Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Lachtaan

S Downeym juniorem by člověk měl zhlédnout jakýkoli sebepochybnější kousek, pokud si jej pan Herec získal už v Iron Manovi, Sherlocku Holmesovi či mém oblíbeném Soudci. S průměrným komediantem Zachem Galifianakisem (viděl jsem s ním snad jeden jediný vážný film a to jsem ke všemu neměl velmi dlouhou dobu tušení, že tam Zack hraje) vytvořili částečně nesourodou a částečně příjemnou dvojici v ulítlé komedii, na kterou bych se dnes už doopravdy nemohl podívat. Jsem rád, že je období amerických bezduchých komedií za mnou, ale jsem vděčný, že mě neminulo, abych mohl s klidem na duši tvrdit, jak nezáživná tato díla pro mě jsou. ()

SG_ever

Asi nejdražší road movie v historii, které je plné několika výborných vtipů, hlášek, gegů a nápadů chybí ze všeho nejvíc celistvý a vyvážený scénář, tento film má totiž celou řadu hluchých až slabých míst a to především v první polovině snímku. Jak již jsem řekl, celá komedie je postavena čistě na skvělých vtípcích a nesmím samozřejmě opomenout dokonalou ústřední dvojici - ať už božského Roberta Downeyho či "skoro až přihřátého" Zacha Galifianakise, kteří to celé tak trošku drží v přijatelných hodnotách. Určitě se nejedná o ničím přelomový snímek, jen další políček do pěkné řádky pohodových komedií. (60%) ()

valdstein0

Nuda, trapnost, ještě větší trapnost, nuda, největší trapnost. Nechápu že Downey jr. bere i takovou šmíru, dneska už si snad může role vybírat a nehrát v každý slátanině. Ta jedna hvězdička je za Hey You a dvě celkem vtipný scény, vše ostatní bylo utrpení. ()

Mrkvič

Todde Phillipsi, Pařba ve Vegas zapomenuta! Takhle jsem se v kině dlouho nebavil. Hodně mi Na doraz připomínal Roadtrip. Jen dospělejší pro odrostlejší fanoušky Phillipsových komedií. Kombinace Galifianakise s Downeym skvěle sedla, ale ještě lepší je scénář. Ikdyž jsem už některé vtipy někde viděl, tady jsou dotažené vážně Na doraz. ()

Jizni Tlapa

Do kina jsem šel ze dvou důvodů. Lákalo mne poznat další tvorbu režiséra Phillipse a vidět Z.Galifianakise v hlavní roli, kde evidentně dostal více prostoru než v Pařbě ve Vegas. Musim se přiznat, že v prvních minutách jsem měl vážné obavy, jestli vůbec, a jak se tahle pomalu rozjíždějící "road movie" dostane (byť jen na dohled)k Vegas a Old School. Deadline splnil "deadline" za minutu dvanáct! S jakousi noblesou (Downeyho Jr.) a "úchylnou mentalitou" (Galifianakise ) to nakonec zvládl bravůrně! Skvělá kamera, kterou jsem ocenil hlavně ve třech akčních momentech, a za kterou by se nemusel stydět ani kdejaký "akční" hollywoodsky režisér Vás přímo nakopne. Ústřední dvojka si výborně sedne. Za zmínku stojí i velmi povedená hudba, která už jen pomáhá gradovat jednotlivé momenty. Na Doraz prostě baví a při vypnutém mozku dostanete zaručeně vše, pro co jste si do kina přišli. ()

ivan_drago

Tak tedy žádná pecka to nebyla, slušně odvedená práce ano. Bojim se, aby Galifianakis nezabřed v rolích podobných podivínu navždycky. Jinak Downeyho stači navlíknout do slušnýho obleku, brýlí, myslím slunečních a je to v pohodě. Pár momentů vyloženě srandovních a ani ty vážnější věci nebyli nijak rušivé, i když já bych minimálně polovinu vynechal. Příjemná road movie, kterou si ale už nepustim. ()

markuc

Film je kupodivu z USA, jak už jsem psal někdy dříve - scénaristům dochází nápady a zde to je vidět. Na doraz je čisté road-movie, občas lehce komediální hlášky (v čemž exceluje hlavně Galifianakis, ale rozumí si dobře navzájem s Downey Jr. - což je vlastně jediný důvod, tento film vidět). Slabý scénař, špatná kamera, zbytečný námět, nereálné situace, film vážně nesplnil moje očekávání (která sice žádná nebyla, ale on je ani nepředčil). Takže zůstává jediný důvod sledovaní - ústřední dvojice - která se opravdu vyvedla. Ale herci samotní dobrý film nedělají, takže není důvod film vidět znovu a vlastně pokud ho přejdete úplně, tak o nic nepřijdete. ()

ecceHOMMO

Pohodová road - movie v dospeláckom prevedení. Downey Jr. a Galifianakis to roztáčajú na plné obrátky, pričom sa vedia skvele doplniť a pôsobia zohrato. Skvelé duo. ***/**** ()

baruss

Jeden z filmov pri ktorom je trailer vtipnejší než samotný film. Smiať sa na zaostalom chalanovi mi vôbec nepríde vhodné. Oceňujem tie "kurzy" herectva, tie boli OK. ()

karlik4801

Není to jen průměrná komedie, tady se musí bavit opravdu všichni. Styl Hangover, ale s lepšími herci a propracovanějšími vtipnými scénami. Kolikrát jsem se nemohl přestat smát. Downey si opakuje roli Tonyho Starka, co více dodat. ()

Tyny

Film, který si bohužel nedokáže upoutat pozornost. Těšila jsem se, že to bude něco na způsob Hangover, nebo aspoň s podobně skvělým humorem, ale bylo to o mnoho sušší. Jediný velký podíl na filmu má Galifianakis opět v roli pitomce, za svůj humor, který buďto nenávidíte a nebo milujete. ()

Ryuuhei

Nefungující, trapné. Takhle jsem si tuto komedii z docela nadějně vyhlížejícího traileru nepředstavoval. Robert Downey Jr. absolutně nesympatický jako hlavní hrdina. A Zach mě v roli magora taky moc nepřesvědčil. Celý film mi přišel utahaný, bez tempa, bez pořádného nápadu, který by z komedie udělal skutečnou komedii a ne tuhle frašku. A co je nejnechutnější? Zdejší hodnocení. Tak to bude jen na 1* a tedy 20%. I se divím, že se produkce Dva a půl chlapa upsala něčemu takovému a propůjčila známé tváře tohoto jinak skvělého sitcomu (mimochodem, s úplně jinými hlasy v českém dabingu). ()

T-pack

Vtipnější než Hangover? Ani náhodou! Filmovější? Stoprocentně. Dramatické pasáže mě sice vždycky chytily nepřipraveného, ale o to zajímavější ten požitek z filmu byl. V postavě Downeyho jsem viděl hodně sebe a každý jeho cholerický výlev, kdy se mu zatmělo a nevěděl, co říká a říkal, co nechce, byl hodně silný prvek. Navíc musím pochválit jak soundtrack, tak i cameo od RZA. Scéna u Grand Canyonu vám navíc vleje tolik chuti vyzkoušet si americký road trip, třebas s blbem na krku. Tenhle film má jasné poselství. Když vám dá život blbce, začněte dělat kraviny. Třeba z toho vzejde něco vážně dobrého. Alespoň tak dobrého, jako tenhle snímek. ()

Maki89

road movies suxx ass, ale tato bola vyborna... kombinacia Downey Jr. a Galifianakis bola vyborna, vtipky a napady super, pritom to nebolo ani prehnane ani prilis prizemne... takto si predstavujem oddychovu komediu... 8/10 ()

KitFisto

Pařba ve Vegas byla prostě lepší a tohle mě tak nedostalo a nebavilo. Film má pár dobrých okamžiků, ale taky dost slabé chvíle. Po druhém shlédnutí snižuju hodnocení. Na mě příliž nevyvážený a nevýrazný. Víc jsem ani nečekal. ()

Cocacolix

Nebýt místy opravdu trapného tělnotekutinového humoru, mohlo to být opravdu dobrý. Galifanakis a Downey si docela sedli... Hezký road trip to mohl být. No, škoda že to sklouzlo do kiksů, které opravdu nešli strávit. ()

ywo666

Neviem. Moc ma to nechytilo. Pár krát som sa zasmial to určite, ale čakal som, že to bude lepšie. Zachova postava mi prišla miestami nevtipne otravná. Pár scén si mohli odpustiť. Phillips po the Hangover ubral z plynu. Vydarených gagov je proste málo. 70% ()

neoBlast

Co si budeme povídat, Na doraz je jenom taková malá úlitba fanouškům, kteří se po Pařbě ve Vegas dožadovali více prostoru pro Zacha Galifianakise (určitě nejsem jediný kdo ho objevil právě tímto opileckým snímkem). A přesně v těchto ambicích a očekáváních nakonec Na doraz skončilo. Spousta volnosti pro Zacha, přicmrndávající jistota v podobě Roberta Downeyho Jr. a sem tam (zdůrazňuji sem tam) brániceničící vtip. Obrovská výhoda pro Galifianakise (jak já nesnáším to jeho jméno, proč si ho nemůže změnit třeba na něco více uměleckého - jako je třeba Zach Chase...) je, že se ještě neokoukal. Uvidíme za pár let jestli dopadne jako polovina party Juda Apatowa. 60 % ()

geklon

Přečetl jsem si pár komentářů a musím říct, že na každém šprochu pravda je. Downey hraje Downeyho. Jako "sjetej" přesvědčil. Zach je naprosto úchvatnej a potvrzuje, že si zaslouží konečně pořádně zneužít, třeba ve vypalovačce od Coenů. Dost bylo totálních tydýtů. Je vyšší level. Scéna s R. McBridem je dost kontroverzní, až trapná a zachází do absurdna. Scéna kde si ho Ethan honí v autě, není dobrá ani do bonusů na DVD. Začátek je naprosto klišovitě nezajímavej a film se rozjíždí se až na záchodech před motelem, výbornou scénou kdy manželka trenérovi oznamuje, že se sním chce rozvést. A to na plný koule až do překousnutí pupeční šňůry medvědem. Hlášek je tu mraky..."Píte? Nablil jsem ti do rány." Skvělý záběry, příjemná a všudypřítomně vhodně doplňující muzika. Dobře jsem se bavil, pětkrát explodoval smíchy, to se zas tak často nestává..........Zach mě tu bavil víc než celá banda z HANGOVER. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)