Čtyřlístek ve službách krále

Štvorlístok v službách kráľa

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

Na Čtyřlístku jsem nevyrůstal a tak byl tenhle film pro mě docela velkou neznámou. Nevěděl jsem co čekat ale nakonec jsem byl celkem mile překvapen. Příběh celkem odsýpá, vtipné scénky se tu také najdou a lev měnící se v Gryfa se mi moc líbil. Takže spokojenost.(5.4.2015)

• maverick10

Ne nadarmo se říká, že v pohádkách se může stát cokoliv. A není tomu jinak ani v této komiksové klasice. Kdo z nás by totiž čekal 90 minutovou reklamu na lízátka, mléčné dobrůtky a rychlé špunty? Inu moderní doba dokáže svým zvrhlým způsobem zkusrvit dnes už i pohádku, lacinou propagandou a cpe už i do dětí toliko barevné a slaďoučké dobrůtky. Producentovi, který tohle svinstvo dovolil, bych do kalhot nacpal Zimozela i s Edwardem Kelleym.(26.4.2015)

• Tuax

Myslel jsem si že to bude bída, ale ono to bylo ještě horší. Po celou dobu jsem si nedokázal zvyknout na animaci, která se mi nelíbila na každém kroku čtyřlístkovské čtyřky. Jako král, lev a další postavy byly docela dobré, příběh byl zábavný, docela odvážný. Jenže to zpracování mě dosti znechucovalo po celou dobu, chvílemi jakoby animace byla taková přískoková, než plynulá. Do toho hudba, která mi lezla vyloženě na nervy. Taky nemám moc zkušeností z filmy z cílenou reklamou na různé věci aže jich tady bylo, byť třeba jen jako nápis krámku na náměstí atd. Beru, že Pribináček vyvolal v kině mezi dětskými diváky bouřlivou reakci, ale co ten má společného se čtyřlístkem... Celkově se děti smály jen při scénách s kohoutem, který byl výrazně vedlejší postavou a to mi přijde na takový animák velmi málo. Hlasy mi k postavám taky příliš neladily, jsem odkojený komiksem jenž jsem kdysi jako malý sbíral na stovky čísel. A přeci jen Bobíka jsem měl za většího drsňáka, Piňdu za většího uličníka... Velké zklamání, ale viděl jsem naštěstí pro tento film větší hrůzy takže 3/10(7.3.2013)

• Tom_Lachtan

Vážně nepotřebuju koukat na to, kterak Fifinka zvlhne z Pribináčka, nebo jak se ten objekt zrůdného product placementu jmenoval. Všeobecně je naprosto nevhodná, do bulev bijící, reklama největší problém Čtyřlístku, je totiž nezměrně tupá a rušivá, ale jednoduše vypadá blbě (aneb detailní lízátka značky xy vs, jednoduchá animace). Další velké mínus je neschopnost pracovat s hlasovým obsazením, nevyužít takových kvalit, jaké nabízí Ivan Trojan, Jiří Lábus, ale i třeba Vladimír Javorský je známka velmi špatného nahrávání, protože tahle sestava mohla stvořit hlasový doprovod výtečný. Bohužel to nezachraňuje ani tupý a nesmyslu plný příběh, ten ale vzhledem k okolnostem tak nějak beru na milost. A připadám si jako úchyl, protože musím dumat nad faktem, zda Fifinka nosí kalhotky nebo to je jen jiná barva srsti.(8.11.2013)

"Vsadím svoje uši, že tohle nedopadne dobře !! ;) Měl jsem dát na Pinďův šestý smysl !! Stejně jako mnozí další zde předesílám, že jsem na Čtyřlístku vyrostl a samotný komiks patřil k tomu prvnímu, co jsem vůbec kdy četl, a tak moje očekávání byla logicky velmi vysoká !! Michal Žabka tato má očekávání však naplnit nedokázal, leč umím objektivně ocenit snahu a opravdu mě moc těší, že jsme se nakonec Čtyřlístku jako celovečerní záležitosti přeci jen dočkali !! Samotné vizuální zpracování i samotná animace působí velmi příjemně, ne už tolik vnímána jako celek, byť pan Němeček, který jistě upsal duši tuzemskému ďáblu - przniteli legend, aby dosáhl svého vysněného cíle dotlačit svůj komiks na plátna kin, už patrně pozapomněl, jak tahle slavná čtyřka v dobách její největší slávy vypadala.. Product Placement mi tu opravdu připadal jako velmi rušivý element, vzpomeňme jen na naprosto stejný výrobek ve filmu Ať žijí duchové !!, kde svým nenásilně roztomilým zapracováním do příběhu vyznívá úplně jinak, ale nemyslím, že by nejmenším divákům vadil !! Naprosto nechápu, proč se tvůrci nesnažili do filmu raději vymačkat potenciál z nějakého časem prověřeného klasického delšího příběhu a raději si vypůjčili provařené motivy kolem života císaře Rudolfa II., asi naivní snaha posílit historické povědomí našich nejmenších, které pouze rozvíjejí dalšími linkami tak nudnými, že jimi trpí celý snímek, který nakonec působí zbytečně překombinovaně jakoby šitý na koleně ve stylu "však je to pro mrňata, tak jakýpak copak", což působí dost paradoxně ve světle všech těch maximálně infantilních gagů a hlášek !! Některé vtípky a odkazy se však naopak velmi povedly. Moje smíšené pocity skvěle vystihuje dokonalý Soukupův soundtrack ve stínu odpudivého dabingu, kde obstojí pouze rutinéři Lábus, Brabec a Postránecký..(15.8.2013)