Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

george82

Zach mě prostě nepřestane nudit. To je týpek přesně pro tyhle role. On vypadá jako by vyrůstal v ústavu pro zaostalé a pak to pro tyhle role ani nemusí hrát snad. Nářez. Downey naproti tomu kontruje klasickým kravaťákem a uhlazencem, což ve výsledku dává naprosto nespojitelnou kombinaci. Je pravda, že oproti Pařbě ve Vegas Phiullips dost ubral, ale dejme si ruku na srdce...ta je nepřekonatelná a ta dvojka co chystá bude podle mě velký omyl. ()

PetrN.

Od této komedie jsem příliš nečekal a nakonec jsem proto odcházel příjemně překvapen. Ústřední dvojice Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis vcelku fungovala a výsledkem byla poměrně vtipná a akční road movie, která jen potvrdila, že americký režisér Todd Phillips je na poli tohoto žánru zkušeným tvůrcem. ()

ratpile

Míchat civilně legrační, bláznivě přestřelené , fekální a emotivní scény se prostě nemůže vyplatit. Jedno totiž eliminuje účinek druhého. Pařba ve Vegas se rozhodně neopakuje. Nebýt Downeyho a řekněme prvních 30 minut, nedalo by se o zábavě ani mluvit. ()

Mr.Roman

U mňa lepšie než Hangover, no najmä vďaka tomuto porovnaniu som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu. Priemerný Downeyho výkon, prebíja výborný Galifianakis a ak by niekto hľadal "nový pohodový film" moje doporučenie poputuje smerom k Due Date, čo je v mojich očiach ideálny spôsob 100 minútového odreagovania sa. ()

FortKnox

Trochu pomalejší rozjezd, ale postupně to nabere slušný obrátky. Jde zde vidět stejné spojení tvůrčího štábu jako bylo u Pařba ve Vegas, jen výsledek je o stupínek horší. ()

vieriX

Tak tohle byla zatraceně dobrá road movie Zach a Robert si vyloženě sedli bylo vidět, že si to dost užívají. Bylo tu par úplně vražedných vtípků, které mě totálně dostali. Nechci spojlovat ale vidět psa při masturbaci to je WTF mazec. Úplně čistokrevné 4*. ()

Plastík

No bezvadný gagy. Skvěle rozmístěný. Film má pořád šťávu. Za mě si myslím, že si všichni tvůrci těhle komedií léčí zelený zákal. Musím minimálně dát maximum v hodnocení. ()

transbeskyd

Film se po trochu pomalejším začátku rozjede do hodně divoké a zábavné jízdy, která končí jak se na komedii sluší dojákovým hepáčem. Je to hodně zdařilá variace na téma - nikdy nevíš, koho potkáš a jak hodně ti to může změnit život. I když to někdy zpočátku tak nevypadá, poznávat nové lidi může být fakt odvaz. Na doraz..:) ()

Grondal

Prvú tretinu filmu som len sedel a čakal kedy sa dostaví humor, alebo či prikvitne aspoň na pár minút aby bol dôvod nazvať tento film komédiou. Našťastie po tomto rozpačitom rozjazde konečne humor a zábava dorazili pekne ruka v ruke a našli si útočisko na obrazovke až do záverečných titulkov. Napriek tomu som čakal skôr že táto vyššie spomínaná dvojica sa bude držať strešteného štýlu ala mexické dobrodružstvo v závere. Keby tomu bolo tak možno by som sa bavil aj na 4*, ale takto to bola pre mňa len ďalší film s ktorým som príjemne strávil večer, ale nič na čo by som spomínal. ()

4k7

Na začátek jeden výkřik do tmy - The Hangover byl prostě lepší. Due Date se sice na první pohled může zdát stejně dobrý, ale není tomu tak. Dějová linie je daleko slabší, předvídatelnější a fóry občas balancují na hranici trapnosti. Jakoby chtěl Todd Phillips udělat z každé scénky, co možná nejvtipnější záležitost... je to místy opravdu už taková nucená sranda, u které vám zůstane jen poker face. Navíc podobných road-tripů bylo natočeno už několik, takže radikální inovace by byla vítána. Ale abych nekydal jen hnůj, na jedno podívání se to určitě hodí a nejsem z kamene, abych se u Due Date občas i přes to všechno nezasmál ()

obscurite

Zacha Galifianaskiho mám radši čím dál tím víc. Zatím to byly vždy velmi vtipné komedie, bez žádné trapnosti, hluchých míst a nudných postav. Jeho gestikulace a grimasy jsou neskutečně zábavné... Doporučuji. ()

monikka87

Zábavný Zach Galifianakis navlečený do trička Lilith Fair, zopár nádherných záberov na Grand Canyon a slušný soundtrack (s krásnou Fleet Foxes - Mykonos). Niektoré vtípky boli na hranici súdnosti, ale ako celok sa to dalo... nebol to síce žiaden zázrak, ale sadlo mi to lepšie ako The Hangover. ()

radys.v

Pro mě velké zklamání. Dobrou práci udělali výrobci traileru, do kterého byly použity všechny zajímavé a humorné scény. Po shlédnutí traileru jsem chtěl videt kompletní film, který nakonec nebyl zdaleka tak zábavný jak trailer. Film: max 5min humorných scén + dobrý výkon Z.Galifianakise = 3x* ()

Filip 07

Veľmi som sa na tento film tešil nakoľko v ňom hrá najlepšia postava z filmu Vo štvorici po opici. Galifianakis hral skoro rovnakú úlohu "nikdy sa nevzdávajúceho blbca" :) Keďže som Vo štvorici po opici dal 5, tento film si zaslúži 4. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)