Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Danny F.

V podstatě solidní komedie s klasickou zápletkou. Bez peněz, dokladů a s blbcem na krku. Situace jsou vtipné jen mi přišlo nemístné plivnutí na psa ze strany Roberta Downeye v záběru kdy mu prasknou nervy a vynadá svému ''spolucestujícímu''. To bylo trapné. Jako celek je to vtipné a zábavné pokoukáni. 65% ()

VasaX

Downey vs Galifianakis, nečekaná kombiance. Kombinace co slibuje víc ujeté, divné a povýšené zábavy, než ve skutečnosti poskytne. Jde spíš o takový dramatičtější road trip co sem tam poskytne trochu situační zábavy, a pár vtipných scének ze scénáristické přihrávky. A proto i ta hodinka a půl připadne neskutečně dlouhá. A to nasvědčuje, že něco je prostě špatně. Herecká kombinace a prověřený námět prostě nabízí větší prostor, než pan režisér vůbec chtěl uchopit. Due date pobavilo, ale jinak to bylo prostě špatně, a ta třetí hvězdička je spíš taková nostalgická a shovívavá, než opodstatněná. Kromě vedlejších roliček známých herců potěšil zejména závěrečný odkaz na Dva a půl chlapa. Jako taková popkulturní tečka za tímto seriálem. ()

Aven

Absolutní spokojenost. Na doraz je jednou z nejlepších komedií posledních let. Hlavní dvojka si báječně sedla, režisér ví, kdy přepnout z komediální roviny do lehce dramatické, k tomu spousta povedených gagů a vyvedený soundtrack. Lepší než Pařba ve Vegas, bez debat. ()

creeper

Koukatelná xtá variace road/buddy movie s vypiplaným castingem. Cením především fungující výstavbu gagů a sympatickou snahu nabourávat zavedená žánrová klišé (viz. "dojemné" scény). Fapovací scéna byla příjemně přes čáru. ()

Compadre

Tod Phillips natočil Pařbu ve Vegas a teď už jenom točí další a další variace na to samé nebo podobné téma. Starej suchar Downey spěchá za svou manželkou a po pár komplikacích na letišti se dává do party s šíleným Galilianakisem, kterej oba dostává do šílených a hrozně vtipných situací. Na pařbu ve vegad to nemá, ale stejně dost dobrá zábava. Galilianakis je borec s trvalou :-)) ()

mab odpad!

Jak už id Sathana napsal(a): Otravný snímek s prostoduchým dějem, nezaslouží si ani jednu hvězdičku. ()

Sany33

Snímka je však umne vystavaná, príbeh sa príjemne odvíja. Humor funguje tam kde má. Niekto sa na tom zabaví viac, iný menej. Záleží na osobnom vkuse a na tom, aké komédie ste videli v poslednom čase. Zlý pocit by ste však z tohto filmu nemali mať. Záhadou ale ostáva „slovenský“ názov filmu. Koho napadlo nahradiť anglický názov Due Date, iným anglickým Deadline? 71% ()

morena.jea

Tak som po dlhom čase dala znova šancu jednému ževraj najlepšiemu hercovi súčasnosti. Kde ale RDJ získal tento status je mi stále záhadou. Asi ho fakt držia nad vodou fanúšikovia avengerov, spidermanov a xmanov, čo je naozaj smutná vizitka pre každého herca. Film je nudný, vtipy lacné až nechutné, scenár odfláknutý, záver u amíkov už tradične predvídateľný. Francúsky "Kentán z Montarži" je s minimálnym rozpočtom tisíckrát lepšia verzia podobnej tematiky. ()

D28

Som v miernych rozpakoch z toho,že na komédiu som sledovala relatívne veľa vážnych až drsných scén.Road movies mám veľmi rada,lenže znamenajú zároveň nebezpečie v podobe predpokladanej zápletky a jej rozuzľovania.Jasné,je to komédia a človek ráta s happyendom, tu som mala chuť urobiť výnimku.Herci však boli fajn a viackrát som sa naozaj schuti zasmiala, takže celkový dojem je kladný.Kávu nepijem a určite ani nezačnem, v tráve zatiaľ nemám jasno. ()

greetchen

Ve srovnání s jinými buddy komediemi, jako je Pařba ve Vegas nebo Kámoš k pohledání, je Na doraz rozhodně slabší. Celkový příběh prostě pokulhává a má své slabiny, jenže pak najednou přijde pecka, kdy se nahlas chechtáte a do tmy kina se ozývají věty jako "no to ne" nebo "to je dement". Standartně bych tomuhle filmu nedala víc než tři hvězdy, ale přesto tu čtvrtou přihazuju. Za nečekané vtípky, příjemného Roberta Downey Jr. v pro něj ne úplně typické roli a hlavně za ú-ž-a-s-n-é-h-o Zacha Galifianakise, kterého začnete během deseti minut k smrti nenávidět, ale pro jeho psí oči mu stejně všechno odpustíte. ()

Krosmen

Plnou mírou vrchovatých 80%. Z Pařby ve Vegas už jsem si toho moc nepamatoval a na trailer k tomuhle filmu už jsem mezi tím zapomněl. Ve filmu nemám s ničním problém. Bylo to vtipné, některé scény byly až neuvěřitelné. Nějaká vážnější určitě nepůsobila jako pěst na oko. A velmi příjemná byla i hudba. Určitě neberu cestu do kina jako krok vedle (v rámci Filmánie za 50,- ;-). Are you a girl or something? ()

Guzo

Jsou to spíš takové slabší 3 hvězdy - i protože jsem ze zařazení do "komedie" a po ostatních Phillipsových filmech čekal něco úplně jiného. Downey tu hraje opět arogantní postavu, která mu sedne (ale v Iron Manovi je ještě mnohem lepší), Galifianakis dalšího přitroublíka. Až na pár vtipných scén se ale nic moc neděje, honička s Mexikánci taky nebyla zrovna něco, co se sem dobře hodí, a celkově to bylo takové nemastné neslané.. ()

blackJag

Režisér Todd Phillips má na svém kontě dobré komedie (MLÁDÍ V TRAPU, STARSKY & HUTCH), ale i ty špatné (přeceňovaná PAŘBA V LAS VEGAS nebo hodně špatná ŠKOLA SVÁDĚNÍ), s tímto kusem je to potom tak nějak na půl. A na půl je to i v obsazení hlavních rolí. Zatím co Downeymu není co velice vytknout, Galifianakis je jako jednosměrná jízdenka - na vícero způsobů nevyužitelný. Ve chvílích, kdy se pokouší o něco jako dojemnost, cítí divák svědění až na prdeli jak je to celé nepříjemné. Mimo zmíněné emocionálně neproduktivní pokusy se na tuto road movie dá ovšem dívat. 60% ()

Puyi

Skvělá komedie s ještě skvělejším Zachem Galifianakisem, kde je ještě bláznivější než v Pařbě ve Vegas..a jeho masturbace v autě před Petrem (Downey - mimochodem i zde velmi dobrý :)), jeho strašnej pes, na kterého nedá dopustit, táta ve vakuovém balení nebo celkově jeho vystupování..:D no, parádní komedie se skvělou dvojcí v hlavních rolí, která funguje, podle mě, až překvapivě dobře. ()

Taio

Nezabudnuteľná jazda s magorom a frajerom a k tomu jedna z najlepších komédií aké som videl. Scéna s kávou patri medzi moje obľúbené vôbec, neskutočne to zahrali! ()

Miki8888

Tohle si nezaslouží víc než 1* za soundtrack. Co je na tom vtipnýho? Taková kravina, ten trapný americký humor. Už nikdy víc. ()

Kosmik 1

Proč mi, doprdele, pořád mizej komentáře? Je tohle normální? Když už mi je smazán komentář, rád bych alespoň dostal hlášku za co! A hlavně který komentář to byl a kde. Pak za rok nebo za dva přijdu na to, že mi tu z ničeho nic chybí. Tohle je vážně ubohé a už mě nebaví psát znova a znova komentáře k filmům, kde jsem je stoprocentně někdy psal. Tohle je můj jubilejní tisící komentář, tak bych si skutečně moc a moc přál, aby nebyl smazán. Děkuji! K filmu toho nemám moc co říct, protože to byla hrozná nuda od začátku až do konce. To je jediné, na co si nejvíc pamatuju, že jsem u toho zíval a sledoval neustále čas. Kdyby tu nehrál Robert Downey Jr., tak bych to nejspíš ani nedokoukal. 45% ()

vyfuk

Na doraz byl film, který jsem čekal, že bude vystupovat stejně jako nějaký díl Pařby, ne-li hůře. A nakonec to přesně tak bylo. Ale jelikož ani Pařba nebyla nějaká extra pařba, skončilo to jak to skončilo. Zach má talent na role takovéhoto typu a osobně mám dojem, že by toho měl využít dokud je ve světě filmů divoká karta. Svým způsobem bych byl potěšen, že film splnil mé očekávání, každopádně ono očekávání nebylo nic extra. Ale je to skvělý snímek na odreagování. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)