Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Lethe

Doufám, že Nicolas Cage nikdy nezačne pít, protože to doopravdy nebyla pěkná podívaná. Vlastně celkově to nebyla pěkná podívaná, většina denních záběrů byla laděná do odstínů korálově oranžové (podvodní bazénová scéna pak působila jak kostka ledu na rozpálené čelo), noční byly zase plné oslepujících neonových světel Las Vegas. Navíc ještě celou dobu musíte chtě nechtě dělat psychoterapeuta Seře, hroutící se prostitutce, která se dobrovolně vrhla do tak nepochopitelného vztahu (jenž se s ní snažíte pochopit). Přestože se neřeší nic jiného než city, tak je to díky alkoholu nesentimentální a drsné (nebo je něco romantického na souložení při deliriu tremens?). Nakonec se ale musí uznat, že je to strhující film a že nemá daleko k dokonalosti. ()

Abalzo

Velice zajímavý snímek. Životem zklamaný alkoholik se rozhodne upít se k smrti v Las Vegas. Zajímavá myšlenka. A dokonce je tak odhodlaný, že ani setkání s krásnou prostitutkou, do které se zamiluje, jeho přesvědčení nezmění. Otázkou zůstává, nezměnilo to jeho rozhodnutí kvůli jeho vůli zemřít nebo kvůli jeho návyku na alkohol? Jak silná, ale zároveň slabá může být láska... Každopádně velice přesvědčivě zahrané a na city působící. Palec vzhůru. UŽ SI NEVZPOMÍNÁM, JESTLI JSEM ZAČAL PÍT, ŽE MĚ OPUSTILA ŽENA NEBO MĚ OPUSTILA, ŽE JSEM PIL! ()

kikin01

Tak tohle byl pro mě opravdu silný zážitek! Nicolas Cage a Elizabeth Shue bravurně excelují v tomto romantickém dramatu, který se pere se všemi silami na věčné téma - se závislostí na alkoholu. Nicolas zahrál svoji roli tak přesvědčivě, že mě to až iritovalo. K jeho výkonu nemám víc co dodat. Za pět, bez debat! ()

djtotal

Po zhliadnuti tohto filmu si myslim, ze podobny osud ako mal hlavny hrdina tohto filmu, by mohol mat kazdy druhy clovek na tejto planete. Avsak neskoncil zle, pretoze zomrel vedla zeny, ktora ho milovala. Jednoducho autor predlohy, ktory dva mesiace po zaciatku natacania filmu spachal samovrazdu chcel povedat to, ze nie kazdy ma v zivote stastie na lasku a vlastne nestastnych ludi sklamanych laskou je naozaj vela a on k nim patril. Patrim k nim aj ja. Co sa tyka hercov, je to bez debaty umelecke dielo, ktore sa tvorcom tohto filmu naozaj podarilo. Uz hned zajtra si idem kupit svoju oblubenu tequilu a zahram si svoj vlastny koniec. ()

belinko

Rola na ktorú čaká každí herec. Táto bola ponúknutá Nicolasovi Cageovi ktorý sa jej dokonale zmocnil a urobil z tohto filmu hotovú klasiku medzi alkoholickými drámami. Film, ktorí keď som zhliadol, tak som sa týždeň nedotkol žiadneho alkoholu, zo strachu, že ma postihne rovnaký osud ako Bena. Našťastie ma to prešlo a pijem si veselo ďalej. Ďakujem Mike Figgis za túto parádu! Nieje nič lepšie ako si túto drámu vychutnať s priateľmi pri flaše :) 5" ()

SuzieS

ke konci bych rekla dost prehnane, ale jinak hodne pusobivy snimek.. 3 a pul, za to, ze bych si ho nejspis uz podruhe nepustila.. ()

morwen

Jeden z nejlepších nebo lépe řečeno nejlepší film kde hraje Nicholase Cage, který jsem viděl. A že jsem jich viděl dost. Depresivně podaný konec jednoho života je předestřen nádherným a zároveň smutným způsobem. Kdy v jistých částech filmu si říkám jestli to Cage hraje nebo doopravdy prožívá. Protože právě v těch jistých částech Cage nepůsobí jako herec ale jako prostý člověk se svým příběhem, který je uvěřitelný a místy se mi stávalo že jsem to celé přestal brát jako film ale spíše jsem se cítil jako nějaký pozorovatel a tohle se mi dělo před očima někde na ulici. Což je dost osvěžujíci. I celkové podání a pojetí filmu je udělané odlehčeně. Než aby tvůrci půl hodiny řešily proč se to děje a jaký má důvod k tomu aby se upil k smrti, jednoduše na to zapomenou, tedy hlavní hrdina na to zapomene. Tohle a ten "otevřený" ale všem jasný konec nádherně zapadá do tohohle lehce romantického filmu. Za mě nutných 90% ()

tomino28

Cage je opravdu výborný a jeho podání notorického alkoholika je tak věrohodné, jak jenom může být, ale film jako takový mě ničím nezaujal. Zachycuje poměrně obyčejný příběh dvou lidí, jejichž vzájemné setkání ovlivní jejich životy, jako už jste to viděli jinde tisíckrát předtím. To, že se jedná o alkoholika a prostitutku, kteří se potkají ve Vegas, na všednosti nic zásadního nemění. ()

Delmondo

Viděl jsem hodně filmů v nichž láska dokázala hory přenášet, ale tohle je moje první setkání s filmem kde ani ta láska proti blbý flašce chlastu nezmůže nic. Nicolasova postava se rozhodne všechno prodat a odjet do Vegas a během čtyř neděl se uchlastat k smrti. Potká Seru která šlape chodník a která se rozhodne mu pomoci jenže a teď to přichází nezmůže absolutně nic, sice se milujou ale on už je tak v tom alkoholu naloženej že mu prostě už není pomoci a proto vše skončí tak jak má. Cage podal skutečně skvělý výkon, chvílema byl tak přesvědčivej že jsem měl nutkání si taky otevřít flašku aby v tom chudák nebyl sám, a zcela zaslouženě toho oscara dostal, zatímco Elizabeth Shue ho zase neprávem nedostala, protože to jak se o něj starala i přes to že to nikam nevedlo mě opravdu chytlo za srdce. ()

Roof

Cage ve filmu předvádí až mrazivě přesvědčivý výkon, toto drama jsem opět shlédl po letech a pocity Bena a depresi se na mne, jako na diváka podařilo přenést znovu. Tenhle počin se těžko popisuje, ten se prostě musí vidět. ()

jjjerry

Tenhle snímek jsem dlouho míjel, bohužel. Nicoas Cage je můj oblíbený herec, a nikdo mně nenamluví, že neumí hrát. Tady dokázal, jak má rozsáhlý repertoár. To že si neumí (nebo možná) nechce vybrat jen dobré snímky je věc druhá. Naprosto mě dostala doprovodná hudba, co skvěle vystihne atmosféru. Dojemný, reální příběh, bohužel na mě až moc depresivní, tak ho jentak znovu nezkouknu. ()

buchannon

Ze začátku to nevypadalo zas tak špatně, ale když máte hodinu a tři čtvrtě sledovat, jak se jeden opilec upijí k smrti, tak to po pár desítkách minut přestane bavit. Naprosto jednotvárný a nebojím se napsat nudný film. ()

chozze008

Jestli je Under The Bridge od Red Hot Chili Peppers nejlepsi fetacky blues, tak todle je nejlepsi chlastaci blues. Ale je to film. Kdyz se ja rozhodnu umrit v Las Vegas tak chcipnu sam v nejakym pochcanym motelu. ()

Atron

Tak nějak jsem si přál, aby už konečně umřel a mohl jsem jít spát... a když mu hollywoodsky padla ruka na deku, tak se mi fakt ulevilo. Ano, zjednodušuji to, ale už to ke konci bylo moc utahané.. alespoň 5x jemu/jí/oběma řekli, že fakt dobrý, ale ať koukají zmizet, Cage se každou chvíli klepal jak sulc atd. A možná jsem nechápavej, ale ušlo mi, proč se vlastně rozhodnul uchlastat. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007