Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

mgerlich

Totální bomba! Je to vtipný a drsný zároveň. Po každý, když to vidim, tak si znova říkám jaká to je strašná pecka. ()

Ygan

Proč se Sera do Bena zamilovala? A proč se Ben chce stále zabít, když má dívku, která ho miluje? Na tak vážnou tému je film docela naivní a nedotažený. Nehledě na to, že intimnost je někdy až nesnesitelná a trochu mě to nudilo. P.S.: Cage - oskar nezasloužený. Jako obvykle nepředvedl nic jiného než jediný nešťastný pohled a přeskakující hlas. Trochu mu napomáhala práce maskérů. ()

sendisis

Dost depresivní film. Nevím o čem je. O lásce? O tom, že někdy každý chce zažít trochu toho štěstí, i když ví, že to nemá budoucnost a že je to celé předstírané? Nebo o tom, jaké je dobrovolné umírání, zabíjení sebe? Nebo o tom, že každý potřebuje někoho, kdo je jeho spřízněná duše, kdo ho neodsuzuje a jen je. Celý film je hodně smutný, znova bych si ho nepustila, ale musím ocenit Nicolase Cage a Elisabeth Shue za to, jak uvěřitelně zahráli Bena a Seru. ()

sirrgulo

Ben je ve snímku opravdu zkrachovalec, když s ním nehne ani tak hezká prostitutka, která se do něho zamiluje. Celý snímek jsem doufal, že si nakonec chlast odpustí, ale tady happy end nečekejte. Jinak je snímek opravdu dobrej, ani se mi nechtělo věřit že Nicolas Cage, kdysi dokázal takhle dobře hrát, potom v jakých kravinách se objevuje v posledních letech. ()

PeťulaO1

Opravdu zajímavý a pěkně natočený film. Dva lidé, kteří za běžných okolností by se těžko dali dohromady, prožívají svou "lovestory" . Na tom by snad nebylo nic tak pozoruhodného a zajímavého, kdyby nešlo o dva životní ztroskotance a jejich osudové setkání. Ben-Nicolas Cage jako scénárista , alkoholik se vydává na svou poslední jízdu do Las Vegas, kde míní zakončit svůj neúspěšný život upitím k smrti, se náhodně seznámí s atraktivní Serou- prostitutkou. Toť ve stručnosti děj filmu, ale důležitější jsou pocity a zamyšlení nad dějem, nad nastíněnou problematikou alkoholismu a prostituce, které pozorného diváka jistě budou provázet při sledování tototo dramatu. ()

CrazymanM

Velice drsný,syrový,nádherný film,který mě skoro ohromil.Nicolas to zahrál skvěle,škoda,že takových rolí nedostává víc.Tak bych chtěl jednou odejít i já,ach jo!!! ()

melisos

Můj nejoblíbenější film . Co říct silný příběh , který se mě hodně dotýká , skvělé herecké výkony , kouzlo Las vegas a chaosu v tomhle městě ve spojení s Jazz-bluesovou hudbou . Nízkorozpočtový oscarový trhák , který je pro mě dost nedoceněný v očích filmových diváků . Cageúv naprostý vrchol v autenticitě a prožitku . Nepoznal jsem , že to hraje a že Elizabeth Shue není prostitutka , která je beznadějně osamělá v tomhle světě. ()

Apoxyomenos

tak strasne deprimujuci existencialny film po ktorom som dlho nemohol zaspat a len cumel do blba som dlho nevidel, ani tak skoro si ho nepozriem lebo by som bol z toho uz zufaly. 6.1.2011 ()

Fruitik

oscarovy film... bla-bla-bla.... myslite si o mne čo chcete, ale ja som sa pri tom filme tak príšerne nudil, že som ho nakoniec vypol.... a je mi docela jedno, ako to všetko skončilo... nezaujíma ma to. Film ma absolútne ničím neupútal. Pozerať sa v kuse na to, ako sa niekto ožiera... to nie. Sorry. ()

Pilinka

Dost krutá a "naturalisticky" ztvárněná pohnutá, ale pravá realita filmu společně s roztomilou tváří Elisabeth Shue a asi nejlpeším výkonem Nicolase Cage dává dohromady perfektní zážitek a maličkou rejhu na duši, takový dno, kam se nikdo z nás nechce dostat. 4* ()

cromagnon

"Jen nevím, jestli tolik piju, protože mě opustila žena, nebo mě žena opustila, kvůli mýmu pití." Cage v roli alkoholika, kterého byste si nejradši vzali domů a pečovali o něj, jak je kouzelný. Ve filmu je zachycena především sebedestrukce hlavního hrdiny, zničující vliv na okolí alkoholika je spíše okrajový. Napodruhé mi vadily ty nenápadně romantizující tóny, které mě nutily dívat se na Bena s lítostí a pochopením. Viděli jsme sice i ty nechutné fyzické výlevy, ale poslední stadium alkoholismu je ještě mnohem, mnohem šílenější. Kdo by chtěl seknout s pitím, tomu tenhle film nepomůže. ()

DJDVD

Příběh dvou životních ztroskotanců - alkoholika a prostitutky - ve světlech Las Vegas. Podle mne nejlepší role Nicolase Cage, který se uvěřitelně ztvárnil postavu alkoholika, který se chce ve slavném Nevadském městě hříchu opít k smrti. Když se jeho cesta zkříží s prostitutkou Serou vzniká časem jakýsi zvláštní "romantický" příběh. Postavy jsou velice uvěřitelně zahrané a tak až s napětím budete sledovat jejich osud. Scéna se znásilněním podtrhuje celkovou pochmurnou náladu filmu, ale přesto doufáte v nějaký happyend (pokud je nebo ne nebudu prozrazovat). Podobně skvěle hrál Nicolas Cage už jen ve filmu Zběsilost v srdci. ()

pahor

Šel až mráz po zádech ze sledování člověka zhrzeného životem, který se rozhodl skoncovat s ním tak, že se upije k smrti. Je pro mě nepochopitelné, proč se svou bolest nesnažil řešit, proč rezignoval i přesto, že našel někoho, kdo ho miloval i přes to všechno a byl ochoten mu podat pomocnou ruku. Nicolas Cage zde podal jeden z nejlepších hereckých výkonů své kariéry. ()

Mikecat

Alkohol - metla ľudstva - je to celé nezáživné, dej sa motá stále dokola : nádej,sex, chlast....dobre zahrané, no niečo tomu chýba ()

zdeci

"Ani nevím, jestli jsem začal pít, protože mě opustila žena, anebo mě opustila, protože jsem moc pil..." mluví za vše. Život resp. smrt alkoholika bez pozlátek. Musím říct, že Nicka, tedy Bena, celkem chápu, ale kvůli Lis to mohl vydržet :-) ()

route60

Doby kdy hrál Nicolas Cage v kvalitních filmech jsou dávno fuč, Leaving Las Vegas a Cageho výkon je nádhera a lze jen litovat že si dnes vybíra jednu horší roli v příšerných filmech za druhou. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007