Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

Muf911

Musím uznat, že jsem byl nakonec mile překvapen. Čtyřlístek na plátně v celovečerním filmu je poměrně tvrdý oříšek, ale tvůrcům se podařilo zachytit ty klasické prvky oblíbeného komiksu. Děj je sice mix témat z Harryho Pottera a Císařova pekaře a ústav docenta Chocholouška je taky sakumprásk vykradený včetně fyziognomie saniťáků, ale nakonec to není úplně přihlouplé. Co se provedení a animace týká, tak je to úrověň spíš na věčerníček, než na kino, Kozí příběh například je úplně jiná liga, ale tady zase víc boduje příběh. Humor je fajn, i když za břicho jsem se nepopadal. Co bych viděl jako další mínus, je dost přímočarý a do oči bijící produkt placement. Skoro jako by celý příběh byl nějaká omáčka kolem reklam na pribináček, mě neznámé hračkářstvi a Českou poštu. ()

sisa140

Opravdu jsem se na zfilmování tohoto komiksu těšil v dětství to byl můj favorit, jenže jsem zapomněl na dar českých filmařů skoro vše akorát zkazit. Je to celé takové umělé, já osobně čekal víc vtipu, který mi dost chybí. Ale co mně opravdu nadzvedlo ze židle byla idiotská reklama na hnusná lízátka a jogurt nechápu, proč už do tak zpackaného filmu musí cpát tak hnusnou reklamu když umí ve světě udělat film a není tak do očí bijící hnusná reklama tak by se mohli ti naši „umělci“ přiučit. ()

kaukola78

Nechápu proč si jste si vybrali zrovna takový příběh.Předškolním dětem Rudolf 2.absolutně nic neřekne.Děj je zbytečně složitý.Mohlo to být úplně o něčem jiném a že u Čtyřlístku je opravdu z čeho vybírat.Jsem z příběhu zklamaný.Přitom po grafické stránce je to moc pěkně udělané. ()

PatrikP4

asi pravděpodobně nikdy více... nuda...nebavil jsem se čekal jsem až to skončí... špatně prožitý páteční večer... měl jsem raději jít na panáka... ()

Saxos odpad!

Jednoslovně, stejně jako bezhvězdně, no prostě Fuj! Takhle, nevím jak slušně to říct, zničit pravý český dětský sešitkový komiks, může jen nesvéprávný jedinec. A tady se jich sešlo celé stádo. Nedokoukáno - nebudu si kazit vzpomínky. ()

bureman

Dávám hvězdičku jen kvůli tomu, že jde o Čtyřlístek. Dvě naprosto iritující věci, které mi otrávily celý film, jsou: zoomování/přibližování kamery ve skoro každém záběru a samoúčelný product placement, kdy postavičky dělají určité činnosti jen proto, aby se na kameru ukázal propagovaný produkt. Příběh je na Čtyřlístek ucházející, některý vtípek pobaví i dospělého, ale ta animace je strašně odfláknutá. Promarněná příležitost, neboť ze Čtyřlístku se dalo vyždímat mnohem, mnohem více. ()

ČR odpad!

????????Všem kteří se zaprodali téhle zkurwené 90-ti minutové reklamě na Ečka přeji , ať se jejich rodiny tímto bordelem přejí. ()

LencaN

Trochu nevím, kdo je cílovou skupinou tohoto filmu. Animace velice jednoduchá (okem naprostého amatéra to prostě nebyl na dnešní dobu žádný zázrak), dialogy byly jednoduchoučké, až to občas bolelo, přitom děj samotný byl celkem komplikovaný na to, aby to chápaly děti menší než 10 let. Kdyby všechna ta negativa vylepšili, tak by to bylo celkem i zajímavé, člověk (dítě/adolescent) se i něco dozví. Ale co mě vytáčelo k nepříčetnosti byl ten nechutný Product Placement. Ble. Čekala jsem chvílemi, že se i na telefonu nebo autě objeví značka. Chápu, že sponzoři jsou potřeba a bez toho by to nešlo, ale takhle okatě to bylo opravdu odporné. ()

Emperor1

Co hodnotit? Příběh až na pár nesmyslů ujde, animace obstojné - co by tu člověk chtěl víc, než rozpohybované Němečkovy obrázky, dabing slušný, hudba chytlavá až lehce vlezlá, odporný product placement. Jakmile do toho započtu silnou nostalgii z dětství, nelze být zcela objektivní. A beru v potaz i obě své děti, tedy cílové diváky - ty byly nadšené. Dvě a půl hvězdy, nebýt té všudypřítomné reklamy, mohly to být krásné čisté tři. ()

Skylwalker42

Budu hodně osobní. HODNĚ OSOBNÍ! Běžte s tím do haj.lu. Čtyřlístek jsem miloval, dokonce jsem "kresli"l své vlastní příběhy, Čtyřlístek je hlavní vzpěra mého dětství. Podíval jsem se na to ze zvědavosti. Co bych za to jako dítě dal. Nestačil jsem zírat. Doslova. Jako dítko jsem si představoval své vlastní hlasy postaviček, Zde na mě v roli Myšpulína vybafl úchylný hlas Ivana Trojana. Skladatelské eso Ondřej Soukup složil takový kýčovitý soundtrack?? Co ta všudypřítomná reklama?? No a ta animace, hnus! HNUS! Pane režisére Žabko, věnujte se prosím jiné práci... prosím! ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

JQK

Nejprve dvě opravy k obsahu. Lev nakonec není Bruncvíkův, ani není z Karlova mostu, ale je Rudolfa II. a z Hradu. Čtyřlístek také letos neslaví 40., ale 44. narozeniny, první číslo vyšlo 15. května 1969. Pokud jde o film samotný, dal bych 70 %, řekněme tedy zaokrouhlit nahoru. Body dolů za koncepci děje (po Ohnivé řece už to pro mě nikdy nebylo ono, kouzla a mobily pro mě ve Čtyřlístku moc nejsou), která je ale současnému Čtyřlístku asi vlastní. A další body za product placement, který se objeví na asi 5 produktů, z toho na třech místech dost výrazně, na jednom přímo brutálně. To když se ději najednou objeví kocour rozvážející pribináčky a ozve se necelá znělka "Pramen zdraví" a po těchto dvou slovech se usekne. Na druhou stranu jsem po recenzi M. Spáčilové čekal něco daleko horšího, než jsem v Evaldu nakonec na fanouškovské předpremiéře viděl. Děj je vcelku přehledný a pochopitelný, drží pohromadě a nejedná se o sérii groteskových gagů. Pokud od toho nebudete čekat komiksový Čtyřlístek, tak nebudete zklamáni. ()

sha.piro

Když jsem šel do kina na tento snímek bál jsem se nejvíce toho, jak na mě budou mé oblíbené postavičky z dětství působit na filmovém plátně coby mluvící a hýbající se bytůstky. Ani jedno z toho na mě (k mému překvapení) nepůsobilo špatně. Zklamal mě však příběhem a nedomyšlenými, nebo zbytečně překombinovanými, dějovými linkami a četnými reklamami (na "Čupa" a "Pribi"). Věřím ale, že být o polovinu mladší, než jsem, mé hodnocení by jistě bylo lepší, než dvě a půl hvězdičky (bohužel zde dát nejdou, tak mi nezbývá než přimhouřit oko a dát tři) : ) ()