie a o to asi panu Troškovi šlo. ()

rodier

Usmevna komedie s trpkou prichuti a dobrym koncem. Trpka prichut proto, ze to co se tam snazi ukazat jako nesmysl pro zasmani, je bohuzel kruta pravda vsednich dni, kdy plati, ze silnejsi pes mrda. Tohle heslo samozrejme platilo vzdycky, ale drive se to netykalo obycejnejch lidi, dnes uz bohuzel ano. Typicka Troskovina to neni - tim je u me Kamenak nebo slunce seno. Tim chci rict ze to neni tak blbe, ale ani tak dobre. Ostatne kdo z Vas nevidel Kamenak(y) nebo Slunce, Seno alespon 100x a jeste 100x uvidime? ()

rigby

Mám se smát či brečet? Špatná předloha, špatná režie, mizerné výkony herců. Možná utěší to, že existují i horší filmy. ()

Xpat

Film rozhodně neurazí, ale stačí ho zkouknout pouze jednout a pryč s ním, protože vtipy jsou jednorázové. Výkon Evy Holubové však považuji za výborný. ()

cici24 odpad!

Opět český film a opět veliká tragédie. Film byl úplně o ničem, neuvěřitelně nudný a nesourodý snímek. Kdo se chce pořád dívat na ty životní sračky?. to se už neumí natočit aspoň normální věc?...kdybych řekl kravina, tak by to bylo ještě dobrý, ale tohle mě ještě k tomu uráželo a neuvěřitelně nudilo. Ani jedna postava nebyla normální, co to má být?...Ale aspoň jsem z toho neměl deprese jako ze Sněženek po 25 letech...podle mě je český film na úrovni 50. let, ale u budovatelských filmů, každý věděl, že to jsou srance, ale my teď naší tvorbu myslíme smrtelně vážně!!! ()

Lister21

Tento český film mne neobyčejně zklamal, i když jsem možná čekal až příliš.Minimum humoru a název "Doktor od jezera hrochů" je spíš volavka na těch 20 minut točených v Africe. ()

Thanyss

Když jsem Doktora viděla napoprvé, tak jsem si říkala, že to snad ani není komedie. Na druhé shlédnutí už jsem tam několik vtipných okamžiků našla. Možná proto, že jsem celý film přestala brát moc vážně. Možná taky proto, že cesta autobusem do Mnichova byla přeci jen poněkud dlouhá a hoooodně nudná :D Pan doktor je taková smutná figurka, žijící v nemilosrdné tyranii své manželky a ještě horší tchyně. Klobouk dolů, že to vydržel tak dlouho, já bych se šla oběsit ještě před svatbou... A paní Holubová dokázala zahrát nesnesitelnou tchyni docela dobře, snad mě nic takového v reálném životě nepotká. Takže pokud máte před sebou nudné, deštivé odpoledne, nebo se chystáte na nějaký výlet do cizích zemí autobusovou dopravou, je Doktor od jezera hrochů příjemným zpestřením. ()