Ženy v pokušení

Women in Temptation

Komedie

Česko, 2010, 112 min

Po toxickém Doktorovi od jezera hrochů příjemné oddychové osvěžení. Jen škoda, že v poslední vážnější třetině už pokusy o vtip tolik nevycházejí. Ale Eliška Balzerová, ta z toho vychází jako absolutní vítěz! 60%(21.3.2010)

To chce klidnej racionální přístup !!! ,,Ne, ne, ne, nepotlačujte svůj hněv – to není zdravé.... jen mu to pěkně řekněte, co si o něm myslíte – dokuď je čas!“..... Film o sexu pro všechny, které čeká (nebo jí snad již prochází) krize středního věku. Nebo jen pro ty, kteří ještě dokážou ocenit hezkej zadek L.Vlasákové! Konečně (!!!) také někdo u nás dokázal předvést složitost lidských vztahů s nadhledem a vtipnou nadsázkou, až to člověku začne připadat jako ze života. Ne za života dětí, ani náctiletých. A zřejmě ani třicátníci ještě nepuknou závistí nad tím, jak jsem si to užil. Ona totiž ani vyloženě smutná událost nemusí za každou cenu končit slzami. A co vy? Nemáte chuť to vyzkoušet? Nebo dát aspoň domino? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Hledám komedii plnou vztahů a sexu. 2.) Potřebuji návod na chytání II. mízy. 3.) Poznám Jiřího Helekala. 4.) Mám něco s nějakou černoškou. 5.) Na rentgenovým snímku mi to poslední dobou obzvlášť sluší. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ *(18.8.2010)

• Tetsuo

Film, který se tváří hrozně odvázaně a přitom je neuvěřitelně konvenční a stereotypní, naprosté genderové peklo. Po Líbáš jako Bůh se nám rýsuje nový český žánr: pragmatická komedie o maloměšťácích, kteří objevují luxus. S romantikou a vtipem to ale nemá nic společného.(10.3.2010)

Hluboce očišťující a lehce evokující komedie „o neprobádaném území vášnivých neřestí.“ Sama žena mnohdy netuší… co vtipnou formou a nevtíravou nadsázkou s jemnou nuancí vytušil Jiří Vejdělek a tím odhalil mužům těžko odhalitelnou součást ženské taktiky. I ty filuto.(7.10.2010)

Pro mě obrovské překvapení!! Vtipné a dokonce i nápadité. Lenka Vlasáková zabodovala a Eliška Balzerová sypala hlášku za hláškou. Jediné co mě mrzelo je, že Macháček nedostal více prostoru. Jinak pěkná česká komedie dnešní doby :-)(6.2.2011)

• - Martin Pechlát a Eva Nosálková-Leinweberová, představitelé manželů Fabiánových, si spolu zahráli už o několik let dříve ve filmu Účastníci zájezdu (2006). (funhouse)

• - Lenka Vlasáková a Vojta Dyk hrají ve filmu partnery, které dělí velký věkový rozdíl Zajímavostí je, že si oba hlavní představitele našli podobé věkové typy. Vojta Dyk má o pár let starší přítelkyni Tatianu Vilhelmovou a Lenka Vlasáková si našla o pár let mladšího partnera Jana Dolanského. (Lauri)

• - Eliška Balzerová získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, film získal ještě druhé ocenění jako divácky nejúspěšnější film. (M.B)