Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

Segrestor

Triky opět poskočily ve svém vývoji a díky tomu nám mohli tvůrci ukázat opravdu velkolepou bitvu o středobod vesmíru. Oč je ale tahle stránka filmu lepší, tím ztrácí na živých hercích. Takový John Turturro s Tudykem byli tradičně skvělí, zbytek stál za starou Belu Tvajlajtovou. Co tam dělal Malkovič jsem se nedozvěděl, ale asi chtěl mít na kontě něco i o robotech a lidech, než jen o myších. Vrcholem hlouposti je ovšem ta naroubovaná bloncka, která dělala LaBeowulfovi štěrbinu. To jsem si celou dobu myslel, že musí být mimozemšťankou a jen slídí, maskovaná za nerdovu kamarádku, ale nakonec se ukázalo, že Šíju opravdu miluje, dokonce oblbne i Megadrona, obávaného vládce Deceptikonů a já jen nevěřícně zíral, jestli to myslí tvůrci vážně. To bylo velmi blbé a film to strašně sráží. Asi jako hláška "Vláda to s námi myslí dobře", v druhém díle AvP. Nicméně, konečně ti roboti vypadali jaksi hmotně, iluzi šlo jednoduše věřit. Tím ta podívaná za to stála, ale pasáže, kdy bloncka mluví, musíte přeskočit. ()

Gilmour93

Představte si, že jste arabský terorista na skautském táboře v Guantanamu a vaši šlechetní vychovatelé vám dají v den státního svátku na výběr ze dvou forem mučení. Buď waterboarding a nebo nejnovější kasaštyk od megalomana s mega gulama. No není nad čím váhat, ne..? Mám ovšem dvě zprávy - jednu dobrou a jednu špatnou. Ta dobrá je, že umřel Emmerich a ta špatná, že se vtělil do toho, co přišel bavit lidi, ale přitom dle jeho posledního díla to už nebaví ani jeho samotného. Akce je jen sprostou rutinou, Shia neustále hystericky ječí, vlajky tolik nevlají a když už ano, tak jsou potrhané a modelka, co označila věci pravými jmény, je vystřídána jinou, která má tak nateklý horní ret, že ji lechtá na špičce nosu. Celou sérii bych si dovolil shrnout přirovnáním, jenž odkazuje na jistou postavičku z českého snímku Nahota na prodej: „Michael Bay je Fuko a Optimus Prime má pěkné, nablýskané výfuky…“ Jak tak nad tím přemýšlím, loknout si trochu vody a zažít pocit topení, zase není tak špatné.. ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Sepktakulárna super high-tech show, ktorá nemá v tomto smere konkurenciu. Do tretice akce více :) O divokú jazdu plnú vynikajúcich (tento krát už prehľadných) efektov nie je núdza a teda akciu (so všetkým čo k tomu patrí) možno jednoznačne brať ako zásah do čierneho. Každý transformerista tak dostane kvalitný "nářez skvelej řezby", čo je superpozitívum. No, ale všetko ostatné je opäť o úroveň nižšie a miestami až otravné: Rodičia Witwickyoví už nemajú to čaro a ich obsadenie je tento krát úplne zbytočné, ale ani zďaleka to nie je taká pohroma ako voľba hlavnej predstaviteľky - po čerstvom botoxe hornej pery (pýtam sa prečo ???). Spomedzi všetkých mladých krásnych perspektívnych herečiek je výber tejto (hlavne po dvoch predchádzajúcich filmoch s MEGAN FOX) prešľap najhrubšieho zrna a jej účinkovanie (v bielom outfite :)) ) v tretej tretine filmu, kde výbuchy, oheň, horúci olej a nábojnice hrajú prvé a jediné husle je potrebné asi ako vibramy pre hada. Tupí pár autobotov z predchádzajúceho filmu vystriedali rovnako otravní a "smiešni" transformeri alias Samovi house-pets. Taktiež vystúpenie Johna Turturra je už za zenitom vtipu a neprináša nič čo by stálo za to. A hoci to vyzerá po predchádzajúcich riadkoch dosť smutne, tak vďaka množstvu nadpriemerne kvalitnej akcie, ktorá sa valí z každej strany a stále dobrému LaBeoufovi je tento film dokonalý koncert obrovských robotov a ich kanónov a to je našťastie to kvôli čomu som ja do kina šiel. Proste celkový "drive" jednotky len pridaním efektov a bojov prekonať nejde, to by chcelo globálne zlepšenie vo všetkých smeroch a na to už asi popri tejto divokej jazde čas nebol, ale ako fanúšik TRANSFORMEROV dávam 4* ! Ide tu predsa hlavne o nich :) ()

TheDarKnig

Bay sice dokázal za ty léta na písečku vytvořit více sexy hračky a více megalomanských "hradů" než ostatní věčné děti, ale písek je jenom písek a jednou dojde a musí se recyklovat.. To sice už dělal i dříve, a popravdě se to docela pěkně snažil zakrýt menší epilepsií a vůbec celkově lepším snímáním, ale jistá sterilita přehlídnout nejde. Na druhou stranu stále na písku opravdu neexistuje lepší režisér co se tohoto stylu týče, cit pro eye-candy a slow-mo má Michálek vynikající, o výbuších raději ani nemluvě, ale chtělo by to po tomhle sérii vlít novou krev (nový materiál :). Anebo alespoň vynechat ty naprosto trapné, ploché, nudné figurky, které od druhého dílu až na chválihodné menší množství fekalit nikam nepokročily. Vyhodit vřískajícího paviána, vzít zpátky sexy Lišku, najmout nového krotitele (dozorce) a vyměnit scénaristu. A pude to.. Takhle 3 (dobré, u TF2 to bylo spíše kvůli vzpomínkám na úžasnou jedničku a i tak mně svrbí ukazovák) ()

TeeAge

|| Scenár: Ehren Kruger / Transformers by Hasbro | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Don Murphy, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Ian Bryce | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures | Rozpočet: 195 miliónov $ | Tržby: 1,123,746,996 $ || Možno je Transformers 3 za hranicami strávitelnosti, no ja ten Bayov sajrajt proste žeriem aj na tretí krát. Teraz navyše s nevídanou prehladnosťou, ktorá u mňa kompenzuje plyťkosť deja a absenciu Megan. Guilty pleasure. Neuveritelný, neprekonateľný audio-vizuál za "hrstku" penazí. ()

Aluska88

Monumentální, megalomanský Bayhem jak se sluší a patří. Michael Bay se tady odvázal a dokázal Temnou stranou měsíce přepisovat dějiny. Objeví se tu takové kalibry jako Apollo 11, Sputnik, Černobyl a možná se dostaví i Buzz Aldrin osobně. Něco takového si přece nemůže nechat ujít:) Celou tuhle gigantickou, vizuálně dechberoucí ptákovinu drží nad vodou Shia, který svým výkonem dokáže celý film v klídku utáhnout. Je to Bayovo eso a nebýt něho, nedokážu si představit, jak by Transformeři vypadali s někým jiným. Nikdy bych si nepomyslila, že budu mít slzy v očích při scéně, kdy se Sam loučí s Bumblebee. Ten jeho pohled, jak to tak dokázal zahrát, když proti němu stojí v podstatě jen CGI? This guy is monstrously good! Sice se tu najdou dvě scény, kde Sam Whitwicky "goes nuts" a možná si nejeden divák pomyslel, co jako blbne. Já bych to ale chápala. Ono být pod režijním vedením Michaela Bay, komu by z toho občas nezačalo hrabat:) Herecky druhou nejsilnější posilou je Frances McDormand. Až jsem si říkala, co herečka jako ona, dělá v takovém filmu. A John Malkovich? Cha! By mně zajímalo, na co ho Bay nalákal:) Absence Megan Fox zamrzí, ale naštěstí Rosie Huntington-Whiteley není tak špatná, jak spousta lidí tvrdí. Co byste taky chtěli od modelky? Napadlo mě, že když už sem chtěl Bay šoupnout nějakou modelku, mohl si vybrat Adrianu Limu. Ta by se svým obrovským sexappealem a statusem "ultimate hotness" klidně mohla rovnat Megan. Jo, asi se mi Transformeři začali tak trochu líbit. Je to sice mega blbost, ale kdo by taky od Baye a podobných čekal nějakou hloubku, že? ()

genetique

Keď vydržíte dva a polhodinový film s plným mechúrom a až po skončení filmu si uvedomíte, že by bolo treba navštíviť toaletu, tomu sa povie absolútny filmový zážitok! Úplne štýlové vtiahnutie do deja, prvú kľudnejšiu polovicu som si doslova užíval. Tam, kde Bay v predošlom dieli strácal, tu bol stopercentný. Neakčné minúty totiž vyplnil stužovacím prvkom, ktorým sa stali lepšie herecké výkony. Herci podstatne menej prehrávali a boli prirodzenejší a hollywoodske gestá nebili toľko do očí. Humor ako infantilná záplata hluchých scén doslova pridal tomuto filmu na atraktivite, niektoré skeče mali dokonca lepšie pointy ako v tohtoročných vyhlásených komédiách. Dokonalá symbióza tretieho rozmeru a akčných scén nepotrebuje komentár. Tretí rozmer našiel uplatnenie v takmer každej scéne a tie dostali priam epický nádych. Druhá polovica filmu - sánka dole, onemel som. Jednoducho povedané, Michael Bay to zabil! 100%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film od Michaela Baya, ktorý je ukončením jeho slávnej trilógie. Má priemerný príbeh o mladíkovi, ktorý si už žije svoj bežný život po boku novej priateľky a hľadá prácu, ale obyčajný život musí ísť bokom, keďže z mesiaca prišli noví decepticoni, omnoho silnejší ako kedykoľvek predtým, obsadia Chicago a chcú zotročiť celú ľudskú rasu, ale mladík, vojaci a samozrejme autoboti to nenechajú len tak. So spracovaním som tiež spokojný, úvodná fáza s preskúmavaním mesiaca je vydarená, potom sa už dej začne venovať hlavne Samovi, jeho priateľke a mnohým iným zväčša novým postavám, čo síce mohlo byť aj skrátené, ale tiež sa na to pozerá dobre a celá záverečná až apokalyptická fáza v Chicagu svojim temnejším pojatím rozhodne zaujme. Akcie je tu dosť, ale moc ma nezaujala. Je stále veľkolepá a slušne rozmanitá, ale vizuálom si dosť pohoršila, Bay si tu nezanechal svoj typický štýl a hlavne obsahovo ma moc nebavila. V prvej polovici filmu sa až na celkom zaujímavú časť na Ukrajine nič akčné nenájde, ale druhá polovica je už takmer neustála akcia. Diaľničná naháňačka je čiastočne prekopírovaná z filmu Ostrov, takže sklame a zvyšok tvoria hlavne nezaujímavé ručné súboje viacerých transformerov, ktoré sú ešte aj neprehľadné alebo rúcanie mrakodrapu, ktoré je zbytočne dlhé. A tak po akčnej stránke ma na celom filme skutočne bavil len letecký výsadok vojenskej jednotky a tak je veľká škoda, že armáda v tomto filme má len minimum priestoru, keďže v predchádzajúcich dieloch boli práve boje vojakov s transformermi najlepšie. Ale mimo akcie musím pochváliť odchod, ale hlavne príchod autobotov, to sú skutočne výborné scény. Herecké obsadenie je na tom dobre, stále je tu množstvo postáv, ktoré sú pre film celkom zbytočné, ale na rozdiel od dvojky tu nikto neprekáža a svoju úlohu si splní. Shia Labeouf je výborný ako vždy, Rosie Huntington-Whiteley je lepšia ako som čakal, ani na okamih nevadila, čo je pre jej typ postavy veľkým plusom, čo ale na jej zbytočnosti pre film aj tak nič nemení. John Torturro je prvýkrát v celej sérii zaujímavý, zaujme jeho poskok a ani John Malkovich nesklame. A vojaci Josh Duhamel a Tyrese Gibson sú už klasici, hlavne Duhamel je ako v celej sérii aj tu jednou z najlepších postáv. A oproti dvojke si pochvalu zaslúži aj humor, síce ani tu nie je až tak moc vtipný, ale aspoň tu nie je nič trápne a dokonca ani malí transformeri nie sú zlí a celkom pobavia. Veľmi ma sklamala réžia, tu mi Michael Bay prišiel, ako keby točil už len na zakázku, vôbec tu nebolo cítiť to nadšenie z jeho strany a ani svojich trademarkov tu moc nemá. Ale aspoň technická stránka je samozrejme prvotriedna. A ďalším mimoriadnym sklamaním je Jablonsky ako skladateľ, oproti perfektnej hudbe z jednotky a dosť dobrej z dvojky má tu asi len dve dobré pasáže, inak väčšina jeho hudby mi vôbec nesadla. Toto je taká škoda, keď sa film zbavil všetkého zlého z dvojky, teda niektoré nudné postavy, trápny humor a nie práve najzaujímavejší príbeh, tak príde aj o väčšinu z toho dobrého, keďže réžia, hudba a v mnohom aj akcia je oproti obom predchádzajúcim dielom omnoho horšia. A tak mám z filmu celkom dobré pocity len preto, že som si už získal určitý vzťah k niektorým postavám, či už ľudským alebo robotickým a tiež k typu zápletky, inak tento film sám o sebe až tak moc nezaujme a je rozhodne najslabší z celej série. 68% () (méně) (více)

molotov

Božínku, jak jen to je pitomý. Ale je to prostě Bay se vším tím špatným a dobrým, co k němu patří. Nenudil jsem se, ale jednou mi to stačilo. Sbohem a šáteček. ()

Hakha

Fantastického prvního dílu se asi už nedočkám... po projekci jen smutně vzpomínám na to, jak mimo akční sekvence měli šťávu a já si jak malé dítě vychutnával každičký moment na plátně... bohužel stejně tak jak u druhého dílu tyto sekvence u tohoto pokračování postrádám. Scénář podkopává Michaelu Bayovi nohy, protože akce je monumentální a kvůli 3D i přehledná, jen mě chyběl výraznější hudební doprovod, který by střet autobotů a deceptionů ještě více vygradoval. Shia LaBeouf je frajer, jen mezi ním a novou partnerkou to moc nejiskří (zlatá Megan), ale i když jsem z kina neodcházel spokojen, tak přece jen Optimovo sólo nebo fight na dálnici mě bude hřát na srdci nějakou tu dobu… mé hodnocení 3 hvězdičky (viděno ve 2D - originální znění) ()

LihO

Musím povedať, že som bol trochu sklamaný. Bolo to príliš dlhé, už v polovici filmu som sa pozeral na hodinky... nepáčilo sa mi ako sa snažili napasovať dej do histórie 60tych - 70tych rokov (Apollo 11, Černobyl), scenár bol moc priehľadný, predvídateľný. No film mal svetlé stránky - dobrá hudba, veľa kvalitných záberov, miestami aj celkom slušné 3D efekty, pár podarených vtipných scénok a geniálnu postavu Johna Malkovicha :D ()

Botič

Don't mess with chevy! Po chladné dvojce, která byla spíše estrádou elegantních plechů z Megalománie přichází Dark of the Moon představující vřele smířlivé propojení fines z jedničky a dvojky, aby mohlo rozpřáhnout své železné 3D paže k závěrečnému objetí a vypálit Vám na památku lens flares do zřitelnice. Tentokrát tu nejde o kluka a jeho auto, ale o kluka a jeho holku (na Megan si nikdo ani nevzpomene) a ačkoliv se jedná o hloupoučký slepenec všeho možného i nemožného, z něhož vykukují Vetřelčí interiéry a robo-predátoři, ten malý kluk ve mně tentokrát zvítězil. Už úvodní střihová retro koláž dokáže zarazit do sedačky a díky hlavním postavám - ke kterým si divák za ty dva filmy nějaký vztah vybudoval - je první hodina snesitelnou a vtipnou přehlídkou, kdy se až neslušně dere na mysl představa romantického filmu – kterak super sexy modelka sbalila prvotřídního losera a za zvuků Goo Goo Dolls spolu odjíždí v jeho chevy za sluncem zalitý obzor. T3 není tip top, ale v rámci možností je trošku někde jinde než byli T2, byť divák bude odcházet z kina značně rozpolcen. Míša Bay si pak v konečném účtování zaslouží i to obdivné smeknutí, protože ukočírovat takhle velký kolos chce nervy ze železa. Nostalgie to je prevít. ()

Arachneuss

Jsem zahanden a to těžce. Na Michaelovy film jsem vždy primárně bral jako naivní komedie, kde v pozadí každé akce je americká vlajka a hlavní hrdinky jako by vypadly z Victoria's Secret (což je v případě Rosie Whiteley pravda). Co naplat, příběh třetích robotů je sračka. Baye pouze potvrdil, že ze scénáře ho zajímají pouze ty části s barely naplněnými benzínem a díky absenci puberťáckých vtípků (žádný butt-fuck psů se nekoná) mu to člověk ani nemůže mít za zlé. Cameron a Spielberg mu vnutili 3D kameru, epileptický střih vzal za své a nahradil jej ten nejinteznivější obrazový zážitek od uvedení Avatara. Stěžovat si na sračkoidnost dvojky bylo na místě. V připadě trojky se už jedná o čistou závist. ()

3DD!3

U TRANSFORMERS mám nějákou smůlu na rušivé elementy. Po hrůzném zážtku z dvojky, jsem se vypravil do Imaxu, dokonce dopoledne... a narazil jsem na děti. Povídali si a hemžili se mi do sedačky. A podle mě z filmu nemohli mít vůbec nic. Scénář... ehm je supervážná konspirační slátanina, kde je sice míň přiblblé srandy, což je dobře, ale zároveň se tam toho děje tolik, že mi těch 154 minut přišlo málo. Snad bude režisérský sestřih v tomhle ohledu uspokojivější. No, takže tak. Teď k akci, ktrerá je boží jako vždycky, mnohem přehlednější a závěrečná řežba, co zabírá posledních padesát minut filmu je, ještě k tomu ve 3D, něco neuvěřitelného. Vlastně jsem měl pocit, že Bay točil TF3 hlavně proto, aby třídimenzionální technologii posunul ještě o stupínek blíž k dokonalosti. Vrcholem je asi výsadkářská akce v Chicagu. Herci jinak odvádí svůj standart, Malkovich docela pobavil a Rosie Huntington-Whiteley (jedna z nejnádhernějších představovaček) naplňuje slova, hezký přívěšek hlavního hrdiny do půntíku (je docela vtipné jak je ve filmu "jako" situace obrácená). Z nových robotů dostane prostor vlastně jen Sentinel Prime, ostatní jsou tu jen do počtu do akce. ()

Kaka

Není moc filmů, kde za 200 milionů USD člověk vidí vybuchující výškové budovy v Chicagu. Vizuální cítění se Bayovi upřít nedá a společně s Cameronem (i když jde trochu jiným směrem) jsou nejpokročilejšími "techniky" v Hollywoodu. Jenomže tam kde to Cameron umí udělat tak, že je to vlastne pro dobro věci a lidé ho za to vynáší do nebes, tam Bay poslední dobou jen horko těžko klopýtá jako Sentinel, nebo vlastne v jeho případě spíše Transformer. Vtip ? Proč ne, ale samoúčelné trapčení, které trvá hodinu, to už je docela moc. Následná cca hodinová akce ok. Monumentální, vizuálně úchvatná stylizace a konečně je i přehlednější. Ale po čase z toho má člověk hlavu jak balón. Transformers 3 je tak už vcelku patlanina. Zlatá jednička. ()

Spiker01

Ano, trojka je objektivně nejslabší díl, čtyři hvězdičky jsou až moc a jsou pouze a jen za vymazlený vizuál. Po zhlédnutí čtyřky musím konstatovat, že je všem lepší než trojka, která je vlastně až na Chicagské finále obyčejným avšak not-epic popcornem. Tehdá mě to bavilo třeba i více, problém jsou ony wtf postavy, kdy mě začínal štvát už samotný SHiA, že jsem si nakonec musel přepnout do cz dabingu, jelikož mě nesmírně otravoval. Čtvrtou hvězdičku, opět zdůrazňuji, nechávám jenom proto, že jsem byl velice spokojen s cgi efekty a spolu s prvotřídním zvukem si to užíval, vedle jedničky a velkolepé čtyřky ale slabota...61% ()

Eddard

Už dávno jsem se smířil s tím, že Michael Bay na světě není proto, aby svými filmy léčil rakovinu, ale takovouhle rezignaci na jakoukoliv konvenční logiku vyprávění a bílou vlajku elementárního vkusu jsem fakt hodně dlouho neviděl. Postavy jsou do jednoho neživotné a nezajímavé (o tom, že rozhodně nemají nic společného s lidmi v klasickém slova smyslu ani nemluvě), základní kostra příběhu je šablonou jednoho velkého klišé... Pozitiva filmu pak samozřejmě přicházejí s formou, stejně jako u minulých dílů. Ale už i ty souboje plechových gladiátorů se člověku s tím druhým nášupem začínají rychle zajídat... Kolem a kolem - trojka Transformerů je v zásadě podobná jako její dva předchůdci - až na to, že je stupidnější, okoukanější a nudnější. Pokud máte chuť na dobrý akční či komiksový film, zkuste to rozhodně někde jinde, dnes už si opravdu je z čeho vybírat... A pokud to už nezbytně musí být mlátící se roboti, pusťte si raději znovu jedničku. 30% ()

Falko

Neviem, ci sa da strucne opisat tato cast, ale ocakaval som od Michaela, ze pokial jednotka bola iba rozbeh, tak trojka musi byt giganticka a presne to sa aj potvrdilo. Nevadila mi prva polovica, ze uz nebola tak dobra ako v prvych dvoch castiach, ale vynahradil mi to giganticky suboj megarobotov v druhej polovici filmu a na scenu padajuceho mrakodrapu dlho nezabudnem. Dalo by sa vytknut tejto casti vselico, ale ako som uz pisal vojna robotov v Chicagu mi to krasne vynahradila a preto nemozem ist pod 5 hviezdiciek, pretoze toto su moje oblubene filmy. ________ Shia LaBeouf - (Sam Witwicky) +++ Josh Duhamel - (Lennox) +++ John Turturro - (Simmons) +++ Tyrese Gibson - (Epps) +++ Rosie Huntington-Whiteley - (Carly Spencer) +++ Patrick Dempsey - (Dylan) +++ Frances McDormand - (Mearing) +++ Kevin Dunn - (Ron Witwicky) +++ John Malkovich - (Bruce Brazos) +++ Julie White - (Judy Witwicky) +++ Alan Tudyk - (Dutch) +++ Hugo Weaving - (Hlas Megatrona) +++ Leonard Nimoy - (Sentinel Prime) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Michael Bay +++ ()

viperblade

Tak a teď vážně, je Míša opravdu tak velký patriot, nebo mu za to platí armáda/vláda USA? Nechme tuhle otázku pro jiné (například ty, kteří "vědí", jak to vlastně bylo 11. září nebo že většina popových hvězd je pod vlivem Satana) a já se přesunu k filmu - jedním slovem nářez, dvěma slovy typický Bay. Transformers 3 by neměli mít podtitul Dark of the Moon ale You Have Seen Everything in the first two Movies protože všechno (každý výbuch, každý proslov) mi přišlo zatraceně povědomé. A právě proto nemůžu uvěřit, že mě na to Míša dostal znovu. Ano, opět jsem mu to sežral i s navijákem a po většinu času jsem se královsky bavil. Akce je perfektní, soundtrack je dobrý (kdybych v něm tak často neslyšel Hanse Zimmera, respektive jeho vykrádání, řekl bych i skvělý) a Shia opět drží celý film. Rosie je modelka a bylo to poznat, nicméně si myslím, že zastoupila Megan dobře a přiznejme si to, na ni se krásně koukalo. Hodně dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale nakonec volím tu nižší variantu, hlavně kvůli tomu soundtracku a některým scénám (těch "nečekaných" zvratů tam bylo přece jen příliš). Nicméně musím připustit, že kdybych to viděl v 3D, možná bych ten plný počet dal, ale to už se teď nedozvím… 80 %. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy