Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

_Irbe_

Bohužel, i zde zůstává typická bolest českých filmů podobného ražení. Snaha o to, nacpat do filmu všechny žánry. Ve výsledku zde máme chvíli absurdní drama, za pár minut romantiku, ta se poté mění doslova v crazy komedii (se vstupem Macháčka na scénu) a dostaneme se i do naprosto vážné polohy, kde se řeší nemoce, umírání a smrt. Ptám se proč a argument typu "ale takový je život - chvíli sladký, chvíli smutný" neberu. Pokud by se film držel striktně jedné polohy, která mu jde nejvíc a kde scény fungují jak mají s možnými lehkými přesahy, výsledek by byl o třídu lepší. Takhle zde máme opět pěknou českou srandovní, romantickou komedii na kterou se "jenom" hezky kouká (a zaručuje úspěch v kinech). Co se týká hereckých výkonů, za poznámku jistojistě stojí výkon a postava paní Balzerové. Četl jsem o ní jak superlativy, tak silnou kritiku. Ať tak, či onak tvrdím, že tenhle film si po pár letech vybavíte právě díky ní a její babičce. A i když je Lenka Vlasáková daleko lidštější a přesvědčivější, tak právě Eliška Balzerová tenhle film jak se říká "udělala". Mužské osazenstvo je zde na vedlejší koleji a duo hezounů Dyk a Zach se toho přesně drží. Bohužel, vyloženě smutná je účast Macháčka, který je dle mého vyloženě rušivým elementem a není ani vtipný a jeho postava je co se týká děje skoro zbytečná. ()

Agent Orange

Dovedu si představit spoustu lidí, kterým se to bude moc líbit...a vůbec jim to nemám za zlé...ale na mě to prostě nefungovalo. Chvilku se to tváří jako situační komedie, chvilku se řeší složitosti života a vztahů...ale celé to dohromady nějak nefunguje. Herci s snaží, ale dialogům člověk nevěří... Takže ve výsledku pro mě naprostý průměr... ()

Tredi

Už dlouho jsem se u filmu tak nezasmála! A zvláště u českého.. Zezačátku to vypadalo jako sex ve městě po česku a také jsem si všimla, že IKEA hýbe světem. Ale Balzerová byla úžasná, té fandim. (A až u tohohle filmu jsem si všimla, že Dyk je docela roztomilý) :) Nic velkého jsem od toho nečekala, ale docela příjemně mě to překvapilo. ()

racing666

Musim říct, že po dlouhý... ale fakt dlouhý době je tu zase jeden skvělej českej film. Skvělí herci, skvělý hlášky, rychlý tempo... Opravdu vše na svým místě. A hodně velký + dělá E. Balzerová, která si svojí roli opravdu užila, dokonale zahrála a srandu dělala celej film... i na "smrtelný posteli". Zkrátka je to velice dobře natočený film s příběhem, který se občas v životě odehrává. 80% ()

cubiczech

Je to hodně sympatické, ale strašně předvídatelné, obyčejné, možná je tohle na tom ta krása, ale já prostě nemám rád zobecňování a házení lidí do jednoho pytle. Je to naprosto normální "sex ve městě" v českém podání s multigenerační modifikací. Macháček podává super výkon, jako vždy, jen je problém, že u něj to tak prostě čekáte, většinou zahraje stejně :-) ()

Skank

Byl to pro mě ten typ filmu, stejně jako Román pro ženy, který mě obchází, jen k vůli názvu. Ale je to přesně ten typ filmu který je po shlédnutí úžasný a v tomto případě srandovní. Česká kinematografie zažívá hojné období růstu a doufám, že květy budou nádherné a plody šťavnaté, stejně tak jako doufám, že to bude trvalka. ()

rigby

Lehký odpočinkový film, při kterém není nutné nijak zvlášť zapínat mozek. Odpočinete si, ale podruhé ho vidět nemusíte, protože vlastně o ničem není. Po úvodním slibně vypadajícím rozjezdu i ten humor velmi rychle ztratí dech. Škoda promarněných hereckých talentů. ()

superzurda

Mělo to být velké představení rádoby husté nymfy Balzerové? Jestli ano, tak to je pro mě zklamání. Její vidění života a světa bych očekával u jiných postav. K filmu musím říct, že nebyl špatný. Párkrát jsem se pobavil i zasmál. Ani zde se čeští tvůrci nezbavili svého nešvaru a to příliš dlouhých konců. Jakoby scénarista řekl, že tam musí dát ještě tohle a pak tamto jo a ještě abych nezapomněl taky toto. Pak to nemá mít skoro dvě hodiny, což je na komedii příliš dlouhá doba. ()

10marty10

Syd Field říká, že kvalitu filmu poznáte po prvních 10 minutách sledování. Divákův názor, který je zaznamenán v tomto intervalu se v 90% nemění. Bohužel, mě tento snímek od začátku nic neříkal a stačilo mi k tomu 5 minut a názor se nezměnil. Pan Vejdělek mě hodně zklamal. Předvídatelný příběh. Třeba příště. CELKOVÉ HODNOCENÍ 52%. ()

Flamik

takovíto film docení spíše lidé kteří vyrůstali před 89. Ale i pro ostatní je rozhodně tato komedie dobrým nápadem jak zaplnit dvě hodinky dlouhé chvíle. Jelikož sem náročný na dobrý humor tak bych přivítal více vtipných scén, ale na druhou stranu po odchodu z kina mámě cukaly koutky další dva dny. A všechny holky od ní z práce to "museli" vidět taky! ()

david666

Jako oddychovka u které nemusíte přemýšlet film funguje v pohodě. Jinak mi ale příběh připadal trošku přitažený za vlasy. Kladem je sympatická sestava hrců, kteří působí ve svých rolích většinou přirozeně. Navíc Eliška Balzerová ve své roli exceluje. ()

zodiak217

Film ktorý sa pokúša na pozadí troch generácií českých žien vykresliť aké to majú v živote komplikované a ako sa pozerajú na mužský svet je síce fajn téma, ale od tohto filmu som čakal podstatne viac. Koniec koncov Eliška Balzerová bola a aj jej zárukou kvality každého filmu a aj v tomto filme zahviezdila. Problém však je, že okrem hudby je to asi jediné čo ma dokázalo na tejto snímke upútať. Celkovo musím hodnotiť tento pokus o komédiu iba priemerne aj keď herci sa snažili ale neboli tam skoro žiadne momenty, kde by sa dalo z chuti zasmiať, alebo zamyslieť nad posolstvom tohto filmu. V podstate mi to prišlo dosť prázdne, len tak na skrátenie dlhej chvíľky. Reklama bola masívna, ale očakávania podľa mňa nenaplnené, škoda. V každom prípade bolo zaujímavé sledovať Elišku v netradičnej úlohe zvodkyne a šelmy, ktorá loví mužov ako trofeje, možne keby tvorcovia vsadili viac na ňu a postavili ju do úlohy hlavnej hrdinky, bolo by to o niečo zaujímavejšie. Takto je to len priemer, kde jej postava vyniká a svieti vysoko nad ostatnými. ()

jiricek86

pan Režisér! zatim asi jeho nejlepší film, řek bych..sice trochu pomalá expozice/střihově teda nic moc, hudba od Muchova se mi kupodivu moc nelíbila/, zato ale pořádný vyvrcholení a slušnej spád příběhu po první polovině filmu. nečekaný zvraty, nápaditý scény, hořko-sladká komedie typicky česky provedená. scéna pohřbu velice povedená. nejlepší asi gradace ()

Tejca

Ono to vůbec nebylo špatné. Ale o jednu hvězdičku se to připravilo k vůli konci. Ten byl až moc happy endový a trochu tuctový. Ale jinak velmi povedený film a opravdu obdivuji paní Balzerovou, které ve svém věku vypadá skvěle. ()

mouzi

Hodne vydarena tragikomedie o vztazich partnerskych, rodinnych a strednim veku. Jiste mohlo byt i lepe, ale mohlo byt i hure. Dobre se na to diva, dobre se vse a v klidu stiha. Vojtech Dyk je k sezrani a Eliska Balzerova famozni. Lenka Vlasakova mi pripada, ze hraje vsechny role uplne stejne, ale to neznamena, ze spatne, naopak, v tomto filmu je naprosto skvela. Veronika Kubarova nevim, na moje hodnoceni toho zatim moc nepredvedla, ale urcite ji davam sance, ma toho hodne pred sebou. Jiri Machacek bez komentare, bomba :D 4* ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků