Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

DaweForeman

Nejhorším na tomhle asi je onen prvek zmatenosti, který tak člověk vnímá v průběhu celého filmu - zaprvé časová linka, pak sled událostí, pak snaha napodobit herce z předchozích dílů a v neposledku i podobnost jiným dalším filmům. Na druhou stranu se to vrací do oné akčnosti dřívějších let, trochu po vzoru "Nepostradatelných" a nemusím ani zmiňovat některé hlášky, které mají význam, jen pokud člověk viděl "Nepostradatelné". Když už jsem u hlášek, tak jich tu je spousta a člověk se prostě baví mezi všechnou tou akcí, s tím že se to vzájemně nevyrušuje (trochu po stylu Marvelovských filmů). Akce jako taková je nám už servírovaná v počátku a probíhá po celou délku filmu s tím, že napětí je vytočeno na plné obrátky už v počátku filmu a nestagnuje. Jediným dalším mínusem je snad to, že je to tak trochu předvídatelné. Nemůžu si pomoct, ale líbilo se mi to, i když ten příběh byl trochu chaotickej. ()

departed

Scénáristická patlanina, kde si tvůrci možná až moc zahrávali s časovými hrátkami, že by si i takový obyčejný konzumní divák myslel, že se v tom sami zamotali. Skáčeme z jedné časové linie do druhé, dokud se v jedné neusadíme a i přestože tam už jsme, tak je to nehorázná nuda. Akce je nezáživná, žádný kulervoucí či zapamatováníhodný scény tu nejsou vůbec k pohledání, casting sice fajn, ale Emilie s jejím holčičkovským kukučem nemůže hrát drsňačku. Courtney zas jo, ale ten to neumí. Clarke je sice fajn herec, ale na výraznější role v příběhu velkýho blockbusteru pořád nemá, stejně jako neměl ani v dvojce planety opic. Co zbývá? Odporný CGI kam se podíváš, jak z béčkový produkce a nesmrtelnej John Connor jako záporák. Kdo tohle vymyslel asi neměl terminátoří ságu zrovna v lásce. Přijde mi to jak remaster jedničky a dvojky, splácanej narychlo jen za účelem rychlýho výdělku na značce. Ale cit k látce? Vůbec. A Arnie už je prostě starej a hrát už neumí, s tím se musí i ten nejvěrnější terminátoří fanda smířit a nebejt hned paf jen proto, že ho tam obsadili kvůli závanu nostalgie. Mimochodem, pokud je teď teda Skynet už zničenej, tak z čeho budou ždímat v příštím díle? Hovadina. ()

papadoce

Keďže po druhom zhliadnutí nie úplne súhlasím s mojim pôvodným komentárom, vyjadrujem sa znova. Stále si myslím, že je to príbehová prekombinovaná zlátanina, ale našiel som v nej oveľa viac pozitívneho než predtým. Nemením svoje hodnotenie, ale myslím, že k sedemdesiatke by to siahať aj mohlo.S prižmúreným okom. Scenáristom by som za to minimálne naložil pravítkom alebo tak. Zrejme po chodidlách, aby si už nenašli v budúcnosti cestu do štúdia s takým brakom. Hrozne ma bavil Arnie a neskutočne sexi je Emilka Clarkeováááá. Ja by som jej porobil aj viacero Džonov. Jai Courtney ostal debilný a uráža postavu Kyle Reesa samotného. Jason Clarke je tiež sklamaním, no ale vlastne z toho čo mal v scenári mohol vydolovať niečo uveriteľné len ťažko. Je škoda, že dobre rozbehnutý Salvation dokántrili takto. A nezachránili to ani skvelé triky. ()

wixet

Nablýskaná píčovina, která nedává žádný logický smysl a nectí vůbec, ale vůbec nic z prvních dvou dílů, kterými se v citacích scén tak ohání. Ze začátku to ještě vypadá ok, ale od okamžiku kdy T1000 vzhledem k situaci nesmyslně/netakticky zaútočí, je jasno, že v tomto filmu o logiku nepůjde. Jde jen o výbuchy a efekty (obojí je udělané kvalitně, o tom žádná), vetšinou trapné pokusy o hláškování a pošlapání všeho, čeho tato série během prvních tří dílů dokázala. Ano, tří dílů, protoža já narozdíl od ostatních T-filů trojku beru jako slušný přírůstek do série. Ano, nemá atmosféru Cameronových dílů, ale podle mě bez něj ani líp pokračovat nešlo. Salvation a Genysis to jen potvrzují - aspoň si to narozdíl od nich zachovalo logiku v rámci série. Po Salvation jsem si myslel, že už to horší snad ani být ani nemůže. No... tam kde má Salvation postapokalyptickou atmosféru, tam má Gaynisys cestování v čase. A tam kde by měli mít logiku mají oba dva tupost přímo do nebe volající... Za co tedy ty dvě hvězdy? Za práci trikařů a za Arnieho, který je snad to jedinné, co na tomhle filmu za něco stojí... Když jsem se na 5ku těšil, udělal jsem obrovskou hloupost... ()

Stanix

V žádném případě to nevidím tak zle jako někteří jiní, kteří zřejmě naivně očekávali atmosferický epos Cameronova stylu z T1 a T2. Já jsem tyhle představy neměl, dokonce jsem k filmu přistupoval značně skepticky. Možná že nejen díky tomu jsem byl příjemně překvapen. Scénář byl zajímavě napsán, hlavně proboha neřešte logické vady, je třeba si uvědomit, že cestování v čase je absolutně nereálný proces a tudíž nesmysl sám o sobě. Líbily se mi zvraty, konfrontace a neuvěřitelná setkání některých postav a dokonce změny polarit některých charakterů. Emilia jako Sarah dobrá trefa, Jason Clarke jako John Connor taktéž trefa, Arnold jako Arnold to je jasný - bez komentáře, Jai Courtney jako Kyle Reese těžce mimo, zbytek bylo jen křoví více méně podprůměrných až dřevěných kvalit. Mě z toho prostě vyšla dobrá zábava a jsem rád za to, že to dopadlo jak to dopadlo, neb etalon překonat nelze. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Pf, dobré to bylo! Propojení prvních dvou dílu do jiné dějové alternativy bylo osvěžující. Ikdyž s takovou těch pokračování bude nekonečno :D ()

Uesbe

v očakávaní katastrofy......sa katastrofa nekonala...bolo to kvázi vtipné, kvázi poučné, kvázi akčné...časová vianočka nevadila, možno to má dačo dočinenia so zvykom prepleteného času z Doctor Who, či? ()

Knor

Tak určitě nejsem zklamanej, ale že bych skákal radostí se říct taky nedá. Zhruba první polovinu filmu jsem vrněl blahem a užíval si návrat Arnieho a celý Terminátoří mytologie. Začátek filmu je nádherně brutálně přesnej a navázání na úplnej začátek prvního dílu je fantastickej. Arnie má pořád dost síly a jeho přítomnost je radost k nezaplacení, pokaždý když něco rozseká, rozstřílí nebo pronese hlášku, je to jako obrovskej dárek pod stromečkem. S obsazením problém vůbec nemám, kromě Jaie Cortneye, kterej je mi absolutně nesympatickej a to v jakýkoliv roli. Ale přítomnost Emilie Clark to vyváží, protože na tuhle holku je radost pohledět a to po všech stránkách. Tak a postupem filmu se děj zvrhne na scénaristickej guláš, kterej se ztrácí sám v sobě, plácá jedno z druhým a překrývá alternativu budoucí minulosti zpět do budoucnosti z minulosti a utváří novou přítomnost ..... :-D asi takovej madlajz mi to přišlo. Myslím, že Terminátor si už svůj příběh rozvětvil dost a tohle nebylo třeba. Pro mě je to nejslabší článek Terminátoří série, i když je to velmi slušná akční scifi zábava. ()

Don82

Jako není to takový průšvih jaký jsem čekal, ale rozhodně se nepodařilo zopakovat překvapivý úspěch trojky (čtyřku vůbec, ale vůbec nemíním zmiňovat). První třetina až polovina má super drive, příběh se rozvijí, nové postavy nejsou tak špatné, Arnold je sice starý, ale ne zastaralý, už si říkáte že jsme možná měly zbytečné obavy a jako velký fanda Tčka se těšíte na epické završení série... A ono ne. Celí koncept filmu je rozbitý už v návrhu: nejde přidávat další a další články do již uzavřeného kruhu událostí (uzavření série došlo fakticky ve dvojce, trojka to jen potvrdila). Takže tvůrcům zbývalo jen nastavovat, remixovat a rebootovat všemožné i nemožné nápady a děj "přetáhnout" přes celou jedničku a dvojku aby to alespoň trochu dávalo smysl divákům původních dílů. Neříkám, že to občas není zajímavé, ale už to není ono. Nakonec z toho vzniklo celkem průměrné akční sci-fi které bych zas tak nehanil, ale když jde o Terminatora, je mi proti srsti, že se tak vlastně přepisuje a degraduje původní příběh. ()

GameboyNES

Chudák Arnošt, tohle mu fakt na starý kolena neměli dělat :( A nejhoší na celém filmu je Otrůna Klárke, tváři se furt přiblble jak po lobotomii a drsnou Sáru ji nevěřím ani na sekundu. No a Kártny s Topolem ani nemluvě. ()

Lavinia

Prokombinované alternativy historie (s reklamou na kdeco) mě uvedly ve zmatek. Nicméně chápu toto: Stroj času je sakra blbá věc, s kterou je nutno opatrně zacházet, jinak divák neví, kde a kdy je. Zpracování velmi dobré, ve starém duchu, dokonce bych řekla nadstandard. Vřele doporučuji. ()

Dampfer

Ono mě i mrzí, že Genisys dávám stejné hodnocení jako Salvationu, i když se mi líbilo více. Jenže... vlastně jinak, začnu tím dobrým, ne li skvělým na tomto Terminátorovi. Arnold je těžký frajer a jeho podání "dědečkovského" terminátora je vtipné, místy i nápadité a fajn, Emillia i Jai mi k sobě překvapivě sedí, ta část s likvidací "zlého" Arnolda a tekutého "asiata" se shlédne s opravdovým potěšením a podoba i schopnosti nového ničitele jsou místy i hrůzyplné. Jenže to jsou střípky. Film vůbec, ale vůbec nefunguje jako celek. Postavy se chovají místy "zvláštně", v časových liniích je zmatek (a tvůrcům je to asi všechno jedno), akce se v polovině filmu stane strašně vyčpělou a i přesto, že "záporák" vypadá krutě, tak jeho logika, postupy, chování... nedávají smysl ani zdaleka. Popravdě nevím, jestli mám odpouštět nedostatky (hrubé) kvůli pozitivům (pěkných, ale v malém počtu), či naopak být zklamaný, protože i těch pár plusů je zahlceno kopou mínusů. Ještě štěstí, že nejsem ortodoxním fanouškem prvních Terminátorů, jelikož by mě ta snaha o kopírování jejich "ikonických" momentů zřejmě dosti štvala a hodnocení by kleslo. Dávám tedy dvě hvězdičky, hlavně za Arnolda, ale tím, jak se film spatlal do nelogické časové břečky... je to možná i moc. ()

Shitonit

Genisys je příběh pro ty, kteří fakt nezvládali dějový linky předchozích Termiků. Nebudu - páč si vzhledem k dokonalosti celého příběhu něco takového nemohu dovolit - nebudu hodnotit jestli je lepší ten nebo ten, pro mě je Genisys samozřejmě i díky novým technologiím atd, film kterej mě fakt dostal, líbil a bez dalších kydů ho prostě umistuji do Top ten mé sbírky. Jasně, díky znalosti předchozích částí to považuji za logické navázání, a jako fanoušek se jen těším na pokračování..ať už bude jakékoli. P.S: Terminátora nebudu devalvovat, i kdyby to další pokračování stálo totálně za hovno. Pro mě je to srdeční, a tak to zůstane. A jestli má někdo jinej názor, tak ať se těší.. protože budoucnost je... ()

Anomiska

Prísť s takým veľkým obratom u tohto kultu bola podľa mňa chyba. Jedna hviezdička za Arnieho a druhá z nostalgie a úcty k originálu! ()

Tarhiel

Nový terminátor vôbec nie je až taký zlý, ako som si myslel. Toto malo byť natočené v 2003 namiesto trojky, najlepšie ešte z hercami z dvojky (vekový rozdiel vtedy ešte nebol až taký veľký). ()

J.e.r.e.c

Kéž bych tak mohl cestovat časem před chvíli, kdy jsem si pustil posledního Terminátora! Mohl bych tak vrátit dvě nejpromarněnější hodiny ve svém životě (ale přitom si je, podle „logiky“ tohoto díla, pamatovat!). Čekal jsem, že to nebude dobrý, ale tohle je tak strašně špatný, že ani výraz „nesmyslná a přeplácaná mrdka“ plně nevystihuje to naprosté filmové dno plné rezavých vraků, mezi které kdysi fešácký skelet T-800 zapadl. Možná bych i překousl, že je fakt naprosto jedno, co se na plátně děje, protože všechno může být nějak zrestartováno, zresetováno a uploadováno až někam do doby ledové, kde bude cyborg s ksichtem devadesátiletého Arnolda a holenní kostí mamuta v ruce nahánět pračlověčího předka Johna Connora. Cestování časem ostatně nedávalo smysl ani za Camerona, tak proč se nad tím rozčilovat tady? Ale ta absence jakéhokoliv nosného nápadu a přemíra tupé akční hlušiny (navíc občas trikově tragické, viz souboj dvou Arnoldů) mě otrávila a znudila tak, že už po půl hodině jsem si přál jen brzký konec. Jedinými snad trochu pozitivními body jsou Clarke jako Connor a Clarke jako Connorová (ta druhá ovšem pouze kvůli překvapivé podobě s Lindou Hamilton). Pokud jsem nadával na Salvation, tak oproti tomuhle je to oskarový skvost. Genisys definitivně poslal legendární sérii do šrotu a já fakt doufám (i když marně), že už se nikomu nebude chtít v tomhle sběru starého železa pokračovat. 20% ()

Scraffy

Lepší diel ako Terminator Salvation a s návratom Arnolda Schwarzeneggra. Je tu pár dobrých hlášok, solídne tempo. temný vizuál. Mínusom je určite ten chaos v cestovaní časom hore dole. Inak ale parádny film a znovu návrat do Terminátora. Po druhom zhliadnutí a dlhým premýšľaním dávam nakoniec z 3 na 4 hviezdičky. Bavilo ma to viac ako Salvation a nechcem ich zrovnávať, lebo Salvation bol o hodne slabší. Tak preto. ()

vox_populi

ja sa len tomu starému Rakúšanovi divím, že do takej trápne chaotickej debiliny vôbec liezol - asi je fakt senilný deduľo a ostala mu už iba túžba po peniazoch...mal by si konečne uvedomiť, že pôsobí komicky až úboho...veľmi slabá jedna hviezda ()

Comida

Začátek a pasáž odehrávající se v roce 1984 celkem ujdou a samotné bych je ohodnotil kolem dvou až tří hvězd. Nicméně, když se děj přesune do budoucnosti (tedy z dnešního pohledu do minulosti), snímek začne být strašně nudný a působí tak hloupě. Film značně selhává v stupidním scénáři a s ničím originálním kromě hloupé zápletky ohledně padoucha nepřichází. Pozor, doporučuji si nepouštět trailery, protože ty patlalové co ukázku stříhali v ní ukázali něco co by aspoň trochu mohlo být překvapující. Terminator Genisys také selhává v hereckém obsazení. Tedy Emilia Clarke byla v pohodě, i když se svým výrazem připomínající náctiletou holku vůbec nepůsobí tak drsně jako Linda Hamilton. Největší problém ohledně herců je v nesympatické držce Kyla Reese. Nejen díky novým tvářím, ale i díky tomu že se postavy Sarah a Kyla chovají úplně jinak než v původním filmu, jsem nevěřil že se jedná o ty stejné postavy. Kyle působí že trpí mentální retardací a Sarah je roztomilejší víc než kocour ze Shreka dělající ty svá očíčka. Čím tato blbost dokáže hnout žlučí je snaha vytvořit jakousi nostalgickou atmosféru vykrádáním starých dílu. Třetí díl který dosahoval průměrné kvality aspoň přišel s hláškou "Řekni to mí ruce!" a to je cool, ne? Bohužel tento snímek jen neefektivně recykluje staré dobré hlášky. No jo, teď ale za co si vůbec Genisys zaslouží tu jednu hvězdu? Za zmíněnou cca první třetinu a za obstojné, ale neuchvacující akční scény. 2/10. PS: Za kopírování takové klasiky, a následnému jejímu spojení s touto hrůzou je mi doopravdy líto Jamese Camerona, a je škoda že do Terminatora dvojky nedal na konec tu scénu, která by možná pomohla tomu že by další díly už nevznikly. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka