Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• slatkac

Tak tohle si poklad národa rozhodně nezasloužil. Hodinu a půl jsem se snažil nechcípnout nudou. Víte kolik mám doma Čtyřlístků?? 131. Během týhle nudy jsem je spočítal 7x. Příště až bude mít pan Žabka nějaký skvělý nápad na film, ať ho radši spláchne do highzlu, protože kdyby dosral třeba Rychlé šípy, osobně bych ho šel proplesknout.(29.8.2013)

• kingik

No tak tohle byl opravdu děs běs. Čtyřlístek byl svého času výjimečný český comics, jehož invencí nabité příběhy se četly jedním dechem. Unikátní kreslené příběhy pana Němečka a paní Štíplové oslovily generaci malých i velkých čtenářů a časopisy rychle mizely z pultů trafik. Ovšem co s tímhle materiálem udělal pan Žabka a spol., je opravdu unikum. Odporná animace, která by stěží konkurovala animovaným filmům ze sedmdesátých let a prasácký a totálně nehodící se dabing (netušil jsem, jak Ivan Trojan může mít odporný hlas a Tereza Bebarová je hlasově "stará"na dabování Fifinky). Milí tvůrci, ale já jsem nechtěl jít nakupovat do supermarketu, že jste do každého druhého záběru cpali reklamu na žrádlo. Hrdinové nesmrtelného sešitového comicsu tak byli prakticky popraveni, jen co vešli na plátna kin. Diváci, kteří éru Čtyřlístků nezažili, museli být obrovsky zklamáni tím, co viděli, a jistě už by se na eventuální další díl do kin nehrnuli. Katastrofa. 0%(5.8.2013)

Čtyřlístek miluji už od dětství, před tím ho četla i máma, takže jsem měl velká očekávání. Když jsem četl různé recenze, začal jsem se trochu bát, ale musím říct, že zbytečně, do filmu jsem dostal, co jsem očekával a jsem spokojený. Pro děti určitě velmi zábavné, dobrý příběh i dabing.(18.9.2013)

• Tom_Lachtan

Vážně nepotřebuju koukat na to, kterak Fifinka zvlhne z Pribináčka, nebo jak se ten objekt zrůdného product placementu jmenoval. Všeobecně je naprosto nevhodná, do bulev bijící, reklama největší problém Čtyřlístku, je totiž nezměrně tupá a rušivá, ale jednoduše vypadá blbě (aneb detailní lízátka značky xy vs, jednoduchá animace). Další velké mínus je neschopnost pracovat s hlasovým obsazením, nevyužít takových kvalit, jaké nabízí Ivan Trojan, Jiří Lábus, ale i třeba Vladimír Javorský je známka velmi špatného nahrávání, protože tahle sestava mohla stvořit hlasový doprovod výtečný. Bohužel to nezachraňuje ani tupý a nesmyslu plný příběh, ten ale vzhledem k okolnostem tak nějak beru na milost. A připadám si jako úchyl, protože musím dumat nad faktem, zda Fifinka nosí kalhotky nebo to je jen jiná barva srsti.(8.11.2013)

• PetrPan

Otravný product placement by se dal se skřípěním zubů i skousnout, kdyby Čtyřlístek sršel akcí, humorem, napětím...ale tohle byla prostě nuda, kterou nezachránila ani ta plejáda dabujících hereckých hvězd. Že jsem u toho usínal, to bych ani nepočítal, ale že šel synátor 3 x na záchod a měl 2 dotazy, jestli už to bude končit, to už je neodpustitelné, protože na záchod chodíváme obvykle jen jednou a dotazy na konec nejsou. S největším sebezapřením a za čisté hajzly v kině Réna dávám za dvě hvězdičky, ale s odřeným Myšpulínem teda.(28.6.2013)