Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• luka4615

Typický filmový zástupce z české kotliny aneb product placement kam se jen podíváte.(4.4.2015)

Strašně nerad komentuju a hodnotím bijáky určený dětem, protože i když chceme, tak jejich očima prostě ten film (pohádku ) nevidíme, jenže v případě největších kreslených hrdinů mého dětství si nemůžu pomoct. Když jsem se jednoho letního víkendu toulal v oblasti Máchova jezera, tak mně osud zavál i do muzea Čtyřlístku. Krom toho, že se mě děsně líbily kresby čtyřlístku od dětí, některý byly fakt bomba, tak jsem zavzpomínal jak jsem jako začínající školáček krokoval před trafikou abych se pokusil urvat nový číslo čtyřlístku v tý době to věru nebylo samozřejmostí dostat se k novým dobrodužstvím milované čtyřky, navíc pokud si dobře vybavuji, čtyřlístek byl i poměrně drahý na tehdejší poměry, ale za pomocí různých kinder vekslů se spolužáky se člověk dostal i k těm úplně sešítkům čtyřlístku a to všechno dohromady zapůsobí že Čtyřlístek se stal pro naší generací legendou, takže když se najednou po xy letech v muzeu člověk setká s Fífou, Piňdou, Myšpuldou a s Bobajsem, zjihne a přemýšlí o dalším setkání a návratu do dětsví a pak už je to k celovečeráku fakt jen krůček. Obshaově mně čtyřlístek nezklamal, korn když se ocitá Fífa v nebezpečí tak držím palce, aby čtyřlístkový kluci zafrajeřili a Fífu z toho vysekali. Z mýho pohledu se rozhodně jedná o kvalitní příběh někdy s příjemnými odkazy na naše dějiny. Animaci hodnotím rovněž dobře, byla dělaná s úctou k předloze, trošku mně mrzí dabing Piňdi, podle mě Josef Dovořák by byl lepší u ostatních jsem problém neměl. Možná Bobíka bych dal Jiráka. Kdyby se bijáček malinko zkrátil, mohlo to dopadnout ještě lépe i tak ale čtyřlístek strčí současné moderní animanované příběhy do kapsy.(8.9.2013)

Čtyřlístek ve službách krále mě docela mile překvapil.Jelikož tady není tolik animovaných filmů jako v zahraničí tak jsem neměl velká očekávání,ale na druhou stranu je tady plno večerníčku (např. legendární Krteček,Bob a bobek,Rumcajs atd.),které snesou přísná měřítka a hlavně měřítka neměřítka-líbí se velké části ČR a to je rozhodující.Co se tedy týká čtyřlístku tak jsem byl spokojen a toho jak pěkně byly postavičky vytvořeny a i ten příběh mi přišel poutavý nejen pro naše nejmenší.Mínus za mě bych viděl v tom,že byl jejich svět málo rozlehlý ,hlavně jedno náměstí a nic moc okolo a pak i když to chápu z jakého důvodu to tvůrci udělali tak přesto pojízdní Pribináček,HM studio či lízatka Chupa chups zde vše přeci jen pro mě působilo docela zvláštně.Celkově,ale jsem spokojený a je pěkné,že máme taky něco tradičně českého a vcelku hezky uděláno takže za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(3.4.2015)

• maverick10

Ne nadarmo se říká, že v pohádkách se může stát cokoliv. A není tomu jinak ani v této komiksové klasice. Kdo z nás by totiž čekal 90 minutovou reklamu na lízátka, mléčné dobrůtky a rychlé špunty? Inu moderní doba dokáže svým zvrhlým způsobem zkusrvit dnes už i pohádku, lacinou propagandou a cpe už i do dětí toliko barevné a slaďoučké dobrůtky. Producentovi, který tohle svinstvo dovolil, bych do kalhot nacpal Zimozela i s Edwardem Kelleym.(26.4.2015)

CITÁT - Víte co? Vezmem Fifi na výlet do Prahy......... Cestování časem, kriminální zápletka, zajímavá historie Čech, kde mi kupodivu nevadí ty zanedbatelné nepřesnosti (Lva neměl Rudolf II., ale Brunclík.). Zajímavé jsou také okolnosti kolem Českých korunovačních klenotů. Dále je to dobrodružné a srandovní. Už jsem starší člověk a tak Čtyřlístek znám desítky let a tak mi nevadí, že je příběh hodně dětský, tak to má být. Jen bych přidal víc dramatizace. CITÁT . Sedl na ptáka Noha a vzal roha..........(14.12.2014)