Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• PetGriDus

Ten product placement je jak pěst na oko.(28.2.2013)

Mladší syn sice v kině půlku filmu prospal, starší si to ale celkem užil. Animace je povedená, postavičky nebyly nijak zásadněji przněny digitalizací, hudební podkres je též na slušné úrovni. Děj mohl být určitě klidně o 15 minut kratší, jinak ale OK - tři hvězdičky zaslouženě.(31.3.2013)

Kdyby příběh nebyl tak překombinovaný, hodnotila bych výše. Čtyřlístek si totiž nehraje na nic víc, než čím je - inteligentním komiksem pro děti. Mě teda nikdy příliš nebral, ale to už se asi nezmění (vytáčel mě Bobík a vševědoucí Fifinka). Ve filmu jsou všechny čtyři postavy vyvážené a když do pary přiberou Rudolfa II. a Aurixe, film dostane spád. Tleskám i hereckému obsazení, protože to se hodně povedlo. Jen mě mrzí ten Pribináček a lízatka Chupa Chups - opravdu je nutné tam PP rvát takhle násilně? Musí pribináčkovej kluk přijet na kole a všem dát Pribináčka? Achjo, tohle my prostě neumíme. Závěr: jeden z nejlepších českých animáků uplynulého roku, možné i desetiletí.(29.10.2013)

Příjemně mne film potěšil. Ačkoliv mi chvíli vadila animace jak z PC hry, nakonec mi přišla lepší než všechna ta animace u "slavného" Kozího příběhu. Příběh je chytře vymyšlený, a dokonce obsahuje dva podpříběhy, které se s hlavním protnou. Není ho tu moc, ale humor je rovněž inteligentní. Výjezd policistů do zlatnictví je úžasný gag! Trošičku mi vadí některé drobné nedotaženosti (role Kellyho je výrazně pasivní, Zimomráz se také nějak víc projeví až na konec, dveře u domku Čtyřlístku se jednou otevírají ven, jednou dovnitř..), ale jinak film ani jednou nenudí a řekl bych, že navazuje na to lepší z české animované tvorby před rokem 1990. Product placement takto pojatý mi nevadil - stal se součástí příběhu, něčím, co děti stejně důvěrně znají, takže proč ne? Ostatně se děti ve vyprodaném kině bavily, smály se a dokonce některé nahlas radily Čtyřlístku, co dělat. A to je důkaz, že se film povedl, protože děti vtáhl a zaujal. Btw - ten obsah zde uvedený nahoře, je trochu mimo mísu - lev je nepřepadne, není obživlý ze sochy Bruncvíka, a nestane se to na Karlově mostě, ale ve Zlaté uličce...(3.3.2013)

• Agoran

Celkem příjemné překvapení. Příběh nenudí a spolu se vtipy si drží ducha komiksu. Co však u mě zásadně sráží hodnocení je nechutný (!) product placement. To je naprosto neodpustitelné - radši bych, aby ten film nebyl, než ho nechat vzniknout za tuhle cenu.(3.3.2013)

• - Rozpočet filmu, který podpořil fond kinematografie, čítá na 30 milionů korun. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Na filmu pracovalo ve filmovém studiu Alkay Animation Prague více než čtyřicet animátorů z celého světa. (JoranProvenzano)

• - V bytě lupičů můžeme vidět plakát, na kterém jsou dvě známé komiksové postavy od DC Comics. Jedná se o Batmana a jeho protivníka Jokera. (karlik4801)