Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• D.Moore

Hodinu a půl dlouhá reklama na jogurty, lízátka, šampus pro děti, hračkářství, poštu... Nezapomněl jsem na něco? A nechat Bobíka mluvit nablblým hlasem Bohdana Tůmy může jen naprostý ignorant všeho, co dělá (nebo dělalo?) Čtyřlístek Čtyřlístkem! Animace je zcela nepochopitelně původně jakési 3D, které bylo postupně převedeno do 2D, což tvůrci ve Filmu o filmu maskují větami typu "Chtěli jsme užít co nejmodernější postup", zatímco pravda by spíš měla znít "Takhle to bylo jednodušší". Odbytý je i příběh, humor musí komukoliv staršímu deseti let připadat jen a jedině trapný... Proč tvůrci nesáhli po nějakém osvědčeném dobrodružství od Ljuby Štíplové (třeba Jak se chodí do pohádky), zůstává záhadou. Ale líbil se mi dabing (samozřejmě s výjimkou Bobíka) a Soukupova hudba.(3.10.2013)

• Ivoshek

Nelíbilo! Nelíbilo ani trochu. Příběh jsem moc nesledoval, tak nevim, ale ta animace mi prostě lezla na nervy, navíc v kombinaci s dabingem a všudypřítomným produkovým plejsmentem...(22.12.2015)

• triatlet

Příjemně mě překvapila animace, "oživený" Čtyřlístek si ale zasloužil méně překombinovaný příběh.(5.4.2015)

Fífa zlomila moc antikamene, lev se měnil ze zlatého odvaru na gryfa, do středověku volejte na Ludolfovo číslo a banditi mají zřejmě v oblibě Dark Knight vs. Joker. Ale jó, bylo to celkem fajn, když ovšem pominu protlačování sponzorů, např. Pribináček, jako mlíkař. Rodiče doprovázeli děti, ale já doprovázela máti, svět se zbláznil!(6.3.2013)

• Segrestor

Při častých návštěvách Tesca se mi podařilo postupně ten film vidět z vystavených televizí. Řeknu vám jedno, věc, kterou jedinou jsem si z toho odnesl je, prosím pěkně, Pribiňáček. Zprznili hrdiny dětského komiksu k opulentní reklamě na předražený smetanový dezert. To ať jdou do prdele. "Svý malý to stejně nekoupím, vy umělci. Nikdy už si nekoupím ten váš vyblijňáček. A ten váš film Čtyřlístek ve službách Pribiňáčku si strčte za klobouk, ačkoliv se vám technicky zdařil - to jediné uznávám."(21.1.2014)

• - V bytě lupičů můžeme vidět plakát, na kterém jsou dvě známé komiksové postavy od DC Comics. Jedná se o Batmana a jeho protivníka Jokera. (karlik4801)

• - Výtvarník Jaroslav Němeček kreslil komiks „Čtyřlístek“ již s myšlenkou na jeho zfilmování, proto mají postavičky jen tři prsty a palec, což je u animovaných filmů obvyklé. (JoranProvenzano)

• - Michal Žabka si dle svého vyjádření komiksy „Čtyřlístku“ prohlížel již v době, kdy ještě ani neuměl číst. (JoranProvenzano)