L_O_U_S

Komedie, která je klasikou převážně díky scéně se sborem a cholerickým dirigentem. Jen mi není jasné, kam Bud Spencer pořád spěchá. „Dělej, nemáme čas!“ (16.) ()

marleyy

90% Já byl vždycky Bud Spencer, kámoš Terence Hill a byli jsme na sebe zlí když jsme se rozzlobily. Jinak výborná klasika. Miluju razítka od Buda. ()

dyfur

...prvý a nezabudnuteľný film s B.Spencerom a T.Hillom...videné opakovane v kine....X-krát na videu,dvd.... hudba,prostredie,herci - asi najlepší film tejto dvojice.Komu sa toto nepáči ,môže tvorbu týchto dvoch úplne vynechať.... ()

janek85

Hodně dobře povedený film s Terencem Hillem a Budem Spencerem, který mě dostal hlavně proto, že tam je bombastická hudba a strašná sranda. Prostě nemám nějaké výhrady.Přístupnost: přístupný ()

lekr

Tenhleten film zná a miluje snad každý!! Nezapomenuteln ústřední melodie, Hill se Spencerem hláškující jako o život a geniálně odlehčený příběh....tohle prostě nemá chybu!!! ()

rakovnik

Vynikající nestárnoucí italská komedie dua Hill, Spencer. Bože, kolikrát jsem se u ní nasmál, to je až neuvěřitelné, zvláště u scén s hrůzostrašným charismatickým nájemným zabijákem :-) A hudba k filmu nezapomenutelná. ()

Martin741

"Proste Paganini. Ale - solit - treba" - A duo Spencer -- Hill dosiahlo po prvykrat dokonalost. Scenar nie je nic extra, ale to si tato dvojica vynahradzuje fackovackami, akcnymi scenami, hudbou a hlaskami, ktore stihli zludoviet. Plus k tomu hlaskujuci Donald Pleasence /The Great Escape, You Only live Twice/ a manuel De Blas ako Paganini/. V pripade filmovej postavy menom Paganini ide evidentne o inspiraciu postavou talianskeho huslistu Niccolo Paganiniho /27. oktober 1782 - 27. maj 1840/. To tu ale nepatri. Perfektna oddychovka po tazkom namahavom dni, a skutocna zabava na rozdiel od sucasnych hroz, co sa tocia teraz .... 100 % ()

O´Neill

Opět perfektní....Už mě nenapadá co k jejím filmům mám psat, protože se opakuji. Prostě, opět - perfektní rvačky, hodně vtipu, A ŠÍLENĚ DOBRÁ HUDBA. Prostě famózní! ...... "Jinak co?" ... "ptá se jinak co" .... "jinak budeme zlí" ... "JO, JINAK BUDEME ZLÍ!" ()

Aelita

Dvě buginy, dva flegmatičtí rozzlobení závodníci, dva zloduchové zralí pro Freuda, dvě veselé rvačky a spousta prázdného místa mezi nimi. Celkem za dvě. Vysoké hodnocení tohoto filmu zřejmě vyplývá z nostalgie po dětství a původní lidové jednoduchosti, která je vlastní všem, kdo nevyrůstal od narození v akademii věd – jde jen o to, jak hluboko tu jednoduchost mají v sobě. Dejme tomu, že jsem tento film viděla příliš pozdě, když mne již zasáhla jakás takás výchova. ()

Adaamos21

Dle mého nejlepší společný snímek Terence a Buda, ve kterém jsou všechny tradiční prvky jejich ojedinělého komediálního stylu dovedeny k dokonalosti. Pivopárkový souboj bych uvítal i jako napínavou gurmánskou televizní soutěž. ()

tomtomtoma

Příjemné a nenáročné odreagování. Hbité, svižné, vtipné, zábavné a plné pěstních ran. Dva odvěcí soupeři Kid (dobrý Terence Hill) a Ben (dobrý Bud Spencer) se snaží dosáhnout spravedlnosti a dostat náhradu za svoji novou bugatku, zničenou v záchvatu nepříčetného běsnění mafiánského gangu. Rozumné řešení je nemožné, tak se roztáčí skoro až úchvatná hra na kočku s myší, kdy myš je ve skutečnosti kočka a kočka myš. Rozehrává se zábavná a sympatická symfonie rvaček a soubojů, které jsou hravé, svižné a choreograficky velmi vyvážené a sladěné. Je to velkolepá symfonická skladba, kde je jednotlivou notou jedna spravedlivá rána, odmlčením je slovní varování a vrcholem je závěrečná bitva v gangsterské restauraci. Oku to lahodí a zasunutý smysl pro spravedlnost potěší. Z dalších rolí: provazochodkyně Liza (Patty Shepard), do které se zakouká Kid, škodolibý šéf gangsterů (John Sharp), který rád ukazuje svou hrubou moc, nájemný vrah Paganini (Manuel de Blas), napálený a znemožněný ostřelovač, starý Jeremias (Luis Barbero), Benův pomocník v autodílně, psychiatr (Donald Pleasence), našeptávač násilných skutků šéfa gangsterů, a pohůnek Attila (Deogratias Huerta) v čele gangsterské bandy (Giancarlo Bastianoni, Omero Capanna, Giovanni Cianfriglia, Rémy Julienne, Rocco Lerro, José Panizo, José Santa Cruz, či Marcello Verziera). Nenáročné, ale skvělé pro odreagování, kdy se nechce o ničem komplikovaném přemýšlet. Navíc optimistické. ()

C0r0ner

Samozřejmě je to děsná stupidita, ale je to taková sranda, že méně jak čtyři hvězdičky se nedají dát. Hill se Spencerem jsou legendární dvojice, která je v každém svém filmu schopna holýma rukama rozmlátit celou hospodu zločinců za doprovodu geniálních zvuků. Jo, je to blbost, ale tak veselá, že se prostě nejde nesmát. 85% ()

MarekT

Chápu zdejší hodnocení, neboť i já vím, co to je nostalgie (přes deset let jsem tesknil po Donaldovi a Roadrunnerovi, stejně tak nyní vzpomínám na dobu, kdy se mi líbily Star Wars, od kterých jsem se trochu odvrátil), a vím, že západní filmy byly kdysi tahákem. Já bych rád spíše ohodnotil skutečnou kvalitu filmu, která není moc velká. Oproti "Jdi na to" je tento film ještě horší, jelikož to celé nějak dávalo smysl a hlavní postavy trochu rozumně uvažovaly. Zde máme ale párek hlupáků, kteří se jen plahočí za bugatkou. Navíc, jestli mě vtipy z "Jdi na to" nechaly klidným, tyhle trochu zabředávají do trapnosti. Odpad se mi ale dát nechce, jedna hvězda tedy za chytlavou titulní skladbu, jinak asi nebudu dále pokoušet osud a Spencera s Hillem opustím. ()

gabin(a)

Řehtala jsem se tomu ve dvanácti a řehtám se tomu pořád, akorát se slzou v oku, když si vzpomenu, jak jsem se v těch dvanácti řehtala. Tenhle film jsem milovala. Byla jsem na něm tehdy snad pětkrát za sebou! ()

pakobylka

Chytlavá ústřední melodie a Terence Hill a Bud Spencer v té nejlepší formě - ve své patrně nejslavnější komedii. Modrooký blonďák se jako obvykle ujímá osvědčené role "nevinného" provokatéra, zatímco jeho o poznání zavalitější protějšek se spokojí s úlohou dobromyslného hromotluka, kterého je třeba vždycky trochu postrčit. Od slov k činům tahle dvojka nemá nikdy daleko a podle očekávání dokáže zatočit s jakýmkoli počtem padouchů bez ohledu na to, kdo stojí v pozadí, neboť jakýkoli respekt k pochybným autoritám je jim cizí. Přináší nekomplikovanou osvěžující zábavu s dokonale uvolněnou atmosférou a přímočarou údernou akcí ve stylu sedmdesátých let dvacátého století. Neztrácí nadhled ani úroveň a její drobné vtípky fungují pořád stejně spolehlivě. ()

necisty

Rubačky v podání Trence a Buda byly vždy k popukání a není tomu jinak ani tentokrát. První polovina filmu rychle odsýpá a baví. Ta druhá je podle mě katastrofa, protože tempo, které to získal na začátku kleslo na bod mrazu. Strašně zdlouhavý rytířský souboj na motorkách, to samé ostřelovač v orchestru a už vůbec tomu nepřidá ústřední píseň, ve které nejen, že se neustále opakuje refrém, ale zazní ve filmu snad 10 krát. A pointa? Není to náhodou vždy o tom samém? Kdyby to nebyla stará dobrá klasika, tak bych se nebál dát 2 hvězdy. ... Ne ruku potřebuju, tu ne. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer