Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

lekr

Je až neuvěřitelné s jakou precizností vystřihl Nicolas Cage roli alkoholika, který díky pití přišel naprosto o všechno a ve společnosti zoufale osamělé prostitutky prakticky jenom čeká na smrt. Na první pohled by se mohlo zdát, že příběh milostného vztahu dvou společností odepsaných lidí v sobě neskrývá zas až tolik nápaditosti a je vyplněn přebytečnými dialogy, opak je ale pravdou. Bezesporu kvalitní snímek je názornou sondou do života spodiny v Las Vegas a výborně ukazuje jako dopadne člověk závislý na alkoholu. Na konci jsem málem nezamáčkl slzu. A ačkoliv mě některé pasáže filmu přišly zbytečné a nudné, přesto dávám zasloužené čtyři hvězdičky. ()

johny89

Jediné, co zde stojí za zmínku je Nicolas Cage, který snad poprvé a naposledy dobře hraje. Jinak je to jen dvouhodinové utrpení, nejen pro zmíněného herce, ale i pro diváky. Musí to být opravdu špatné, pokud je člověk závislý na alkoholu... ()

Figu

Já osobně na tomto Opouštění Las Vegas nevidím nic obrovskýho k popukání a už vůbec né Oskárkovýho! Drama hluboce rozebranýho alkoholika, kterej lehce propadne i kozám a díře belzebuby s věčně slepenejma řasama od semene druhých, tak to je téma, který asi spousty lidí ocení. Je to velice podobný Štamgastovi s Rourkem, ovšem Mickey oproti Nicovi nemusel nic předstírat, protože alkoholovej opar prchající z jeho úst jsem cejtil opravdu až v obýváku. 60% ()

Martin741

Reziser Mike Figgis natocil silny, posobivy film o alkoholizme, kde hra hlavnu rolu Nicolas Klec. Herecke vykony su na urovni, Las Vegas je fascinujuce a rezia je vyborna. Tematika je sama o sebe tiez silna a stale aktualna. Hral tu aj isty Julian Sands /cernoknaznik z filmu Warlock 1989/. 85 % ()

peiton

Veľmi prostý snímok o jednom ožranovi,čo sa rozhodol upiť na smrť.Pil všetko.Džin,vodku,whisky,bourbon,brandy...všetko.Tak tento hlavný hrdina,asi v tomto prípade to nie je zrovna to správne pomenovanie ,tak táto postava alkoholika stála v najlepšie zásobenej putike sveta v Las Vegas,mal kopu peňazí a nevedel si vybrať.Tejto časti by som ešte verila.No problém tkvie v tom ako do čerta si dokázal pritiahnuť do svojho alkoholom zmietaného života ženu ktorej dokonca nebol ľahostajný,ktorá ho milovala aj cez jeho ranné absťáky.Tak toto je pre mňa obrovské sci-fi,neuveriteľná záhada.Upozornenie pre všetkých nezadaných!Prosím,neberte si príklad z tohto sci-fi snímku. ()

shyster

Leaving Las Vegas jsem viděl v době, kdy Nicolas Cage nosil (vlastně ještě nosí) nějakýho vetřelce na hlavě místo vlasů, který značně připomíná zmočený mop. A čim je tato vlasová kreace delší, tím horší herecký výkon Nicolas podává. O to víc jsem byl poslán do kolen, kdy jsem tento oscarový film viděl. Co tady Nicolas předvádí je prostě něco nemožného, nejenže on hraje, ale dokonce tady exceluje. Alkoholik v jeho podání není žádnou karikaturou, ale uvěřitelnou troskou, které nepomůže ani Elisabeth Shue ve vynikající roli prostitutky. 90% ()

MrPierc

Ze začátku jsem se na film díval jako na "ten film o uchlastání k smrti", ale po chvíli mě to přešlo. Film netlačí na pilu a pozvolna mě zatáhl do intimního vztahu, který nikdo nechce vidět. Každý si romantiku na filmovém plátně představuje s dokonalým párem či alespoň s dvojicí, která řeší maximálně problém s hypotékou, ale jinak jsou normální. Zde se potkali dva vyvrhelové společnosti, kteří také chtěli žít jako normální pár, ale neměli to štěstí. Když se potkali, byli příliš zamotaní ve svých osudech. Chtěli, aby to fungovalo, ale nezbýval jim čas. Přesto to byl krásný vztah, protože oba akceptovali chyby toho druhého. Přeskočili ty zbytečné tanečky kolem klasického namlouvání a nalili si čistého vína hned napoprvé. Nikdo z nich nic nečekal a vyklubala se z toho upřímná nelesknoucí se láska. Elisabeth Shue by si zasloužila také zlatou sošku! KURVA dobře ALKOHOLICKÁ romantika. ()

O´Neill

Těžké ale zároveň hodně zábavné drama o tom, jak se Ben alias Nic Cage přijede upít do Vegas k smrti. Cage je prostě pán herec, za tím jsem si vždy stál, stojím i budu stát. Leaving Las Vegas je celé postavené na něm a právem za svou roli dostal Oscara, tahá to totiž opravdu neuvěřitelným stylem. Mezitím po jeho boku sledujeme Elisabeth Shue, která by se i v dnešním moderním světě dala charakterizovat jako naprostá kočka! Film utíká zatraceně rychle a je natočen takovým stylem, že opravdu nevíme jak to všechno skončí. Monology Elisabeth nevíme k jaké příležitosti patří a dozvídáme se to až v samém, smutném, konci. Leaving Las Vegas je zkrátka drama se vším všudy. Velice silný film, kterému s trochou nadsázky (obecně nejsem fanoušek dramat) dávám plný počet. ()

Lopic

Super film na který se ale znovu nikdy nepodívám. Pořádně depresivní, Nicolas Cage jakoby ani nehrál a Elisabeth Sue je moc pěkná. No ale od pití piva mě to určitě neodradí :) ()

starbrejkr

Poprvé od zkouknutí Requiem za sen mnou prostoupily slova "špína a hnus". Leaving Las Vegas není tak sugestivní a pokrokově natočené, ale jeho dopad je podobný. Hlavní hrdina v podání Nicolase Cage (fakt si ještě někdo myslí, že tohle je špatný herec, kterého jen náhodou vytáhly nahoru akčňáky???) je na jednu opravdová megatroska, na druhou stranu pozoruhodná postava už jen proto, že vlastně nevíme proč chlastá. Už jen jeho věta "Nevím, jestli jsem začal chlastat proto, že ode mě odešla manželka anebo ode mě odešla manželka, protože jsem chlastal" hovoří za vše. V tomhle ohledu je film dost originální stejně jako v tom, že neuvidíme žádné zoufalé pokusy o dostání se ze své situace. Ten film je o pohledu na úplné dno, ze kterého by se nejspíš hrdina nedostal i kdyby chtěl, prostě pohled za "point of no return".Tenhle film by se určitě strašně líbil prvnímu skutečnému prezentátorovi démona alkoholu Émile Zolovi, ne jen proto, že víceméně jeho díla převedl do současnosti, ale přidal i faktor lásky, který nejvíce vyplouvá v závěrečném monologu Sery. V tu chvíli se pro mě celkem jasně čtyřhvězdičkový film (chvílemi mi potácení se po ulicích a barech přišlo malinko, ale opravdu jen malinko zdlouhavé) naklonil takřka až k pěti, ale zatím to nechám takhle. Jedno z těch navždy varujících děl.... ()

Amroth666

____ 7.5. 2010 ____ - no co dodat k zašlému, zničenému, umírajícímu a přitom tolik zamilovanému Benovi (Nicolasi Cageovi), který se v tomto snímku doslova vybláznil z alkoholu. Už vím, proč dostal za tu roli oskara a už vím, proč byl tolik zamilován. Nedají se popsat ty představy, které musel zažívat. Nedají se popsat moje představy po shlédnutí náročného filmu. Možná mě jen napadá jedna myšlenka a to ta, že oskara měla dostat i půvabná Elisabeth Shue, která by si to po výborném výkonu zasloužila také. Muzika stále opakující a stále dobrá, kasína v Las Vegas prozkoumána a Nicolas Cage se loučí. Nejlepěí jeho role v kariéře a po dlouhé době nějaký kloudný film. Ještě má nejoblíbenější píseň z filmu : ____ http://www.youtube.com/watch?v=oSabR0ksmgc ____ Originál již doma!!! ____ ()

tomtomtoma

Kvalitní příběh člověka, který rezignuje na život a prostřednictvím alkoholu odchází dobrovolně ze scény života, a i přesto je mu závěr života zpříjemněn láskou. Ben Sanderson (dobrý Nicolas Cage), je tak poznamenán ztrátou svého syna a následným opuštěním ženou, že ztrácí veškerou chuť do života a upíná se k alkoholu. Ztráta víry v lepší časy ho dohání do neuvěřitelné závislosti na alkoholu takovým způsobem, že musí pít pro to, aby se mohl hýbat. Už nepotřebuje zapomenout, protože jeho život se proměnil v omamný svět, kde není obtížné zapomenout na to. co potřebujeme. Na sklonku svého bytí se seznamuje s prostitutkou Serou (půvabná Elisabeth Shue), která je tím, co požadují její zákazníci. A tak snad proto nacházejí oba dva k sobě cestu. Ben, aby mu ženská přítomnost doplnila to, co mu chybí, Sera proto, že ji Ben bere takovou jaká je a navíc vytvořit pocit její vyjímečnosti a krásy. Stává se její oázou v nepříliš šťastném životě. A i když spolu prožívají překrásné okamžiky štěstí, není už cesty zpět. A naplňuje se to, po čem Ben toužil, aby přestali jeho starosti na tomto světě. Příjemně naturalistické. ()

iommi

Nemôžem proste inak ako za plný počet. Sám film o sebe by bol maximálne tak za 4, ale jeho sociálne-filozoficko-psychologický dopad na moju osobu mu pridáva tú jednu hviezdičku navyše. A to ani nie tak z hľadiska filmu ako takého, ale práve z úvahy nad životom, jeho zmyslom a možnosťou zanechať ho spôsobom, ktorý si každý človek môže zvoliť podľa jeho najlepšej vôle. A to ani nehovorím o tom, aký výsmech pre konzumnú a nerozmýšľajúcu spoločnosť vidím v rozhodnutí hlavného "hrdinu" vziať si život v "hlavnom meste zábavy". Absolútorium samozrejme patrí Nicolasovi za dokonalé vtelenie sa do jeho úlohy. ()

danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - cena (1) - *Nejlepší herec (drama) - Nicolas Cage + nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka (drama) - Elisabeth Shue, Nejlepší režie - Mike Figgis ()

zette

Nebudu nijak originalni, kdyz ocenim herecky vykon Nicolase Cagea a atraktivnost Elisabeth Shue ( jen se mi zdalo, ze ma nejake silnejsi stehna, coz vsak neni uplne na skodu:-) ). Film je to zajimavy, bavi divaka. Jen mu ne zcela vse verim ( postava Jurije, zamilovanost a pochopeni prostitutky ). ()

kusper

Nevěřil bych, že Nicolas Cage zahraje něco lépe než Zběsilost v srdci. Tento film je syrový, brutální a při tom romantický. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007