Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Thomick

Normálně stěží snesitelnej Cage mi sem seděl líp než kdokoliv jiný. Na Elisabeth Shue se příjemně koukalo. Celé to bylo ... úžasně divné. Úžasně depresivní. Úžasně úžasné. 80%. ()

eraserhead666

Ještě tak přede mnou někdo řekne, že Nicolas Cage neumí hrát. Nejlepší film o umírání, co jsem viděl. Nejlepší role a výkon Elisabeth Shue. A jako bonus navíc nejlepší bondgirl ve vedlejší roli bankovní úřednice. ()

becki_tu

Možná depresivní, psychologicky těžký, možná dojímavý a krásný nebo bolavý a krutý. Ať už si v tom hledá každý co chce, ale určitě má tenhle film co říct každému, kdo se byť jen jednou ocitnul v nějaké bezvýchodné situaci. Leaving Las Vegas není dobrým návodem, jak najít nový smysl života, ale především zajímavě vykresluje černobílý svět v očích nenapravitelného alkoholika, který neví, kudy kam. Potemnělou atmosféru nočního života v Las Vegas skvěle navozuje stylová hudba s krásně znějícími saxofony, klarinety a klavírem. Oscar v rukou Nicolase Cage je naprosto zasloužený. ()

MeanWhile

Upřímně jsem od Leaving Las Vegas čekal více. Nicolas Cage se mi sice ze začátku jevil jako fakticky hodně slušnej, ale ten výkon postupně odcházel, ale stále si udržoval své "opilé" kouzlo. Jako ožrala byl Cage fakt bombovej, a i vtipné scény s ním stály zato. Například hláška "Nejdradši bych se udělal když ti dávám svý peníze" to mě úplně dorazilo. Dal bych pět hvězdiček, ale na filmu se mi nelíbili dvě scény které toto hodnocení dávají dolů. A to mlácení Sery a poslední sexuální scéna mezi dvěmi hlavními postavami. Jinak to byl slušnej šálek čajíčku, ale mohl být ještě více sladší. Ale Oscar ke Cageovi asi vážně patří. ()

JASON_X

Kdysi jsem opravdu hodně chlastal a tenhle film sjížděl na VHSce s blbým českým dabingem z Novy pořád dokola. Komu se zdá, že "hrdinovy" stavy jsou přehnané a scénaristicky vyumělkované, toho bych rád ujistil, že nejsou. Vynikající noirový film, pro většinu lidí asi smutný, pro mě spíš tak nějak spontánně a radostně sebevražedný a hlavně skrz naskrz pravdivý. Nesnáším, když v nějakém filmu chlap chlastá od rána v baru, je úplně na plech, pak si na hajzlu strčí hlavu pod kohoutek a rázem vystřízliví. Nebo celý den ucucává z placatice a je stále v poho a kúl. Hovnajz. Takhle chlastání ve skutečnosti nevypadá a takovéhle jeho zobrazování ve filmech jen balamutí mladé nezkušené hejly. Tvrdé chlastání ve skutečnosti vypadá přesně tak, jak nám ho skvěle předvádí Coppola/Cage. Tolik můj moralizující abstinentský canc k tématu "démon alkohol". ()

Sawy

Legendární film,to jistě.Taky jsem se na něj dost těšil.Ovšem po jeho zhlédnutí jen těžko mžu říct,že by se mi nějak zvlášť líbil.Ani nějakou depresi jsem z něj neměl,akorát mě pořádně rozbolela hlava.Možná je to tím,že můj vztah k Nicolasi Cageovi dospěl do bodu,kdy se mi nelíbí ani když hraje dobře.Tady prý dobře hrál,ale jeho opilecká kreace mi přišla spíš odporná než hodná nějakého obdivu.Ale budiž,přes to bych se dokázal přenést.Jenže když je chování všech (ale vážně VŠECH) postav naprosto nelogické a nepochopitelné,když jsem s žádnou postavou nesoucítil,tak je asi něco špatně.Padesát let starý film Ztracený víkend dokázal podat téma závislosti na alkoholu mnohem decentněji a zajímavěji.Rozhodně se nesnažím říct,že by Leaving Las Vegas byl špatný film.To ne a rozhodně stojí za zkoušku.Jen byl pro mě při vší té snaze o sdělení tak strašně chladný a odtažitý,až jsem se jím málem celým pronudil.Ovšem na panáka po něm rozhodně mít chuť nebudete. 60 % ()

Richie666

Obdivuhodně silný a drsný film; vyšperkované dialogy spolu se zatuchlou atmosférou naprosté ztráty smyslu života, k tomu křehký a velmi uvěřitelný romantický příběh, tuny alkoholu a žádná naděje, marná snaha. ()

jhrasko

Po 13.rokoch som dal LLV opätovnú šancu a opäť nič. Nezabralo to na mňa. Mike Figgis akoby sa nevedel rozhodnúť ktorým smerom sa vybrať. Zvoliť cestu komorného psychologického profilu dvoch stratených existencií alebo natočiť JAZZový dokument v tých najžiarivejších farbách alebo reklamu na všetky flašky tohto sveta ??? Nicolas Cage síce dostal Oscara, ale prestal dostávať role podobné tým, ktoré mu dali A.Parker (BIRDY), Coeni (RAISING ARIZONA), N.Jewison (MOONSTRUCK) či D.Lynch (WILD AT HEART). Škoda preňho, pre mňa, ale k radosti všetkých akčňákov. A tak mi ako najväčšie plus vychádza krásna a menej efektná a tým práve oveľa presvedčivejšia Elisabeth Shue. Let´s call it: odPUSTIŤ (si) v Las Vegas. ()

Lacike

Skvely Cageov vykon vo filme, ktory mi stacilo vidiet iba raz a vlastne okrem jeho uchvatneho vykonu mi nic nedal. Asi za to môze tema. Na nejakom ochlastovi nevidim nic zaujimave. 6/10. ()

Gary

Bravurně zahraný snímek (hlavně životní výkon Nicolase Cage).Dost silný film,který ovšem vynechává ještě horší známky alkoholismu (neudržení moči a tak dále),což je pro film ovšem spíše příjemné.Konečná scéna filmu je opravdu velice dojímavá. ()

Luciana

Dva životní ztroskotanci, spousta alkoholu a jedna romance. Deprese v hollywoodském balení, s krásně smutným, dojemným koncem. Po druhém zhlédnutí (s odstupem 10-ti let) zvyšuji své hodnocení na plný počet. K docenění některých filmů musí člověk asi nejspíše dozrát a něco si prožít / přežít. ()

Terva

Ben Sanderson ( Nicolas Cage ) je nemocný. Nemocný z alkoholu. Tedy konkrétně, je alkoholik. CITÁT - Neměl bych tolik pít.......... V jednom záběru vypije placatici na ex. Je to člověk, který nemůže fungovat bez alkoholu. Ale má jeden plán. Odjede do Las Vegas, kde se chce upít k smrti. Dokonce se snaží i filozofovat. CITUJI - Začal jsem pít, protože mě opustila manželka, nebo mě opustila, protože jsem začal pít ?............. a druhá úvaha zní : Pití snad poskytuje možnost se zabít ? Nebo zabíjení poskytuje možnost pít ?.......... Tento člověk to dotáhl tak daleko, že pije i pod vodou. Našel si i holku ( nebo ona jeho ? ) a ta, i když znala jeho cíl, upít se k smrti, se do něj zamilovala. Ano film je říznutý i trochou sexu. Nevím, ale ta dívka, Sera ( Elisabeth Shue ) se jmenuje, čekala, že přestane. Ale krédo " upít se k smrti " stále platí a je nezlomný. Otázka je, zda má být divák veselý nebo smutný. Benovi se totiž úspěšně daří plnit svůj životní cíl. Veselý, proto, že se mu daří plnit co si usmyslel, nebo smutný proto, že vidí jak se mu to daří ? Plakat nebo se smát ? Ale pozor už je málo času. Mike Figgis ( režie, scénář i hudba ) natočil snímek, který se vám vpije do krve. Dodal taky docela psycho hudbu, která navazuje pocit deliria z alkoholu. Ve filmu zazní Sting se songy - Angel eyes, It's a lonesome odd town nebo My one and only love. Zazní zde i Nicolas Cage se songem Ridicolous. CITÁT - Nemůžeš po mně nikdy, nikdy chtít abych přestal pít.......... ()

Marek1991

Elisabeth Shue tu hraje svoju životnú rolu. Už pri filmovej sérii Návrat do budúcnosti sa mi páčila, no tu bola nielen nádherná, ale aj postava, ktorú hrala nebola preafektovaná, či hysterická, ale rany osudu brala s nadhľadom. Príbeh alkoholika a prostitútky, kde on rezignoval na život a spolu jeho život dožívajú hazardom a mnohými inými nezmyslami v Las Vegas, bude pre mňa pamätný, no nie inšpiratívny, ale skôr ako smutná spomienka podobná realite. Film mohol ponúknuť viac, ale svoju dĺžku nevyužil, bolo to len potácanie sa životom a mestom, proste nič silné, len obyčajný film. ()

Padme_Anakin

Chceš-li si hrát s ďáblem, počítej s tím, že přijde peklo… Nádherná a ve své niterné křehkosti naprosto odzbrojující Elisabeth Shue, k ní, jak houba nasáklý a životními údery zničený Nicolas Cage. Ti dva na chvíli vytvoří pár, bez příkras, bez lží.. Strhující sebedestrukční a trýznivá podívaná.. ()

Marsik

Cage si Oscara za svůj výkon rozhodně zasloužil. To bylo skutečně něco, hrál naprosto věrohodně a procítěně. Elisabeth Shue svou roli zahrála také velmi dobře, avšak konečný osud její postavy byl velmi smutný a krutý. Scénu "znásilnění" jsem měl ještě dlouho v paměti. Byla natočena a zobrazena velice surově. Ovšem samotný závěr, kdy si Cage na smrtelné posteli přece jenom "vrzne", můj dojem z filmu malinko pokazil. Nicméně i tak hodnotím tento Nicolasův film (protože on opravdu válel) poměrně vysoko. 80% (with J.) ()

PauloZ

Moc dobré a pro mě doposud nejlepší Cage, který tady má skutečně co hrát a hraje tu opilou trosku velmi chutně! Taky si za ni právem odnesl sošku. Las Vegas je okouzlující, ale taky se v tom opojení člověk velmi snadno zničí, navíc, pokud sám chce. A někdy člověka nezachrání ani sličná kurvička s tváří Eliosabeth Shue, která si toho v prohnilém světě šlapek nemálo zažije. Jako osudový příběh o nečekané lásce, zoufalství a snaze o záchranu sebe sama a člověka odhodlaného umřít, je to vlastně brilantní a nekompromisní. Psychický nátlak na diváka tu kvalitu jen stupňuje. Jen mi tam trošku chybělo zřetelněji vysvětlené, proč je z Johna taková troska. Velká škoda, že v posledních letech nejdou Cageovi nabídky na podobné role, ale bředne v béčkách. ()

bublajsa

Úžasnej Nicolas Cage(!), kterej tady opravdu ZAHRÁL. Osobitej příběh dvou ztracených (?) existencí, který k sobě najdou cestu i přes to, že společně nemají budoucnost. Nikoliv nereálnej příběh, protože ďábel alkohol a ďábel život jsou všude kolem nás. Krásnej, hluboce emotivní, depresivní, syrovej a hlubokej příběh. Srdcová záležitost. ()

Krt.Ek

Krutý snímek o závislosti na alkoholu (ale nejenom o ní, vypráví také osud jedné prostitutky), kterému vévodí svým působivým hereckým výkonem Nicolas Cage. Bohužel mě zase tak moc nebavilo sledovat dvě hodiny jak se hlavní postava upíjí k smrti a proto nemohu jít na 5 hvězdiček. Pokud chcete nějaký film o závislosti doporučuji spíše toto. 75% . ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007