Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

nwx

Prostříhat, zkrátit o 30 minut a dal bych 4 hvězdy. Na české poměry, po všech těch Hřebejcích, Lišcích a Trojanech, konečně kvalitní film. Bezva hudba. Bavil jsem se! ()

radeckator

Zábavná a milá komedie, která oproti průjmům Marie Poledňákové točící filmy podobného ražení působí jako velice ozdravný balzám na duši. ()

kikikrikri

Pobavilo, neurazilo, ale ke konci malinko nudilo, opravdu je malinko. Rozhodně jedna z nejlepších českých komedií poslední doby. ()

Primavera

Psychologička, ktorá nevie riešiť vlastné problémy - je to klišé alebo realita? Oboje. Ženatí muži, ktorí si to chcú rozdať s mulatkou - klišé alebo realita? Oboje. A mohla by som pokračovať ďalej. Film obsahuje množstvo klišé, ale napriek tomu pobaví svojím pravdivo nastaveným zrkadlom sveta žien a mužov, vzťahov a pavučín vzťahov. Dobre som sa pobavila, chvíľami som bola dojatá. Film bol excelentný, herecký výkon Balzerovej - nepopierateľne bravúrny, detto Vlasáková. Trochu mi vadil inak vždy super herec Macháček, nejako mi do role nesedel a takisto nevýrazná Kubařová mi nič nehovorila. ()

Tyna31

Ach jo..:( pro mě osobně strašné zklamání - stejně jako Líbáš jako bůh. Z traileru jsem se válela smíchy, bohužel jsou v něm obsaženy všechny vtipné hlášky a podobně. Eliškce Balzerové to moc sluší, když je na plátně ona, člověk z ní opravdu nesopouští oči, bohužel mi připadalo, že její postavě mohl být dán mnohem větší prostor. Navíc duo Vlasáková x Dyk mi k sobě opravdu neseděly. Nevím...moje máma mi řekla, že takové filmy pochopím, až budu starší, takže jsem na to moc zvědavá. Není to komedie, ani drama.// po druhém zhlédnutí tedy zvedám hodnocení na 3*. ()

Martin79

Příjemná oddychová komedie, ve které doslova exceluje duo Balzerová - Vlasáková. Navíc první polovina filmu je naprosto úžasná. Tenhle film se povedl. ()

Divian(R)

Smál jsem se jen hláškám nejstarší ze ženské trojice a štvalo mě pár absurdit, které by podle mě nebyly ani možné, jako počet milenců nebo návrat dcery k tomu prodejci knih. Na "moderní" český film si myslím, že se to hodně povedlo a film splnil svůj účel - pobavil. ()

netWoor

další "vieweghovský" film, na který se určitě koukat dá, ale který výrazně nepřevyšuje ty ostatní. V tomto "žánru" u mě stále vede Román pro ženy ... ()

dessa

Člověk nesmí přemejšlet nad scénářem a motivací jednotlivých postav, třeba nějak nechápu, že by mladej kluk radši přesedlal z luxusní slečny na její usedlou a uťápnutou matku. (Mimochodem všimli jste si, že snad ve všech filmech je psycholožka nehezká brejlatá uťápnutá myška?) Spíš to chce nechat se unést vynikajícími hereckými výkony, hlavně Eliška Balzerová je excelentní - když tato dáma použije nějaký jadrnější výraz není to vulgární, ale vtipné. Co dělá z filmu opravdu příjemný zážitek je vynikající hudba Jana P. Muchowa, klobouk dolů... Tohle je přesně ten film, kde 3 hvězdy jsou málo, ale čtyři moc... ()

Oonika

Velmi dobré herecké obsazení, výborné hlášky Elišky Balzerové, ale neskočilo to tak, jak bych chtěla a to mě prostě naprdnulo :D Ale celkem příjemný film, možná až moc dlouhý... ()

swiss

Konečně zase český pohodový film, který je i vtipný - místy. Eliška je výborná a má ráda divočinu. ()

m_a_c_a

Na české poměry zdařilá tragikomedie nesoucí poselství, že nemá smysl ztrácet v životě čas se "sucharem" doma, když venku může čekat opravdový chlap. Ve filmu je celá řada úsměvných situací, přesto jsem však čekal asi trochu víc od Jirky Macháčka. Bohužel na víc než "postavit stan" se nezmohl. I tak 65%. ()

Zevon

Trend této doby "urvi co můžeš" promítnutý do mezilidských vztahů. Láska je zaměněna za flirt, střídání partnerů je zrání a sbírání zkušeností, rodinný život se řídí tím, jak kdo vletí a vyletí z holubníku :-). V podstatě jsem nenašel ve filmu osobu, která by se tomuto rámci vymykala, nejspíš je pan Vejdělek pěkný hoňák :-). No nevím. Moje parketa to není, na to, abychom mohli moralizovat, film nešel příliš do hloubky - všechny ty partnerské výstupy se mi jevily akorát jako pózy a svědčily spíše o citové prázdnotě. Pokud to bylo záměrem, tak se tvůrci minuli účinkem, většina diváků si pamatuje spíš návod, jak si dávat většího majzla a taky to, že občas si někde vrznout bokem není až zas tak velký průšvih, protože života je si třeba užívat....Nesporným pozitivem je, že film nesklouznul k trapnostem a laciným, profláknutým troškařinám a udržel si úroveň osobitého tvůrčího projevu. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků