Milodar

Spousta dobrých vtipů, roztomilé potvůrky, zejména děsuprase, poněkud přešroubovaný scénář jako vystřižený z průměrné americké vysoké školy. Předfilm Modrý deštník se pixaru povedl více. ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Ano, tak jsem se po 12 letech znovu dočkali. A mě ten Pixar prostě baví, i v 22 letech. Stále je to skvělá podívaná, se spoustu zábavy, slušného příběhu a dokonalé animace. Každý to samozřejmě bude srovnávat s jedničkou, která má dozajista větší kouzlo. A to určitě proto, že byla dříve, že ano ?! To ovšem tento díl neposouvá nijak dozadu. Univerzita jede ve slušných obrátkách a člověk se vážně nenudí. Dojde na scény u kterých skoro čůráte smíchy a také na ty, u kterých už chybí jen málo aby ukápla slza. Děj je (což se divím,jelikož je to další díl) velmi povedený. Není pro děti nijak náročný a straší si ho užije. Na co je ale krása pohledět je animace. S tím si opravdu tvůrci vyhráli. Takový smysl pro detail jsem dlouho neviděl. Pokud bedlivě sledujete, postřehnete geniální prvky. Za mě hodně vydařený film, jenž mě potěšil a do dokonalosti mu chybělo hodně málo. 85%. ()

Pablinho

Naprosto splněný očekávání. Za tohle pokračování Příšerek se nikdo nemusí stydět. Novodobý pohádky nebo animáky se mi většinou nelíběj, ale tohle mě potěšilo. Dokonce se mi to během sledování zamlouvalo víc než jednička, s odstupem to hodnotim tak nastejno. ()

iampatrik

75% Nové Příšerky mi daly vzpomenout na jeden z nejlepších animáků z mládí. Příběh "co bylo před Příšerkami s.r.o." baví a také mírně překvapí svým příběhem v závěru, kdy vše vypadalo na klasickou šablonu příběhu. Prostředí univerzity a všemožných variací příšer, které soutěží o to být nejlepší, zároveň s utvářejícím se vztahem hlavní dvojky prostě nenudí a snad každý kdo má tenhle animák rád, bude spokojen. ()

Wishkah

O něco slabší a o něco méně kouzelný pre-quel k vynikajícímu Příšerky s.r.o. Přesto se jedná o skvělý filmeček, který místy nudí, ale místy dokáže přinést neuvěřitelnou zábavu. Osobně se mi nejvíc líbila scéna, kdy Mike a Sully straší policajty v chatce. Mike by mohl z fleku natáčet horor:-) ()

Prochy38

Je to hodně přitažené za vlasy. Nevím, dodat sebedůvěru nerdům a ITákům? Fakt? To je jedno. Podle mě to drželo zhruba stejné tempo zábavy i akce s prvním dílem, proto i stejně hodnotím. Dobrý nápad s prequelem. Hodilo se to a poměry na amerických vysokých školách byly hezky zachyceny :). Pobavil jsem se, o to šlo. Nuda nebyla, blbé to taky nebylo. Tak co víc? Spokojen. ()

vander19

Vela času prešlo od vtedy ako som videl posledný krát jedničku Monsters. A tiež vela času prešlo od vtedy ako som sa posledný krát výborne zabavil na animáku. Vďaka Univerzite som opäť mohol prežiť ten jedinečný pocit, ktorý dokážu aj v dospelákoch vyvolať len rozprávky. Pixar počkal síce dlhú dobu, kým sa rozhodol vyslať do sveta pokračovanie, ale to čakanie stálo za to. Len škoda, že som si až tak detailne nepamätal na jednotku. Príbeh dvoch priateľov som bral ako samozrejmosť. Neriešil som ich minulosť a to nám krásne vyrozpráva tento film. Vidíme, že nie všetko čo sa na prvý pohľad javí ako ideálne tak musí byť od svojej podstaty. Ani Mike a Sully spolu dobre nevychádzali a práve táto skutočnosť je nosným a hlavným prvkom zrejme najlepšej animovanej story za minulý rok. Užíval som si ich pôsobenie na škole a doslova ako keby som sa vracal sám do študenstkých čias. Animácie možno nie sú až tak pestrofarebné a úžasné, ale príbeh je skvelý. Často sa mi stáva, že novodobé rozprávky ma už nudia. Ale táto mi krásne utekala. Zrejme bolo rozumné počkať istý čas a až potom vypustiť toto pokračovanie. ()

Hanes88

No tak určitě to nebylo špatné...spíše u mě převládá nadšení než nějaké zklamání. Mohlo to být ještě o chloupek lepší, ale je dobře že prequely zabrousily i do animáků, děj se povedl a navíc jsem se fakt bavil. 80% rozhodně tento filmek zasluhuje... ()

J*A*M*A*L

Musím říct, že tyhle dva animáky o příšerách spolu s Příšerkami s.r.o. se povedly. Přeci jen tyhle filmy zbožňuju. Podle mě i lepší než jednička možná jeden z nejlepších animáků vůbec kdo ví, každopádně skvělý filmový zážitek. Opravdu mě potěšil ze všech stran. Tyhle filmy snad nikdy nezklamou. ()

ClimbVibe

Radost pohledět - graficky i animačně je to samozřejmě naprostá špička. S příběhem už je to trochu horší - ubylo hlavně vtipů pro dospělé. Takže žádné záchvaty smíchu, ale spíš permanentní úsměv. Což je taky fajn. ()

cepice

Pobavilo, poutavé to bylo účel to splnilo. Avšak moc americké a celkem předvídatelné. Ale určitě stojí za zhlédnutí! ()

Mikino00

Příšerky spadly do banální nepůvodní zápletky, kde se skupina podceňovaných dostane na vrchol díky svému kamarádství, přitom překonají několik konfliktů, aneb americký sen pro děti. Navíc na mě nepůsobí vlna nostalgie po jedničce, protože tohle není můj šálek kávy. Možná hodnotím trochu moc negativně, tohle mě přece jen vůbec nebavilo. Pixar se už vyčerpal. ()

LuckyStar

Tak bohužel. Začátek vypadal slibně, ale nevydržel. Příští film definitivně rozhodne, je-li Pixar mrtvá značka; a je ironií, že tuhle děsivou budoucnost přínáší právě tenhle film (i když si za to samozřejmě nemůže sám). ()

Jayem

Monsters patria do trojky mojich naj animákov a preto som očakával že toto bude skvelý film. Ale je to presný opak a pre mňa najhorši Pixar aky som kedy videl. ()

Ollie235

Místy nápadité, místy naopak nudné. Tak jako tak je to silně předvídatelné a zbytečně pohádkové. Mike se Sullym jsou sice i ,,zamlada" výbornými postavami, ale celý film neutáhnou ani oni. Navíc snad kromě jedné scény (šnek) naprosto chybí vtip. Průměrné 3*. ()

sona123

Jedničku miluji. Byl to první animák, který jsme přivítali doma a stal se nepřekonaným. Mike s Jamesem jsou dvojka a bylo zajímavé sledovat, jak se ti dva dali dohromady. Bohužel, celé to bylo poměrně slabé, bez vtipu a hravosti, kterou měla jednička. Ale za ty dva sympaťáky mhouřím oko a hodnotím jako slušný průměr. Ať žije Pixar! ()

petrfox

Obával jsem se dle hodnocení některých škarohlídů, že Pixar opět šlápnul vedle tak jako s Auty 2, ale opak je pravdou... Univerzita s mými oblíbenými příšerkami je ohromně povedený kousek, který skvěle pobaví děti, dospělé a stejně tak dospělé děti... ()

Marys

Som zvedavý, do kedy ma budú baviť tieto cez kopírák ladené animáky. Zatiaľ sa tomu tak ale deje, takže, ak si aj nebudem vôbec pamätať, o čom Monsters University bola, páčila sa mi. Myslím, že viac, ako Monsters, Inc. (ktorú si takisto už veľmi nepamätám). ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013