Ženy v pokušení

Women in Temptation

Komedie

Česko, 2010, 112 min

• Bluntman

ŽENY V POKUŠENÍ jsou nejlepším, protože na nic si nehrajícím a svou cílovou diváckou skupinu nejlépe oslovujícím Vejdělkovým filmem, ale i tak se jedná o neředěné měšťácké peklo, s kterým nelze za žádných okolností jako rozumná a slušná lidská bytost souhlasit. Ono je totiž problém v tom, že dost dobře nelze převzít určitý model, jako je v tomto případě ten ze SEXU VE MĚSTĚ, a přitom opomenout jeho národní specifičnost. Nemůžu ocenit s přehledem zvládnutou formální stránku, kdy klasicky hollywoodský "neviditelný" styl za pomocí "graphic-matchů" slouží vyprávění s motivovanými vzpomínkami a citem pro načasování, když ta slouží implicitnímu významu, který říká, že je bezva být kurva. Zatímco čtyři americké kamarádky byly emancipované natolik, že měly práci a byly finančně zabezpečené, a tak si nezávazně užívaly života, v české nápodobě je vše podřízeno optice hedonistické rašple, která si může vyrazit z kopýtka a dovolit si luxusní styl života, pokud dostatečně otevře svou bezednou pičku. Pokud dáváte vysoké hodnocení a neuvědomujete si, co je vám filmem podsouváno/nechcete to řešit - jedná se přece o "zábavu", tak s sebou snadno necháte manipulovat.(17.9.2010)

• Tosim

Ten Vejdělek vážně nedokáže sladit tóny komedie a dramatu dohromady. 50%.(11.5.2010)

Příjemná česká komedie, vhodná na nedělní odpoledne a na oddych, s výbornou Eliškou Balzerovou excelující v roli nestárnoucí babičky proutnice. Vyvážený podíl tragiky a komiky, film, který rozhodně pobaví nenásilnou formou. Pan Vejdělek konečně našel styl, kterým by se mohl ubírat i nadále a natočil divácký hit, který neurazí ani kritiku.(14.11.2010)

• Tsunami_X

Skoro se mi chce parafrázovat esemesku Václava Klause. Jsme opravdu odsouzeni k tomu, aby nám současný genderový mainstream podstrkával tyhle ploché kameňákové vztahovky na úrovni odpolední sitcomové estetiky?(27.7.2011)

Shodou okolností jsem před pár měsíci navštívil divadelní hru Geraldine Aron „Můj báječný rozvod“ a ačkoliv jsou divadlo a film dva úplně jiné sporty, kvůli pojítkům v podobě E.Balzerové a motivu vyrovnání se s partnerským rozchodem pomocí zašlapání sebelítosti, se nabízí srovnání. Co si budeme povídat, tam kde irská dramatička nabízí přirozenost, lehkost a šarm, přichází Vejdělek s frndou z Mensy a strojeným podbízením. Zařadil bych to do škatulky cílených výlovů čitelných kapříků z našeho lokálního rybníčku, teda záležitost, která třeba Vieweghovu rektu vyšla v minulosti už několikrát. Režisérův pragmatismus plně chápu, nejsem však schopen jej ocenit..(17.3.2014)

• - V horolezeckých scénách je několik zřejmých nesmyslností. Když Helena leze na skálu, je jištěna horním jištěním ze střední části stěny. Přitom není jasné, kdo jistící bod založil, když tam byl Michal sám. Následuje scéna, kdy Helena dosahuje vrcholu skály. Přitom má vedle sebe stočené lano, které ji mělo jistit a brzy ji dolézá Michal, aniž by kdokoliv jistil jeho. Takový způsob lezení by na životě ohrozil oba lezce a i pro laiky postrádají některé scény logiku. (Boulderman)

• - V roce 2013 vznikla muzikálová verze filmu, jejíž režie se opět ujal Jiří Vejdělek a autorem hudby byl František Soukup ze skupiny Nightwork. (JUK_JANA)

• - Natáčení filmu probíhalo v září a říjnu 2009 v Praze a v okolí Jablonného v Podještědí. „Nechť jsou Ženy v pokušení romantickou, pikantní i citlivou komedií, kterou složím hold ženám za jejich lásku, obětavost, toleranci a geniální schopnost najít během tří sekund ve staromládeneckém bytě pár odpovídajících čistých ponožek,“ přeje si dojatě režisér Jiří Vějdělek. [Zdroj: Falcon] (POMO)