Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• kingik

No tak tohle byl opravdu děs běs. Čtyřlístek byl svého času výjimečný český comics, jehož invencí nabité příběhy se četly jedním dechem. Unikátní kreslené příběhy pana Němečka a paní Štíplové oslovily generaci malých i velkých čtenářů a časopisy rychle mizely z pultů trafik. Ovšem co s tímhle materiálem udělal pan Žabka a spol., je opravdu unikum. Odporná animace, která by stěží konkurovala animovaným filmům ze sedmdesátých let a prasácký a totálně nehodící se dabing (netušil jsem, jak Ivan Trojan může mít odporný hlas a Tereza Bebarová je hlasově "stará"na dabování Fifinky). Milí tvůrci, ale já jsem nechtěl jít nakupovat do supermarketu, že jste do každého druhého záběru cpali reklamu na žrádlo. Hrdinové nesmrtelného sešitového comicsu tak byli prakticky popraveni, jen co vešli na plátna kin. Diváci, kteří éru Čtyřlístků nezažili, museli být obrovsky zklamáni tím, co viděli, a jistě už by se na eventuální další díl do kin nehrnuli. Katastrofa. 0%(5.8.2013)

Čtyřlístek miluji už od dětství, před tím ho četla i máma, takže jsem měl velká očekávání. Když jsem četl různé recenze, začal jsem se trochu bát, ale musím říct, že zbytečně, do filmu jsem dostal, co jsem očekával a jsem spokojený. Pro děti určitě velmi zábavné, dobrý příběh i dabing.(18.9.2013)

Strašně nerad komentuju a hodnotím bijáky určený dětem, protože i když chceme, tak jejich očima prostě ten film (pohádku ) nevidíme, jenže v případě největších kreslených hrdinů mého dětství si nemůžu pomoct. Když jsem se jednoho letního víkendu toulal v oblasti Máchova jezera, tak mně osud zavál i do muzea Čtyřlístku. Krom toho, že se mě děsně líbily kresby čtyřlístku od dětí, některý byly fakt bomba, tak jsem zavzpomínal jak jsem jako začínající školáček krokoval před trafikou abych se pokusil urvat nový číslo čtyřlístku v tý době to věru nebylo samozřejmostí dostat se k novým dobrodužstvím milované čtyřky, navíc pokud si dobře vybavuji, čtyřlístek byl i poměrně drahý na tehdejší poměry, ale za pomocí různých kinder vekslů se spolužáky se člověk dostal i k těm úplně sešítkům čtyřlístku a to všechno dohromady zapůsobí že Čtyřlístek se stal pro naší generací legendou, takže když se najednou po xy letech v muzeu člověk setká s Fífou, Piňdou, Myšpuldou a s Bobajsem, zjihne a přemýšlí o dalším setkání a návratu do dětsví a pak už je to k celovečeráku fakt jen krůček. Obshaově mně čtyřlístek nezklamal, korn když se ocitá Fífa v nebezpečí tak držím palce, aby čtyřlístkový kluci zafrajeřili a Fífu z toho vysekali. Z mýho pohledu se rozhodně jedná o kvalitní příběh někdy s příjemnými odkazy na naše dějiny. Animaci hodnotím rovněž dobře, byla dělaná s úctou k předloze, trošku mně mrzí dabing Piňdi, podle mě Josef Dovořák by byl lepší u ostatních jsem problém neměl. Možná Bobíka bych dal Jiráka. Kdyby se bijáček malinko zkrátil, mohlo to dopadnout ještě lépe i tak ale čtyřlístek strčí současné moderní animanované příběhy do kapsy.(8.9.2013)

• PetGriDus

Ten product placement je jak pěst na oko.(28.2.2013)

• johnn333

Dneska sem vzal devitiletyho bratra do kina na Ctyrlistek. Celej sal narvanej capartama buracel smichy, kdyz si bobik krknul. Muj bracha se ani nepousmal. Dmul sem se pychou vic nez ty hokejovy mamy, kdyz synator na treninku vstreli gol z deseti centimetru do prazdny brany. Asi tak. 30%(14.4.2013)