Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Brilantná deštruktívna romanca. Dokonalé hlavné duo exceluje v každej scéne. Cageove podanie chronického alkoholika oproti tomu Shueovej verzia depresívnej šľapky. Cage je skvelý, ale Elisabeth!!! Tá je na zožranie. Človek by ju ani nemal chuť pretiahnúť, len sa tak na ňu pozerať. Ani sa jej nedotknúť. Nech jej krása vyniká! Je to anjel Las Vegas - nádherná a krehká. K tomu jej herecký koncert a životný osud. Už len z nej som mal na tele husiu kožu. Čo skritizovať na tomto filme? Nie je toho veľa - snáď iba nudná jazzová hudba a taktiež v úvode trošku zlá kamera (pripomínala mi európske brakové pseudointelektuálne rádobyzaujímave videokamerou točené art-filmy), ale to sa po pár minútach zmenilo. To sú v konečnom dôsledku zanedbateľné veci. Leaving Las Vegas je božský film. ()

Boogeyman

Cage je herec, který mi do většiny svých rolí naprosto nesedí, ačkoli nemůžu říct, že by mi byl nesympatický. Stejně tak nemůžu říct, že by neuměl hrát, protože to co předvádí tady, to je výkon hodný Oscara. No taky že ho dostal! Díky Cageovi je tenhle film špička. Jednu dobu jsem myslel na stejný způsob „sebevraždy“! ()

misterz

Tak toto bola herecká báseň. Asi najlepší Cageov výkon, čoby ochmelu a ťažkého melancholika. Krásna sonda do duše človeka, ktorého všetky životné ciele sú ohraničené iba na jedno - smrť. Nie všetko sa dá v živote prekonať, na niečo môže byť už neskoro.... Rozhodne ide o silný, podmanivý príbeh, ktorý z mysle len tak ľahko nevyprchá. 85/100 ()

ChewieDC

Skvělý scénář, který měl ovšem zpracovat zručnější režisér. Veškeré zajímavé části filmu byly zobrazeny jen náznakově a nebyly bohužel dotažené do konce. Žádné výhrady nemám k hereckým výkonům a Nicolas Cage byl bledě vynikající. Přesto jsem byl zklamán, protože tak dobrý scénář by si zasloužil remake s lepší režií... ()

Adam Bernau

Mnoho amerických komerčních filmů, které se prvních patnáct minut tváří, že mají zajímavé téma, jsou zbylých osumdesát minut vždy už stejné a stejně zbytečné. Ne tak tento film. Od začátku do konce se drží myšlenky a dokonce mě i zajímá, jak to dopadne. Oba představitelé hlavních postav jsou skvělí, ale hlavně Cage je tady úchvatný. "Možná bys neměl tolik pít." - "Možná bych neměl tolik dejchat:" ()

Vančura

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Cage v tomto filmu JE alkoholik tělem i duší, a Elisabeth Shue - až nesnesitelně krásná - si zde zahrála svou životní roli (a nikdy později se mi už v jiném filmu tolik nelíbila). Velká srdcovka, kterou bych mohl vidět stokrát, a nikdy by neomrzela. Na opuštěný ostrov bych prosil Natalii Portman a DVD s Leaving Las Vegas a budu zcela spokojen. UPDATE 23.2.2021 - Když jsem si ten film pustil po letech znovu, díval jsem se na něj asi trochu jinýma očima než dřív. Nejsem si třeba jistý, jestli má diváka odrazovat od alkoholu, nebo o to vlastně tvůrcům vůbec nešlo - nepřijde mi to jednoduše jako nějaká laciná agitka, která by omílala stokrát ohrané tvrzení, že pití je špatné, jako třeba Úsměvy smutných mužů - mám spíš tendenci Leaving Las Vegas vnímat jako příběh chlápka, který promarnil svůj život, a kdyby se místo chlastu rozhodl vystřelit si mozek z hlavy, vyšlo by to nastejno. Nechápal jsem také, co vlastně Sera vidí na Benovi - představa, že by si tak atraktivní žena něco začala s takovou alkoholickou troskou, která ji otevřeně přizná, že má v plánu se upít k smrti a která už ani není schopna mít s ní sex, mi prostě přijde nepochopitelná (byť jistou logiku v tom asi přece jen najít lze - Sera může mít coby prostitutka snížené sebevědomí a navíc se jí na Benovi může líbit prostě to, že ji nechce jen opíchat jako všichni ostatní). Vlastně mě přímočarost toho příběhu skoro fascinuje - jednoduchý děj celého filmu by se dal shrnout do jedné věty (neúspěšnému scenáristovi během jeho řízené alkoholické sebedestrukce vstoupí do života krásná prostitutka, ale jeho rozhodnutí vzít si život zvrátit už nedokáže), a tak mi zde skoro důležitější přijde vývoj obou postav (Benova děsivá cesta do záhuby, nahlížená očima Sery, která ho skutečně milovala a která vlastně celý film někomu vypráví - pravděpodobně svému psychologovi) a především pak celková delikátní atmosféra snímku, podpořená krásnou kamerou, světly nočního města a absolutně dokonalým jazzovým soundtrackem, kde zazní mj. výborný Sting. Svým způsobem je to asi dost depresivní film, ale osobně ho tak moc nevnímám, a jsem hlavně okouzlený jeho formální stránkou a feelingem nezávislosti. Pokud jde o samotného Bena, dnes už asi nemám tolik tendenci si to jeho upíjení se k smrti idealizovat jako za mladších let - dnes mám spíš nutkání říct, že v momentě, kdy poznal Seru, měl se na pití vysrat, ale to by pak byl úplně jiný film, kdyby končil happy endem. No co už, tak třeba za pár roků na to budu koukat zase jinak. ()

kingik

Drama, které mě až tolik nepřesvědčilo o svých kvalitách. Cage na Oscara tedy rozhodně nehraje, ale na druhou stranu tu jeho herectví nenese stopy sebevykrádání a jisté afektovanosti. Snímku rovněž chybělo tempo a rytmus. Režisér Mike Figgis snad až přliš spoléhal na sílu tématu. ()

Snorlax

Jedna hvězdička za snahu Brita natočit s Američany neamerický film. Nepovedlo se. Opět vzniklo cosi, co chce předstírat umění tím, že unudí diváka k smrti. U Cage jsem zvyklá na jeho práci dle sinusoidy, tentokrát byl hodně dole. Ale ono je to celkem jedno, celý film naprosto nefunguje, vůbec mě nezaujal ani problém třesoucích se rukou vychlastaného blba, který si nabrnknul holku z ulice, ani její problémy s pasákem. ()

Legas

Vynikající Nicolas Cage ve velice smutném (ale hlavně realistickém) příběhu alkoholika v koncích. Vřele doporučuji. ()

Webb

Leaving Las Vegas je trvanlivějším pochmurným dramatem, které do děje vtáhne a pustí až u závěrečných titulků. Stavy úzkosti a životní zkrachovalosti, které se na mě přenesli skrze schopnou vůdčí ruku se vidí jen v té kvalitnější menšině filmových kousků. ()

Sonnery

Není pro mě překvapením, že Cage v 95. nosil ještě svoje vlasy a chlupy na hrudi. Na druhou stranu je pro mě překvapením, že Nicolas nehraje, ale je! Díky němu jsem si dneska odpustil jedno malé pivo - to se ani mojí mamince nepodařilo ()

Jordan

nemyslím si, že je to životná rola nicolasa cagea - aj keď hral dobre. možno dokonca na svoje pomery výborne. a shue bola krásna. film to nie je nejaký geniálny, ale má svoju zvláštnu silu, ktorou vie zaujať. je to trochu depka a rozhodne dobrá protialkoholická "kúra". mierny chlad, ktorý možno cítiť z môjho komentára, je asi spôsobený tým, že som sa na tento film veľmi tešil a dosť dlhý čas som do neho vkladal moje nádeje a nároky. ale barfly a trees lounge - i keď tam téma alkoholizmu nie je až tak primárna, ako tu, sú predsa len lepšie filmy. nejakým spôsobom sa mi zdá, že L.L.V. je viac filmom o elisabeth shue. ()

Anderton

Bez diskusie životná úloha Nicolasa Cagea a určite aj Elisabeth Shue. Podobne nadšený som z tohto herca bol ešte v Adaptácii a slúži mu ku cti, že sa jednalo o úplne rozdielnu postavu a film. K Leaving Las Vegas už dnes niet čo dodať, všetci sme to videli niekoľkokrát a film popráve skultovel. ()

Frajer42

Určitě je snem nejenom každé prostitutky trávit život po boku alkoholika. Proč jen sakra já tomu nemohu uvěřit? Film ve mne vzbudil snad pouze touhu jít si dát skleničku něčeho dobrého. Alkohol a sex. Dvě témata, která běžného diváka zaručeně osloví, proto je oblíbenost filmu celkem snadno pochopitelná. Z mého pohledu se nedá říct, že by mě film vyloženě nebavil. Přišel mi však o trošku více než málo stereotypní. Nicolas Cage chlastá a Elisabeth Shue souloží. Vznikne mezi nimi jakýsi vztah. Dost zdejších uživatelů si nad tímto vztahem začne vesele poslintávat. Já film vidím na takovové velmi slabé 3*. ()

swamp

Pustit si tenhle film, to je jako nastoupit do sebevražedného vlaku, který jede sice pomalu, ale strojvedoucí zatraceně dobře ví, kam.. ()

predators

Drama, které především nabízí spoustu situací k zamyšlení. Ať už v otázkách vztahů a "povolání" obou hlavních protagonistů, Cage a E. Shue. Vynikající herecké výkony stály za věrným zobrazením jejich charakterů a za to zaslouží potlesk. Vývoj pesimistického a pro někoho asi nezáživného děje už je na zvážení.... Zajímavosti: Jelikož Cage i Shue měli "jiné" zájmy (alkohol a prostituce), probíhalo natáčení v období několika let... :-) 70% ()

nascendi

Niečo som si o filme prečítal a iba to zvýšilo moju predpojatosť. Nemám rád Nicolasa Cagea a filmy o alkoholikoch a prostitútkach ma nedokážu zaujať. Výnimočne nemôžem Mikulášovi Klietkovi nič vyčítať. Lepšie by jeho úlohu zahral iba Braňo Mojsej, ale ten by nemusel hrať. Elisabeth Shue je príťažlivá žena, čo je v prípade jej postavy skôr priťažujúca okolnosť. Moja najväčšia výčitka voči tomuto filmu spočíva v tom, že bol málo desivý, málo odpudivý a príliš ohľaduplný voči americkým divákom. Taký trochu prettywomanovský. ()

Tomco

Silná látka, dobre napísaný príbeh a výborný Cage, ktorý si právom vyslúžil svoje ocenenie. Film, ktorý ide dosť pod kožu. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007