Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

F2003F

Po druhom už to tak špeciálne nepôsobí, ale vždy keď si spomeniem na jeho nové výplody (po väčšine otrasne lacné výplachy) s otázkou voči samému sebe prečo je stále mojim druhým naj hercom (po Jimovi) je to práve tento film, ktorý ma v tom utvrdí. A keď vám nejaké dielo silne zostane v pamäti, v dobrom, spájané s určitým protagonistom ako prejav talentu a umenia tak to hovorí jednoznačne samo za seba. ()

MTE

Asi najlepsi Cage a E.Shue predstavuje dokonalu zenu o akej sniva vacsina muzov. Ma len jedno obrovske minus.. a to ze je to stetka. Krasny smutny film, v ktorom clovek pochpi co je laska. Plnych 100% ()

red.rhino

Za dalších 20 let bude tenhle film kultovní peckou, které podle mého názoru perfektně vystihuje odpornost doby ve které bohužel žijeme. ()

Trescha

Cage opravdu dokazuje že když má šanci tak ji chytne za pačesy....Konečně film ve kterém naplno ukázal co v něm je ()

tomma

Snad každý (vyjma abstinentů) zná ten krásný pocit opilosti, kdy dokázal věci, na které by za střízlivosti snad ani nepomyslel - byl vtipný, balil překrásnou holku (která ho kupodivu nevyfuckovala), celý svět se mu zdál překrásný. A už stačí, aby si jen řekl "ano, takhle bych chtěl zemřít, to by bylo pěkné". Bohužel ráno (ten zmetek jeden, co ho ještě nepopravili) nám ukáže, že tohle nebude to pravé ořechové. A Mike Figgis a Nicolas Cage nám ukázali, že tudy opravdu nevede cesta na druhý břeh. Ale stejně to nic nemění na tom, že se zase těším do hospody na pivko. ()

Cubah

Nohavicova teorie alkoholového kopce prakticky předvedená Nicolasem Cagem v tomto vynikajícím a dost depresivním snímku. Studie o tom, jak se člověk rozhoduje sám si způsobit doživotní bolest a skrze ní ublížit i jiným. Chlast je jen iluze, láska je jen iluze, některé věci a rozhodnutí se prostě změnit nedají. Nezpochybnitelná filmová kvalita z níž mě vždycky bolí hlava. Skleničku vína bych si při ní rozhodně nenalil, protože nikdo z nás neví, jak ten kopec máme vysoký. Hezky to ten Nicolas zahrál a pro Elisabeth taky nemělo zůstat jen u nominace na zlatého plešouna. ()

ydenbroy

Cage se brilantně uchlastal k smrti a nádherná prostitutka v podání Shue byla také výborná. Ponuré, depresivní, alkoholické... ()

LuckaW

Opravdu zajímaví námět. Ani nevím jestli jem chtěla aby to skončilo happyendem nebo tragicky. Ale jsem romantička tak někde v hlouby jsem čekala, že se vzchopí a i když závěr byl tragický nevadilo to.Patřilo to tam a němlo to chybu. ()

sudruh sustruh

Zrejme doteraz najlepší film N. Cagea o dvoch ľuďoch z periférie spoločnosti, ktorí sa na chvíľu spoja v meste zábavy a hazardu, aby ich vzápätí navždy rozdelila samodeštrukcia jedného z nich. Las Vegas má údajne jednu z najvyšších mier samovrážd v USA, čiže príbehov ako je tento môže mesto za rok kľudne zažiť niekoľko. Film, ktorý mi na pár dní dokonale zaručil depresívnu náladu. ()

dawexx

Leaving je hodně zajímavý snímek o tom, jak alkohol a deprese vedou k sebedestrukci. Taky ale o nečekané lásce. A taky o procitnutí, na které už nezbyl čas. Ano, Figgisův snímek vypovídá o hodně věcech a přitom se nesnaží nijak moralizovat, protože vede hlavní postavu k neodvratitelné zkáze. Oscar pro Nicolase Cage byl tenkrát naprosto zasloužený, jeho studie alkoholika určitě představovala mnoho experimentů na sobě samém :-) Ale ne, nějak mi to vtípkování k tomuhle filmu nejde...není to dílo veselé, ale dává naději, že vše nemusí skončit špatně. ()

ProchY01

Kdybych měl sestavit žebříček deseti nejlepších hereckých výkonů, Nicolas Cage / Ben Sanderson by určitě figuroval v první polovině. ()

petrastrela

Cage chlastá takovým způsobem, že to nemůže dobře dopadnout. Jeho neustále ožralý stav ve mě vyvolával známky nevolnosti, jako bych sama měla nejméně 3 promile. Shue zase měla zálibu v netradičních mužích. A tyto dvě existence se daly dohromady. Prostituce a chlast..Ještě zmíním, že konečná scéna- poslední přání před smrtí aneb musíme si zapíchat, protože příjde zubatá, mě teda fakt znechutilo! Slabé 3*. ()

migl

Neskutočne vynikajúci N.Cage,úlohu alkoholika zahral vynikajúco a presvedčivo. Film pôsobí už v tomto podaní hrozne pochmúrne-depresívne,no tá scéna keď umiera je dosť "odľahčená". Keby bolo v snímke vidieť ako v skutočnosti umiera človek ktorý sa upije na smrť,len málo kto by to zvládol(bez toho aby sa nepovracal) sledovať. Ten kto to zažil na "vlastnej koži",vie o čom hovorím ()

sakynko odpad!

Ak toto niekto považuje za depresívny film tak v živote žiadnu čiernu depresiu nezažil ani nevidel. Ale uznávam že z unudenia som skoro do jednej upadol. ()

Wolfvater

Někdy vám prostě něco nesedne. A já si nesedl s tímto filmem. Proč vlastně? Nechci snižovat herecké výkony (zejména Cage hrál výborně a věrohodně, Shue mi již moc věrohodná nepřišla), depresivní náladu, jež na mne dýchala od počátku do konce... Vlastně vše, jak má být, ne? Ale já nedokázal udržet pozornost, od poloviny jsem se začal nudit. Deprese je vleklá záležitost, to jistě. Ale já jako divák to nedokázal ocenit. Zkrátka když se začnu u filmu nudit tak moc, jak jsem se nudil, nemohu dát vysoké hodnocení. Chvíli jsem spekuloval o třech hvězdičkách, ale pak jsem zjistil, že to bych dal pouze pod vlivem vysokého hodnocení, jaký tento fil má. Ale když budu hodnotit čistě sám za sebe, musím dát pouze 2 hvězdy - pardon! Řekl bych, že po dalším shlédnutí třeba upravím své hodnocení, ale bojím se, že žádné příště už nebude. Nevím, co by mě přimělo k dalšímu shlédnutí filmu. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007