Čtyřlístek ve službách krále

Štvorlístok v službách kráľa

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

Příjemně mne film potěšil. Ačkoliv mi chvíli vadila animace jak z PC hry, nakonec mi přišla lepší než všechna ta animace u "slavného" Kozího příběhu. Příběh je chytře vymyšlený, a dokonce obsahuje dva podpříběhy, které se s hlavním protnou. Není ho tu moc, ale humor je rovněž inteligentní. Výjezd policistů do zlatnictví je úžasný gag! Trošičku mi vadí některé drobné nedotaženosti (role Kellyho je výrazně pasivní, Zimomráz se také nějak víc projeví až na konec, dveře u domku Čtyřlístku se jednou otevírají ven, jednou dovnitř..), ale jinak film ani jednou nenudí a řekl bych, že navazuje na to lepší z české animované tvorby před rokem 1990. Product placement takto pojatý mi nevadil - stal se součástí příběhu, něčím, co děti stejně důvěrně znají, takže proč ne? Ostatně se děti ve vyprodaném kině bavily, smály se a dokonce některé nahlas radily Čtyřlístku, co dělat. A to je důkaz, že se film povedl, protože děti vtáhl a zaujal. Btw - ten obsah zde uvedený nahoře, je trochu mimo mísu - lev je nepřepadne, není obživlý ze sochy Bruncvíka, a nestane se to na Karlově mostě, ale ve Zlaté uličce...(3.3.2013)

• Big Bear

Měl jsem kdysi, vlastně moje máma - známou v trafice v Dlouhé ulici, hned na rohu Revoluční. Vždy když vyšel Čtyřlístek, jeden mi schovala pod pultem. Vždy byl hned pryč. Tuším, že stával 7 Kčs. Měl jsem jej od dílu 3 snad všechny včetně speciálů. Ty první jsem nikdy nesehnal. Jak přešla léta, ty komixové sešity někam zmizely...a já zapomněl i na Pinďu i na Bobíka a spol. Před časem mne zaujal inzerát, kde kdosi čísla vykupuje v cenách několikanásobně převyšujících původních 7 Kčs... Když se v Reflexu objevil článek ,,Čtyřlístek ve službách tvarohu'' o filmovém zpracování slavné čtveřice a product placementu ve filmech pro děti, zatoužil jsem si se synkem zavzpomínat. Zároveň mne zajímalo, jak bude na partu zvířecích kamarádů reagovat on, odkojený Shrekem, Auty, Nemem a dalšími blockbustry Pixaru a Dysneyho studií. Animace byly jednuduché, ale to byly i kresby původně. Příběh mne moc nezaujal a byl divně stavěn. Humoru tam bylo tak málo, že jsem se až divil, pominu-li trapné padání kohouta z plotu (asi 3x znázorněné). Závěr? Syna to zaujalo, ale nějaké extra nadšení jsem neviděl. Já si po shlédnutí musel říci, že tohle na mne už nefunguje a také jsem si uvědomil, že je to poprvé, kdy na mně v animáku kydali tvůrci reklamu... Po tomhle do Třeskoprsek na dlouhou dobu raději nezavítám. Dávám dvě poloviny kamene mudrců. * *(26.8.2013)

• luka4615

Typický filmový zástupce z české kotliny aneb product placement kam se jen podíváte.(4.4.2015)

Ono se sice řekne, film pro děti, ale čtyřlístek je legenda, na které vyrostlo několik generací, tak si autoři mohli spočítat, že se i dospělí podívaj, a vytvořit něco o pár kategorií výš. Nicméně to se nestalo. Je to škoda, Čtyřlístek má obrovský potenciál, prokreslené charaktery, za těch spoustu let prožili mnoho dobrodružství a v jejich příbězích byl nejen dospělý humor, ale i spousta poučení. Je škoda, že toho ve filmu nebylo nijak využito. Film byl místy trochu přihlouplý, ale ještě to neuráželo, některé scény to zase trochu vytáhly nahoru. Příběh by taky mohl být lepší, Cestování časem a promněna lva poněkolikáté, to už trochu unavovalo. Dabing mě trošku mrzel hlavně u Bobíka, ale celkem to ještě šlo. Hudba se mi líbila, animace taky ok, reklamy tam tedy být nemusely, ale podle komentářů jsem se bála, že to bude ještě horší.(7.6.2014)

• D.Moore

Hodinu a půl dlouhá reklama na jogurty, lízátka, šampus pro děti, hračkářství, poštu... Nezapomněl jsem na něco? A nechat Bobíka mluvit nablblým hlasem Bohdana Tůmy může jen naprostý ignorant všeho, co dělá (nebo dělalo?) Čtyřlístek Čtyřlístkem! Animace je zcela nepochopitelně původně jakési 3D, které bylo postupně převedeno do 2D, což tvůrci ve Filmu o filmu maskují větami typu "Chtěli jsme užít co nejmodernější postup", zatímco pravda by spíš měla znít "Takhle to bylo jednodušší". Odbytý je i příběh, humor musí komukoliv staršímu deseti let připadat jen a jedině trapný... Proč tvůrci nesáhli po nějakém osvědčeném dobrodružství od Ljuby Štíplové (třeba Jak se chodí do pohádky), zůstává záhadou. Ale líbil se mi dabing (samozřejmě s výjimkou Bobíka) a Soukupova hudba.(3.10.2013)

• - Postavičky Čtyřlístku zde ožily třetím rozměrem po 44 letech od jejich zrodu. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Na filmu pracovalo ve filmovém studiu Alkay Animation Prague více než čtyřicet animátorů z celého světa. (JoranProvenzano)

• - Výtvarník Jaroslav Němeček podlehl nátlaku střihače Luďka Hudce a oproti komiksu doplnil Fifinčiny růžové šaty o krajkované kalhotky. (JoranProvenzano)