JihadJoe

Jak jel do Afriky a byla zmínka o hadech, tak sem celý film přemýšlel jak se jmenuje nejjedovatější had na světě. vzpomněl jsem si až druhý den ráno, že je to Taipan. Strašná nuda, Afrika mohla bejt zajímavá, kdyby tam nebyl pět minut. Odpad nedám, ale je to na hraně. ()

Flamik

kdyby to nešlo po sportu v televizi a kdyby si mamka nepřivlastnila ovladač tak bych se nikdy na Doktora nepodíval, ale poměrně vydařený úvod a teplá deka mě nepustily pryč. (i když ty reklamy byly na pytel..) Co se filmu týče, myslím že klasická komedie, která kdyby byla natočená v zahraničí tak se lidi přetrhnou a označí ji za velmi podařenou, ovšem negativizmus vůči české tvorbě vyhrává :( ()

MorraEddie odpad!

Je těžké uvěřit že tuhle trapnou a nudnou komedii natočil režisér dnes již kultovní trilogie Slunce seno, Zdeněk Troška hold stárne a ztrácí na vtipu a i to se odrazilo na této rádoby komedii. Nesympatičtí herci,kteří působí jakoby poprvé stály před kamerou ukazují jen to že Troška ztratil vkus i na výběr herců. Už nikdy více!!! ()

ariari

no nás naštvalo naprosto hlúpe prehrávanie Evy Holubovej a celkovo film nepravdivo vykresľoval nič nehovoriaco prežitý život priemerného utípnutého Čecha, čo sa naprosto nezhoduje s realitou. Bratia Česi sú v reále aj všeobecne vtipnejší, ďaleko šťavnatejší vo všetkom čo robia, toto bola reminiscencia akéhosi filmu z čias socíka...brrrr ()

czema

Kdyby si s tímto snímkem režisér ještě trochu pohrál tak by mohl dopadnou líp. Ted musím říct že mě vůbec nezaujal zbytečných 102 min. A hlavní role? doktor se těší že konečně vypadne z maloměsta do víru džungle,nestihne ani nastoupit do letadla a už je na mol a jenom přijede do afriky tak si břitvou ufikni půlku prdele a hned zas jede domů. 1* ()

Legie

Škoda příběhu. Knížka je výborná, ale stejně jako další Švandrlíkova díla není prostě určena pro filmové zpracování. Po zpackaných černých baronech a Drakulově švagrovi je to další promarněná šance. ()

LencaN odpad!

Chtěla jsem si spravit náladu po neúspěšném výkonu naší hokejové reprezentace, ale to jsem si moc nepomohla :D tohle byla klasická Troškova novodobá spatlanina. Nemělo by se to jmenovat Doktor od jezera hrochů, ale Doktor ze Střešovic. S Afrikou to mělo nejvíc společného při úvodních titulcích, záběry z džungle a nádherné scenérie měly jen nalákat nicnetušícího diváka a pak z celé Afriky ukážou jeden doktorský byteček a to jen na pár minut. Takže pokud chcete něco exotického pusťte si raději dokument. Myslela jsem, že to bude v duchu Krokodýla Dundee a on je to tak akorát velký pšouk, pardon. Všechno ukřičené, trapné, umělé, bohužel i herci přehrávali, ano, ale to neberu jako jejich chybu, ale spíš chybu celého filmu a Trošky, který to ve svých filmech snad vyžaduje nebo nevím. Ani se nezasmějete, ani nebudete naladěni romanticky, ani napjatí, maximálně při "kousnutí" - to bylo náhle jako z hororu a absolutně to tam nesedělo. Už Troškovi tu režisérskou židli někdo seberte OMG! ()

johnnie78

Chtěl jsem celou dobu dát odpad, pak ale přišla scéna s baletkou, u které jsem doslova brečel smíchy, a která byla fakt jak vystřižená ze Švandrlíka. Other than that... škoda mluvit. ()

maluti

Uřvaná Holubová, pitomec Šmíd a arogantní Langmajer...nemám co dodat...Žádný extra film to teda není. Vůbec jsem se nezasmál, spíše nudil. ()

zigy

Sakra, na to, že to má v názvu jezero hrochů, tý Afriky tam mělo být o dost víc, tohle je spíš nemocnice na kraji města.....Šmíd jednoznačně nemá herecky na to, aby utáhl celý film z pozice hlavního hrdiny, možná, kdyby dostal jeho roli třeba takový Hádek Matěj, který je podobný typ, zasmáli bychom se o dost víc....a jestli tohle napsal Švandrlík, tak má určitě v zásobě lepší kusy, tak proč si Troška vybral zrovna tento? A Holubová, to je kapitola sama pro sebe, zde hraje Holubovou ve své ryzí, nesnesitelné podobě....Ale film má i své světlé stránky, vtipní pacienti Vladyka s Novotným, vtipný Klepl z Afriky("doktor si uříz......"), a ženy ocení Langoše, který jako vždy odvádí svůj vysoký standard....ale já se ptám: není to málo, pane Troško? ()

Pjotr8 odpad!

Otřesné, nevkusné a hodně trapné.. Nechápu, jak někdo za tohle např. mohl vyhodit peníze a jít do kina. ()

FILMOVKA

Lidová komedie, která potěší každého správného čecha. A kde kdo v tom pozná lidi ze svého okolí. Příjemná oddechovka. ()

brasek

Nemám rád filmy, kde hlavnému hrdinovi robia "na silu" prieky. Celkovo ma príbeh nezaujal, postavy neboli nejako pútavé. Slabší priemer zo sveta komédií. ()

Kontryhelka

Dobrá komedie, výborně zahraná. Herci se na svoje role prostě hodili. Holubová jako tchýně megera, byla prostě ukázková. Ta byla jedničková.Vynikající oddychovka,při které se člověk dobře pobaví. ()

Salvator

Miroslav Švandrlík má ve výčtu své tvorby rozhodně mnohem lepší tituly. Z průměrné knihy tak vznikl podprůměrný film v němž je přirozeného humoru jako šafránu. ()