Belbo

Chceme červenou dunovku se žlutou střechou. "A když vám ji nedáme?" "A kdyý nám ji nedají, tak co?" "Tak budeme zlí." "Jo budfeme zlí." To už je snad kult. ()

honz

Jeden z filmů, na které jsem rád chodil do kina jako dítě školou povinné, a i když jde o celkem prosté dílko, dokáže pobavit i dnes. Je to totiž klasika,která se (narozdíl od spousty dnešních žánrově podobných filmů) vyhýbá zbytečnému zobrazování násilí, komedie, v níž vtip zůstává vtipem, lump lumpem... ()

lennyd

Závod, na který se všichni těší. A hlavní cena - krásná, zbrusu nová, buggina. Jenže co dělat, když vítězové jsou dva? Kid a Ben? Jednoduché - předat bugginu oběma, a ať si nějak poradí. Kid navrhne soutěž v pojídání párků, leč než ta stihne rozhodnout o vítězi, je buggina i vše okolo zničena bandou gangsterů. A to si Kid s Benem nemůžou nechat líbit. Rozhodnou se jít do boje proti místní mafii - dokud nedostanou to co jim patří zpět... V porovnání s ostatními filmy Buda Spencera a Terence Hilla je tento o hodně slabší. Takřka nesmyslný příběh, který je ve filmu ostatně jen proto, že i autorům přišlo hloupé pustit nám jen tři-čtyři bitky bez nějakého propojení a absence jakéhokoliv vtipu. Na druhé straně, to proč máme filmy z Budem Spencerem a Terencem Hillem tak rádi, jsou právě ony bitky, kdy sami dva proti bandě (potroublých) banditů dokáží z kohokoliv a z čehokoliv kůlničku na třísky. Leč i u těchto scén se mi v tomto filmu zdálo, že tomu něco chybělo. Hvězdička navrch za skvělou (a chytlavou) ústřední melodii.. ()

noriaki

Z těch filmů co jsem s Terencem Hillem a Budem Spencerem viděl, je tenhle asi nejlepší. K nezbytné kombinaci akce a humoru přidal jen minimum hluchých míst a přišlo mi, že choreografie soubojů je nejvíc propracovaná. Vrchol tak pro mě není rozmlácení restaurace, nebo projíždění autem v místnosti s balónky, ale bitka v tělocvičně. Svou práci odvedl i chytlavý hudební motiv, který mi od dětství z hlavy nezmizel. ()

pytlik...

Ano, mnohé scény jsou rozvláčné, mnohé bez pořádné srandální pointy, přesto filmu nelze dát méně než 5. Už kvůli té geniální zkoušce pěveckého sboru, nebo několika drobným scénám, např. té, kde si starej Brůna odskočil ze Studny a prokázal, že brokovnicí vládne stejně zručně jako sekerou. Navíc i minimálně jeden z těch dvou padouchů byl sympaťák, díky tomu chroupání mrkve, no celej já! Drobnou výtku bych měl jenom k jeho výběru nápojů, lepší než mlíko je mléčný koktejl. A Bud mě taky potěšil, tím, jak nesnášel kouření. Jsem si tu snil, jaká by to byla paráda, kdybych byl jako on... vzal bych kravatu, sešel bych o patro dolů, zazvonil a tomu sousedovi, co furt čudí na balkóně, bych řekl, ať si tu kravatu nasadí a pak bych mu od huby utrhl to jeho věčný cigáro a típnul ho do ní. To by bylo blaho a morální zadostiučinění! Teď si to ale bohužel dovolit nemohu, neboť váhově jsme sice na tom s Budem a sousedem plus mínus stejně, zato výškově jsou Bud a soused srovnaní, zatímco já o dobrých 20 cm zaostávám. A tak mi nezbývá, než vždycky vystrčit na balkón větrák a hodit do něj roletu, aby vydával co největší rambajs. Snad to sousedovi alespoň trochu ten požiteček z kouření překazí. ()

Master19

Leckde může být nostalgie dobrá, ale co je moc, to je moc. Tohle je "konina", u které se už skoro nezasměju. Možná, že je to dokonce horší, než jejich napodobovatelé Šimon a Matouš... ()

Compadre

Dvojka Terence Hill a Bud Spencer to jest zaručená záruka stoprocentní zábavy...tohle je navíc jejich nejlepší kousek, takže hodnocení je jasný, ne?:-) ()

shantim

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s dvojicí Spencer - Hill. Ty buginy byly naprosto super, oni dva absolutně cool, vrahoun extra chladný a suchý a pěvecký sbor nepřekonatelný. 80% hvězdiček ()

JohnSmith

Nechápu, že má tahle fackovaná tak vysoké hodnocení. Je to sice úsměvné, ale ne moc vtipné. A hlavně vše na jedno brdo ()

lykan9

U Budyhillovek se my nemůže stát, že bych filmy jakkoliv hanil. Všechny jejich filmy jsem stihl shlédnout do svých 10 let snad 100x a vždy, když přepnu na kanál, kde běží některý z jejich filmů, tak neodolám a dívám se zas. Je pravda, že některé filmy vyčnívají nad ostatními, Jestli se rozzlobíme je jeden z nich, ale obecně jsou všechno mojí srdcovkou a tak i zůstanou. ()

hroubek

Co k tomu dodat. Dnes již klasická komedie s akčními scény a nezapomenutelným humorem. Funguje zde všechno. Od režie, skvělé choreografie, soundtracku, a hlavní herecké dvojice. Je to ta správná letní oddychovka, která vykouzlí úsměv na tváři. ()

Musak

skoda jenom toho dabingu, pomatuju si ze kdysi když sem to viděl poprvé tak to daboval nekdo jinej a ty hlasy mi sedeli vic! ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer