Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Turiec odpad!

Neúspešný scenárista, ktorý sa chce upiť na smrť sa dá dohromady s prostitútkou Serou. Zvyšok filmu, ako už zápornosť hrdinov napovedá, je naplnený len chľastaním a sexom. Ďakujem neprosím. ()

SaNcHeZ_cz

Love story trochu jinak, aneb romance v netradičním a dospělejším hávu. Příběh osamělého životem strhaného scénáristy, který svůj jediný smysl života nalézá v alkoholu, který se má stát jeho posledním pozemským požitkem. Po propuštění z práce odjíždí do Las Vegas, kde jeho rozhodnutí upít se k smrti má ovlivnit setkání s prostitutkou... Nezvyklé romantické drama překvapivě funguje bez jediného problému a díky dospělému přístupu bez růžových brýlí nestíhá nudit. Nicolas Cage (mající za roli cenu akademie) navíc sedl do role i přes jeho velmi omezený herecký projev naprosto perfektně a s Elizabeth Shue vytvořili sympatický dramaticko-romantický pár který dokáže na diváka přenést své emoce. ()

Asgy

Bezpochyby jeden z nejlepších výkonů Nicolase Cage, a jen za něj musím dát čtyři hvězdy. Elisabeth Shue taky nezaostávala, nicméně jako celek mě film až tak nevzal. Možná pro svoje pomalé tempo a depresivnost, ale rozhodně mu nelze upřít reálnost. ()

Džejkop

Krátkodobá, ale intenzivní forma pomoci. Uchlastat se k smrti. Cesta opilce k dokonalé destrukci sebe sama. Velmi přesvědčivý, věrohodný a nezapomenutelný výkon Nicolase Cage. ()

aluna

Film, z něhož syrovost, beznaděj a deprese přímo sálá a bohužel zalézá pod kůži, takže máte, stejně jako hlavní hrdina, pocit, že jdete vstříc neodvratitelnému konci....dostal do deprese i mě. A jak Nicolase zrovna nemusím, tak tady (a ve Zběsilosti v srdci) byl skvělej. ()

GodComplex

Nicolas Cage v tomhle filmu vypil 10x vic alkoholu, nez ja za cely zivot a hrala k tomu vytahova hudba. Hlavni blond zena byla asi tak stejne sympaticka jako Cageuv uces, cili vubec. Vesmes se to da shrnout jako hodne velka nuda v Las Vegas. V neprospech meho hodnoceni navic hraje roli fakt, ze mam znacnou alergii na podobne lidske trosky a zde se vazne krome zaberu na Cageovi posledni 3 vlasy a otaceni jedne flasky za druhou nic nedeje. 3/10 ()

Sidonka

Nesmírně emotivní a nepřikrášlený film o lidech, kterým je jen těžko pomoci. Ač se snaží, snaha někdy na tragické osudy nestačí a pak je vysvobozením z nedůstojného života snad opravdu jen smrt. V případě scenáristy Bena bych se však ještě pokusila bojovat o své místo na slunci, léčit se, i když těžko přesvědčit k boji člověka, který už nemůže, který už je na konci sil, který už to vzdal a je pevně rozhodnutý to tady v tom krutém světě skončit. Ač v něm pořád ještě skrytý potenciál k lepšímu životu vidíte. Jako partnerka a citlivá "průvodkyně městem a posledních dnů" se pak nachomýtne jinak oslabená spoluhráčka, v rámci možností citlivá, nelhostejná prostitutka Sera. Provází ho na té krátké zbývající cestě, na těch pár dní a nocí v Las Vegas a on jí přijímá, protože bezproblémová a bolestí neposkvrněná partnerka by s ním do téhle vyčerpávající, dopředu takřka marné a neefektivní jízdy stejně nikdy nenastoupila. Cage hraje moc dobře, věříte mu každé gesto, jeho Sera je také moc fajn a přejete jim z celého srdce happy end. Moc smutná podívaná, která stojí za to. ()

MikO_NR_1909

Ťažká a depresívna dráma z nezávislej americkej produkcie. Jedna z posledných otvorených výpovedí Johna O´Briena, ktorá vychádza z jeho poloautobiografickej predlohy. Jeho rukopis je tu znamenitý a Nicolas Cage tu vkladá skutočne pestrú paletu looserských hereckých polôh, z ktorých behá mráz po chrbte. Leaving Las Vegas je omnoho viac antagonistickým posolstvom o živote blikajúcich nočných neónov mesta hazardu než nejakým verbujúcim pútačom nespútaných turistických vášní. 16mm kamera dodáva scénaru autentický vizuál a viac odráža náladové ťažisko snímky. ()

milicjant

Ukázkový příklad filmu, jenž má sám o sobě k výjimečnosti dosti daleko, přesto ji v určitých pasážích dosahuje. Nicolas Cage si rolí asi finančně moc nepolepšil, zato však světu razantně ukázal s jakou přesvědčivostí umí hrát a ty nejpůsobivější momenty jsou právě v jeho podání. Dokonce jsem snad v jeho očích párkrát zahlédl skutečnou touhu se upít k smrti. Obdivuhodné. Věčná škoda, že celý snímek nedokáže být podobně strhující jako výkon již zmiňovaného herce. Dočkáme se pohledů skrz černobílou ruční kameru, zrychlených záběrů nebo komentujících monologů Elizabeth Shue přímo do kamery, podobně ve stylu dokumentárních filmů. Ale také ničeho, co by mi vyvrátilo můj relativně chladný a nezaujaty pohled na celý počin. ()

Makky

Jeden z najdepresívnejších filmov vôbec, kde sa stretajú dva úplne odlišné charaktery a postupom času sú na seba existenčne odkázané. Alkohol, kurvy, márnivosť, alkohol, zúfalstvo, alkohol... Leaving Las Vegas je pomalá depresívna cesta plná chlastu a beznádeje, kde všetko závisí len od jednej prostej veci - koľko ešte tá pečeň vydrží. ()

SarumanKo

Leaving Las Vegas nie je dojímavý film, dokonca ani v závere, nikdy. Je to film depresívny, a to nie hocijako! Ukrutne, fakt hardcore. Tá zmes neuveriteľného psychického i fyzického hnusu, ktorá je vo filme prítomná v každej jednej scéne, rozochvie žalúdok nejednej slabšej povahy. Poviem to na rovinu, strašne rozochvela aj ten môj a napriek tomu, že ten film je remeselne dokonalým kúskom s výbornou kamerou a hudbou, ak to bude možné, už si ho nikdy nepozriem. Mike Figgis natočil jeden z psychicky najťažšie stráviteľných filmov, aké som kedy videl. Skutočným klenotom LLV sú však herecké výkony. Nemám rád Nicka Cagea, ale kým vo väčšine filmov podáva príšerný výkon, tu je príšerne presvedčivý. Ale naozaj pekelne. Je to jeho životný výkon a Oscara má viac než zaslúženého. Takisto chválim Elisabeth Shue, očarujúcu v každom zábere. Najneromantickejšia romanca of all time. (100%) ()

Pilec

Na tento film jsem dostal doporučení, a jelikož patří Cage mezi mé oblíbence, moc jsem se těšil. Po první 30 minutách jsem absolutně netušil, co si o tom mám myslet. Něco tak neskutečně depresivního jsem ještě neviděl! Ale i přes svůj trochu jednotvárný "děj" to byla opravdu podívaná. Upozornění: Po skončení filmu budete možná ještě pár minut(či hodin?) přemýšlet... ()

harfuska

Čisté zúfalstvo, ktoré vo vás vyvolá delírium. Ja teda nemám potrebu utápať sa v podobných melodrámach, ale kvoli Nicolasovi som to zhliadla. Ten samozrejme nesklamal a ako ožran nemal chybu. Hlavne jeho sklenený ježek bol úchvatný. Ovšem všetko ostatné ma iritovalo – príbeh, stupídne scény aj príšerná hudba. Najviac ma ale cukalo z naivnej štetky Sery, ktorá nemala problém ošukať úbohú trosku na smrtelnej posteli. To snáď nemože baviť triezveho človeka. ()

jajinka

A o čem to sakra bylo? o tom, jak se Cage upíjí? láme do sebe flašku za flaškou.. a to má být vše? ne, ještě smutný život jedné krásné prostitutky.. wow.. ()

RAiken

Zavítejte do města ztroskotanců, konce životních osudů a do míst, kde končí či začínají veškeré naděje – do Las Vegas. Atmosféra neonů a pozlátka všude kolem vás pohltí a postupně zavede až do extrému. Zakončit svou životní pouť sem přijel i neskutečný ochlasta, bravurně ztvárněný Nicholasem Cagem, který nikdy nebyl a nebude tak skvělý jako zde. Potkává zde svého anděla, osobu obdobně zjizvenou a poníženou svým vlastním životem, a to výbornou Elizabeth Shue. Nevyhnutelnost osudu a neodkladnost vlastního rozhodnutí žene oba ke vlastní zkáze, zkáze jedinečné ve své osamělosti. Film je zosobněnou podstatou nemorální korektnosti, a zřejmě i proto jedinečný ve své atmosféře záhuby a všeobjímajícího konce. Strhující forma doprovází brilantní scénář a film je spíše o pocitech než o jakémkoliv rozumovém vnímání. Leaving Las Vegas je deprese dávkovaná po malých panácích, tak abychom na konci mohli bez problémů spolknout celou láhev na jeden zátah. Zaručená depka - zaručená zábava. Tak opojné spojení alkoholu, sexu, bezprostředního chování a vypjatých emocí je možné docílit pouze díky skvělému režisérovi, skvěle padnoucí a jedinečné jazzové hudbě a na jednom jediném místě – v Las Vegas… ()

topi

Depresivní romance s jasným negativním cílem. Hudba filmu dodala přesně ten potřebný feeling. Nicolas Cage předvedl nehoráznou hereckou kreaci v roli k smrti se upíjícího alkoholika, který za svůj projev právem získal Oscara. Krásná prostitutka Elisabeth Shue, která se mu připletla do konečné zkázy upíjení se. Opravdu sugestivní romantické drama. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007