poster

Čtyřlístek ve službách krále

 • slovenský

  Štvorlístok v službách kráľa

 • anglický

  Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zmiu
  ***

  Ono se sice řekne, film pro děti, ale čtyřlístek je legenda, na které vyrostlo několik generací, tak si autoři mohli spočítat, že se i dospělí podívaj, a vytvořit něco o pár kategorií výš. Nicméně to se nestalo. Je to škoda, Čtyřlístek má obrovský potenciál, prokreslené charaktery, za těch spoustu let prožili mnoho dobrodružství a v jejich příbězích byl nejen dospělý humor, ale i spousta poučení. Je škoda, že toho ve filmu nebylo nijak využito. Film byl místy trochu přihlouplý, ale ještě to neuráželo, některé scény to zase trochu vytáhly nahoru. Příběh by taky mohl být lepší, Cestování časem a promněna lva poněkolikáté, to už trochu unavovalo. Dabing mě trošku mrzel hlavně u Bobíka, ale celkem to ještě šlo. Hudba se mi líbila, animace taky ok, reklamy tam tedy být nemusely, ale podle komentářů jsem se bála, že to bude ještě horší.(7.6.2014)

 • honajz
  *****

  Příjemně mne film potěšil. Ačkoliv mi chvíli vadila animace jak z PC hry, nakonec mi přišla lepší než všechna ta animace u "slavného" Kozího příběhu. Příběh je chytře vymyšlený, a dokonce obsahuje dva podpříběhy, které se s hlavním protnou. Není ho tu moc, ale humor je rovněž inteligentní. Výjezd policistů do zlatnictví je úžasný gag! Trošičku mi vadí některé drobné nedotaženosti (role Kellyho je výrazně pasivní, Zimomráz se také nějak víc projeví až na konec, dveře u domku Čtyřlístku se jednou otevírají ven, jednou dovnitř..), ale jinak film ani jednou nenudí a řekl bych, že navazuje na to lepší z české animované tvorby před rokem 1990. Product placement takto pojatý mi nevadil - stal se součástí příběhu, něčím, co děti stejně důvěrně znají, takže proč ne? Ostatně se děti ve vyprodaném kině bavily, smály se a dokonce některé nahlas radily Čtyřlístku, co dělat. A to je důkaz, že se film povedl, protože děti vtáhl a zaujal. Btw - ten obsah zde uvedený nahoře, je trochu mimo mísu - lev je nepřepadne, není obživlý ze sochy Bruncvíka, a nestane se to na Karlově mostě, ale ve Zlaté uličce...(3.3.2013)

 • ConanVJ
  ****

  Čtyřlístek jsem nikdy nečetl, ale tato pohádka je povedená. Má pěknou animaci a zajímavý příběh. I nějaká ta vtipná scénka se zde najde. Za mě 70% :)(21.12.2015)

 • Big Bear
  **

  Měl jsem kdysi, vlastně moje máma - známou v trafice v Dlouhé ulici, hned na rohu Revoluční. Vždy když vyšel Čtyřlístek, jeden mi schovala pod pultem. Vždy byl hned pryč. Tuším, že stával 7 Kčs. Měl jsem jej od dílu 3 snad všechny včetně speciálů. Ty první jsem nikdy nesehnal. Jak přešla léta, ty komixové sešity někam zmizely...a já zapomněl i na Pinďu i na Bobíka a spol. Před časem mne zaujal inzerát, kde kdosi čísla vykupuje v cenách několikanásobně převyšujících původních 7 Kčs... Když se v Reflexu objevil článek ,,Čtyřlístek ve službách tvarohu'' o filmovém zpracování slavné čtveřice a product placementu ve filmech pro děti, zatoužil jsem si se synkem zavzpomínat. Zároveň mne zajímalo, jak bude na partu zvířecích kamarádů reagovat on, odkojený Shrekem, Auty, Nemem a dalšími blockbustry Pixaru a Dysneyho studií. Animace byly jednuduché, ale to byly i kresby původně. Příběh mne moc nezaujal a byl divně stavěn. Humoru tam bylo tak málo, že jsem se až divil, pominu-li trapné padání kohouta z plotu (asi 3x znázorněné). Závěr? Syna to zaujalo, ale nějaké extra nadšení jsem neviděl. Já si po shlédnutí musel říci, že tohle na mne už nefunguje a také jsem si uvědomil, že je to poprvé, kdy na mně v animáku kydali tvůrci reklamu... Po tomhle do Třeskoprsek na dlouhou dobu raději nezavítám. Dávám dvě poloviny kamene mudrců. * *(26.8.2013)

 • Tosim
  ***

  A AŽ BUDETE V NESNÁZÍCH, ZAVOLEJTE LUDOLFOVO ČÍSLO! Prostá animace odkazuje na skromné začátky, humor v druhém plánu (cedule, zřízenci) zase k inteligentní zábavě, zápletka se dotýká české historie a Soukupova hudba fakt hladí, takže skoro nic (kromě obligátně použitého PP) nevadí, jen ten příběh je rozvíjen o zbytečně nudné motivy, něco vyhodit a stopáž zkrátit o deset minut a pak už by všechno bylo mnohem příjemnější. :-) A to jsem původně čekal skutečný průšvih.(18.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace